Díjak - César Awards - 2015-2024
Nemzeti díjak
- Magyar Mozgókép Díj (Magyar Filmdíj)
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Czech Lion Awards
- Sun in a Net Awards
- Polish Film Awards
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmfesztiválok
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Karlovy Vary International Film Festival (KVIFF)
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Ji.hlava International Documentary Film Festival
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
A kritikusok díjai
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Czech Film Critics Awards
Műfaj (különdíj)
Anti-awards
2024 - 49th César Awards
Best Film
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Film
- Egy zuhanás anatómiája (Justine Triet)
- Chien de la casse (Jean-Baptiste Durand)
- Az arcuk mindig előttem lesz (Jeanne Herry)
- A Goldman ügy (Cédric Kahn)
- Állati Királyság (Thomas Cailley)
Best Director
- Justine Triet (Egy zuhanás anatómiája)
- Catherine Breillat (L’Été dernier)
- Jeanne Herry (Az arcuk mindig előttem lesz)
- Cédric Kahn (A Goldman ügy)
- Thomas Cailley (Állati Királyság)
Best Actor
- Arieh Worthalter (A Goldman ügy)
- Romain Duris (Állati Királyság)
- Benjamin Lavernhe (L'Abbé Pierre - Une vie de combats)
- Melvil Poupaud (L'Amour et les forêts)
- Raphaël Quenard (Yannick)
Best Actress
- Sandra Hüller (Egy zuhanás anatómiája)
- Léa Drucker (L’Été dernier)
- Virginie Efira (L'Amour et les forêts)
- Hafsia Herzi (Le Ravissement)
- Marion Cotillard (Little Girl Blue)
Best Supporting Actor
- Swann Arlaud (Egy zuhanás anatómiája)
- Anthony Bajon (Chien de la casse)
- Arthur Harari (A Goldman ügy)
- Pio Marmaï (Yannick)
- Antoine Reinartz (Egy zuhanás anatómiája)
Best Supporting Actress
- Adèle Exarchopoulos (Az arcuk mindig előttem lesz)
- Élodie Bouchez (Az arcuk mindig előttem lesz)
- Leïla Bekhti (Az arcuk mindig előttem lesz)
- Galatéa Bellugi (Chien de la casse)
- Miou-Miou (Az arcuk mindig előttem lesz)
Most Promising Actor
- Raphaël Quenard (Chien de la casse)
- Julien Frison (Marguerite, a számok szerelmese)
- Paul Kircher (Állati Királyság)
- Samuel Kircher (L’Été dernier)
- Milo Machado Graner (Egy zuhanás anatómiája)
Most Promising Actress
- Ella Rumpf (Marguerite, a számok szerelmese)
- Céleste Brunnquell (La Fille de son père)
- Kim Higelin (Le Consentement)
- Suzanne Jouannet (La Voie royale)
- Rebecca Marder (De grandes espérances)
Best Original Screenplay
- Arthur Harari, Justine Triet (Egy zuhanás anatómiája)
- Jean-Baptiste Durand (Chien de la casse)
- Jeanne Herry (Az arcuk mindig előttem lesz)
- Nathalie Hertzberg, Cédric Kahn (A Goldman ügy)
- Thomas Cailley, Pauline Munier (Állati Királyság)
Best Adaptation
- Audrey Diwan, Valérie Donzelli (L'Amour et les forêts)
- Vanessa Filho (Le Consentement)
- Catherine Breillat (L’Été dernier)
Best Original Music
- Andrea Laszlo De Simone (Állati Királyság)
- Gabriel Yared (L'Amour et les forêts)
- Delphine Malaussena (Chien de la casse)
- Vitalic (Disco Boy)
- Guillaume Roussel (A három testőr: D'Artagnan, A három testőr: Milady)
Best Sound
- Állati Királyság
- Egy zuhanás anatómiája
- Az arcuk mindig előttem lesz
- A Goldman ügy
- A három testőr: D'Artagnan, A három testőr: Milady
Best Cinematography
- David Cailley (Állati Királyság)
- Simon Beaufils (Egy zuhanás anatómiája)
- Jonathan Ricquebourg (A szenvedély íze)
- Patrick Ghiringhelli (A Goldman ügy)
- Nicolas Bolduc (A három testőr: D'Artagnan, A három testőr: Milady)
Best Editing
- Egy zuhanás anatómiája (Laurent Sénéchal)
- Little Girl Blue (Valérie Loiseleux)
- Az arcuk mindig előttem lesz (Francis Vesin)
- A Goldman ügy (Yann Dedet)
- Állati Királyság (Lilian Corbeille)
Best Costume Design
- Állati Királyság (Ariane Daurat)
- A szenvedély íze (Yên-Khê Tran Nu)
- A három testőr: D'Artagnan, A három testőr: Milady (Thierry Delettre)
- Jeanne du Barry - A szerető (Jürgen Doering)
- Bűnös vagyok (Pascaline Chavanne)
Best Production Design
- A három testőr: D'Artagnan, A három testőr: Milady (Stéphane Taillasson)
- Jeanne du Barry - A szerető (Angelo Zamparutti)
- A szenvedély íze (Toma Baqueni)
- Állati Királyság (Julia Lemaire)
- Egy zuhanás anatómiája (Emmanuelle Duplay)
Best Visual Effects
Best Foreign Film
- A szerelem természete (Monia Chokri)
- Elrabolták (Marco Bellocchio)
- Hulló levelek (Aki Kaurismäki)
- Oppenheimer (Christopher Nolan)
- Tökéletes napok (Wim Wenders)
Best Animated Film
Best Documentary Film
Best First Film
Best Short Film
Best Animated Film – Short
Best Short Film - Documentary
Honorary César
2023 - 48th César Awards
Best Film
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Film
- Akkor éjjel (Simon Arnal, Caroline Benjo, Barbara Letellier, Dominik Moll, Carole Scotta)
- Családban marad (Louis Garrel, Anne-Dominique Toussaint)
- Tánc az élet (Cédric Klapisch, Bruno Levy)
- Les Amandiers (Valeria Bruni Tedeschi, Alexandra Henochsberg, Patrick Sobelman)
- Pacifiction (Pierre-Olivier Bardet, Albert Serra)
Best Director
- Dominik Moll (Akkor éjjel)
- Albert Serra (Pacifiction)
- Cédric Jimenez (Novembre)
- Cédric Klapisch (Tánc az élet)
- Louis Garrel (Családban marad)
Best Actor
- Benoît Magimel (Pacifiction)
- Denis Ménochet (Peter von Kant)
- Jean Dujardin (Novembre)
- Vincent Macaigne (Egy röpke románc naplója)
- Louis Garrel (Családban marad)
Best Actress
- Virginie Efira (Párizsi emlékek)
- Adèle Exarchopoulos (Rien à foutre)
- Fanny Ardant (Fiatal szeretők)
- Laure Calamy (À plein temps)
- Juliette Binoche (Ouistreham)
Best Supporting Actor
- Bouli Lanners (Akkor éjjel)
- François Civil (Tánc az élet)
- Roschdy Zem (Családban marad)
- Micha Lescot (Les Amandiers)
- Pio Marmaï (Tánc az élet)
Best Supporting Actress
- Noémie Merlant (Családban marad)
- Anaïs Demoustier (Novembre)
- Anouk Grinberg (Családban marad)
- Lyna Khoudri (Novembre)
- Judith Chemla (A hatodik gyermek)
Most Promising Actor
- Bastien Bouillon (Akkor éjjel)
- Paul Kircher (Le Lycéen)
- Stefan Crepon (Peter von Kant)
- Dimitri Doré (Bruno Reidal: Egy gyilkos vallomása)
- Aliocha Reinert (Petite nature)
Most Promising Actress
- Nadia Tereszkiewicz (Les Amandiers)
- Guslagie Malanda (Saint Omer)
- Mallory Wanecque (A legrosszabbak)
- Rebecca Marder (Une jeune fille qui va bien)
- Marion Barbeau (Tánc az élet)
Best Original Screenplay
- Louis Garrel, Naïla Guiguet, Tanguy Viel (Családban marad)
- Santiago Amigorena, Cédric Klapisch (Tánc az élet)
- Amrita David, Alice Diop, Marie N'Diaye (Saint Omer)
- Eric Gravel (À plein temps)
- Valeria Bruni Tedeschi, Agnès de Sacy, Noémie Lvovsky (Les Amandiers)
Best Adaptation
- Gilles Marchand, Dominik Moll (Akkor éjjel)
- Michel Hazanavicius (Csapó!)
- Jeanne Aptekman, Thierry de Peretti (Enquête sur un scandale d'état)
Best Original Music
- Irène Drésel (À plein temps)
- Alexandre Desplat (Csapó!)
- Olivier Marguerit (Akkor éjjel)
- Grégoire Hetzel (Családban marad)
- Anton Sanko (Éjszakai átutazók)
- Joe Robinson, Marc Verdaguer (Pacifiction)
Best Sound
- Akkor éjjel (François Maurel, Olivier Mortier, Luc Thomas)
- Tánc az élet (Cyril Holtz, Cyril Moisson, Nicolas Moreau)
- Családban marad (Laurent Benaïm, Olivier Guillaume, Alexis Meynet)
- Novembre (Cédric Deloche, Marc Doisne, Gwennolé Le Borgne, Alexis Place)
- Pacifiction (Benjamin Laurent, Jordi Ribas, Bruno Tarrière)
Best Cinematography
- Artur Tort (Pacifiction)
- Patrick Ghiringhelli (Akkor éjjel)
- Julien Poupard (Les Amandiers)
- Claire Mathon (Saint Omer)
- Alexis Kavyrchine (Tánc az élet)
Best Editing
- À plein temps (Mathilde Van de Moortel)
- Tánc az élet (Anne-Sophie Bion)
- Akkor éjjel (Laurent Rouan)
- Novembre (Laure Gardette)
- Családban marad (Pierre Deschamps)
Best Costume Design
- Simone - Le voyage du siècle (Gigi Lepage)
- Couleurs de L'incendie (Pierre-Jean Larroque)
- Bojangles-ra várva (Emmanuelle Youchnovski)
- Les Amandiers (Caroline de Vivaise)
- Családban marad (Corinne Bruand)
- Pacifiction (Praxedes de Vilallonga)
Best Production Design
- Simone - Le voyage du siècle (Christian Marti)
- Couleurs de L'incendie (Sebastian Birchler)
- Akkor éjjel (Michel Barthélémy)
- Pacifiction (Sebastián Vogler)
- Les Amandiers (Emmanuelle Duplay)
Best Visual Effects
- A Notre-Dame lángokban (Laurens Ehrmann)
- Fumer fait tousser (Sebastien Rame)
- Les Cinq Diables (Guillaume Marien)
- Novembre (Mikael Tanguy)
- Pacifiction (Marco del Bianco)
Best Foreign Film
- Szörnyetegek (Rodrigo Sorogoyen)
- Közel (Lukas Dhont)
- IÁ (Jerzy Skolimowski)
- A szomorúság háromszöge (Ruben Östlund)
- Fiú a mennyből (Tarik Saleh)
Best Animated Film
- Napocskám, Maad (Ron Dyens, Michaela Pavlátová)
- Ernest és Célestine - A dallamok útján (Damien Brunner, Didier Brunner, Julien Chheng, Jean-Christophe Roger)
- A kis Nicolas - Eljött a boldogság ideje! (Amandine Fredon, Benjamin Massoubre, Aton Soumache)
Best Documentary Film
- Retour à Reims (Fragments) (Marie-Ange Luciani, Jean-Gabriel Périot)
- Allons enfants (Thierry Demaizière, Romain Icard, Stéphanie Schorter, Alban Teurlai)
- Jane par Charlotte (Mathieu Ageron, Maxime Delauney, Charlotte Gainsbourg, Romain Rousseau)
- A tölgy – Az erdő szíve (Laurent Charbonnier, Barthélémy Fougea, Michel Seydoux)
- Les Années Super-8 (Annie Ernaux, David Ernaux-Briot, Philippe Martin, David Thion)
Best First Film
- Saint Omer (Toufik Ayadi, Christophe Barral, Alice Diop)
- Bruno Reidal: Egy gyilkos vallomása (Roy Arida, Vincent Le Port, Thierry Lounas, Pierre-Emmanuel Urcun)
- Falcon Lake (Julien Deris, David Gauquié, Charlotte Le Bon, Jalil Lespert, Jean-Luc Ormières)
- A hatodik gyermek (Frédéric Brillion, Gilles Legrand, Léopold Legrand)
- A legrosszabbak (Lise Akoka, Marine Alaric, Romane Gueret, Frédéric Jouve)
Best Short Film
- Partir un jour (Amélie Bonnin, Bastien Daret, Arthur Goisset, Robin Robles)
- Fel a fejjel! (Adrian Moyse Dullin, Lucas Tothe)
- Les Vertueuses (Caroline Adrian, Anne Berjon, Stéphanie Halfon)
- Le Roi David (Emmanuel Chaumet, Lila Pinell)
Best Animated Film – Short
- Nagyi szexuális élete (Olivier Catherin, Urska Djukic, Edwina Liard, Émilie Pigeard, Nidia Santiago)
- Napfogyatkozás (Nicolas de Rosanbo, Marie Larrivé, Céline Vanlint)
- Câline (Benoît Ayraud, Margot Reumont)
Best Short Film - Documentary
- Maria Schneider, 1983 (Martin Bertier, Helen Olive, Elisabeth Subrin)
- Churchill, Polar Bear Town (Annabelle Amoros, Clarisse Tupin)
- Écoutez le battement de nos images (Audrey Jean-Baptiste, Maxime Jean-Baptiste)
Honorary César
2022 - 47th César Awards
Best Film
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Film
- Elveszett illúziók (Olivier Delbosc, Sidonie Dumas, Xavier Giannoli)
- Annette (Leos Carax, Charles Gillibert)
- BAC Nord (Cédric Jimenez, Hugo Sélignac)
- Aline - A szerelem hangja (Sidonie Dumas, Alice Girard, Valérie Lemercier, Édouard Weil)
- Esemény (Audrey Diwan, Alice Girard, Édouard Weil)
- Onoda, 10 000 nuits dans la jungle (Nicolas Anthomé, Lionel Guedj, Arthur Harari)
- Intenzív találkozások (Catherine Corsini, Elisabeth Perez)
Best Director
- Leos Carax (Annette)
- Arthur Harari (Onoda, 10 000 nuits dans la jungle)
- Julia Ducournau (Titán)
- Audrey Diwan (Esemény)
- Cédric Jimenez (BAC Nord)
- Valérie Lemercier (Aline - A szerelem hangja)
- Xavier Giannoli (Elveszett illúziók)
Best Actor
- Benoît Magimel (Amíg lehet)
- Adam Driver (Annette)
- Gilles Lellouche (BAC Nord)
- Damien Bonnard (A fáradhatatlan)
- Pio Marmaï (Intenzív találkozások)
- Vincent Macaigne (Orvos a sötétben)
- Pierre Niney (Feketedoboz)
Best Actress
- Valérie Lemercier (Aline - A szerelem hangja)
- Laure Calamy (Egy világi nő)
- Léa Seydoux (France)
- Leïla Bekhti (A fáradhatatlan)
- Valeria Bruni Tedeschi (Intenzív találkozások)
- Vicky Krieps (Serre-moi fort)
- Virginie Efira (Benedetta)
Best Supporting Actor
- Vincent Lacoste (Elveszett illúziók)
- François Civil (BAC Nord)
- Sylvain Marcel (Aline - A szerelem hangja)
- Karim Leklou (BAC Nord)
- Xavier Dolan (Elveszett illúziók)
Best Supporting Actress
- Aïssatou Diallo Sagna (Intenzív találkozások)
- Adèle Exarchopoulos (Mandibules)
- Danielle Fichaud (Aline - A szerelem hangja)
- Cécile de France (Elveszett illúziók)
- Jeanne Balibar (Elveszett illúziók)
Most Promising Actor
- Benjamin Voisin (Elveszett illúziók)
- Makita Samba (Ahol a nap felkel Párizsban)
- Sandor Funtek (Supremes: A párizsi gettóból)
- Sami Outalbali (A szerelem és vágy meséje)
- Thimotée Robart (A rádió kora)
Most Promising Actress
- Anamaria Vartolomei (Esemény)
- Agathe Rousselle (Titán)
- Noée Abita (Slalom)
- Lucie Zhang (Ahol a nap felkel Párizsban)
- Salomé Dewaels (Elveszett illúziók)
Best Original Screenplay
- Arthur Harari, Vincent Poymiro (Onoda, 10 000 nuits dans la jungle)
- Leos Carax, Ron Mael, Russell Mael (Annette)
- Brigitte Buc, Valérie Lemercier (Aline - A szerelem hangja)
- Catherine Corsini, Agnès Feuvre, Laurette Polmanss (Intenzív találkozások)
- Nicolas Bouvet-Levrard, Yann Gozlan, Simon Moutairou (Feketedoboz)
Best Adaptation
- Jacques Fieschi, Xavier Giannoli (Elveszett illúziók)
- Audrey Diwan, Marcia Romano (Esemény)
- Jacques Audiard, Léa Mysius, Céline Sciamma (Ahol a nap felkel Párizsban)
- Yvan Attal, Yaël Langmann (A vád)
- Mathieu Amalric (Serre-moi fort)
Best Original Music
- Ron Mael, Russell Mael (Annette)
- Guillaume Roussel (BAC Nord)
- Nick Cave, Warren Ellis (La Panthère des neiges)
- Erwan Castex (Ahol a nap felkel Párizsban)
- Philippe Rombi (Feketedoboz)
Best Sound
- Annette (Katia Boutin, Maxence Dussère, Thomas Gauder, Paul Heymans, Erwan Kerzanet)
- Aline - A szerelem hangja (Olivier Mauvezin, Edouard Morin, Arnaud Rolland, Daniel Sobrino)
- A rádió kora (Samuel Aïchoun, Pierre Bariaud, Mathieu Descamps)
- Elveszett illúziók (Didier Lozahic, François Musy, Renaud Musy)
- Feketedoboz (Nicolas Bouvet-Levrard, Marc Doisne, Nicolas Provost)
Best Cinematography
- Christophe Beaucarne (Elveszett illúziók)
- Caroline Champetier (Annette)
- Tom Harari (Onoda, 10 000 nuits dans la jungle)
- Paul Guilhaume (Ahol a nap felkel Párizsban)
- Ruben Impens (Titán)
Best Editing
- Annette (Nelly Quettier)
- BAC Nord (Simon Jacquet)
- Intenzív találkozások (Frédéric Baillehaiche)
- Elveszett illúziók (Cyril Nakache)
- Feketedoboz (Valentin Feron)
Best Costume Design
- Elveszett illúziók (Pierre-Jean Larroque)
- Annette (Pascaline Chavanne)
- Szabadság, egyenlőség, ínyencség (Madeline Fontaine)
- Aline - A szerelem hangja (Catherine Leterrier)
- Eiffel (Thierry Delettre)
Best Production Design
- Elveszett illúziók (Riton Dupire-Clément)
- Annette (Florian Sanson)
- Szabadság, egyenlőség, ínyencség (Bertrand Seitz)
- Aline - A szerelem hangja (Emmanuelle Duplay)
- Eiffel (Stéphane Taillasson)
Best Visual Effects
- Annette (Guillaume Pondard)
- Titán (Martial Vallanchon)
- Eiffel (Olivier Cauwet)
- Aline - A szerelem hangja (Sebastien Rame)
- Elveszett illúziók (Arnaud Fouquet, Julien Meesters)
Best Foreign Film
- Az apa (Florian Zeller)
- Vezess helyettem (Ryûsuke Hamaguchi)
- A 6-os kupé (Juho Kuosmanen)
- Metri Shesh Va Nim (Saeed Roustayi)
- Párhuzamos anyák (Pedro Almodóvar)
- First Cow (Kelly Reichardt)
- A világ legrosszabb embere (Joachim Trier)
Best Animated Film
- Le Sommet des dieux (Damien Brunner, Didier Brunner, Patrick Imbert, Jean-Charles Ostoréro)
- La Traversée (Dora Benousilio, Luc Camilli, Florence Miailhe)
- Az egér legjobb barátja (Jan Bubeníček, Alexandre Charlet, Denisa Grimmová, Jonathan Hazan)
Best Documentary Film
- La Panthère des neiges (Marie Amiguet, Laurent Baujard, Pierre-Emmanuel Fleurantin, Vincent Munier)
- Bigger Than Us (Denis Carot, Flore Vasseur)
- Animal (Thomas Bénet, Cyril Dion, Patrick Fournier, Patrice Lorton, Jean-Marie Michel, Guillaume Thouret)
- A gáláns Indiák (Philippe Béziat, Philippe Martin, David Thion)
- Debout les femmes ! (Thibault Lhonneur, Gilles Perret, François Ruffin)
Best First Film
- A rádió kora (Toufik Ayadi, Christophe Barral, Vincent Maël Cardona, Marc-Benoît Créancier)
- Gagarine (Julie Billy, Fanny Liatard, Carole Scotta, Jérémy Trouilh)
- La Nuée (Manuel Chiche, Thierry Lounas, Just Philippot)
- La Panthère des neiges (Marie Amiguet, Laurent Baujard, Pierre-Emmanuel Fleurantin, Vincent Munier)
- Slalom (Anne-Cécile Berthomeau, Charlène Favier, Edouard Mauriat)
Best Short Film
- Les Mauvais Garçons (Elie Girard, Lionel Massol, Pauline Seigland)
- Des gens bien (Alice Bloch-Robin, Maxime Roy)
- L'Âge tendre (Julien Gaspar-Oliveri, Hélène Metjaville)
- Le Départ (Saïd Hamich, Sophie Penson)
- Soldat noir (Violaine Barbaroux, Nicolas Blanc, Manuel Chiche, Sarah Egry, Jimmy Laporal-Trésor)
Best Animated Film – Short
- Enyhe elmebaj, tartós elmebaj (Marine Laclotte, Christian Pfohl)
- Le Monde en soi (Jérôme Barthélemy, Jean-Charles Finck, Daniel Sauvage, Sandrine Stoyanov)
- Précieux (Perrine Capron, Marc Jousset, Paul Mas)
- Empty Places (Geoffroy de Crécy, Nicolas Schmerkin)
Best Short Film - Documentary
- Maalbeek (Ismaël Joffroy Chandoutis, Lionel Massol, Jules Reinartz, Pauline Seigland, Maxence Voiseux)
- America (Giacomo Abbruzzese, Sébastien Hussenot, Marie Savard de Laitre)
- The End of Kings (Rémi Brachet, Joséphine Mourlaque, Antoine Salomé)
- Les Antilopes (Quentin Brayer, Maxime Martinot)
Honorary César
2021 - 46th César Awards
Best Film
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Film
- Elég a hülyékből (Catherine Bozorgan, Albert Dupontel)
- Adolescentes (Sébastien Lifshitz, Muriel Meynard)
- Jó a szamár is (Laetitia Galitzine, Aurélie Rouvière, Caroline Vignal)
- Szerelmi ügy(ek) (Emmanuel Mouret, Frédéric Niedermayer)
- '85 Nyara (Eric Altmayer, Nicolas Altmayer, François Ozon)
Best Director
- Albert Dupontel (Elég a hülyékből)
- Maïwenn (ADN)
- François Ozon ('85 Nyara)
- Sébastien Lifshitz (Adolescentes)
- Emmanuel Mouret (Szerelmi ügy(ek))
Best Actor
- Sami Bouajila (Egy fiú)
- Jonathan Cohen (Énorme)
- Albert Dupontel (Elég a hülyékből)
- Lambert Wilson (De Gaulle)
- Niels Schneider (Szerelmi ügy(ek))
Best Actress
- Laure Calamy (Jó a szamár is)
- Virginie Efira (Elég a hülyékből)
- Martine Chevallier (Ketten)
- Barbara Sukowa (Ketten)
- Camélia Jordana (Szerelmi ügy(ek))
Best Supporting Actor
- Nicolas Marié (Elég a hülyékből)
- Edouard Baer (Hogyan legyél jó feleség?)
- Louis Garrel (ADN)
- Benjamin Lavernhe (Jó a szamár is)
- Vincent Macaigne (Szerelmi ügy(ek))
Best Supporting Actress
- Émilie Dequenne (Szerelmi ügy(ek))
- Fanny Ardant (ADN)
- Valeria Bruni Tedeschi ('85 Nyara)
- Noémie Lvovsky (Hogyan legyél jó feleség?)
- Yolande Moreau (Hogyan legyél jó feleség?)
Most Promising Actor
- Jean-Pascal Zadi (Tout simplement noir)
- Guang Huo (Éjszakai utazás)
- Félix Lefebvre ('85 Nyara)
- Benjamin Voisin ('85 Nyara)
- Alexandre Wetter (Miss)
Most Promising Actress
- Fathia Youssouf Abdillahi (Mignonnes)
- Melissa Guers (Lány bilincsben)
- India Hair (Poissonsexe)
- Julia Piaton (Szerelmi ügy(ek))
- Camille Rutherford (Felicità)
Best Original Screenplay
- Albert Dupontel (Elég a hülyékből)
- Caroline Vignal (Jó a szamár is)
- Emmanuel Mouret (Szerelmi ügy(ek))
- Malysone Bovorasmy, Filippo Meneghetti (Ketten)
- Benoît Delépine, Gustave Kervern (Előzmények törlése)
Best Adaptation
- Stéphane Demoustier (Lány bilincsben)
- Hannelore Cayre, Jean-Paul Salomé (A fűnökasszony)
- Olivier Assayas (Wasp Network – Az ellenállók)
- François Ozon ('85 Nyara)
- Eric Barbier (Petit pays)
Best Original Music
- Erwan Castex (Éjszakai utazás)
- Christophe Julien (Elég a hülyékből)
- Stephen Warbeck (ADN)
- Mateï Bratescot (Jó a szamár is)
- Jean-Benoît Dunckel ('85 Nyara)
Best Sound
- Adolescentes (Yolande Decarsin, Jeanne Delplancq, Olivier Goinard, Fanny Martin)
- Elég a hülyékből (Gurwal Coïc-Gallas, Cyril Holtz, Jean Minondo)
- Jó a szamár is (Fred Demolder, Jean-Paul Hurier, Guillaume Valeix)
- Szerelmi ügy(ek) (Maxime Gavaudan, Jean-Paul Hurier, François Méreu)
- '85 Nyara (Jean-Paul Hurier, Julien Roig, Brigitte Taillandier)
Best Cinematography
- Alexis Kavyrchine (Elég a hülyékből)
- Paul Guilhaume, Antoine Parouty (Adolescentes)
- Simon Beaufils (Jó a szamár is)
- Laurent Desmet (Szerelmi ügy(ek))
- Hichame Alaouie ('85 Nyara)
Best Editing
- Adolescentes (Tina Baz)
- Elég a hülyékből (Christophe Pinel)
- Jó a szamár is (Annette Dutertre)
- Szerelmi ügy(ek) (Martial Salomon)
- '85 Nyara (Laure Gardette)
Best Costume Design
- Hogyan legyél jó feleség? (Madeline Fontaine)
- Elég a hülyékből (Mimi Lempicka)
- Szerelmi ügy(ek) (Hélène Davoudian)
- De Gaulle (Sergio Ballo, Anaïs Romand)
- '85 Nyara (Pascaline Chavanne)
Best Production Design
- Elég a hülyékből (Carlos Conti)
- Hogyan legyél jó feleség? (Thierry François)
- Szerelmi ügy(ek) (David Faivre)
- De Gaulle (Nicolas de Boiscuillé)
- '85 Nyara (Benoît Barouh)
Best Foreign Film
- Még egy kört mindenkinek (Thomas Vinterberg)
- 1917 (Sam Mendes)
- Corpus Christi (Jan Komasa)
- Sötét vizeken (Todd Haynes)
- La virgen de agosto (Jonás Trueba)
Best Animated Film
Best Documentary Film
- Adolescentes (Sébastien Lifshitz)
- La Cravate (Etienne Chaillou, Mathias Théry)
- Cyrille, agriculteur, 30 ans, 20 vaches, du lait, du beurre, des dettes (Rodolphe Marconi)
- Histoire d'un Regard (Mariana Otero)
- Un pays qui se tient sage (David Dufresne)
Best First Film
- Ketten (Filippo Meneghetti)
- Garçon chiffon (Nicolas Maury)
- Mignonnes (Maïmouna Doucouré)
- Tout simplement noir (Jean-Pascal Zadi)
- Tunéziai terápia (Manele Labidi)
Best Short Film
- So What If the Goats Die (Sofia Alaoui)
- L'Aventure atomique (Loïc Barché)
- Baltringue (Josza Anjembe)
- Je serai parmi les amandiers (Marie Le Floc'h)
- Un adieu (Mathilde Profit)
Best Animated Film – Short
- L'Heure de l'Ours (Agnès Patron)
- Bach-Hông (Elsa Duhamel)
- Choum kalandos útja (Julien Bisaro)
- La Tête dans les orties (Paul Cabon)
Honorary César
Anniversary César
- Josiane Balasko, Michel Blanc, Marie-Anne Chazel, Christian Clavier, Gérard Jugnot, Thierry Lhermitte, Bruno Moynot (Le Splendid)
High School Students César
2020 - 45th César Awards
Best Film
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Film
- Nyomorultak
- Boldog idők
- Isten kegyelméből
- Különleges életek
- Tiszt és kém – A Dreyfus-ügy
- Portré a lángoló fiatal lányról
- Roubaix, une lumière
Best Director
- Roman Polański (Tiszt és kém – A Dreyfus-ügy)
- Nicolas Bedos (Boldog idők)
- François Ozon (Isten kegyelméből)
- Olivier Nakache, Eric Toledano (Különleges életek)
- Ladj Ly (Nyomorultak)
- Céline Sciamma (Portré a lángoló fiatal lányról)
- Arnaud Desplechin (Roubaix, une lumière)
Best Actor
- Roschdy Zem (Roubaix, une lumière)
- Daniel Auteuil (Boldog idők)
- Damien Bonnard (Nyomorultak)
- Vincent Cassel (Különleges életek)
- Jean Dujardin (Tiszt és kém – A Dreyfus-ügy)
- Reda Kateb (Különleges életek)
- Melvil Poupaud (Isten kegyelméből)
Best Actress
- Anaïs Demoustier (Alice et le maire)
- Eva Green (Ígérem, hogy visszatérek)
- Adèle Haenel (Portré a lángoló fiatal lányról)
- Noémie Merlant (Portré a lángoló fiatal lányról)
- Doria Tillier (Boldog idők)
- Karin Viard (Chanson douce)
- Chiara Mastroianni (Chambre 212)
Best Supporting Actor
- Swann Arlaud (Isten kegyelméből)
- Grégory Gadebois (Tiszt és kém – A Dreyfus-ügy)
- Louis Garrel (Tiszt és kém – A Dreyfus-ügy)
- Benjamin Lavernhe (Szerelem második látásra)
- Denis Ménochet (Isten kegyelméből)
Best Supporting Actress
- Fanny Ardant (Boldog idők)
- Josiane Balasko (Isten kegyelméből)
- Laure Calamy (Bestiáda)
- Sara Forestier (Roubaix, une lumière)
- Hélène Vincent (Különleges életek)
Most Promising Actor
- Alexis Manenti (Nyomorultak)
- Anthony Bajon (Au nom de la terre)
- Benjamin Lesieur (Különleges életek)
- Liam Pierron (Iskola Párizsban)
- Djibril Zonga (Nyomorultak)
Most Promising Actress
- Lyna Khoudri (Papicha)
- Luàna Bajrami (Portré a lángoló fiatal lányról)
- Céleste Brunnquell (Les Éblouis)
- Nina Meurisse (Camille)
- Mame Bineta Sane (Az Atlantiak)
Best Original Screenplay
- Nicolas Bedos (Boldog idők)
- François Ozon (Isten kegyelméből)
- Olivier Nakache, Eric Toledano (Különleges életek)
- Ladj Ly (Nyomorultak)
- Céline Sciamma (Portré a lángoló fiatal lányról)
Best Adaptation
- Robert Harris, Roman Polański (Tiszt és kém – A Dreyfus-ügy)
- Costa-Gavras (Görögország, 2015)
- Jérémy Clapin, Guillaume Laurant (Keresem a testemet)
- Arnaud Desplechin, Léa Mysius (Roubaix, une lumière)
- Gilles Marchand, Dominik Moll (Bestiáda)
Best Original Music
- Dan Levy (Keresem a testemet)
- Fatima Al Qadiri (Az Atlantiak)
- Alexandre Desplat (Tiszt és kém – A Dreyfus-ügy)
- Kim Chapiron (Nyomorultak)
- Grégoire Hetzel (Roubaix, une lumière)
Best Sound
- Baljós hullámok
- Boldog idők
- Tiszt és kém – A Dreyfus-ügy
- Nyomorultak
- Portré a lángoló fiatal lányról
Best Cinematography
- Claire Mathon (Portré a lángoló fiatal lányról)
- Nicolas Bolduc (Boldog idők)
- Pawel Edelman (Tiszt és kém – A Dreyfus-ügy)
- Julien Poupard (Nyomorultak)
- Irina Lubtchansky (Roubaix, une lumière)
Best Editing
- Nyomorultak (Flora Volpelière)
- Isten kegyelméből (Laure Gardette)
- Tiszt és kém – A Dreyfus-ügy (Hervé de Luze)
- Boldog idők (Anny Danché, Florent Vassault)
- Különleges életek (Dorian Rigal-Ansous)
Best Costume Design
- Tiszt és kém – A Dreyfus-ügy (Pascaline Chavanne)
- Boldog idők (Emmanuelle Youchnovski)
- Edmond (Thierry Delettre)
- Jeanne (Alexandra Charles)
- Portré a lángoló fiatal lányról (Dorothée Guiraud)
Best Production Design
- Boldog idők (Stéphane Rozenbaum)
- Baljós hullámok (Benoît Barouh)
- Edmond (Franck Schwarz)
- Tiszt és kém – A Dreyfus-ügy (Jean Rabasse)
- Portré a lángoló fiatal lányról (Thomas Grézaud)
Best Foreign Film
- Élősködők (Dzsunho Pong)
- Fájdalom és dicsőség (Pedro Almodóvar)
- Az ifjú Ahmed (Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne)
- Joker (Todd Phillips)
- Lola (Laurent Micheli)
- Volt egyszer egy... Hollywood (Quentin Tarantino)
- Az első áruló (Marco Bellocchio)
Best Animated Film
- Keresem a testemet (Jérémy Clapin)
- Medvevilág Szicíliában (Lorenzo Mattotti)
- Kabul fecskéi (Zabou Breitman, Eléa Gobbé-Mévellec)
Best Documentary Film
- M (Yolande Zauberman)
- 68, mon père et les clous (Samuel Bigiaoui)
- La cordillera de los sueños (Patricio Guzmán)
- Lourdes (Thierry Demaizière, Alban Teurlai)
- Wonder Boy, Olivier Rousteing, né sous X (Anissa Bonnefont)
Best First Film
- Papicha (Mounia Meddour)
- Az Atlantiak (Mati Diop)
- Au nom de la terre (Edouard Bergeon)
- Baljós hullámok (Abel Lanzac)
- Nyomorultak (Ladj Ly)
Best Short Film
- Pile poil (Lauriane Escaffre, Yvonnick Muller)
- Le Chant d'Ahmed (Foued Mansour)
- Chien bleu (Fanny Liatard)
- Nefta Futball Klub (Yves Piat)
- Beautiful Loser (Maxime Roy)
Best Animated Film – Short
- La Nuit des sacs plastiques (Gabriel Harel)
- Ez a nagyszerű torta! (Emma De Swaef, Marc Roels)
- Je sors acheter des cigarettes (Osman Cerfon)
- Make it Soul (Jean-Charles Mbotti Malolo)
Cesar of The Audience
2019 - 44th César Awards
Best Film
Best Director
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Film
Best Director
- Jacques Audiard (Testvérlövészek)
- Emmanuel Finkiel (La Douleur)
- Pierre Salvadori (Csak a baj van veled!)
- Gilles Lellouche (Szabadúszók)
- Alex Lutz (Guy)
- Xavier Legrand (Láthatás)
- Jeanne Herry (Pupille)
Best Actor
- Alex Lutz (Guy)
- Edouard Baer (Lady J)
- Romain Duris (Életem értelmei)
- Vincent Lacoste (Amanda)
- Gilles Lellouche (Pupille)
- Pio Marmaï (Csak a baj van veled!)
- Denis Ménochet (Láthatás)
Best Actress
- Léa Drucker (Láthatás)
- Élodie Bouchez (Pupille)
- Cécile de France (Lady J)
- Virginie Efira (Un amour impossible)
- Adèle Haenel (Csak a baj van veled!)
- Sandrine Kiberlain (Pupille)
- Mélanie Thierry (La Douleur)
Best Supporting Actor
- Philippe Katerine (Szabadúszók)
- Jean-Hugues Anglade (Szabadúszók)
- Damien Bonnard (Csak a baj van veled!)
- Clovis Cornillac (Les Chatouilles)
- Denis Podalydès (Bocsáss meg, kedvesem!)
Best Supporting Actress
- Karin Viard (Les Chatouilles)
- Isabelle Adjani (Tied a világ)
- Leïla Bekhti (Szabadúszók)
- Virginie Efira (Szabadúszók)
- Audrey Tautou (Csak a baj van veled!)
Most Promising Actor
- Dylan Robert (Shéhérazade)
- Anthony Bajon (La Prière)
- Thomas Gioria (Láthatás)
- William Lebghil (Première année)
- Karim Leklou (Tied a világ)
Most Promising Actress
- Kenza Fortas (Shéhérazade)
- Ophélie Bau (Mektoub, My Love : Canto Uno)
- Galatéa Bellugi (A jelenés)
- Jehnny Beth (Un amour impossible)
- Lily-Rose Depp (A hűséges férfi)
Best Original Screenplay
- Xavier Legrand (Láthatás)
- Benjamin Charbit, Benoît Graffin, Pierre Salvadori (Csak a baj van veled!)
- Ahmed Hamidi, Julien Lambroschini, Gilles Lellouche (Szabadúszók)
- Anaïs Deban, Alex Lutz, Thibault Ségouin (Guy)
- Jeanne Herry (Pupille)
Best Adaptation
- Andréa Bescond, Eric Métayer (Les Chatouilles)
- Emmanuel Finkiel (La Douleur)
- Jacques Audiard, Thomas Bidegain (Testvérlövészek)
- Emmanuel Mouret (Lady J)
- Catherine Corsini, Laurette Polmanss (Un amour impossible)
Best Original Music
- Vincent Blanchard, Romain Greffe (Guy)
- Anton Sanko (Amanda)
- Camille Bazbaz (Csak a baj van veled!)
- Alexandre Desplat (Testvérlövészek)
- Pascal Sangla (Pupille)
- Grégoire Hetzel (Un amour impossible)
Best Sound
Best Cinematography
- Benoît Debie (Testvérlövészek)
- Alexis Kavyrchine (La Douleur)
- Laurent Tangy (Szabadúszók)
- Nathalie Durand (Láthatás)
- Laurent Desmet (Lady J)
Best Editing
- Láthatás (Yorgos Lamprinos)
- Les Chatouilles (Valérie Deseine)
- Csak a baj van veled! (Isabelle Devinck)
- Testvérlövészek (Juliette Welfling)
- Szabadúszók (Simon Jacquet)
Best Costume Design
- Lady J (Pierre-Jean Larroque)
- La Douleur (Sergio Ballo, Anaïs Romand)
- Párizs császára (Pierre-Yves Gayraud)
- Testvérlövészek (Milena Canonero)
- Egy ország, egy király (Anaïs Romand)
Best Foreign Film
- Bolti tolvajok (Hirokazu Kore'eda)
- Három óriásplakát Ebbing határában (Martin McDonagh)
- Kafarnaum (Nadine Labaki)
- Hidegháború (Paweł Pawlikowski)
- Lány (Lukas Dhont)
- Hannah (Andrea Pallaoro)
- Életem értelmei (Guillaume Senez)
Best Animated Film
Best Documentary Film
Best First Film
2018 - 43rd César Awards
Best Film
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Film
- 120 dobbanás percenként
- Viszontlátásra odafönt
- Barbara
- Le Brio
- Lépésről lépésre
- Petit Paysan
- Eszeveszett esküvő
Best Director
- Albert Dupontel (Viszontlátásra odafönt)
- Robin Campillo (120 dobbanás percenként)
- Mathieu Amalric (Barbara)
- Julia Ducournau (Nyers)
- Hubert Charuel (Petit Paysan)
- Michel Hazanavicius (Le Redoutable)
- Olivier Nakache, Eric Toledano (Eszeveszett esküvő)
Best Actor
- Swann Arlaud (Petit Paysan)
- Reda Kateb (Django)
- Albert Dupontel (Viszontlátásra odafönt)
- Daniel Auteuil (Le Brio)
- Guillaume Canet (Rock'n Roll)
- Louis Garrel (Le Redoutable)
- Jean-Pierre Bacri (Eszeveszett esküvő)
Best Actress
- Jeanne Balibar (Barbara)
- Juliette Binoche (Jöjj el napfény!)
- Emmanuelle Devos (Numéro une)
- Marina Foïs (The Workshop)
- Charlotte Gainsbourg (A virradat ígérete)
- Karin Viard (Féltékenység)
- Doria Tillier (Ádelmanék titka)
Best Supporting Actor
- Antoine Reinartz (120 dobbanás percenként)
- Niels Arestrup (Viszontlátásra odafönt)
- Laurent Lafitte (Viszontlátásra odafönt)
- Gilles Lellouche (Eszeveszett esküvő)
- Vincent Macaigne (Eszeveszett esküvő)
Best Supporting Actress
- Sara Giraudeau (Petit Paysan)
- Laure Calamy (Ava)
- Anaïs Demoustier (La Villa)
- Adèle Haenel (120 dobbanás percenként)
- Mélanie Thierry (Viszontlátásra odafönt)
Most Promising Actor
- Nahuel Pérez Biscayart (120 dobbanás percenként)
- Benjamin Lavernhe (Eszeveszett esküvő)
- Finnegan Oldfield (Színpadon az életem)
- Pablo Pauly (Lépésről lépésre)
- Arnaud Valois (120 dobbanás percenként)
Most Promising Actress
- Camélia Jordana (Le Brio)
- Iris Bry (Les Gardiennes)
- Laetitia Dosch (Egy fiatal nő)
- Eye Haidara (Eszeveszett esküvő)
- Garance Marillier (Nyers)
Best Original Screenplay
- Robin Campillo (120 dobbanás percenként)
- Mathieu Amalric, Philippe Di Folco (Barbara)
- Julia Ducournau (Nyers)
- Hubert Charuel, Claude Le Pape (Petit Paysan)
- Olivier Nakache, Eric Toledano (Eszeveszett esküvő)
Best Adaptation
- Albert Dupontel, Pierre Lemaitre (Viszontlátásra odafönt)
- Xavier Beauvois, Marie-Julie Maille, Frédérique Moreau (Les Gardiennes)
- Fadette Drouard, Grand Corps Malade (Lépésről lépésre)
- Eric Barbier, Marie Eynard (A virradat ígérete)
- Michel Hazanavicius (Le Redoutable)
Best Original Music
- Arnaud Rebotini (120 dobbanás percenként)
- Christophe Julien (Viszontlátásra odafönt)
- Jim Williams (Nyers)
- MYD (Petit Paysan)
- Matthieu Chedid (Arcélek, útszélek)
Best Sound
Best Cinematography
- Vincent Mathias (Viszontlátásra odafönt)
- Jeanne Lapoirie (120 dobbanás percenként)
- Christophe Beaucarne (Barbara)
- Caroline Champetier (Les Gardiennes)
- Guillaume Schiffman (Le Redoutable)
Best Editing
- 120 dobbanás percenként (Robin Campillo)
- Viszontlátásra odafönt (Christophe Pinel)
- Barbara (François Gédigier)
- Petit Paysan (Lilian Corbeille, Julie Lena, Gregóire Pontécaille)
- Eszeveszett esküvő (Dorian Rigal-Ansous)
Best Costume Design
Best Production Design
Best Foreign Film
- Szeretet nélkül (Andrey Zvyagintsev)
- A kairói eset (Tarik Saleh)
- Dunkirk (Christopher Nolan)
- Királyi játszmák (Marc Dugain)
- Kaliforniai álom (Damien Chazelle)
- Az esküvő (Stephan Streker)
- A négyzet (Ruben Östlund)
Best Animated Film
- A csúnya, gonosz róka és más mesék (Patrick Imbert, Benjamin Renner)
- Sahara (Pierre Coré)
- Zombillennium (Arthur de Pins, Alexis Ducord)
Best Documentary Film
- Nem vagyok a rabszolgád (Raoul Peck)
- 12 jours (Raymond Depardon)
- À voix haute : La force de la parole (Stéphane de Freitas, Ladj Ly)
- Carré 35 (Eric Caravaca)
- Arcélek, útszélek (Agnès Varda, JR)
Best First Film
- Petit Paysan (Hubert Charuel)
- Nyers (Julia Ducournau)
- Egy fiatal nő (Léonor Serraille)
- Ádelmanék titka (Nicolas Bedos)
- Lépésről lépésre (Mehdi Idir, Grand Corps Malade)
Best Short Film
Best Animated Film – Short
- Pépé le morse (Lucrèce Andreae)
- A kopasz jövő (Paul Cabon)
- Azt akarom, hogy a Plútó újra bolygó legyen (Marie Amachoukeli-Barsacq, Vladimir Mavounia-Kouka)
- Le Jardin De Minuit (Benoît Chieux)
Honorary César
Cesar of The Audience
2017 - 42nd César Awards
Best Film
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Film
- Elle
- Divines
- Frantz
- Ártatlanok
- A sors kegyeltjei... meg a többiek
- Mal de pierres
- Egy ágyban Victoriával
Best Director
- Xavier Dolan (Ez csak a világ vége)
- Houda Benyamina (Divines)
- Paul Verhoeven (Elle)
- François Ozon (Frantz)
- Anne Fontaine (Ártatlanok)
- Bruno Dumont (A sors kegyeltjei... meg a többiek)
- Nicole Garcia (Mal de pierres)
Best Actor
- Gaspard Ulliel (Ez csak a világ vége)
- François Cluzet (A pótolhatatlan Werner doktor)
- Pierre Deladonchamps (Le Fils de Jean)
- Nicolas Duvauchelle (Egy tisztességes ember)
- Fabrice Luchini (A sors kegyeltjei... meg a többiek)
- Pierre Niney (Frantz)
- Omar Sy (Csokoládé)
Best Actress
- Isabelle Huppert (Elle)
- Judith Chemla (Une vie)
- Marion Cotillard (Mal de pierres)
- Virginie Efira (Egy ágyban Victoriával)
- Marina Foïs (Feddhetetlen)
- Sidse Babett Knudsen (150 milligramm)
- Soko (La Danseuse)
Best Supporting Actor
- James Thiérrée (Csokoládé)
- Gabriel Arcand (Le Fils de Jean)
- Vincent Cassel (Ez csak a világ vége)
- Vincent Lacoste (Egy ágyban Victoriával)
- Laurent Lafitte (Elle)
- Melvil Poupaud (Egy ágyban Victoriával)
Best Supporting Actress
- Déborah Lukumuena (Divines)
- Nathalie Baye (Ez csak a világ vége)
- Valeria Bruni Tedeschi (A sors kegyeltjei... meg a többiek)
- Anne Consigny (Elle)
- Mélanie Thierry (La Danseuse)
Most Promising Actor
- Niels Schneider (Sötét gyémánt)
- Jonas Bloquet (Elle)
- Damien Bonnard (Állva maradni)
- Corentin Fila (17 évesen)
- Kacey Mottet Klein (17 évesen)
Most Promising Actress
- Oulaya Amamra (Divines)
- Paula Beer (Frantz)
- Lily-Rose Depp (La Danseuse)
- Noémie Merlant (Le Ciel attendra)
- A sors kegyeltjei... meg a többiek Raph
Best Original Screenplay
- Sólveig Anspach, Jean-Luc Gaget (Vízhatás)
- Houda Benyamina, Romain Compingt, Malik Rumeau (Divines)
- Pascal Bonitzer, Anne Fontaine, Sabrina B. Karine, Alice Vial (Ártatlanok)
- Bruno Dumont (A sors kegyeltjei... meg a többiek)
- Justine Triet (Egy ágyban Victoriával)
Best Adaptation
- Céline Sciamma (Életem Cukkiniként)
- David Birke (Elle)
- Emmanuelle Bercot, Séverine Bosschem (150 milligramm)
- François Ozon (Frantz)
- Jacques Fieschi, Nicole Garcia (Mal de pierres)
- Katell Quillévéré, Gilles Taurand (Szívvel-lélekkel)
Best Original Music
- Ibrahim Maalouf (Dans les forêts de Sibérie)
- Gabriel Yared (Csokoládé)
- Anne Dudley (Elle)
- Philippe Rombi (Frantz)
- Sophie Hunger (Életem Cukkiniként)
Best Sound
Best Cinematography
- Pascal Marti (Frantz)
- Stéphane Fontaine (Elle)
- Caroline Champetier (Ártatlanok)
- Guillaume Deffontaines (A sors kegyeltjei... meg a többiek)
- Christophe Beaucarne (Mal de pierres)
Best Editing
Best Costume Design
Best Production Design
Best Foreign Film
- Én, Daniel Blake (Ken Loach)
- Aquarius (Kleber Mendonça Filho)
- Érettségi (Cristian Mungiu)
- Az ismeretlen lány (Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne)
- Ez csak a világ vége (Xavier Dolan)
- A régi város (Kenneth Lonergan)
- Toni Erdmann (Maren Ade)
Best Animated Film
- Celui qui a deux âmes (Fabrice Luang-Vija) Krátkometrážní film.
- Életem Cukkiniként (Claude Barras) Dlouhý film.
- Café froid (Stéphanie Lansaque, François Leroy) Krátkometrážní film.
- Periféria (David Coquard-Dassault) Krátkometrážní film.
- Journal animé (Donato Sansone) Krátkometrážní film.
- A levágott kezű leány (Sébastien Laudenbach) Dlouhý film.
- A vörös teknős (Michaël Dudok de Wit) Dlouhý film.
Best Documentary Film
- Merci patron ! (François Ruffin)
- Dernières nouvelles du cosmos (Julie Bertuccelli)
- Tűz a tengeren (Gianfranco Rosi)
- Swagger (Olivier Babinet)
- Utazás a francia film világába (Bertrand Tavernier)
Best First Film
- Divines (Houda Benyamina)
- Cigarettes et chocolat chaud (Sophie Reine)
- La Danseuse (Stéphanie Di Giusto)
- Sötét gyémánt (Arthur Harari)
- Rosalie Blum (Julien Rappeneau)
Best Short Film
- Maman(s) (Maïmouna Doucouré)
- Vers la tendresse (Alice Diop)
- Après Suzanne (Félix Moati)
- Au bruit des clochettes (Chabname Zariab)
- Chasse royale (Lise Akoka, Romane Gueret)
Honorary César
2016 - 41st César Awards
Best Film
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Film
- Fatima
- Dheepan - Egy menekült története
- Mennyit ér egy ember?
- Marguerite – A tökéletlen hang
- Az én szerelmem
- Mustang
- Fel a fejjel
- Fiatal éveim
Best Director
- Arnaud Desplechin (Fiatal éveim)
- Jacques Audiard (Dheepan - Egy menekült története)
- Stéphane Brizé (Mennyit ér egy ember?)
- Xavier Giannoli (Marguerite – A tökéletlen hang)
- Maïwenn (Az én szerelmem)
- Deniz Gamze Ergüven (Mustang)
- Emmanuelle Bercot (Fel a fejjel)
Best Actor
- Vincent Lindon (Mennyit ér egy ember?)
- Jean-Pierre Bacri (La Vie très privée de Monsieur Sim)
- Vincent Cassel (Az én szerelmem)
- François Damiens (Cowboyok)
- Gérard Depardieu (Valley of Love)
- Jesuthasan Antonythasan (Dheepan - Egy menekült története)
- Fabrice Luchini (L'Hermine)
Best Actress
- Catherine Frot (Marguerite – A tökéletlen hang)
- Loubna Abidar (Zin li fik)
- Emmanuelle Bercot (Az én szerelmem)
- Cécile de France (Francia nyár)
- Catherine Deneuve (Fel a fejjel)
- Isabelle Huppert (Valley of Love)
- Soria Zeroual (Fatima)
Best Supporting Actor
- Benoît Magimel (Fel a fejjel)
- Michel Fau (Marguerite – A tökéletlen hang)
- Louis Garrel (Az én szerelmem)
- André Marcon (Marguerite – A tökéletlen hang)
- Vincent Rottiers (Dheepan - Egy menekült története)
Best Supporting Actress
- Sidse Babett Knudsen (L'Hermine)
- Sara Forestier (Fel a fejjel)
- Agnès Jaoui (Mint egy repülő)
- Noémie Lvovsky (Francia nyár)
- Karin Viard (21 éjszaka Pattie-val)
Most Promising Actor
- Rod Paradot (Fel a fejjel)
- Swann Arlaud (Les Anarchistes)
- Quentin Dolmaire (Fiatal éveim)
- Félix Moati (A csajom barátnője)
- Finnegan Oldfield (Cowboyok)
Most Promising Actress
- Zita Hanrot (Fatima)
- Camille Cottin (Connasse, princesse des coeurs)
- Sara Giraudeau (Les Bêtises)
- Diane Rouxel (Fel a fejjel)
- Lou Roy-Lecollinet (Fiatal éveim)
Best Original Screenplay
- Deniz Gamze Ergüven, Alice Winocour (Mustang)
- Jacques Audiard, Thomas Bidegain, Noé Debré (Dheepan - Egy menekült története)
- Xavier Giannoli (Marguerite – A tökéletlen hang)
- Emmanuelle Bercot, Marcia Romano (Fel a fejjel)
- Arnaud Desplechin, Julie Peyr (Fiatal éveim)
Best Adaptation
- Philippe Faucon (Fatima)
- David Oelhoffen, Frédéric Tellier (Az SK1-es ügy)
- Samuel Benchetrit (Lépcsőházi történetek)
- Stéphane Cabel, Vincent Garenq (A Clearstream-ügy)
- Benoît Jacquot, Hélène Zimmer (Egy szobalány naplója)
Best Original Music
- Warren Ellis (Mustang)
- Raphaël Haroche (Cowboyok)
- Ennio Morricone (Aminek jönnie kell)
- Stephen Warbeck (Az én szerelmem)
- Grégoire Hetzel (Fiatal éveim)
Best Sound
- Marguerite – A tökéletlen hang
- Dheepan - Egy menekült története
- Az én szerelmem
- Mustang
- Fiatal éveim
Best Cinematography
- Christophe Offenstein (Valley of Love)
- Éponine Momenceau (Dheepan - Egy menekült története)
- Glynn Speeckaert (Marguerite – A tökéletlen hang)
- David Chizallet (Mustang)
- Irina Lubtchansky (Fiatal éveim)
Best Editing
- Mustang
- Dheepan - Egy menekült története
- Marguerite – A tökéletlen hang
- Az én szerelmem
- Fiatal éveim
Best Costume Design
Best Production Design
- Marguerite – A tökéletlen hang
- Dheepan - Egy menekült története
- Egy szobalány naplója
- L'Odeur de la mandarine
- Fiatal éveim
Best Foreign Film
- Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
- Saul fia
- Anyám mozija
- Taxi Teherán
- Ifjúság
- Je suis mort mais j'ai des amis
- Legújabb testamentum
Best Animated Film
- Vasárnapi ebéd (Céline Devaux) Krátkometrážní film.
- A kis herceg (Mark Osborne) Dlouhý film.
- La Nuit américaine d'Angélique (Joris Clerté, Pierre-Emmanuel Lyet) Krátkometrážní film.
- Az ujjad alatt (Marie-Christine Courtès) Krátkometrážní film.
- Tigres à la queue leu leu (Benoît Chieux) Krátkometrážní film.
- Adama (Simon Rouby) Dlouhý film.
- April és az ál-világ (Christian Desmares, Franck Ekinci) Dlouhý film.
Best Documentary Film
- Holnap (Cyril Dion, Mélanie Laurent)
- El botón de nácar (Patricio Guzmán)
- Cavanna, jusqu’à l’ultime seconde, j’écrirai (Denis Robert, Nina Robert)
- A hiányzó kép (Rithy Panh)
- Egy német nemzedék (Jean-Gabriel Périot)
Best First Film
- Mustang (Deniz Gamze Ergüven)
- Az SK1-es ügy (Frédéric Tellier)
- Cowboyok (Thomas Bidegain)
- Ni le ciel ni la terre (Clément Cogitore)
- Nous trois ou rien (Kheiron)
Best Short Film
- La Contre-allée (Cécile Ducrocq)
- Le Dernier des céfrans (Pierre-Emmanuel Urcun)
- Essaie de mourir jeune (Morgan Simon)
- Guy Moquet (Demis Herenger)
- Mon héros (Sylvain Desclous)
Honorary César
2015 - 40th César Awards
Best Film
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Film
Best Director
- Abderrahmane Sissako (Timbuktu)
- Céline Sciamma (Csajkor)
- Thomas Cailley (A küzdők)
- Robin Campillo (Eastern Boys)
- Thomas Lilti (Hippokratész)
- Bertrand Bonello (Saint Laurent)
- Olivier Assayas (Sils Maria felhői)
Best Actor
- Pierre Niney (Yves Saint Laurent)
- Niels Arestrup (Az utolsó éjszaka Párizsban)
- Guillaume Canet (Legközelebb a szívre célzok)
- François Damiens (A Bélier család)
- Romain Duris (Az új barátnő)
- Vincent Lacoste (Hippokratész)
- Gaspard Ulliel (Saint Laurent)
Best Actress
- Adèle Haenel (A küzdők)
- Juliette Binoche (Sils Maria felhői)
- Marion Cotillard (Két nap, egy éjszaka)
- Catherine Deneuve (A házmester)
- Émilie Dequenne (Pas son genre)
- Sandrine Kiberlain (Elle l'adore)
- Karin Viard (A Bélier család)
Best Supporting Actor
- Reda Kateb (Hippokratész)
- Eric Elmosnino (A Bélier család)
- Guillaume Gallienne (Yves Saint Laurent)
- Louis Garrel (Saint Laurent)
- Jérémie Renier (Saint Laurent)
Best Supporting Actress
- Kristen Stewart (Sils Maria felhői)
- Marianne Denicourt (Hippokratész)
- Claude Gensac (Lulu szabadon)
- Izïa Higelin (Samba)
- Charlotte Le Bon (Yves Saint Laurent)
Most Promising Actor
- Kevin Azaïs (A küzdők)
- Ahmed Dramé (Emlékek őrzői)
- Kirill Emelyanov (Eastern Boys)
- Pierre Rochefort (Un beau dimanche)
- Marc Zinga (Qu'Allah bénisse la France)
Most Promising Actress
- Louane Emera (A Bélier család)
- Lou de Laâge (Lélegezz!)
- Joséphine Japy (Lélegezz!)
- Ariane Labed (Fidelio - Alice utazása)
- Karidja Touré (Csajkor)
Best Original Screenplay
- Abderrahmane Sissako, Kessen Tall (Timbuktu)
- Thomas Cailley, Claude Le Pape (A küzdők)
- Victoria Bedos, Thomas Bidegain, Stanislas Carré de Malberg, Eric Lartigau (A Bélier család)
- Pierre Chosson, Baya Kasmi, Julien Lilti, Thomas Lilti (Hippokratész)
- Olivier Assayas (Sils Maria felhői)
Best Adaptation
- Cyril Gély, Volker Schlöndorff (Az utolsó éjszaka Párizsban)
- Mathieu Amalric, Stéphanie Cléau (La Chambre Bleue)
- Sólveig Anspach, Jean-Luc Gaget (Lulu szabadon)
- Lucas Belvaux (Pas son genre)
- Cédric Anger (Legközelebb a szívre célzok)
Best Original Music
- Amin Bouhafa (Timbuktu)
- Jean-Baptiste de Laubier (Csajkor)
- Béatrice Thiriet (Madarak és emberek)
- Philippe Deshaies, Lionel Flairs, Benoit Rault (A küzdők)
- Ibrahim Maalouf (Yves Saint Laurent)
Best Sound
Best Cinematography
- Sofian El Fani (Timbuktu)
- Christophe Beaucarne (A Szépség és a Szörnyeteg)
- Josée Deshaies (Saint Laurent)
- Yorick Le Saux (Sils Maria felhői)
- Thomas Hardmeier (Yves Saint Laurent)
Best Editing
Best Costume Design
Best Production Design
Best Foreign Film
Best Animated Film
- Csodabogarak - Az elveszett hangyák völgye (Hélène Giraud, Thomas Szabo) Dlouhý film.
- Apró kövek (Chloé Mazlo) Krátkometrážní film.
- A tenger dala (Tomm Moore) Dlouhý film.
- Jack et la mécanique du coeur (Stéphane Berla, Mathias Malzieu) Dlouhý film.
- Bang Bang ! (Julien Bisaro) Krátkometrážní film.
- Panique au Village - La bûche de Noël (Stéphane Aubier, Vincent Patar) Krátkometrážní film.
- La Petite Casserole d'Anatole (Eric Montchaud) Krátkometrážní film.
Best Documentary Film
- Le Sel de la Terre (Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders)
- Caricaturistes, fantassins de la démocratie (Stéphanie Valloatto)
- Les Chèvres de ma mère (Sophie Audier)
- La Cour de Babel (Julie Bertuccelli)
- National Gallery (Frederick Wiseman)
Best First Film
- A küzdők (Thomas Cailley)
- Elle l'adore (Jeanne Herry)
- Fidelio - Alice utazása (Lucie Borleteau)
- Party Girl (Marie Amachoukeli-Barsacq, Claire Burger, Samuel Theis)
- Qu'Allah bénisse la France (Abd Al Malik)
Best Short Film
- La Femme de Rio (Emma Luchini, Nicolas Rey)
- Aïssa (Clément Tréhin-Lalanne)
- Inupiluk+Le film que nous tournerons au Groenland (Sébastien Betbeder)
- Les Jours d'avant (Karim Moussaoui)
- Où je mets ma pudeur (Sébastien Bailly)
- La Virée à Paname (Carine May, Hakim Zouhani)