Díjak - Critics Choice Awards - 2014-2024
Nemzeti díjak
- Magyar Mozgókép Díj (Magyar Filmdíj)
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Czech Lion Awards
- Sun in a Net Awards
- Polish Film Awards
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmfesztiválok
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Karlovy Vary International Film Festival (KVIFF)
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Ji.hlava International Documentary Film Festival
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
A kritikusok díjai
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Czech Film Critics Awards
Műfaj (különdíj)
Anti-awards
2024 - 29th Critics' Choice Awards
Best Picture
Oppenheimer
Best Picture
- Oppenheimer
- Téli szünet
- American Fiction
- Barbie
- The Color Purple
- Megfojtott virágok
- Maestro
- Saltburn
- Előző életek
- Szegény párák
Best Director
- Christopher Nolan (Oppenheimer)
- Greta Gerwig (Barbie)
- Yorgos Lanthimos (Szegény párák)
- Bradley Cooper (Maestro)
- Alexander Payne (Téli szünet)
- Martin Scorsese (Megfojtott virágok)
Best Actor
- Paul Giamatti (Téli szünet)
- Leonardo DiCaprio (Megfojtott virágok)
- Colman Domingo (Rustin)
- Cillian Murphy (Oppenheimer)
- Bradley Cooper (Maestro)
- Jeffrey Wright (American Fiction)
Best Actress
- Emma Stone (Szegény párák)
- Margot Robbie (Barbie)
- Sandra Hüller (Egy zuhanás anatómiája)
- Lily Gladstone (Megfojtott virágok)
- Carey Mulligan (Maestro)
- Greta Lee (Előző életek)
Best Supporting Actor
- Robert Downey Jr. (Oppenheimer)
- Robert De Niro (Megfojtott virágok)
- Sterling K. Brown (American Fiction)
- Ryan Gosling (Barbie)
- Mark Ruffalo (Szegény párák)
- Charles Melton (May December)
Best Supporting Actress
- Da'Vine Joy Randolph (Téli szünet)
- Emily Blunt (Oppenheimer)
- Danielle Brooks (The Color Purple)
- Jodie Foster (Nyad)
- America Ferrera (Barbie)
- Julianne Moore (May December)
Best Young Actor/Actress
- Dominic Sessa (Téli szünet)
- Ariana Greenblatt (Barbie)
- Calah Lane (Wonka)
- Milo Machado Graner (Egy zuhanás anatómiája)
- Abby Ryder Fortson (Ott vagy, Istenem? Én vagyok az, Margaret)
- Madeleine Yuna Voyles (Az Alkotó)
Best Acting Ensemble
Best Original Screenplay
- Noah Baumbach, Greta Gerwig (Barbie)
- Samy Burch (May December)
- Alex Convery (Air - Harc a legendáért)
- Bradley Cooper, Josh Singer (Maestro)
- Celine Song (Előző életek)
- David Hemingson (Téli szünet)
Best Adapted Screenplay
- Cord Jefferson (American Fiction)
- Kelly Fremon Craig (Ott vagy, Istenem? Én vagyok az, Margaret)
- Andrew Haigh (All of Us Strangers)
- Christopher Nolan (Oppenheimer)
- Tony McNamara (Szegény párák)
- Eric Roth, Martin Scorsese (Megfojtott virágok)
Best Cinematography
- Hoyte van Hoytema (Oppenheimer)
- Matthew Libatique (Maestro)
- Rodrigo Prieto (Barbie)
- Rodrigo Prieto (Megfojtott virágok)
- Robbie Ryan (Szegény párák)
- Linus Sandgren (Saltburn)
Best Editing
- Jennifer Lame (Oppenheimer)
- William Goldenberg (Air - Harc a legendáért)
- Nick Houy (Barbie)
- Yorgos Mavropsaridis (Szegény párák)
- Thelma Schoonmaker (Megfojtott virágok)
- Michelle Tesoro (Maestro)
Best Score
- Ludwig Göransson (Oppenheimer)
- Jerskin Fendrix (Szegény párák)
- Michael Giacchino (A hó társadalma)
- Daniel Pemberton (Pókember - A pókverzumon át)
- Robbie Robertson (Megfojtott virágok)
- Mark Ronson, Andrew Wyatt (Barbie)
Best Song
- Barbie - "I'm Just Ken"
- Barbie - "Dance the Night"
- Barbie - "What Was I Made For?"
- Super Mario Bros.: A film - "Peaches"
- Rustin - "Road to Freedom"
- Kívánság - "This Wish"
Best Production Design
- Sarah Greenwood, Katie Spencer (Barbie)
- Suzie Davies, Charlotte Dirickx (Saltburn)
- Ruth De Jong, Claire Kaufman (Oppenheimer)
- Kris Moran, Adam Stockhausen (Asteroid City)
- Shona Heath, Zsuzsa Mihalek, James Price (Szegény párák)
- Jack Fisk, Adam Willis (Megfojtott virágok)
Best Costume Design
- Jacqueline Durran (Barbie)
- Jacqueline West (Megfojtott virágok)
- Lindy Hemming (Wonka)
- Francine Jamison-Tanchuck (The Color Purple)
- Holly Waddington (Szegény párák)
- David Crossman, Janty Yates (Napóleon)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
- Oppenheimer
- Az Alkotó
- A galaxis őrzői vol. 3.
- Mission: Impossible Leszámolás Első Rész
- Szegény párák
- Pókember - A pókverzumon át
Best Comedy
Best Animated Feature
- Pókember - A pókverzumon át
- A fiú és a szürke gém
- Elemi
- Nimona
- Tini Nindzsa Teknőcök: Mutáns káosz
- Kívánság
Best Foreign Language Film
- Egy zuhanás anatómiája
- Godzilla -1.0
- A hó társadalma
- Tökéletes napok
- A szenvedély íze
- Érdekvédelmi terület
#SeeHer Award
Lifetime Achievement Award
Best Drama Series
- Utódlás (HBO / Max)
- A korona (Netflix)
- A Diplomata (Netflix)
- Loki (Disney+)
- The Last of Us (HBO / Max)
- The Morning Show (Apple TV+)
- Star Trek: Különös új világok (Paramount+)
- Győzelmi sorozat: A Lakers dinasztia felemelkedése (HBO / Max)
Best Actor in a Drama Series
- Kieran Culkin (Utódlás)
- Jeremy Strong (Utódlás)
- Tom Hiddleston (Loki)
- Pedro Pascal (The Last of Us)
- Timothy Olyphant (A törvény embere)
- Ramon Rodriguez (Will Trent)
Best Actress in a Drama Series
- Sarah Snook (Utódlás)
- Jennifer Aniston (The Morning Show)
- Aunjanue Ellis-Taylor (A törvény embere)
- Bella Ramsey (The Last of Us)
- Keri Russell (A Diplomata)
- Reese Witherspoon (The Morning Show)
Best Supporting Actor in a Drama Series
- Billy Crudup (The Morning Show)
- Khalid Abdalla (A korona)
- Ron Cephas Jones (Truth Be Told)
- Matthew Macfadyen (Utódlás)
- Rufus Sewell (The Diplomat)
- Ke Huy Quan (Loki)
Best Supporting Actress in a Drama Series
- Elizabeth Debicki (A korona)
- Nicole Beharie (The Morning Show)
- Sophia Di Martino (Loki)
- Celia Rose Gooding (Star Trek: Különös új világok)
- Karen Pittman (The Morning Show)
- Christina Ricci (Yellowjackets)
Best Comedy Series
- A mackó (FX)
- Abbott Elementary (ABC)
- Barry (HBO / Max)
- Poker Face (Peacock)
- A káprázatos Mrs. Maisel (Prime Video)
- Direkt terápia (Apple TV+)
- Reservation Dogs (FX)
- Hétköznapi vámpírok (FX)
Best Actor in a Comedy Series
- Jeremy Allen White (A mackó)
- Bill Hader (Barry)
- Steve Martin (Gyilkos a házban)
- Kayvan Novak (Hétköznapi vámpírok)
- Drew Tarver (The Other Two)
- D'Pharaoh Woon-A-Tai (Reservation Dogs)
Best Actress in a Comedy Series
- Ayo Edebiri (A mackó)
- Rachel Brosnahan (A káprázatos Mrs. Maisel)
- Quinta Brunson (Abbott Elementary)
- Bridget Everett (Valaki valahol)
- Devery Jacobs (Reservation Dogs)
- Natasha Lyonne (Poker Face)
Best Supporting Actor in a Comedy Series
- Ebon Moss-Bachrach (A mackó)
- Phil Dunster (Ted Lasso)
- Harvey Guillen (Hétköznapi vámpírok)
- Harrison Ford (Direkt terápia)
- James Marsden (Jury Duty)
- Henry Winkler (Barry)
Best Supporting Actress in a Comedy Series
- Meryl Streep (Gyilkos a házban)
- Paulina Alexis (Reservation Dogs)
- Alex Borstein (A káprázatos Mrs. Maisel)
- Janelle James (Abbott Elementary)
- Sheryl Lee Ralph (Abbott Elementary)
- Jessica Williams (Direkt terápia)
Best Movie Made for Television
- Quiz Lady (Hulu)
- The Caine Mutiny Court-Martial (Showtime)
- Mr. Monk's Last Case: A Monk Movie (Peacock)
- Finestkind (Paramount+)
- Nincs, aki megmentsen (Hulu)
- Reality (HBO / Max)
Best Limited Series
- Balhé (Netflix)
- Daisy Jones & the Six (Prime Video)
- Gyilkosság a világ végén (FX)
- Fargo (FX)
- Útitársak (Showtime)
- Minden kémia (Apple TV+)
- Szerelem és halál (HBO / Max)
- Anne Frank bújtatója (National Geographic)
Best Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Steven Yeun (Balhé)
- Matt Bomer (Útitársak)
- Tom Holland (A zsúfolt szoba)
- Tony Shalhoub (Mr. Monk's Last Case: A Monk Movie)
- David Oyelowo (Lawmen: Bass Reeves)
- Kiefer Sutherland (The Caine Mutiny Court-Martial)
Best Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Ali Wong (Balhé)
- Kaitlyn Dever (Nincs, aki megmentsen)
- Brie Larson (Minden kémia)
- Bel Powley (Anne Frank bújtatója)
- Sydney Sweeney (Reality)
- Juno Temple (Fargo)
Best Supporting Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Jonathan Bailey (Útitársak)
- Taylor Kitsch (A gyilkos csodaszer)
- Jesse Plemons (Szerelem és halál)
- Lewis Pullman (Minden kémia)
- Liev Schreiber (Anne Frank bújtatója)
- Justin Theroux (A Fehér Ház vízszerelői)
Best Supporting Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Maria Bello (Balhé)
- Billie Boullet (Anne Frank bújtatója)
- Willa Fitzgerald (Az Usher-ház bukása)
- Mary McDonnell (Az Usher-ház bukása)
- Aja Naomi King (Minden kémia)
- Camila Morrone (Daisy Jones & the Six)
Best Animated Series
- Scott Pilgrim rákapcsol (Netflix)
- Bluey (Disney+)
- Bob Burgerfalodája (Fox)
- Harley Quinn (HBO / Max)
- Young Love (HBO / Max)
- Star Trek: Lower Decks (Paramount+)
Best Foreign Language Series
- Lupin (Netflix)
- Bargain (Paramount+)
- Dicsőség (Netflix)
- The Good Mothers (Apple TV+)
- Deutsches Haus (Hulu)
- A lány a maszk mögött (Netflix)
- Egy, kém, há'! (Hulu)
Best Talk Show
- John Oliver-show az elmúlt hét híreiről (HBO / Max)
- The Graham Norton Show (BBC America)
- Jimmy Kimmel Live! (ABC)
- The Kelly Clarkson Show (NBC)
- Late Night with Seth Meyers (NBC)
- The Late Show with Stephen Colbert (CBS)
Best Comedy Special
- John Mulaney: Baby J (Netflix)
- Alex Borstein: Corsets & Clown Suits (Prime Video)
- John Early: Now More Than Ever (HBO / Max)
- Mike Birbiglia: The Old Man and the Pool (Netflix)
- Trevor Noah: Hol is tartottam (Netflix)
- Wanda Sykes: Előadóművész vagyok (Netflix)
2023 - 28th Critics' Choice Awards
Best Picture
Minden, mindenhol, mindenkor
Best Picture
- Minden, mindenhol, mindenkor
- Avatar: A víz útja
- Babylon
- A sziget szellemei
- Elvis
- A Fabelman család
- Tőrbe ejtve - Az üveghagyma
- RRR
- Tár
- Top Gun: Maverick
- Women Talking
Best Director
- Daniel Kwan, Daniel Scheinert (Minden, mindenhol, mindenkor)
- James Cameron (Avatar: A víz útja)
- Damien Chazelle (Babylon)
- Todd Field (Tár)
- Baz Luhrmann (Elvis)
- Martin McDonagh (A sziget szellemei)
- Sarah Polley (Women Talking)
- Gina Prince-Bythewood (The Woman King - A harcos)
- S.S. Rajamouli (RRR)
- Steven Spielberg (A Fabelman család)
Best Actor
- Brendan Fraser (A bálna)
- Austin Butler (Elvis)
- Tom Cruise (Top Gun: Maverick)
- Colin Farrell (A sziget szellemei)
- Paul Mescal (Volt egyszer egy nyár)
- Bill Nighy (Élj!)
Best Actress
- Cate Blanchett (Tár)
- Viola Davis (The Woman King - A harcos)
- Danielle Deadwyler (Till - Igazságot a fiamnak)
- Margot Robbie (Babylon)
- Michelle Williams (A Fabelman család)
- Michelle Yeoh (Minden, mindenhol, mindenkor)
Best Supporting Actor
- Ke Huy Quan (Minden, mindenhol, mindenkor)
- Paul Dano (A Fabelman család)
- Brendan Gleeson (A sziget szellemei)
- Brian Tyree Henry (Causeway)
- Judd Hirsch (A Fabelman család)
- Barry Keoghan (A sziget szellemei)
Best Supporting Actress
- Angela Bassett (Fekete Párduc 2)
- Jessie Buckley (Women Talking)
- Kerry Condon (A sziget szellemei)
- Jamie Lee Curtis (Minden, mindenhol, mindenkor)
- Stephanie Hsu (Minden, mindenhol, mindenkor)
- Janelle Monáe (Tőrbe ejtve - Az üveghagyma)
Best Young Actor/Actress
- Gabriel LaBelle (A Fabelman család)
- Frankie Corio (Volt egyszer egy nyár)
- Jalyn Hall (Till - Igazságot a fiamnak)
- Bella Ramsey (Catherine Called Birdy)
- Banks Repeta (Armageddon Time)
- Sadie Sink (A bálna)
Best Acting Ensemble
- Tőrbe ejtve - Az üveghagyma
- A sziget szellemei
- Minden, mindenhol, mindenkor
- Women Talking
- A Fabelman család
- The Woman King - A harcos
Best Original Screenplay
- Daniel Kwan, Daniel Scheinert (Minden, mindenhol, mindenkor)
- Todd Field (Tár)
- Tony Kushner, Steven Spielberg (A Fabelman család)
- Martin McDonagh (A sziget szellemei)
- Charlotte Wells (Volt egyszer egy nyár)
Best Adapted Screenplay
- Sarah Polley (Women Talking)
- Samuel D. Hunter (A bálna)
- Kazuo Ishiguro (Élj!)
- Rian Johnson (Tőrbe ejtve - Az üveghagyma)
- Rebecca Lenkiewicz (Azt mondta)
Best Cinematography
- Claudio Miranda (Top Gun: Maverick)
- Russell Carpenter (Avatar: A víz útja)
- Roger Deakins (A fény birodalma)
- Florian Hoffmeister (Tár)
- Janusz Kaminski (A Fabelman család)
- Linus Sandgren (Babylon)
Best Editing
- Paul Rogers (Minden, mindenhol, mindenkor)
- Tom Cross (Babylon)
- Eddie Hamilton (Top Gun: Maverick)
- David Brenner, James Cameron, John Refoua, Stephen E. Rivkin (Avatar: A víz útja)
- Jonathan Redmond, Matt Villa (Elvis)
- Monika Willi (Tár)
Best Score
- Hildur Guðnadóttir (Tár)
- Alexandre Desplat (Guillermo del Toro: Pinokkió)
- Michael Giacchino (Batman)
- Hildur Guðnadóttir (Women Talking)
- Justin Hurwitz (Babylon)
- John Williams (A Fabelman család)
Best Song
- RRR - "Naatu Naatu"
- Ahol a folyami rákok énekelnek - "Carolina"
- Guillermo del Toro: Pinokkió - "Ciao Papa"
- Top Gun: Maverick - "Hold My Hand"
- Fekete Párduc 2 - "Lift Me Up"
- Fehér zaj - "New Body Rhumba"
Best Production Design
- Anthony Carlino, Florencia Martin (Babylon)
- Hannah Beachler, Lisa K. Sessions (Fekete Párduc 2)
- Rick Carter, Karen O'Hara (A Fabelman család)
- Dylan Cole, Vanessa Cole, Ben Procter (Avatar: A víz útja)
- Kelsi Ephraim, Jason Kisvarday (Minden, mindenhol, mindenkor)
- Beverley Dunn, Catherine Martin, Karen Murphy (Elvis)
Best Costume Design
- Ruth E. Carter (Fekete Párduc 2)
- Jenny Eagan (Tőrbe ejtve - Az üveghagyma)
- Shirley Kurata (Minden, mindenhol, mindenkor)
- Catherine Martin (Elvis)
- Gersha Phillips (The Woman King - A harcos)
- Mary Zophres (Babylon)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
Best Comedy
- Tőrbe ejtve - Az üveghagyma
- A sziget szellemei
- Bros
- Minden, mindenhol, mindenkor
- A szomorúság háromszöge
- A gigantikus tehetség elviselhetetlen súlya
Best Animated Feature
- Guillermo del Toro: Pinokkió
- Marcel the Shell with Shoes On
- Csizmás, a kandúr: Az utolsó kívánság
- Pirula panda
- Wendell és Wild
Best Foreign Language Film
- RRR
- Nyugaton a helyzet változatlan
- Argentina, 1985
- BARDO, egy maroknyi igazság hamis krónikája
- Közel
- A titokzatos nő
#SeeHer Award
Lifetime Achievement Award
Best Drama Series
- Better Call Saul (AMC)
- Star Wars : Andor (Disney+)
- Rossz nővérek (Apple TV+)
- Eufória (HBO)
- A korona (Netflix)
- Diane védelmében (Paramount+)
- Sárkányok háza (HBO)
- Különválás (Apple TV+)
- Yellowstone (Paramount Network)
Best Actor in a Drama Series
- Bob Odenkirk (Better Call Saul)
- Sterling K. Brown (Rólunk szól)
- Jeff Bridges (The Old Man)
- Adam Scott (Különválás)
- Diego Luna (Star Wars : Andor)
- Antony Starr (A Fiúk)
Best Actress in a Drama Series
- Zendaya (Eufória)
- Christine Baranski (Diane védelmében)
- Sharon Horgan (Rossz nővérek)
- Laura Linney (Ozark)
- Mandy Moore (Rólunk szól)
- Kelly Reilly (Yellowstone)
Best Supporting Actor in a Drama Series
- Giancarlo Esposito (Better Call Saul)
- Andre Braugher (Diane védelmében)
- Ismael Cruz Cordova (A Gyűrűk Ura: A Hatalom Gyűrűi)
- John Lithgow (The Old Man)
- Michael Emerson (Evil)
- Matt Smith (Sárkányok háza)
Best Supporting Actress in a Drama Series
- Jennifer Coolidge (A Fehér Lótusz)
- Milly Alcock (Sárkányok háza)
- Carol Burnett (Better Call Saul)
- Julia Garner (Ozark)
- Audra McDonald (Diane védelmében)
- Rhea Seehorn (Better Call Saul)
Best Comedy Series
- Abbott Elementary (ABC)
- Barry (HBO)
- A mackó (FX on Hulu)
- Jobb idők (FX)
- Hacks – A pénz beszél (HBO Max)
- Kísértetek (CBS)
- Reboot (Hulu)
- Reservation Dogs (FX on Hulu)
Best Actor in a Comedy Series
- Jeremy Allen White (A mackó)
- Matt Berry (Hétköznapi vámpírok)
- Keegan-Michael Key (Reboot)
- Bill Hader (Barry)
- D'Pharaoh Woon-A-Tai (Reservation Dogs)
- Steve Martin (Gyilkos a házban)
Best Actress in a Comedy Series
- Jean Smart (Hacks – A pénz beszél)
- Christina Applegate (Halott vagy)
- Kaley Cuoco (A légikísérő)
- Quinta Brunson (Abbott Elementary)
- Renée Elise Goldsberry (Girls5Eva)
- Devery Jacobs (Reservation Dogs)
Best Supporting Actor in a Comedy Series
- Henry Winkler (Barry)
- Brandon Scott Jones (Kísértetek)
- James Marsden (Halott vagy)
- Leslie Jordan (Agymenő kávézó)
- Chris Perfetti (Abbott Elementary)
- Tyler James Williams (Abbott Elementary)
Best Supporting Actress in a Comedy Series
- Sheryl Lee Ralph (Abbott Elementary)
- Paulina Alexis (Reservation Dogs)
- Ayo Edebiri (A mackó)
- Marcia Gay Harden (Újra szingli)
- Annie Potts (Az ifjú Sheldon)
- Janelle James (Abbott Elementary)
Best Movie Made for Television
- Weird: The Al Yankovic Story (The Roku Channel)
- Fresh (Hulu)
- Préda (Hulu)
- Ray Donovan: The Movie (Showtime)
- Túlélő (HBO)
- Three Months (Paramount+)
Best Limited Series
- The Dropout (Hulu)
- Gaslit – A Watergate-botrány (Starz)
- The Girl from Plainville (Hulu)
- Pam & Tommy (Hulu)
- The Offer (Paramount+)
- Station Eleven (HBO Max)
- Ez fájni fog (AMC+)
- Under the Banner of Heaven (FX on Hulu)
Best Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Daniel Radcliffe (Weird: The Al Yankovic Story)
- Ben Foster (Túlélő)
- Samuel L. Jackson (Ptolemy Grey utolsó napjai)
- Andrew Garfield (Under the Banner of Heaven)
- Sebastian Stan (Pam & Tommy)
- Ben Whishaw (Ez fájni fog)
Best Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Amanda Seyfried (The Dropout)
- Julia Garner (Az örökösnő álarca mögött)
- Amber Midthunder (Préda)
- Lily James (Pam & Tommy)
- Julia Roberts (Gaslit – A Watergate-botrány)
- Michelle Pfeiffer (The First Lady)
Best Supporting Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Paul Walter Hauser (Fekete madár)
- Murray Bartlett (Welcome to Chippendales)
- Domhnall Gleeson (A páciens)
- Matthew Goode (The Offer)
- Shea Whigham (Gaslit – A Watergate-botrány)
- Ray Liotta (Fekete madár)
Best Supporting Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Niecy Nash (Monster - Jeffrey Dahmer szörnyeteg: A Jeffrey Dahmer-Sztori)
- Claire Danes (Fleishman Is in Trouble)
- Dominique Fishback (Ptolemy Grey utolsó napjai)
- Betty Gilpin (Gaslit – A Watergate-botrány)
- Melanie Lynskey (Candy)
- Juno Temple (The Offer)
Best Animated Series
- Harley Quinn (HBO Max)
- Bluey (Disney+)
- Bob Burgerfalodája (Fox)
- Genndy Tartakovsky's Primal (Adult Swim)
- Star Trek: Lower Decks (Paramount+)
- Hiány (Prime Video)
Best Foreign Language Series
- Pacsinkó (Apple TV+)
- 1899 (Netflix)
- Borgen (Netflix)
- Isanghan Byeonhosa Uyeongu (Netflix)
- Kleo (Netflix)
- Garcia! (HBO Max)
- A Birodalom - Exodus (MUBI)
- Teherán (Apple TV+)
- Briliáns barátnőm (HBO)
Best Talk Show
- John Oliver-show az elmúlt hét híreiről (HBO)
- The Amber Ruffin Show (Peacock)
- Full Frontal with Samantha Bee (TBS)
- The Kelly Clarkson Show (NBC)
- Late Night with Seth Meyers (NBC)
- Watch What Happens: Live (Bravo)
Best Comedy Special
- Norm Macdonald: Nothing Special (Netflix)
- Fortune Feimster: Jó szerencse (Netflix)
- Jerrod Carmichael: Rothaniel (HBO)
- Joel Kim Booster: Pszichoszexuális (Netflix)
- Nikki Glaser: Good Clean Filth (HBO)
- Would It Kill You to Laugh? (Peacock)
2022 - 27th Critics' Choice Awards
Best Picture
A kutya karmai közt
Best Picture
- A kutya karmai közt
- Don't Look Up
- Belfast
- CODA
- Richard király
- Dűne
- Licorice Pizza
- tick, tick... BOOM!
- West Side Story
- Rémálmok sikátora
Best Director
- Jane Campion (A kutya karmai közt)
- Paul Thomas Anderson (Licorice Pizza)
- Guillermo del Toro (Rémálmok sikátora)
- Steven Spielberg (West Side Story)
- Kenneth Branagh (Belfast)
- Denis Villeneuve (Dűne)
Best Actor
- Will Smith (Richard király)
- Nicolas Cage (Disznó)
- Benedict Cumberbatch (A kutya karmai közt)
- Peter Dinklage (Cyrano)
- Denzel Washington (Macbeth tragédiája)
- Andrew Garfield (tick, tick... BOOM!)
Best Actress
- Jessica Chastain (Tammy Faye szemei)
- Olivia Colman (The Lost Daughter)
- Lady Gaga (A Gucci-ház)
- Alana Haim (Licorice Pizza)
- Nicole Kidman (Az élet Ricardóéknál)
- Kristen Stewart (Spencer)
Best Supporting Actor
- Troy Kotsur (CODA)
- Jamie Dornan (Belfast)
- Ciarán Hinds (Belfast)
- Jared Leto (A Gucci-ház)
- J.K. Simmons (Az élet Ricardóéknál)
- Kodi Smit-McPhee (A kutya karmai közt)
Best Supporting Actress
- Ariana DeBose (West Side Story)
- Caitríona Balfe (Belfast)
- Ann Dowd (Mass)
- Kirsten Dunst (A kutya karmai közt)
- Aunjanue Ellis-Taylor (Richard király)
- Rita Moreno (West Side Story)
Best Young Actor/Actress
- Jude Hill (Belfast)
- Cooper Hoffman (Licorice Pizza)
- Emilia Jones (CODA)
- Woody Norman (C'mon C'mon - Az élet megy tovább)
- Rachel Zegler (West Side Story)
- Saniyya Sidney (Richard király)
Best Acting Ensemble
- Belfast
- Don't Look Up
- A vadnyugat törvényei szerint
- Licorice Pizza
- A kutya karmai közt
- West Side Story
Best Original Screenplay
- Kenneth Branagh (Belfast)
- Zach Baylin (Richard király)
- Paul Thomas Anderson (Licorice Pizza)
- Aaron Sorkin (Az élet Ricardóéknál)
- Adam McKay, David Sirota (Don't Look Up)
Best Adapted Screenplay
- Jane Campion (A kutya karmai közt)
- Siân Heder (CODA)
- Maggie Gyllenhaal (The Lost Daughter)
- Tony Kushner (West Side Story)
- Eric Roth, Jon Spaihts, Denis Villeneuve (Dűne)
Best Cinematography
- Ari Wegner (A kutya karmai közt)
- Bruno Delbonnel (Macbeth tragédiája)
- Greig Fraser (Dűne)
- Haris Zambarloukos (Belfast)
- Janusz Kaminski (West Side Story)
- Dan Laustsen (Rémálmok sikátora)
Best Editing
- Sarah Broshar, Michael Kahn (West Side Story)
- Úna Ní Dhonghaíle (Belfast)
- Andy Jurgensen (Licorice Pizza)
- Peter Sciberras (A kutya karmai közt)
- Joe Walker (Dűne)
Best Score
- Hans Zimmer (Dűne)
- Nicholas Britell (Don't Look Up)
- Jonny Greenwood (Spencer)
- Jonny Greenwood (A kutya karmai közt)
- Nathan Johnson (Rémálmok sikátora)
Best Song
- 007 Nincs idő meghalni - "No Time to Die"
- Richard király - "Be Alive"
- Encanto - "Dos Oruguitas"
- A vadnyugat törvényei szerint - "Guns Go Bang"
- Don't Look Up - "Just Look Up"
Best Production Design
- Zsuzsanna Sipos, Patrice Vermette (Dűne)
- Jim Clay, Claire Nia Richards (Belfast)
- Rena DeAngelo, Adam Stockhausen (A Francia Kiadás)
- Rena DeAngelo, Adam Stockhausen (West Side Story)
- Tamara Deverell, Shane Vieau (Rémálmok sikátora)
Best Costume Design
- Jenny Beavan (Szörnyella)
- Bob Morgan, Jacqueline West (Dűne)
- Janty Yates (A Gucci-ház)
- Luis Sequeira (Rémálmok sikátora)
- Paul Tazewell (West Side Story)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
- Dűne
- Mátrix: Feltámadások
- Rémálmok sikátora
- Shang-Chi és a Tíz Gyűrű legendája
- 007 Nincs idő meghalni
Best Comedy
Best Animated Feature
Best Foreign Language Film
#SeeHer Award
Lifetime Achievement Award
Best Drama Series
- Utódlás (HBO)
- Evil (Paramount+)
- For All Mankind (Apple TV+)
- Diane védelmében (Paramount+)
- A póz (FX)
- Nyerd meg az életed (Netflix)
- Rólunk szól (NBC)
- Yellowjackets (Showtime)
Best Actor in a Drama Series
- Jung-jae Lee (Nyerd meg az életed)
- Mike Colter (Evil)
- Sterling K. Brown (Rólunk szól)
- Billy Porter (A póz)
- Brian Cox (Utódlás)
- Jeremy Strong (Utódlás)
Best Actress in a Drama Series
- Melanie Lynskey (Yellowjackets)
- Uzo Aduba (Titkok nélkül)
- Christine Baranski (Diane védelmében)
- Chiara Aurelia (Kegyetlen nyár)
- Katja Herbers (Evil)
- Michaela Jaé Rodriguez (A póz)
Best Supporting Actor in a Drama Series
- Kieran Culkin (Utódlás)
- Nicholas Braun (Utódlás)
- Billy Crudup (The Morning Show)
- Justin Hartley (Rólunk szól)
- Matthew Macfadyen (Utódlás)
- Mandy Patinkin (Diane védelmében)
Best Supporting Actress in a Drama Series
- Sarah Snook (Utódlás)
- Audra McDonald (Diane védelmében)
- Christine Lahti (Evil)
- Andrea Martin (Evil)
- Susan Kelechi Watson (Rólunk szól)
- J. Smith-Cameron (Utódlás)
Best Comedy Series
- Ted Lasso (Apple TV+)
- Nagy Katalin – A kezdetek (Hulu)
- Hacks – A pénz beszél (HBO Max)
- Bizonytalan (HBO)
- Gyilkos a házban (Hulu)
- The Other Two (HBO Max)
- Reservation Dogs (FX on Hulu)
- Hétköznapi vámpírok (FX)
Best Actor in a Comedy Series
- Jason Sudeikis (Ted Lasso)
- Iain Armitage (Az ifjú Sheldon)
- Nicholas Hoult (Nagy Katalin – A kezdetek)
- Steve Martin (Gyilkos a házban)
- Kayvan Novak (Hétköznapi vámpírok)
- Martin Short (Gyilkos a házban)
Best Actress in a Comedy Series
- Jean Smart (Hacks – A pénz beszél)
- Elle Fanning (Nagy Katalin – A kezdetek)
- Renée Elise Goldsberry (Girls5Eva)
- Selena Gomez (Gyilkos a házban)
- Issa Rae (Bizonytalan)
- Sandra Oh (A tanszékvezető)
Best Supporting Actor in a Comedy Series
- Brett Goldstein (Ted Lasso)
- Ncuti Gatwa (Szexoktatás)
- Harvey Guillen (Hétköznapi vámpírok)
- Brandon Scott Jones (Kísértetek)
- Ray Romano (Szerelemre tervezve)
- Bowen Yang (Saturday Night Live)
Best Supporting Actress in a Comedy Series
- Hannah Waddingham (Ted Lasso)
- Kristin Chenoweth (Schmigadoon!)
- Hannah Einbinder (Hacks – A pénz beszél)
- Molly Shannon (The Other Two)
- Cecily Strong (Saturday Night Live)
- Josie Totah (Saved by the Bell)
Best Movie Made for Television
- Oslo (HBO)
- Come from Away (Apple TV+)
- List of a Lifetime (Lifetime)
- Apró tökélyek térképe (Prime Video)
- Mahalia (Lifetime)
- Zoey rendkívüli karácsonya (The Roku Channel)
Best Limited Series
- Easttowni rejtélyek (HBO)
- Dr. Death (Peacock)
- Dopesick (Hulu)
- Ez bűn (HBO Max)
- Egy szobalány vallomása (Netflix)
- Mise éjfélkor (Netflix)
- A föld alatti vasút (Prime Video)
- WandaVision (Disney+)
Best Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Michael Keaton (Dopesick)
- Olly Alexander (Ez bűn)
- Paul Bettany (WandaVision)
- William Jackson Harper (Love Life)
- Joshua Jackson (Dr. Death)
- Hamish Linklater (Mise éjfélkor)
Best Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Kate Winslet (Easttowni rejtélyek)
- Danielle Brooks (Mahalia)
- Cynthia Erivo (Géniusz - Aretha)
- Elizabeth Olsen (WandaVision)
- Thuso Mbedu (A föld alatti vasút)
- Margaret Qualley (Egy szobalány vallomása)
Best Supporting Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Murray Bartlett (A Fehér Lótusz)
- William Jackson Harper (A föld alatti vasút)
- Zach Gilford (Mise éjfélkor)
- Christian Slater (Dr. Death)
- Evan Peters (Easttowni rejtélyek)
- Courtney B. Vance (Géniusz - Aretha)
Best Supporting Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Jennifer Coolidge (A Fehér Lótusz)
- Kathryn Hahn (WandaVision)
- Kaitlyn Dever (Dopesick)
- Julianne Nicholson (Easttowni rejtélyek)
- Melissa McCarthy (Kilenc idegen)
- Jean Smart (Easttowni rejtélyek)
Best Animated Series
- Mi lenne, ha…? (Disney+)
- Hormonokkal túlfűtve (Netflix)
- Bluey (Disney Junior)
- Bob Burgerfalodája (Fox)
- É-szakik (Fox)
- A Q-egység (Netflix)
Best Foreign Language Series
- Nyerd meg az életed (Netflix)
- Acapulco (Apple TV+)
- Dix pour cent (Netflix)
- A nagy pénzrablás (Netflix version) (Netflix)
- Narcos: Mexikó (Netflix)
- Lupin (Netflix)
Best Talk Show
- John Oliver-show az elmúlt hét híreiről (HBO)
- The Amber Ruffin Show (Peacock)
- Desus & Mero (Showtime)
- The Kelly Clarkson Show (NBC / Syndicated)
- Late Night with Seth Meyers (NBC)
- Watch What Happens: Live (Bravo)
Best Comedy Special
- Bo Burnham: Benn (Netflix)
- Good Timing with Jo Firestone (Peacock)
- James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999 (Vimeo)
- Love Joy (Peacock)
- Nate Bargatze: A legátlagosabb átlagamerikai (Netflix)
- Trixie Mattel: One Night Only (YouTube)
2021 - 26th Critics' Choice Awards
Best Picture
A nomádok földje
Best Picture
- A nomádok földje
- Az 5 bajtárs
- Mank
- Minari - A családom története
- Ma Rainey: A blues nagyasszonya
- A kapitány küldetése
- Egy éj Miamiban…
- Ígéretes fiatal nő
- A fém hangja
- A chicagói 7-ek tárgyalása
Best Director
- Chloé Zhao (A nomádok földje)
- Lee Isaac Chung (Minari - A családom története)
- Emerald Fennell (Ígéretes fiatal nő)
- David Fincher (Mank)
- Regina King (Egy éj Miamiban…)
- Spike Lee (Az 5 bajtárs)
- Aaron Sorkin (A chicagói 7-ek tárgyalása)
Best Actor
- Chadwick Boseman (Ma Rainey: A blues nagyasszonya)
- Ben Affleck (A visszaút)
- Riz Ahmed (A fém hangja)
- Tom Hanks (A kapitány küldetése)
- Anthony Hopkins (Az apa)
- Delroy Lindo (Az 5 bajtárs)
- Gary Oldman (Mank)
- Steven Yeun (Minari - A családom története)
Best Actress
- Carey Mulligan (Ígéretes fiatal nő)
- Viola Davis (Ma Rainey: A blues nagyasszonya)
- Andra Day (The United States vs. Billie Holiday)
- Sidney Flanigan (Soha, néha, mindig)
- Vanessa Kirby (Pieces of a Woman)
- Frances McDormand (A nomádok földje)
- Zendaya (Malcolm és Marie)
Best Supporting Actor
- Daniel Kaluuya (Júdás és a Fekete Messiás)
- Sacha Baron Cohen (A chicagói 7-ek tárgyalása)
- Chadwick Boseman (Az 5 bajtárs)
- Bill Murray (On the Rocks)
- Leslie Odom Jr. (Egy éj Miamiban…)
- Paul Raci (A fém hangja)
Best Supporting Actress
- Maria Bakalova (Borat utólagos mozifilm)
- Ellen Burstyn (Pieces of a Woman)
- Glenn Close (Vidéki ballada az amerikai álomról)
- Olivia Colman (Az apa)
- Amanda Seyfried (Mank)
- Yuh-jung Youn (Minari - A családom története)
Best Young Actor/Actress
- Alan S. Kim (Minari - A családom története)
- Ryder Allen (Palmer)
- Talia Ryder (Soha, néha, mindig)
- Ibrahima Gueye (Előttem az élet)
- Caoilinn Springall (Az éjféli égbolt)
- Helena Zengel (A kapitány küldetése)
Best Acting Ensemble
- A chicagói 7-ek tárgyalása
- Az 5 bajtárs
- Júdás és a Fekete Messiás
- Ma Rainey: A blues nagyasszonya
- Minari - A családom története
- Egy éj Miamiban…
Best Original Screenplay
- Emerald Fennell (Ígéretes fiatal nő)
- Lee Isaac Chung (Minari - A családom története)
- Jack Fincher (Mank)
- Eliza Hittman (Soha, néha, mindig)
- Abraham Marder, Darius Marder (A fém hangja)
- Aaron Sorkin (A chicagói 7-ek tárgyalása)
Best Adapted Screenplay
- Chloé Zhao (A nomádok földje)
- Luke Davies, Paul Greengrass (A kapitány küldetése)
- Kemp Powers (Egy éj Miamiban…)
- Jonathan Raymond, Kelly Reichardt (First Cow)
- Ruben Santiago-Hudson (Ma Rainey: A blues nagyasszonya)
- Christopher Hampton, Florian Zeller (Az apa)
Best Cinematography
- Joshua James Richards (A nomádok földje)
- Christopher Blauvelt (First Cow)
- Erik Messerschmidt (Mank)
- Lachlan Milne (Minari - A családom története)
- Newton Thomas Sigel (Az 5 bajtárs)
- Hoyte van Hoytema (Tenet)
- Dariusz Wolski (A kapitány küldetése)
Best Editing
- Alan Baumgarten (A chicagói 7-ek tárgyalása)
- Mikkel E.G. Nielsen (A fém hangja)
- Kirk Baxter (Mank)
- Jennifer Lame (Tenet)
- Yorgos Lamprinos (Az apa)
- Chloé Zhao (A nomádok földje)
Best Score
- Jonathan Batiste, Trent Reznor, Atticus Ross (Lelki ismeretek)
- Trent Reznor, Atticus Ross (Mank)
- Emile Mosseri (Minari - A családom története)
- James Newton Howard (A kapitány küldetése)
- Ludwig Göransson (Tenet)
- Alexandre Desplat (Az éjféli égbolt)
Best Song
- Egy éj Miamiban… - "Speak Now"
- A helyőrség - "Everybody Cries"
- Júdás és a Fekete Messiás - "Fight for You"
- Eurovíziós Dalfesztivál: A Fire Saga története - "Husavik (My Home Town)"
- Előttem az élet - "Io sì (Seen)"
- The United States vs. Billie Holiday - "Tigress & Tweed"
Best Production Design
- Donald Graham Burt, Jan Pascale (Mank)
- Cristina Casali, Charlotte Dirickx (David Copperfield rendkívüli élete)
- David Crank, Elizabeth Keenan (A kapitány küldetése)
- Nathan Crowley, Kathy Lucas (Tenet)
- Stella Fox, Kave Quinn (Emma.)
- Karen O'Hara, Mark Ricker, Diana Stoughton (Ma Rainey: A blues nagyasszonya)
Best Costume Design
- Ann Roth (Ma Rainey: A blues nagyasszonya)
- Alexandra Byrne (Emma.)
- Bina Daigeler (Mulan)
- Suzie Harman, Robert Worley (David Copperfield rendkívüli élete)
- Nancy Steiner (Ígéretes fiatal nő)
- Trish Summerville (Mank)
Best Hair and Makeup
- Ma Rainey: A blues nagyasszonya
- Vidéki ballada az amerikai álomról
- Emma.
- The United States vs. Billie Holiday
- Ígéretes fiatal nő
- Mank
Best Visual Effects
Best Comedy
- Palm Springs
- Borat utólagos mozifilm
- A negyvenéves változat
- Staten Island királya
- On the Rocks
- The Prom - A végzős bál
Best Foreign Language Film
- Minari - A családom története
- Még egy kört mindenkinek
- Colectiv
- La Llorona – A gyászoló asszony
- Előttem az élet
- Ketten
#SeeHer Award
Best Drama Series
- A korona (Netflix)
- Better Call Saul (AMC)
- Diane védelmében (CBS All Access)
- Lovecraft Country (HBO)
- A Mandalóri (Disney+)
- Ozark (Netflix)
- Perry Mason (HBO)
- Rólunk szól (NBC)
Best Actor in a Drama Series
- Josh O'Connor (A korona)
- Sterling K. Brown (Rólunk szól)
- Jason Bateman (Ozark)
- Jonathan Majors (Lovecraft Country)
- Bob Odenkirk (Better Call Saul)
- Matthew Rhys (Perry Mason)
Best Actress in a Drama Series
- Emma Corrin (A korona)
- Christine Baranski (Diane védelmében)
- Olivia Colman (A korona)
- Claire Danes (Homeland - A belső ellenség)
- Laura Linney (Ozark)
- Jurnee Smollett (Lovecraft Country)
Best Supporting Actor in a Drama Series
- Michael Kenneth Williams (Lovecraft Country)
- Jonathan Banks (Better Call Saul)
- Justin Hartley (Rólunk szól)
- John Lithgow (Perry Mason)
- Tobias Menzies (A korona)
- Tom Pelphrey (Ozark)
Best Supporting Actress in a Drama Series
- Gillian Anderson (A korona)
- Cynthia Erivo (A kívülálló)
- Julia Garner (Ozark)
- Janet McTeer (Ozark)
- Wunmi Mosaku (Lovecraft Country)
- Rhea Seehorn (Better Call Saul)
Best Comedy Series
- Ted Lasso (Apple TV+)
- Jobb idők (FX)
- A légikísérő (HBO Max)
- Anyák gyöngye (CBS)
- PEN15 (Hulu)
- Ramy (Hulu)
- Schitt's Creek (Pop)
- Hétköznapi vámpírok (FX)
Best Actor in a Comedy Series
- Jason Sudeikis (Ted Lasso)
- Hank Azaria (Brockmire)
- Matt Berry (Hétköznapi vámpírok)
- Nicholas Hoult (Nagy Katalin – A kezdetek)
- Eugene Levy (Schitt's Creek)
- Ramy Youssef (Ramy)
Best Actress in a Comedy Series
- Catherine O'Hara (Schitt's Creek)
- Pamela Adlon (Jobb idők)
- Christina Applegate (Halott vagy)
- Kaley Cuoco (A légikísérő)
- Natasia Demetriou (Hétköznapi vámpírok)
- Issa Rae (Bizonytalan)
Best Supporting Actor in a Comedy Series
- Dan Levy (Schitt's Creek)
- William Fichtner (Anyák gyöngye)
- Harvey Guillen (Hétköznapi vámpírok)
- Alex Newell (Zoey's Extraordinary Playlist)
- Mark Proksch (Hétköznapi vámpírok)
- Andrew Rannells (Fekete hétfő)
Best Supporting Actress in a Comedy Series
- Hannah Waddingham (Ted Lasso)
- Alicia Goranson (The Conners)
- Rita Moreno (Egyszerre egy nap)
- Annie Murphy (Schitt's Creek)
- Ashley Park (Emily Párizsban)
- Jaime Pressly (Anyák gyöngye)
Best Movie Made for Television
- Hamilton (Disney+)
- Romlott oktatás (HBO)
- Between the World and Me (HBO)
- The Clark Sisters: The First Ladies of Gospel (Lifetime)
- Sylvie szerelme (Prime Video)
- What the Constitution Means to Me (Prime Video)
Best Limited Series
- A vezércsel (Netflix)
- Tönkretehetlek (HBO)
- Mrs. America (FX on Hulu)
- Normális emberek (Hulu)
- Összeesküvés Amerika ellen (HBO)
- Kis fejsze (Prime Video)
- A másik út (Netflix)
- Tudhattad volna (HBO)
Best Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- John Boyega (Kis fejsze)
- Hugh Grant (Tudhattad volna)
- Paul Mescal (Normális emberek)
- Chris Rock (Fargo)
- Mark Ruffalo (Ez minden, amit tudok)
- Morgan Spector (Összeesküvés Amerika ellen)
Best Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Anya Taylor-Joy (A vezércsel)
- Cate Blanchett (Mrs. America)
- Michaela Coel (Tönkretehetlek)
- Daisy Edgar-Jones (Normális emberek)
- Shira Haas (A másik út)
- Tessa Thompson (Sylvie szerelme)
Best Supporting Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Donald Sutherland (Tudhattad volna)
- Daveed Diggs (The Good Lord Bird)
- Joshua Caleb Johnson (The Good Lord Bird)
- Dylan McDermott (Hollywood)
- Glynn Turman (Fargo)
- John Turturro (Összeesküvés Amerika ellen)
Best Supporting Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Uzo Aduba (Mrs. America)
- Betsy Brandt (Soulmates)
- Marielle Heller (A vezércsel)
- Margo Martindale (Mrs. America)
- Winona Ryder (Összeesküvés Amerika ellen)
- Tracey Ullman (Mrs. America)
Best Short Form Series
- Better Call Saul: Ethics Training with Kim Wexler (AMC / YouTube)
- The Andy Cohen Diaries (Quibi)
- Mapleworth Murders (Quibi)
- Nikki Fre$h (Quibi)
- Zsaruk bevetésen (Quibi)
- Tooning Out the News (CBS All Access)
Best Talk Show
- Late Night with Seth Meyers (NBC)
- Desus & Mero (Showtime)
- Full Frontal with Samantha Bee (TBS)
- The Kelly Clarkson Show (NBC / Syndicated)
- The Late Show with Stephen Colbert (CBS)
- Red Table Talk (Facebook Watch)
Best Comedy Special
- Jerry Seinfeld: 23 óra dögunalom (Netflix)
- Michelle Buteau: Üdvözöllek a világomban (Netflix)
- Fortune Feimster: Sweet & Salty (Netflix)
- Hannah Gadsby: Kutyám, Douglas (Netflix)
- Marc Maron: Közeledik a világ vége. Na és? (Netflix)
- Patton Oswalt: I Love Everything (Netflix)
2020 - 25th Critics' Choice Awards
Best Picture
Volt egyszer egy... Hollywood
Best Picture
- Volt egyszer egy... Hollywood
- 1917
- Az aszfalt királyai
- Jojo Nyuszi
- Az ír
- Joker
- Kisasszonyok
- Házassági történet
- Élősködők
- Csiszolatlan gyémánt
Best Director
- Dzsunho Pong (Élősködők)
- Sam Mendes (1917)
- Noah Baumbach (Házassági történet)
- Greta Gerwig (Kisasszonyok)
- Benny Safdie, Josh Safdie (Csiszolatlan gyémánt)
- Martin Scorsese (Az ír)
- Quentin Tarantino (Volt egyszer egy... Hollywood)
Best Actor
- Joaquin Phoenix (Joker)
- Antonio Banderas (Fájdalom és dicsőség)
- Robert De Niro (Az ír)
- Leonardo DiCaprio (Volt egyszer egy... Hollywood)
- Adam Driver (Házassági történet)
- Eddie Murphy (A nevem Dolemite)
- Adam Sandler (Csiszolatlan gyémánt)
Best Actress
- Renée Zellweger (Judy)
- Awkwafina (A búcsú)
- Cynthia Erivo (Harriet – Szabadság vagy halál)
- Scarlett Johansson (Házassági történet)
- Lupita Nyong'o (Mi)
- Saoirse Ronan (Kisasszonyok)
- Charlize Theron (Botrány)
Best Supporting Actor
- Brad Pitt (Volt egyszer egy... Hollywood)
- Willem Dafoe (A világítótorony)
- Tom Hanks (Egy kivételes barát)
- Anthony Hopkins (A két pápa)
- Al Pacino (Az ír)
- Joe Pesci (Az ír)
Best Supporting Actress
- Laura Dern (Házassági történet)
- Scarlett Johansson (Jojo Nyuszi)
- Jennifer Lopez (A Wall Street pillangói)
- Florence Pugh (Kisasszonyok)
- Margot Robbie (Botrány)
- Shuzhen Zhao (A búcsú)
Best Young Actor/Actress
- Roman Griffin Davis (Jojo Nyuszi)
- Julia Butters (Volt egyszer egy... Hollywood)
- Shahadi Wright Joseph (Mi)
- Noah Jupe (Honey Boy)
- Thomasin McKenzie (Jojo Nyuszi)
- Archie Yates (Jojo Nyuszi)
Best Acting Ensemble
Best Original Screenplay
- Quentin Tarantino (Volt egyszer egy... Hollywood)
- Noah Baumbach (Házassági történet)
- Ji-won Han, Dzsunho Pong (Élősködők)
- Rian Johnson (Tőrbe ejtve)
- Lulu Wang (A búcsú)
Best Adapted Screenplay
- Greta Gerwig (Kisasszonyok)
- Micah Fitzerman-Blue, Noah Harpster (Egy kivételes barát)
- Anthony McCarten (A két pápa)
- Todd Phillips, Scott Silver (Joker)
- Taika Waititi (Jojo Nyuszi)
- Steven Zaillian (Az ír)
Best Cinematography
- Roger Deakins (1917)
- Jarin Blaschke (A világítótorony)
- Phedon Papamichael (Az aszfalt királyai)
- Rodrigo Prieto (Az ír)
- Robert Richardson (Volt egyszer egy... Hollywood)
- Lawrence Sher (Joker)
Best Editing
- Lee Smith (1917)
- Ronald Bronstein, Benny Safdie (Csiszolatlan gyémánt)
- Andrew Buckland, Michael McCusker (Az aszfalt királyai)
- Jinmo Yang (Élősködők)
- Fred Raskin (Volt egyszer egy... Hollywood)
- Thelma Schoonmaker (Az ír)
Best Score
- Hildur Guðnadóttir (Joker)
- Michael Abels (Mi)
- Randy Newman (Házassági történet)
- Thomas Newman (1917)
- Alexandre Desplat (Kisasszonyok)
- Robbie Robertson (Az ír)
Best Song
- Wild Rose - "Glasgow (No Place Like Home)"
- Rocketman - "(I'm Gonna) Love Me Again"
- Áttörés - "I'm Standing With You"
- Jégvarázs 2. - "Into the Unknown"
- Aladdin - "Speechless"
- Az oroszlánkirály - "Spirit"
- Harriet – Szabadság vagy halál - "Stand Up"
Best Production Design
- Nancy Haigh, Barbara Ling (Volt egyszer egy... Hollywood)
- Mark Friedberg, Kris Moran (Joker)
- Dennis Gassner, Lee Sandales (1917)
- Jess Gonchor, Claire Kaufman (Kisasszonyok)
- Ha-jun Lee (Élősködők)
- Regina Graves, Bob Shaw (Az ír)
- Gina Cromwell, Donal Woods (Downton Abbey)
Best Costume Design
- Ruth E. Carter (A nevem Dolemite)
- Julian Day (Rocketman)
- Jacqueline Durran (Kisasszonyok)
- Arianne Phillips (Volt egyszer egy... Hollywood)
- Christopher Peterson, Sandy Powell (Az ír)
- Anna Robbins (Downton Abbey)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
- Bosszúállók: Végjáték
- 1917
- Ad Astra – Út a csillagokba
- Léghajósok
- Az aszfalt királyai
- Az ír
- Az oroszlánkirály
Best Action Movie
- Bosszúállók: Végjáték
- Az aszfalt királyai
- 1917
- John Wick: 3. felvonás - Parabellum
- Pókember - Idegenben
Best Comedy
Best Sci-Fi/Horror Movie
Best Animated Feature
- Toy Story 4
- Jégvarázs 2.
- Jetikölyök
- Így neveld a sárkányodat 3.
- Keresem a testemet
- A hiányzó láncszem
Best Foreign Language Film
#SeeHer Award
Lifetime Achievement Award
Best Drama Series
- Utódlás (HBO)
- A korona (Netflix)
- David Makes Man (OWN)
- Trónok harca (HBO)
- Diane védelmében (CBS All Access)
- Rólunk szól (NBC)
- A póz (FX)
- Watchmen (HBO)
Best Actor in a Drama Series
- Jeremy Strong (Utódlás)
- Sterling K. Brown (Rólunk szól)
- Mike Colter (Evil)
- Paul Giamatti (Milliárdok nyomában)
- Kit Harington (Trónok harca)
- Freddie Highmore (A Jó Hely)
- Tobias Menzies (A korona)
- Billy Porter (A póz)
Best Actress in a Drama Series
- Regina King (Watchmen)
- Christine Baranski (A Jó Hely)
- Olivia Colman (A korona)
- Jodie Comer (Megszállottak viadala)
- Nicole Kidman (Hatalmas kis hazugságok)
- Michaela Jaé Rodriguez (A póz)
- Sarah Snook (Utódlás)
- Zendaya (Eufória)
Best Supporting Actor in a Drama Series
- Billy Crudup (The Morning Show)
- Asante Blackk (Rólunk szól)
- Asia Kate Dillon (Milliárdok nyomában)
- Peter Dinklage (Trónok harca)
- Justin Hartley (Rólunk szól)
- Delroy Lindo (A Jó Hely)
- Tim Blake Nelson (Watchmen)
Best Supporting Actress in a Drama Series
- Jean Smart (Watchmen)
- Helena Bonham Carter (A korona)
- Gwendoline Christie (Trónok harca)
- Laura Dern (Hatalmas kis hazugságok)
- Audra McDonald (Diane védelmében)
- Meryl Streep (Hatalmas kis hazugságok)
- Susan Kelechi Watson (Rólunk szól)
Best Comedy Series
- Bolhafészek (Amazon Prime Video)
- Barry (HBO)
- A káprázatos Mrs. Maisel (Prime Video)
- Anyák gyöngye (CBS)
- Egyszerre egy nap (Netflix)
- PEN15 (Hulu)
- Évek alatt (Pop TV)
Best Actor in a Comedy Series
- Bill Hader (Barry)
- Ted Danson (A Jó Hely)
- Walton Goggins (Unikornis)
- Eugene Levy (Schitt's Creek)
- Paul Rudd (Az élet önmagammal)
- Bashir Salahuddin (Sherman's Showcase)
- Ramy Youssef (Ramy)
Best Actress in a Comedy Series
- Phoebe Waller-Bridge (Bolhafészek)
- Christina Applegate (Halott vagy)
- Alison Brie (GLOW)
- Rachel Brosnahan (A káprázatos Mrs. Maisel)
- Kirsten Dunst (On Becoming a God in Central Florida)
- Allison Janney (Anyák gyöngye)
- Julia Louis-Dreyfus (Az alelnök)
- Catherine O'Hara (Schitt's Creek)
Best Supporting Actor in a Comedy Series
- Andrew Scott (Bolhafészek)
- Andre Braugher (Brooklyn 99 - Nemszázas körzet)
- Anthony Carrigan (Barry)
- William Jackson Harper (A Jó Hely)
- Dan Levy (Schitt's Creek)
- Nico Santos (Superstore – Az agyament műszak)
- Henry Winkler (Barry)
Best Supporting Actress in a Comedy Series
- Alex Borstein (A káprázatos Mrs. Maisel)
- D'Arcy Carden (A Jó Hely)
- Sian Clifford (Bolhafészek)
- Betty Gilpin (GLOW)
- Rita Moreno (Egyszerre egy nap)
- Annie Murphy (Schitt's Creek)
- Molly Shannon (The Other Two)
Best Movie Made for Television
- El Camino: Totál szívás – A film (Netflix)
- Brexit (HBO)
- Deadwood - A film (HBO)
- Meghajszolt vad (HBO)
- Guava Island (Prime Video)
- Patsy & Loretta (Lifetime)
Best Limited Series
- A Central parki ötök (Netflix)
- A 22-es csapdája (Hulu)
- Csernobil (HBO)
- Fosse/Verdon (FX)
- A legharsányabb hang (Showtime)
- Hihetetlen (Netflix)
- Évek alatt (HBO)
Best Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Jharrel Jerome (A Central parki ötök)
- Christopher Abbott (A 22-es csapdája)
- Mahershala Ali (A törvény nevében)
- Russell Crowe (A legharsányabb hang)
- Jared Harris (Csernobil)
- Sam Rockwell (Fosse/Verdon)
- Noah Wyle (Red Line)
Best Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Michelle Williams (Fosse/Verdon)
- Kaitlyn Dever (Hihetetlen)
- Anne Hathaway (Modern szerelem)
- Megan Hilty (Patsy & Loretta)
- Joey King (A tett)
- Jessie Mueller (Patsy & Loretta)
- Merritt Wever (Hihetetlen)
Best Supporting Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Stellan Skarsgård (Csernobil)
- Asante Blackk (A Central parki ötök)
- George Clooney (A 22-es csapdája)
- John Leguizamo (A Central parki ötök)
- Dev Patel (Modern szerelem)
- Jesse Plemons (El Camino: Totál szívás – A film)
- Russell Tovey (Évek alatt)
Best Supporting Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Toni Collette (Hihetetlen)
- Patricia Arquette (A tett)
- Marsha Stephanie Blake (A Central parki ötök)
- Niecy Nash (A Central parki ötök)
- Margaret Qualley (Fosse/Verdon)
- Emma Thompson (Évek alatt)
- Emily Watson (Csernobil)
Best Animated Series
- BoJack Horseman (Netflix)
- Hormonokkal túlfűtve (Netflix)
- Family Guy (Fox)
- She-Ra és a lázadó hercegnők (Netflix)
- A Simpson család (Fox)
- Hiány (Prime Video)
Best Talk Show
- The Late Late Show with James Corden (CBS)
- Late Night with Seth Meyers (NBC)
- Desus & Mero (Showtime)
- Full Frontal with Samantha Bee (TBS)
- The Kelly Clarkson Show (NBC)
- John Oliver-show az elmúlt hét híreiről (HBO)
Best Comedy Special
- Live in Front of a Studio Audience: Norman Lear's 'All in the Family' and 'The Jeffersons' (ABC)
- Amy Schumer - Együtt növekszünk (Netflix)
- Jenny Slate: Lámpaláz (Netflix)
- Ramy Youssef: Érzések (HBO)
- Seth Meyers: Lobbibébi (Netflix)
- Trevor Noah: Son of Patricia (Netflix)
- Wanda Sykes: Nemnormális (Netflix)
2019 - 24th Critics' Choice Awards
Best Picture
Roma
Best Picture
- Roma
- Fekete Párduc
- Csuklyások
- A kedvenc
- Az első ember
- Zöld könyv - Útmutató az élethez
- Ha a Beale utca mesélni tudna
- Mary Poppins visszatér
- Csillag születik
- Alelnök
Best Director
- Alfonso Cuarón (Roma)
- Bradley Cooper (Csillag születik)
- Damien Chazelle (Az első ember)
- Peter Farrelly (Zöld könyv - Útmutató az élethez)
- Yorgos Lanthimos (A kedvenc)
- Adam McKay (Alelnök)
- Spike Lee (Csuklyások)
Best Actor
- Christian Bale (Alelnök)
- Bradley Cooper (Csillag születik)
- Willem Dafoe (Van Gogh az örökkévalóság kapujában)
- Ryan Gosling (Az első ember)
- Ethan Hawke (First Reformed)
- Viggo Mortensen (Zöld könyv - Útmutató az élethez)
- Rami Malek (Bohém rapszódia)
Best Actress
- Glenn Close (A férfi mögött)
- Lady Gaga (Csillag születik)
- Emily Blunt (Mary Poppins visszatér)
- Yalitza Aparicio (Roma)
- Olivia Colman (A kedvenc)
- Toni Collette (Örökség)
- Melissa McCarthy (Megbocsátasz valaha?)
Best Supporting Actor
- Mahershala Ali (Zöld könyv - Útmutató az élethez)
- Timothée Chalamet (Csodálatos fiú)
- Adam Driver (Csuklyások)
- Sam Elliott (Csillag születik)
- Richard E. Grant (Megbocsátasz valaha?)
- Michael B. Jordan (Fekete Párduc)
Best Supporting Actress
- Regina King (Ha a Beale utca mesélni tudna)
- Amy Adams (Alelnök)
- Claire Foy (Az első ember)
- Nicole Kidman (Eltörölt fiú)
- Emma Stone (A kedvenc)
- Rachel Weisz (A kedvenc)
Best Young Actor/Actress
- Elsie Fisher (Nyolcadikos)
- Thomasin McKenzie (Ne hagyj nyomot!)
- Ed Oxenbould (Vadon)
- Millicent Simmonds (Hang nélkül)
- Amandla Stenberg (A gyűlölet, amit adtál)
- Sunny Suljic (Mid90s)
Best Acting Ensemble
Best Original Screenplay
- Paul Schrader (First Reformed)
- Bo Burnham (Nyolcadikos)
- Deborah Davis, Tony McNamara (A kedvenc)
- Adam McKay (Alelnök)
- Brian Hayes Currie, Peter Farrelly, Nick Vallelonga (Zöld könyv - Útmutató az élethez)
- Scott Beck, John Krasinski, Bryan Woods (Hang nélkül)
Best Adapted Screenplay
- Barry Jenkins (Ha a Beale utca mesélni tudna)
- Joe Robert Cole, Ryan Coogler (Fekete Párduc)
- Nicole Holofcener, Jeff Whitty (Megbocsátasz valaha?)
- Bradley Cooper, Will Fetters, Eric Roth (Csillag születik)
- Josh Singer (Az első ember)
- Spike Lee, David Rabinowitz, Charlie Wachtel, Kevin Willmott (Csuklyások)
Best Cinematography
- Alfonso Cuarón (Roma)
- James Laxton (Ha a Beale utca mesélni tudna)
- Matthew Libatique (Csillag születik)
- Rachel Morrison (Fekete Párduc)
- Robbie Ryan (A kedvenc)
- Linus Sandgren (Az első ember)
Best Editing
- Tom Cross (Az első ember)
- Jay Cassidy (Csillag születik)
- Hank Corwin (Alelnök)
- Alfonso Cuarón, Adam Gough (Roma)
- Joe Walker (Nyughatatlan özvegyek)
- Yorgos Mavropsaridis (A kedvenc)
Best Score
- Justin Hurwitz (Az első ember)
- Kris Bowers (Zöld könyv - Útmutató az élethez)
- Nicholas Britell (Ha a Beale utca mesélni tudna)
- Alexandre Desplat (Kutyák szigete)
- Ludwig Göransson (Fekete Párduc)
- Marc Shaiman (Mary Poppins visszatér)
Best Song
- Csillag születik - "Shallow"
- Fekete Párduc - "All the Stars"
- Dumplin' - Így kerek az élet - "Girl in the Movies"
- RBG - "I'll Fight"
- Mary Poppins visszatér - "The Place Where Lost Things Go"
- Mary Poppins visszatér - "Trip a Little Light Fantastic"
Best Production Design
- Hannah Beachler, Jay Hart (Fekete Párduc)
- Eugenio Caballero, Barbara Enriquez (Roma)
- Andrew Baseman, Nelson Coates (Kőgazdag ázsiaiak)
- Fiona Crombie, Alice Felton (A kedvenc)
- Nathan Crowley, Kathy Lucas (Az első ember)
- John Myhre, Gordon Sim (Mary Poppins visszatér)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
- Fekete Párduc
- Bosszúállók: Végtelen háború
- Az első ember
- Mary Poppins visszatér
- Mission: Impossible - Utóhatás
- Ready Player One
Best Action Movie
- Mission: Impossible - Utóhatás
- Bosszúállók: Végtelen háború
- Fekete Párduc
- Deadpool 2
- Ready Player One
- Nyughatatlan özvegyek
Best Comedy
Best Actor in a Comedy Movie
- Christian Bale (Alelnök)
- Jason Bateman (Éjszakai játék)
- Viggo Mortensen (Zöld könyv - Útmutató az élethez)
- John C. Reilly (Stan és Pan)
- Ryan Reynolds (Deadpool 2)
- Lakeith Stanfield (Sorry to Bother You)
Best Actress in a Comedy Movie
- Olivia Colman (A kedvenc)
- Emily Blunt (Mary Poppins visszatér)
- Constance Wu (Kőgazdag ázsiaiak)
- Rachel McAdams (Éjszakai játék)
- Elsie Fisher (Nyolcadikos)
- Charlize Theron (Tully)
Best Sci-Fi/Horror Movie
Best Animated Feature
- Pókember - Irány a Pókverzum
- A Grincs
- A hihetetlen család 2.
- Kutyák szigete
- Mirai - Lány a jövőből
- Ralph lezúzza a netet: Rontó Ralph 2.
Best Foreign Language Film
#SeeHer Award
The Critics' Choice Creative Achievement Award
Best Drama Series
- Foglalkozásuk: amerikai (FX)
- Better Call Saul (AMC)
- Diane védelmében (CBS All Access)
- Homecoming (Amazon)
- Megszállottak viadala (BBC America)
- Briliáns barátnőm (HBO)
- A póz (FX)
- Utódlás (HBO)
Best Actor in a Drama Series
- Matthew Rhys (Foglalkozásuk: amerikai)
- Freddie Highmore (Doktor Murphy)
- Diego Luna (Narcos: Mexikó)
- Bob Odenkirk (Better Call Saul)
- Richard Madden (Testőr)
- Billy Porter (A póz)
- Milo Ventimiglia (Rólunk szól)
Best Actress in a Drama Series
- Sandra Oh (Megszállottak viadala)
- Jodie Comer (Megszállottak viadala)
- Julia Roberts (Homecoming)
- Elizabeth Olsen (Sorry for Your Loss)
- Elisabeth Moss (A szolgálólány meséje)
- Maggie Gyllenhaal (Fülledt utcák)
- Keri Russell (Foglalkozásuk: amerikai)
Best Supporting Actor in a Drama Series
- Noah Emmerich (Foglalkozásuk: amerikai)
- Richard Cabral (Mayans M.C.)
- Asia Kate Dillon (Milliárdok nyomában)
- Justin Hartley (Rólunk szól)
- Matthew Macfadyen (Utódlás)
- Shea Whigham (Homecoming)
- Richard Schiff (Doktor Murphy)
Best Supporting Actress in a Drama Series
- Thandiwe Newton (Westworld)
- Julia Garner (Ozark)
- Rhea Seehorn (Better Call Saul)
- Dina Shihabi (Jack Ryan)
- Yvonne Strahovski (A szolgálólány meséje)
- Holly Taylor (Foglalkozásuk: amerikai)
Best Comedy Series
- A káprázatos Mrs. Maisel (Amazon)
- Atlanta (FX)
- Barry (HBO)
- A Jó Hely (NBC)
- A Kominsky-módszer (Netflix)
- Schitt's Creek (Pop)
- Egyszerre egy nap (Netflix)
- A semmi közepén (ABC)
Best Actor in a Comedy Series
- Bill Hader (Barry)
- Ted Danson (A Jó Hely)
- Hank Azaria (Brockmire)
- Donald Glover (Atlanta)
- Michael Douglas (A Kominsky-módszer)
- Jim Parsons (Agymenők)
- Andy Samberg (Brooklyn 99 - Nemszázas körzet)
Best Actress in a Comedy Series
- Rachel Brosnahan (A káprázatos Mrs. Maisel)
- Allison Janney (Anyák gyöngye)
- Rachel Bloom (Crazy Ex-Girlfriend)
- Issa Rae (Bizonytalan)
- Justina Machado (Egyszerre egy nap)
- Debra Messing (Will és Grace)
Best Supporting Actor in a Comedy Series
- Henry Winkler (Barry)
- William Jackson Harper (A Jó Hely)
- Brian Tyree Henry (Atlanta)
- Sean Hayes (Will és Grace)
- Nico Santos (Superstore – Az agyament műszak)
- Tony Shalhoub (A káprázatos Mrs. Maisel)
Best Supporting Actress in a Comedy Series
- Betty Gilpin (GLOW)
- Alex Borstein (A káprázatos Mrs. Maisel)
- Rita Moreno (Egyszerre egy nap)
- Laurie Metcalf (The Conners)
- Zoe Perry (Az ifjú Sheldon)
- Annie Potts (Az ifjú Sheldon)
- Miriam Shor (Younger)
Best Movie Made for Television
- Jesus Christ Superstar Live in Concert (NBC)
- A hűtő (HBO)
- Lear király (Amazon)
- Hervé vacsorára (HBO)
- A történet (HBO)
- Iskolából a börtönbe - feljegyzések a frontvonalról (HBO)
Best Limited Series
- American Crime Story - The Assassination of Gianni Versace (FX)
- Szar van a palacsintában (Netflix)
- Szökés Dannemorából (Showtime)
- Géniusz - Picasso (Nat Geo)
- Éles tárgyak (HBO)
- Egy nagyon angolos botrány (Amazon)
Best Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Darren Criss (American Crime Story - The Assassination of Gianni Versace)
- Antonio Banderas (Géniusz - Picasso)
- Paul Dano (Szökés Dannemorából)
- Benicio Del Toro (Szökés Dannemorából)
- Hugh Grant (Egy nagyon angolos botrány)
- John Legend (Jesus Christ Superstar Live in Concert)
Best Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Amy Adams (Éles tárgyak)
- Patricia Arquette (Szökés Dannemorából)
- Carrie Coon (A tettes)
- Connie Britton (Aljas John)
- Laura Dern (A történet)
- Anna Deavere Smith (Iskolából a börtönbe - feljegyzések a frontvonalról)
Best Supporting Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Ben Whishaw (Egy nagyon angolos botrány)
- Brandon Victor Dixon (Jesus Christ Superstar Live in Concert)
- Eric Lange (Szökés Dannemorából)
- Alex Rich (Géniusz - Picasso)
- Peter Sarsgaard (The Looming Tower)
- Finn Wittrock (American Crime Story - The Assassination of Gianni Versace)
Best Supporting Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Patricia Clarkson (Éles tárgyak)
- Julia Garner (Aljas John)
- Penélope Cruz (American Crime Story - The Assassination of Gianni Versace)
- Ellen Burstyn (A történet)
- Judith Light (American Crime Story - The Assassination of Gianni Versace)
- Elizabeth Perkins (Éles tárgyak)
Best Animated Series
- BoJack Horseman (Netflix)
- Kalandra fel! (Cartoon Network)
- Archer (FXX)
- Bob Burgerfalodája (Fox)
- A Simpson család (Fox)
- South Park (Comedy Central)
2018 - 23rd Critics' Choice Awards
Best Picture
A víz érintése
Best Picture
- A víz érintése
- A Pentagon titkai
- Dunkirk
- Szólíts a neveden
- Lady Bird
- A legsötétebb óra
- Floridai álom
- Rögtönzött szerelem
- Három óriásplakát Ebbing határában
- Tűnj el!
Best Director
- Guillermo del Toro (A víz érintése)
- Greta Gerwig (Lady Bird)
- Luca Guadagnino (Szólíts a neveden)
- Martin McDonagh (Három óriásplakát Ebbing határában)
- Christopher Nolan (Dunkirk)
- Steven Spielberg (A Pentagon titkai)
- Jordan Peele (Tűnj el!)
Best Actor
- Gary Oldman (A legsötétebb óra)
- Timothée Chalamet (Szólíts a neveden)
- James Franco (A katasztrófaművész)
- Daniel Day-Lewis (Fantomszál)
- Tom Hanks (A Pentagon titkai)
- Jake Gyllenhaal (Bostoni erő)
- Daniel Kaluuya (Tűnj el!)
Best Actress
- Frances McDormand (Három óriásplakát Ebbing határában)
- Jessica Chastain (Elit játszma)
- Margot Robbie (Én, Tonya)
- Sally Hawkins (A víz érintése)
- Meryl Streep (A Pentagon titkai)
- Saoirse Ronan (Lady Bird)
Best Supporting Actor
- Sam Rockwell (Három óriásplakát Ebbing határában)
- Willem Dafoe (Floridai álom)
- Richard Jenkins (A víz érintése)
- Armie Hammer (Szólíts a neveden)
- Patrick Stewart (Logan - Farkas)
- Michael Stuhlbarg (Szólíts a neveden)
Best Supporting Actress
- Allison Janney (Én, Tonya)
- Hong Chau (Kicsinyítés)
- Mary J. Blige (Mudbound)
- Holly Hunter (Rögtönzött szerelem)
- Tiffany Haddish (Girls Trip)
- Octavia Spencer (A víz érintése)
- Laurie Metcalf (Lady Bird)
Best Young Actor/Actress
- Brooklynn Prince (Floridai álom)
- Mckenna Grace (A tehetség)
- Dafne Keen (Logan - Farkas)
- Millicent Simmonds (Csodacsapás)
- Jacob Tremblay (Az igazi csoda)
Best Acting Ensemble
Best Original Screenplay
- Jordan Peele (Tűnj el!)
- Guillermo del Toro, Vanessa Taylor (A víz érintése)
- Greta Gerwig (Lady Bird)
- Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani (Rögtönzött szerelem)
- Martin McDonagh (Három óriásplakát Ebbing határában)
- Liz Hannah, Josh Singer (A Pentagon titkai)
Best Adapted Screenplay
- James Ivory (Szólíts a neveden)
- Dee Rees, Virgil Williams (Mudbound)
- Scott Neustadter, Michael H. Weber (A katasztrófaművész)
- Aaron Sorkin (Elit játszma)
- Stephen Chbosky, Steve Conrad, Jack Thorne (Az igazi csoda)
Best Cinematography
- Roger Deakins (Szárnyas fejvadász 2049)
- Dan Laustsen (A víz érintése)
- Sayombhu Mukdeeprom (Szólíts a neveden)
- Rachel Morrison (Mudbound)
- Hoyte van Hoytema (Dunkirk)
Best Editing
- Jonathan Amos, Paul Machliss (Nyomd, bébi, nyomd)
- Lee Smith (Dunkirk)
- Sarah Broshar, Michael Kahn (A Pentagon titkai)
- Joe Walker (Szárnyas fejvadász 2049)
- Sidney Wolinsky (A víz érintése)
Best Score
- Alexandre Desplat (A víz érintése)
- Jonny Greenwood (Fantomszál)
- Dario Marianelli (A legsötétebb óra)
- Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer (Szárnyas fejvadász 2049)
- Hans Zimmer (Dunkirk)
- John Williams (A Pentagon titkai)
Best Song
- Coco - "Remember Me"
- A szépség és a szörnyeteg - "Evermore"
- Szólíts a neveden - "Mystery of Love"
- Marshall - "Stand Up for Something"
- A legnagyobb showman - "This Is Me"
Best Production Design
- Paul D. Austerberry, Jeffrey A. Melvin, Shane Vieau (A víz érintése)
- Rebecca Alleway, Jim Clay (Gyilkosság az Orient expresszen)
- Nathan Crowley, Gary Fettis (Dunkirk)
- Dennis Gassner, Alessandra Querzola (Szárnyas fejvadász 2049)
- Sarah Greenwood, Katie Spencer (A szépség és a szörnyeteg)
- Véronique Melery, Mark Tildesley (Fantomszál)
Best Costume Design
- Mark Bridges (Fantomszál)
- Renée April (Szárnyas fejvadász 2049)
- Jacqueline Durran (A szépség és a szörnyeteg)
- Lindy Hemming (Wonder Woman)
- Luis Sequeira (A víz érintése)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
- A majmok bolygója - Háború
- Szárnyas fejvadász 2049
- Dunkirk
- A víz érintése
- Thor: Ragnarök
- Wonder Woman
Best Action Movie
Best Comedy
Best Actor in a Comedy Movie
- James Franco (A katasztrófaművész)
- Steve Carell (Nemek harca)
- Chris Hemsworth (Thor: Ragnarök)
- Kumail Nanjiani (Rögtönzött szerelem)
- Adam Sandler (The Meyerowitz Stories)
Best Actress in a Comedy Movie
- Margot Robbie (Én, Tonya)
- Tiffany Haddish (Girls Trip)
- Zoe Kazan (Rögtönzött szerelem)
- Saoirse Ronan (Lady Bird)
- Emma Stone (Nemek harca)
Best Sci-Fi/Horror Movie
Best Animated Feature
Best Foreign Language Film
#SeeHer Award
Best Drama Series
- A szolgálólány meséje (Hulu)
- Amerikai istenek (Starz)
- A korona (Netflix)
- Trónok harca (HBO)
- Stranger Things (Netflix)
- Rólunk szól (NBC)
Best Actor in a Drama Series
- Sterling K. Brown (Rólunk szól)
- Paul Giamatti (Milliárdok nyomában)
- Ian McShane (Amerikai istenek)
- Freddie Highmore (Bates Motel - Psycho a kezdetektől)
- Bob Odenkirk (Better Call Saul)
- Liev Schreiber (Ray Donovan)
Best Actress in a Drama Series
- Elisabeth Moss (A szolgálólány meséje)
- Caitríona Balfe (Outlander - Az idegen)
- Christine Baranski (Diane védelmében)
- Claire Foy (A korona)
- Tatiana Maslany (Sötét árvák)
- Robin Wright (Kártyavár)
Best Supporting Actor in a Drama Series
- David Harbour (Stranger Things)
- Peter Dinklage (Trónok harca)
- Asia Kate Dillon (Milliárdok nyomában)
- Bobby Cannavale (Mr. Robot)
- Delroy Lindo (Diane védelmében)
- Michael McKean (Better Call Saul)
Best Supporting Actress in a Drama Series
- Ann Dowd (A szolgálólány meséje)
- Gillian Anderson (Amerikai istenek)
- Emilia Clarke (Trónok harca)
- Cush Jumbo (Diane védelmében)
- Margo Martindale (A szélhámos)
- Chrissy Metz (Rólunk szól)
Best Comedy Series
- A káprázatos Mrs. Maisel (Amazon)
- Agymenők (CBS)
- Black-ish (ABC)
- GLOW (Netflix)
- Egy rém modern család (ABC)
- Hazafi (Amazon)
Best Actor in a Comedy Series
- Ted Danson (A Jó Hely)
- Anthony Anderson (Black-ish)
- Aziz Ansari (Master of None – Majdnem elég jó)
- Hank Azaria (Brockmire)
- Thomas Middleditch (Szilícium-völgy)
- Randall Park (Amerika Huangjai)
Best Actress in a Comedy Series
- Rachel Brosnahan (A káprázatos Mrs. Maisel)
- Kristen Bell (A Jó Hely)
- Alison Brie (GLOW)
- Sutton Foster (Younger)
- Ellie Kemper (A megtörhetetlen Kimmy Schmidt)
- Constance Wu (Amerika Huangjai)
Best Supporting Actor in a Comedy Series
- Walton Goggins (Kib*zgatóhelyettesek)
- Tituss Burgess (A megtörhetetlen Kimmy Schmidt)
- Sean Hayes (Will és Grace)
- Marc Maron (GLOW)
- Kumail Nanjiani (Szilícium-völgy)
- Ed O'Neill (Egy rém modern család)
Best Supporting Actress in a Comedy Series
- Mayim Bialik (Agymenők)
- Alex Borstein (A káprázatos Mrs. Maisel)
- Betty Gilpin (GLOW)
- Jenifer Lewis (Black-ish)
- Alessandra Mastronardi (Master of None – Majdnem elég jó)
- Rita Moreno (Egyszerre egy nap)
Best Movie Made for Television
- Hazugságok mágusa (HBO)
- Flint (Lifetime)
- 282 nap rabság (Lifetime)
- Henrietta Lacks örök élete (HBO)
- Sherlock - A hazug detektív (PBS)
Best Limited Series
- Hatalmas kis hazugságok (HBO)
- Szar van a palacsintában (Netflix)
- Feud - Viszály: Bette és Joan (FX)
- Fargo (FX)
- Hosszú út hazáig (Nat Geo)
- Isten nélkül (Netflix)
Best Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Ewan McGregor (Fargo)
- Jeff Daniels (Isten nélkül)
- Robert De Niro (Hazugságok mágusa)
- Jack O'Connell (Isten nélkül)
- Evan Peters (Amerikai Horror Story)
- Bill Pullman (A tettes)
- Jimmy Tatro (Szar van a palacsintában)
Best Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Nicole Kidman (Hatalmas kis hazugságok)
- Jessica Biel (A tettes)
- Alana Boden (282 nap rabság)
- Carrie Coon (Fargo)
- Jessica Lange (Feud - Viszály: Bette és Joan)
- Reese Witherspoon (Hatalmas kis hazugságok)
Best Supporting Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Alexander Skarsgård (Hatalmas kis hazugságok)
- Johnny Flynn (Géniusz)
- Benito Martinez (Bűnök és előítéletek)
- Alfred Molina (Feud - Viszály: Bette és Joan)
- David Thewlis (Fargo)
- Stanley Tucci (Feud - Viszály: Bette és Joan)
Best Supporting Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Laura Dern (Hatalmas kis hazugságok)
- Jackie Hoffman (Feud - Viszály: Bette és Joan)
- Judy Davis (Feud - Viszály: Bette és Joan)
- Regina King (Bűnök és előítéletek)
- Mary Elizabeth Winstead (Fargo)
- Michelle Pfeiffer (Hazugságok mágusa)
Best Animated Series
- Rick és Morty (Adult Swim)
- Archer (FX)
- Bob Burgerfalodája (Fox)
- BoJack Horseman (Netflix)
- Danger & Eggs (Amazon)
- A Simpson család (Fox)
Best Talk Show
- Jimmy Kimmel Live! (ABC)
- Ellen (NBC)
- Harry (Syndicated)
- The Late Late Show with James Corden (CBS)
- The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (NBC)
- Watch What Happens: Live (Bravo)
Best Structured Reality Show
- Shark Tank (ABC)
- The Carbonaro Effect (truTV)
- Feljavítók (HGTV)
- The Profit (CNBC)
- Beépített főnök - Amerika (CBS)
- Mit gondolsz, ki vagy? (TLC)
Best Unstructured Reality Show
- Born This Way (A&E)
- Jéglovagok (History)
- Intervention (A&E)
- Live PD (A&E)
- Ride with Norman Reedus (AMC)
- Teen Mom (MTV)
Best Reality Show – Competition
- The Voice (NBC)
- America's Got Talent (NBC)
- Chopped (Food Network)
- Dancing with the Stars (ABC)
- RuPaul Drag Queen leszek! (VH1)
- Project Runway (Lifetime)
Best Reality Show Host
2016 - 21st Critics' Choice Awards
Best Picture
Spotlight - Egy nyomozás részletei
Best Picture
- Spotlight - Egy nyomozás részletei
- Brooklyn
- Carol
- Mentőexpedíció
- A szoba
- Kémek hídja
- Sicario - A bérgyilkos
- A visszatérő
- Star Wars: Az ébredő Erő
- Mad Max - A harag útja
- A nagy dobás
Best Director
- George Miller (Mad Max - A harag útja)
- Alejandro González Iñárritu (A visszatérő)
- Steven Spielberg (Kémek hídja)
- Ridley Scott (Mentőexpedíció)
- Todd Haynes (Carol)
- Tom McCarthy (Spotlight - Egy nyomozás részletei)
Best Actor
- Leonardo DiCaprio (A visszatérő)
- Bryan Cranston (Trumbo)
- Johnny Depp (Fekete mise)
- Eddie Redmayne (A dán lány)
- Matt Damon (Mentőexpedíció)
- Michael Fassbender (Steve Jobs)
Best Actress
- Brie Larson (A szoba)
- Charlize Theron (Mad Max - A harag útja)
- Charlotte Rampling (45 év)
- Cate Blanchett (Carol)
- Jennifer Lawrence (Joy)
- Saoirse Ronan (Brooklyn)
Best Supporting Actor
- Sylvester Stallone (Creed – Apollo fia)
- Mark Ruffalo (Spotlight - Egy nyomozás részletei)
- Michael Shannon (99 Homes)
- Mark Rylance (Kémek hídja)
- Tom Hardy (A visszatérő)
- Paul Dano (Szeretet és köszönet)
Best Supporting Actress
- Alicia Vikander (A dán lány)
- Helen Mirren (Trumbo)
- Kate Winslet (Steve Jobs)
- Rooney Mara (Carol)
- Jennifer Jason Leigh (Aljas nyolcas)
- Rachel McAdams (Spotlight - Egy nyomozás részletei)
Best Young Actor/Actress
- Jacob Tremblay (A szoba)
- Abraham Attah (Hontalan fenevadak)
- Milo Parker (Mr. Holmes)
- RJ Cyler (Én, Earl és a csaj, aki meg fog halni)
- Shameik Moore (Kábszer)
Best Acting Ensemble
Best Original Screenplay
- Tom McCarthy, Josh Singer (Spotlight - Egy nyomozás részletei)
- Alex Garland (Ex Machina)
- Quentin Tarantino (Aljas nyolcas)
- Josh Cooley, Pete Docter, Meg LeFauve (Agymanók)
- Matt Charman, Ethan Coen, Joel Coen (Kémek hídja)
Best Adapted Screenplay
- Adam McKay, Charles Randolph (A nagy dobás)
- Nick Hornby (Brooklyn)
- Emma Donoghue (A szoba)
- Drew Goddard (Mentőexpedíció)
- Aaron Sorkin (Steve Jobs)
Best Cinematography
- Emmanuel Lubezki (A visszatérő)
- Edward Lachman (Carol)
- Robert Richardson (Aljas nyolcas)
- Dariusz Wolski (Mentőexpedíció)
- Roger Deakins (Sicario - A bérgyilkos)
- John Seale (Mad Max - A harag útja)
Best Editing
- Margaret Sixel (Mad Max - A harag útja)
- Pietro Scalia (Mentőexpedíció)
- Tom McArdle (Spotlight - Egy nyomozás részletei)
- Stephen Mirrione (A visszatérő)
- Hank Corwin (A nagy dobás)
Best Score
- Ennio Morricone (Aljas nyolcas)
- Carter Burwell (Carol)
- Jóhann Jóhannsson (Sicario - A bérgyilkos)
- Carsten Nicolai, Ryūichi Sakamoto (A visszatérő)
- Howard Shore (Spotlight - Egy nyomozás részletei)
Best Song
- Halálos iramban 7. - "See You Again"
- 007 Spectre – A Fantom visszatér - "Writing's on the Wall"
- Szeretet és köszönet - "One Kind of Love"
- Ifjúság - "Simple Song #3"
- A szürke ötven árnyalata - "Love Me Like You Do"
- The Hunting Ground - "Til It Happens to You"
Best Art Direction
- Colin Gibson (Mad Max - A harag útja)
- Jenny Oman, François Séguin, Louise Tremblay (Brooklyn)
- Judy Becker, Heather Loeffler (Carol)
- Michael Standish, Eve Stewart (A dán lány)
- Celia Bobak, Arthur Max (Mentőexpedíció)
- Rena DeAngelo, Adam Stockhausen (Kémek hídja)
Best Costume Design
- Jenny Beavan (Mad Max - A harag útja)
- Odile Dicks-Mireaux (Brooklyn)
- Paco Delgado (A dán lány)
- Sandy Powell (Hamupipőke)
- Sandy Powell (Carol)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
Best Action Movie
- Mad Max - A harag útja
- Halálos iramban 7.
- Jurassic World
- Mission: Impossible - Titkos nemzet
- Sicario - A bérgyilkos
Best Actor in an Action Movie
- Tom Hardy (Mad Max - A harag útja)
- Tom Cruise (Mission: Impossible - Titkos nemzet)
- Paul Rudd (A Hangya)
- Chris Pratt (Jurassic World)
- Daniel Craig (007 Spectre – A Fantom visszatér)
Best Actress in an Action Movie
- Charlize Theron (Mad Max - A harag útja)
- Bryce Dallas Howard (Jurassic World)
- Emily Blunt (Sicario - A bérgyilkos)
- Jennifer Lawrence (Az éhezők viadala: A kiválasztott – befejező rész)
- Rebecca Ferguson (Mission: Impossible - Titkos nemzet)
Best Comedy
Best Actor in a Comedy Movie
- Christian Bale (A nagy dobás)
- Robert De Niro (A kezdő)
- Bill Hader (Kész katasztrófa)
- Steve Carell (A nagy dobás)
- Jason Statham (A kém)
Best Actress in a Comedy Movie
- Amy Schumer (Kész katasztrófa)
- Jennifer Lawrence (Joy)
- Melissa McCarthy (A kém)
- Tina Fey (Lánytesók)
- Lily Tomlin (Nagyi)
Best Sci-Fi/Horror Movie
Best Animated Feature
Best Documentary Feature
- Amy - Az Amy Winehouse-sztori
- Cartel Land
- He Named Me Malala
- Szcientológia, avagy a hit börtöne
- A csend képe
- Where to Invade Next
Best Foreign Language Film
Critics' Choice MVP Award
Louis XIII Genius Award
- Industrial Light & Magic
Best Drama Series
- Mr. Robot (USA Network)
- Empire (Fox)
- A sebész (Cinemax)
- A hátrahagyottak (HBO)
- Londoni rémtörténetek (Showtime)
- Rectify (Sundance)
- UnREAL - Az igazi valóság (Lifetime)
Best Actor in a Drama Series
- Rami Malek (Mr. Robot)
- Hugh Dancy (Hannibal)
- Clive Owen (A sebész)
- Liev Schreiber (Ray Donovan)
- Justin Theroux (A hátrahagyottak)
- Aden Young (Rectify)
Best Actress in a Drama Series
- Carrie Coon (A hátrahagyottak)
- Shiri Appleby (UnREAL - Az igazi valóság)
- Viola Davis (Hogyan ússzunk meg egy gyilkosságot?)
- Eva Green (Londoni rémtörténetek)
- Taraji P. Henson (Empire)
- Krysten Ritter (Marvel Jessica Jones)
Best Supporting Actor in a Drama Series
- Christian Slater (Mr. Robot)
- Clayne Crawford (Rectify)
- Christopher Eccleston (A hátrahagyottak)
- André Holland (A sebész)
- Jonathan Jackson (Nashville)
- Rufus Sewell (Az ember a Fellegvárban)
Best Supporting Actress in a Drama Series
- Constance Zimmer (UnREAL - Az igazi valóság)
- Ann Dowd (A hátrahagyottak)
- Regina King (A hátrahagyottak)
- Helen McCrory (Londoni rémtörténetek)
- Hayden Panettiere (Nashville)
- Maura Tierney (A viszony)
Best Guest Actor/Actress in a Drama Series
- Margo Martindale (A férjem védelmében)
- Richard Armitage (Hannibal)
- Justin Kirk (Manhattan)
- Patti LuPone (Londoni rémtörténetek)
- Marisa Tomei (Empire)
- BD Wong (Mr. Robot)
Best Comedy Series
- Master of None – Majdnem elég jó (Netflix)
- Black-ish (ABC)
- Catastrophe (Prime Video)
- Szeplőtelen Jane (The CW)
- Az utolsó ember a földön (Fox)
- Nincs titok (Prime Video)
- Gázos páros (FXX)
Best Actor in a Comedy Series
- Jeffrey Tambor (Nincs titok)
- Anthony Anderson (Black-ish)
- Aziz Ansari (Master of None – Majdnem elég jó)
- Will Forte (Az utolsó ember a földön)
- Randall Park (Amerika Huangjai)
- Fred Savage (The Grinder)
Best Actress in a Comedy Series
- Rachel Bloom (Crazy Ex-Girlfriend)
- Aya Cash (Gázos páros)
- Wendi McLendon-Covey (A Goldberg család)
- Gina Rodriguez (Szeplőtelen Jane)
- Tracee Ellis Ross (Black-ish)
- Constance Wu (Amerika Huangjai)
Best Supporting Actor in a Comedy Series
- Andre Braugher (Brooklyn 99 - Nemszázas körzet)
- Jay Duplass (Nincs titok)
- Jaime Camil (Szeplőtelen Jane)
- Neil Flynn (A semmi közepén)
- Keegan-Michael Key (Playing House)
- Mel Rodriguez (Meg-boldogulni)
Best Supporting Actress in a Comedy Series
- Mayim Bialik (Agymenők)
- Kether Donohue (Gázos páros)
- Allison Janney (Anyák gyöngye)
- Judith Light (Nincs titok)
- Niecy Nash (Meg-boldogulni)
- Eden Sher (A semmi közepén)
Best Guest Actor/Actress in a Comedy Series
- Timothy Olyphant (The Grinder)
- Ellen Burstyn (Anyák gyöngye)
- Anjelica Huston (Nincs titok)
- Cherry Jones (Nincs titok)
- Jenifer Lewis (Black-ish)
- John Slattery (Forró amerikai nyár: A tábor első napja)
Best Movie Made for Television or Limited Series
- Fargo (FX)
- Childhood's End (Syfy)
- Luther (BBC America)
- Saints & Strangers (Nat Geo)
- Mutassatok egy hőst (HBO)
- The Wiz Live! (NBC)
Best Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Idris Elba (Luther)
- Wes Bentley (Amerikai Horror Story)
- Martin Clunes (Arthur & George)
- Oscar Isaac (Mutassatok egy hőst)
- Vincent Kartheiser (Saints & Strangers)
- Patrick Wilson (Fargo)
Best Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Kirsten Dunst (Fargo)
- Kathy Bates (Amerikai Horror Story)
- Sarah Hay (Kegyetlen tánc)
- Alyvia Alyn Lind (Dolly Parton's Coat of Many Colors)
- Rachel McAdams (A törvény nevében)
- Shanice Williams (The Wiz Live!)
Best Supporting Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Jesse Plemons (Fargo)
- David Alan Grier (The Wiz Live!)
- Ne-Yo (The Wiz Live!)
- Nick Offerman (Fargo)
- Raoul Max Trujillo (Saints & Strangers)
- Bokeem Woodbine (Fargo)
Best Supporting Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Jean Smart (Fargo)
- Mary J. Blige (The Wiz Live!)
- Laura Haddock (Luther)
- Cristin Milioti (Fargo)
- Sarah Paulson (Amerikai Horror Story)
- Winona Ryder (Mutassatok egy hőst)
Best Animated Series
- BoJack Horseman (Netflix)
- Bob Burgerfalodája (Fox)
- A Simpson család (Fox)
- South Park (Comedy Central)
- Star Wars: Lázadók (Disney XD)
Most Exciting New Series
- Atlanta (FX)
- Jobb idők (FX)
- A kijelölt túlélő (ABC)
- A Jó Hely (NBC)
- One Mississippi (Prime Video)
- A legnagyobb dobás (Fox)
- Rólunk szól (NBC)
- Westworld (HBO)
Best Talk Show
- John Oliver-show az elmúlt hét híreiről (HBO)
- The Daily Show (Comedy Central)
- The Graham Norton Show (BBC America)
- Jimmy Kimmel Live! (ABC)
- The Late Late Show with James Corden (CBS)
- The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (NBC)
Most Bingeworthy Show
- Outlander - Az idegen (Starz)
- Empire (Fox)
- Jóbarátok (NBC)
- Trónok harca (HBO)
- Orange Is the New Black (Netflix)
- The Walking Dead (AMC)
Best Structured Reality Show
- Shark Tank (ABC)
- Antiques Roadshow (PBS)
- Inside the Actors Studio (Bravo)
- Állítólag... (Discovery)
- Project Greenlight (HBO)
- Beépített főnök - Amerika (CBS)
Best Unstructured Reality Show
- Anthony Bourdain: Parts Unknown (CNN)
- Cops (Spike)
- Halálos fogás (Discovery)
- Intervention (A&E)
- Csupasz túlélők (Discovery)
- Zálogcsillagok (History)
Best Reality Show – Competition
- The Voice (NBC)
- The Amazing Race (CBS)
- Chopped (Food Network)
- Face Off (Syfy)
- Amerikai mesterszakács junior (Fox)
- Survivor (CBS)
Best Reality Show Host
2016 - 22nd Critics' Choice Awards
Best Picture
Kaliforniai álom
Best Picture
- Kaliforniai álom
- Érkezés
- Kerítések
- A fegyvertelen katona
- Oroszlán
- Loving
- A préri urai
- A régi város
- Holdfény
- Sully - Csoda a Hudson folyón
Best Director
- Damien Chazelle (Kaliforniai álom)
- Mel Gibson (A fegyvertelen katona)
- Barry Jenkins (Holdfény)
- Kenneth Lonergan (A régi város)
- Denis Villeneuve (Érkezés)
- David Mackenzie (A préri urai)
- Denzel Washington (Kerítések)
Best Actor
- Casey Affleck (A régi város)
- Joel Edgerton (Loving)
- Andrew Garfield (A fegyvertelen katona)
- Ryan Gosling (Kaliforniai álom)
- Tom Hanks (Sully - Csoda a Hudson folyón)
- Denzel Washington (Kerítések)
Best Actress
- Natalie Portman (Jackie)
- Amy Adams (Érkezés)
- Annette Bening (20. századi nők)
- Ruth Negga (Loving)
- Isabelle Huppert (Elle)
- Emma Stone (Kaliforniai álom)
Best Supporting Actor
- Mahershala Ali (Holdfény)
- Jeff Bridges (A préri urai)
- Ben Foster (A préri urai)
- Lucas Hedges (A régi város)
- Dev Patel (Oroszlán)
- Michael Shannon (Éjszakai ragadozók)
Best Supporting Actress
- Viola Davis (Kerítések)
- Greta Gerwig (20. századi nők)
- Naomie Harris (Holdfény)
- Nicole Kidman (Oroszlán)
- Michelle Williams (A régi város)
- Janelle Monáe (A számolás joga)
Best Young Actor/Actress
- Lucas Hedges (A régi város)
- Alex R. Hibbert (Holdfény)
- Lewis MacDougall (Szólít a szörny)
- Madina Nalwanga (Katwe királynője)
- Sunny Pawar (Oroszlán)
- Hailee Steinfeld (Egy magányos tinédzser)
Best Acting Ensemble
Best Original Screenplay
- Damien Chazelle (Kaliforniai álom)
- Kenneth Lonergan (A régi város)
- Efthymis Filippou, Yorgos Lanthimos (A homár)
- Barry Jenkins (Holdfény)
- Jeff Nichols (Loving)
- Taylor Sheridan (A préri urai)
Best Adapted Screenplay
- Eric Heisserer (Érkezés)
- Luke Davies (Oroszlán)
- Tom Ford (Éjszakai ragadozók)
- Todd Komarnicki (Sully - Csoda a Hudson folyón)
- Theodore Melfi, Allison Schroeder (A számolás joga)
- August Wilson (Kerítések)
Best Cinematography
- Linus Sandgren (Kaliforniai álom)
- Stéphane Fontaine (Jackie)
- James Laxton (Holdfény)
- Seamus McGarvey (Éjszakai ragadozók)
- Bradford Young (Érkezés)
Best Editing
- Tom Cross (Kaliforniai álom)
- John Gilbert (A fegyvertelen katona)
- Blu Murray (Sully - Csoda a Hudson folyón)
- Joe Walker (Érkezés)
- Joi McMillon, Nat Sanders (Holdfény)
Best Score
- Justin Hurwitz (Kaliforniai álom)
- Nicholas Britell (Holdfény)
- Jóhann Jóhannsson (Érkezés)
- Mica Levi (Jackie)
- Volker Bertelmann, Dustin O'Halloran (Oroszlán)
Best Song
- Kaliforniai álom - "City of Stars"
- Kaliforniai álom - "Audition (The Fools Who Dream)"
- Trollok - "Can't Stop the Feeling!"
- Sing Street - Zene és álom - "Drive It Like You Stole It"
- Vaiana - "How Far I'll Go"
- Kivétel és szabály - "The Rules Don't Apply"
Best Art Direction
- Sandy Reynolds-Wasco, David Wasco (Kaliforniai álom)
- Stuart Craig, James Hambidge, Anna Pinnock (Legendás állatok és megfigyelésük)
- Jess Gonchor, Nancy Haigh (Az éjszaka törvénye)
- Paul Hotte, André Valade, Patrice Vermette (Érkezés)
- Véronique Melery, Jean Rabasse (Jackie)
Best Costume Design
- Madeline Fontaine (Jackie)
- Colleen Atwood (Legendás állatok és megfigyelésük)
- Consolata Boyle (Florence - A tökéletlen hang)
- Eimer Ni Mhaoldomhnaigh (Szerelem és barátság)
- Mary Zophres (Kaliforniai álom)
- Joanna Johnston (Szövetségesek)
Best Hair and Makeup
- Jackie
- Legendás állatok és megfigyelésük
- Doctor Strange
- Star Trek: Mindenen túl
- A fegyvertelen katona
Best Visual Effects
Best Action Movie
Best Actor in an Action Movie
- Andrew Garfield (A fegyvertelen katona)
- Benedict Cumberbatch (Doctor Strange)
- Matt Damon (Jason Bourne)
- Chris Evans (Amerika Kapitány: Polgárháború)
- Ryan Reynolds (Deadpool)
Best Actress in an Action Movie
- Margot Robbie (Suicide Squad - Öngyilkos osztag)
- Gal Gadot (Batman Superman ellen - Az igazság hajnala)
- Scarlett Johansson (Amerika Kapitány: Polgárháború)
- Tilda Swinton (Doctor Strange)
Best Comedy
Best Actor in a Comedy Movie
- Ryan Reynolds (Deadpool)
- Ryan Gosling (Rendes fickók)
- Hugh Grant (Florence - A tökéletlen hang)
- Dwayne Johnson (Központi hírszerzés)
- Viggo Mortensen (Captain Fantastic)
Best Actress in a Comedy Movie
- Meryl Streep (Florence - A tökéletlen hang)
- Kate Beckinsale (Szerelem és barátság)
- Sally Field (Hello, Doris vagyok)
- Kate McKinnon (Szellemirtók)
- Hailee Steinfeld (Egy magányos tinédzser)
Best Sci-Fi/Horror Movie
Best Animated Feature
- Zootropolis – Állati nagy balhé
- Kubo és a varázshúrok
- Szenilla nyomában
- Vaiana
- Trollok
- A vörös teknős
Best Foreign Language Film
#SeeHer Award
Best Drama Series
- Trónok harca (HBO)
- Better Call Saul (AMC)
- A korona (Netflix)
- Mr. Robot (USA Network)
- Stranger Things (Netflix)
- Rólunk szól (NBC)
- Westworld (HBO)
Best Actor in a Drama Series
- Bob Odenkirk (Better Call Saul)
- Sam Heughan (Outlander - Az idegen)
- Rami Malek (Mr. Robot)
- Matthew Rhys (Foglalkozásuk: amerikai)
- Liev Schreiber (Ray Donovan)
- Kevin Spacey (Kártyavár)
Best Actress in a Drama Series
- Evan Rachel Wood (Westworld)
- Caitríona Balfe (Outlander - Az idegen)
- Tatiana Maslany (Sötét árvák)
- Keri Russell (Foglalkozásuk: amerikai)
- Viola Davis (Hogyan ússzunk meg egy gyilkosságot?)
- Robin Wright (Kártyavár)
Best Supporting Actor in a Drama Series
- John Lithgow (A korona)
- Peter Dinklage (Trónok harca)
- Kit Harington (Trónok harca)
- Michael McKean (Better Call Saul)
- Christian Slater (Mr. Robot)
- Jon Voight (Ray Donovan)
Best Supporting Actress in a Drama Series
- Thandiwe Newton (Westworld)
- Christine Baranski (A férjem védelmében)
- Emilia Clarke (Trónok harca)
- Lena Headey (Trónok harca)
- Maura Tierney (A viszony)
- Constance Zimmer (UnREAL - Az igazi valóság)
Best Guest Actor/Actress in a Drama Series
- Jeffrey Dean Morgan (The Walking Dead)
- Mahershala Ali (Kártyavár)
- Lisa Bonet (Ray Donovan)
- Ellen Burstyn (Kártyavár)
- Michael J. Fox (A férjem védelmében)
- Jared Harris (A korona)
Best Comedy Series
- Szilícium-völgy (HBO)
- Atlanta (FX)
- Black-ish (ABC)
- Bolhafészek (Amazon)
- Egy rém modern család (ABC)
- A megtörhetetlen Kimmy Schmidt (Netflix)
- Az alelnök (HBO)
Best Actor in a Comedy Series
- Donald Glover (Atlanta)
- Anthony Anderson (Black-ish)
- Patrick Stewart (Blunt Talk)
- Jeffrey Tambor (Nincs titok)
- Bill Hader (Documentary Now!)
- Will Forte (Az utolsó ember a földön)
Best Actress in a Comedy Series
- Kate McKinnon (Saturday Night Live)
- Ellie Kemper (A megtörhetetlen Kimmy Schmidt)
- Tracee Ellis Ross (Black-ish)
- Julia Louis-Dreyfus (Az alelnök)
- Phoebe Waller-Bridge (Bolhafészek)
- Constance Wu (Amerika Huangjai)
Best Supporting Actor in a Comedy Series
- Louie Anderson (Baskets)
- Andre Braugher (Brooklyn 99 - Nemszázas körzet)
- Tituss Burgess (A megtörhetetlen Kimmy Schmidt)
- Tony Hale (Az alelnök)
- Ty Burrell (Egy rém modern család)
- T.J. Miller (Szilícium-völgy)
Best Supporting Actress in a Comedy Series
- Jane Krakowski (A megtörhetetlen Kimmy Schmidt)
- Julie Bowen (Egy rém modern család)
- Allison Janney (Anyák gyöngye)
- Anna Chlumsky (Az alelnök)
- Judith Light (Nincs titok)
- Allison Williams (Csajok)
Best Guest Actor/Actress in a Comedy Series
- Alec Baldwin (Saturday Night Live)
- Christine Baranski (Agymenők)
- Larry David (Saturday Night Live)
- Lisa Kudrow (A megtörhetetlen Kimmy Schmidt)
- Liam Neeson (Inside Amy Schumer)
Best Movie Made for Television or Limited Series
- American Crime Story - Az O.J. Simpson-ügy (FX)
- A végsőkig (HBO)
- Bizonyosság (HBO)
- A Reagan-merénylet (Nat Geo)
- Éjszakai szolgálat (AMC)
- Gyökerek (History)
Best Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Courtney B. Vance (American Crime Story - Az O.J. Simpson-ügy)
- Bryan Cranston (A végsőkig)
- Benedict Cumberbatch (Sherlock: A szörnyű menyasszony)
- Cuba Gooding Jr. (American Crime Story - Az O.J. Simpson-ügy)
- Tom Hiddleston (Éjszakai szolgálat)
- Tim Matheson (A Reagan-merénylet)
Best Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Sarah Paulson (American Crime Story - Az O.J. Simpson-ügy)
- Olivia Colman (Éjszakai szolgálat)
- Felicity Huffman (Bűnök és előítéletek)
- Cynthia Nixon (A Reagan-merénylet)
- Lili Taylor (Bűnök és előítéletek)
- Kerry Washington (Bizonyosság)
Best Supporting Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
- Sterling K. Brown (American Crime Story - Az O.J. Simpson-ügy)
- Lane Garrison (Gyökerek)
- Frank Langella (A végsőkig)
- Hugh Laurie (Éjszakai szolgálat)
- John Travolta (American Crime Story - Az O.J. Simpson-ügy)
- Forest Whitaker (Gyökerek)
Best Supporting Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
- Regina King (Bűnök és előítéletek)
- Elizabeth Debicki (Éjszakai szolgálat)
- Sarah Lancashire (Az öltöztető)
- Melissa Leo (A végsőkig)
- Anna Paquin (Gyökerek)
- Emily Watson (Az öltöztető)
Best Animated Series
- BoJack Horseman (Netflix)
- Archer (FX)
- Bob Burgerfalodája (Fox)
- A Simpson család (Fox)
- Atyám, Zorn! (Fox)
- South Park (Comedy Central)
Best Talk Show
- The Late Late Show with James Corden (CBS)
- The Daily Show (Comedy Central)
- Full Frontal with Samantha Bee (TBS)
- Jimmy Kimmel Live! (ABC)
- John Oliver-show az elmúlt hét híreiről (HBO)
- The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (NBC)
Most Bingeworthy Show
- Outlander - Az idegen (Starz)
- Bates Motel - Psycho a kezdetektől (A&E)
- Catastrophe (Amazon)
- Trónok harca (HBO)
- Mr. Robot (USA Network)
- Stranger Things (Netflix)
Best Structured Reality Show
- Shark Tank (ABC)
- Chopped (Food Network)
- Inside the Actors Studio (Bravo)
- Penn & Teller: Fool Us (The CW)
- Project Runway (Lifetime)
- Beépített főnök - Amerika (CBS)
Best Unstructured Reality Show
- Anthony Bourdain: Parts Unknown (CNN)
- Chrisley Knows Best (USA Network)
- Halálos fogás (Discovery)
- Jéglovagok (History)
- Intervention (A&E)
- Csupasz túlélők (Discovery)
Best Reality Show – Competition
- The Voice (NBC)
- The Amazing Race (CBS)
- America's Got Talent (NBC)
- Amerikai mesterszakács junior (Fox)
- RuPaul Drag Queen leszek! (CBS)
- Skin Wars (GSN)
Best Reality Show Host
2015 - 20th Critics' Choice Awards
Best Picture
Sráckor
Best Picture
- Sráckor
- Kódjátszma
- A Grand Budapest Hotel
- Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
- A mindenség elmélete
- Rendíthetetlen
- Selma
- Éjjeli féreg
- Holtodiglan
- Whiplash
Best Director
- Richard Linklater (Sráckor)
- Alejandro González Iñárritu (Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje))
- Angelina Jolie (Rendíthetetlen)
- Ava DuVernay (Selma)
- David Fincher (Holtodiglan)
- Wes Anderson (A Grand Budapest Hotel)
Best Actor
- Michael Keaton (Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje))
- Benedict Cumberbatch (Kódjátszma)
- Eddie Redmayne (A mindenség elmélete)
- David Oyelowo (Selma)
- Jake Gyllenhaal (Éjjeli féreg)
- Ralph Fiennes (A Grand Budapest Hotel)
Best Actress
- Julianne Moore (Megmaradt Alice-nek)
- Felicity Jones (A mindenség elmélete)
- Marion Cotillard (Két nap, egy éjszaka)
- Reese Witherspoon (Vadon)
- Rosamund Pike (Holtodiglan)
- Jennifer Aniston (Boldogság bármi áron)
Best Supporting Actor
- J.K. Simmons (Whiplash)
- Ethan Hawke (Sráckor)
- Edward Norton (Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje))
- Josh Brolin (Beépített hiba)
- Robert Duvall (A bíró)
- Mark Ruffalo (Foxcatcher)
Best Supporting Actress
- Patricia Arquette (Sráckor)
- Emma Stone (Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje))
- Jessica Chastain (Egy durva év)
- Keira Knightley (Kódjátszma)
- Meryl Streep (Vadregény)
- Tilda Swinton (Snowpiercer - Túlélők viadala)
Best Young Actor/Actress
- Ellar Coltrane (Sráckor)
- Ansel Elgort (Csillagainkban a hiba)
- Mackenzie Foy (Csillagok között)
- Jaeden Martell (St. Vincent)
- Noah Wiseman (A Babadook)
- Quvenzhané Wallis (Annie)
- Tony Revolori (A Grand Budapest Hotel)
Best Acting Ensemble
Best Original Screenplay
- Armando Bo, Alexander Dinelaris, Nicolás Giacobone, Alejandro González Iñárritu (Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje))
- Richard Linklater (Sráckor)
- Dan Gilroy (Éjjeli féreg)
- Wes Anderson, Hugo Guinness (A Grand Budapest Hotel)
- Damien Chazelle (Whiplash)
Best Adapted Screenplay
- Gillian Flynn (Holtodiglan)
- Nick Hornby (Vadon)
- Graham Moore (Kódjátszma)
- Anthony McCarten (A mindenség elmélete)
- Paul Thomas Anderson (Beépített hiba)
- Ethan Coen, Joel Coen, Richard LaGravenese, William Nicholson (Rendíthetetlen)
Best Cinematography
- Emmanuel Lubezki (Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje))
- Hoyte van Hoytema (Csillagok között)
- Robert D. Yeoman (A Grand Budapest Hotel)
- Dick Pope (Mr. Turner)
- Roger Deakins (Rendíthetetlen)
Best Editing
- Douglas Crise, Stephen Mirrione (Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje))
- Sandra Adair (Sráckor)
- Tom Cross (Whiplash)
- Lee Smith (Csillagok között)
- Kirk Baxter (Holtodiglan)
Best Score
- Antonio Sanchez (Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje))
- Hans Zimmer (Csillagok között)
- Jóhann Jóhannsson (A mindenség elmélete)
- Alexandre Desplat (Kódjátszma)
- Trent Reznor, Atticus Ross (Holtodiglan)
Best Song
- John Legend, Common (Selma) - "Glory"
- Lana Del Rey (Nagy szemek) - "Big Eyes"
- A LEGO-kaland - "Everything Is Awesome"
- Lorde (Az éhezők viadala: A kiválasztott – 1. rész) - "Yellow Flicker Beat"
- Keira Knightley (Szerelemre hangszerelve) - "Lost Stars"
Best Art Direction
- Anna Pinnock, Adam Stockhausen (A Grand Budapest Hotel)
- George DeTitta Jr., Kevin Thompson (Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje))
- Nathan Crowley, Gary Fettis (Csillagok között)
- David Crank, Amy Wells (Beépített hiba)
- Dennis Gassner, Anna Pinnock (Vadregény)
- Beatrice Brentnerová, Ondřej Nekvasil (Snowpiercer - Túlélők viadala)
Best Costume Design
- Milena Canonero (A Grand Budapest Hotel)
- Mark Bridges (Beépített hiba)
- Jacqueline Durran (Mr. Turner)
- Colleen Atwood (Vadregény)
- Anna Biedrzycka-Sheppard (Demóna)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
- A majmok bolygója: Forradalom
- A hobbit: Az öt sereg csatája
- A galaxis őrzői
- Csillagok között
- A holnap határa
Best Action Movie
Best Actor in an Action Movie
- Bradley Cooper (Amerikai mesterlövész)
- Brad Pitt (Harag)
- Chris Evans (Amerika Kapitány: A tél katonája)
- Chris Pratt (A galaxis őrzői)
- Tom Cruise (A holnap határa)
Best Actress in an Action Movie
- Emily Blunt (A holnap határa)
- Jennifer Lawrence (Az éhezők viadala: A kiválasztott – 1. rész)
- Shailene Woodley (A beavatott)
- Scarlett Johansson (Lucy)
- Zoe Saldana (A galaxis őrzői)
Best Comedy
- A Grand Budapest Hotel
- St. Vincent
- Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
- Az öt kedvenc
- 22 Jump Street - A túlkoros osztag
Best Actor in a Comedy Movie
- Michael Keaton (Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje))
- Bill Murray (St. Vincent)
- Jon Favreau (A séf)
- Chris Rock (Az öt kedvenc)
- Channing Tatum (22 Jump Street - A túlkoros osztag)
- Ralph Fiennes (A Grand Budapest Hotel)
Best Actress in a Comedy Movie
- Jenny Slate (Valentin-napi meglepetés)
- Kristen Wiig (Csontváz ikrek)
- Rosario Dawson (Az öt kedvenc)
- Rose Byrne (Rossz szomszédság)
- Melissa McCarthy (St. Vincent)
Best Sci-Fi/Horror Movie
- Csillagok között
- Snowpiercer - Túlélők viadala
- A felszín alatt
- A majmok bolygója: Forradalom
- A Babadook
Best Animated Feature
Best Documentary Feature
- Life Itself
- Citizenfour
- Glen Campbell: I'll Be Me
- Jodorowsky's Dune
- Éjjeli menedék
- Last Days in Vietnam
Best Foreign Language Film
Critics' Choice MVP Award
Louis XIII Genius Award
Lifetime Achievement Award
2014 - 19th Critics' Choice Awards
Best Picture
12 év rabszolgaság
Best Picture
- 12 év rabszolgaság
- Mielőtt meghaltam
- Gravitáció
- Phillips kapitány
- Amerikai botrány
- Nebraska
- A nő
- Banks úr megmentése
- A Wall Street farkasa
- Llewyn Davis világa
Best Director
- Alfonso Cuarón (Gravitáció)
- David O. Russell (Amerikai botrány)
- Paul Greengrass (Phillips kapitány)
- Martin Scorsese (A Wall Street farkasa)
- Spike Jonze (A nő)
- Steve McQueen (12 év rabszolgaság)
Best Actor
- Matthew McConaughey (Mielőtt meghaltam)
- Bruce Dern (Nebraska)
- Christian Bale (Amerikai botrány)
- Robert Redford (Minden odavan)
- Chiwetel Ejiofor (12 év rabszolgaság)
- Tom Hanks (Phillips kapitány)
Best Actress
- Cate Blanchett (Blue Jasmine)
- Brie Larson (Short Term 12)
- Judi Dench (Philomena - Határtalan szeretet)
- Emma Thompson (Banks úr megmentése)
- Meryl Streep (Augusztus Oklahomában)
- Sandra Bullock (Gravitáció)
Best Supporting Actor
- Jared Leto (Mielőtt meghaltam)
- Barkhad Abdi (Phillips kapitány)
- Bradley Cooper (Amerikai botrány)
- Daniel Brühl (Hajsza a győzelemért)
- James Gandolfini (Exek és szeretők)
- Michael Fassbender (12 év rabszolgaság)
Best Supporting Actress
- Lupita Nyong'o (12 év rabszolgaság)
- Jennifer Lawrence (Amerikai botrány)
- Julia Roberts (Augusztus Oklahomában)
- June Squibb (Nebraska)
- Oprah Winfrey (A komornyik)
- Scarlett Johansson (A nő)
Best Young Actor/Actress
- Adèle Exarchopoulos (Adéle élete – 1-2. fejezet)
- Asa Butterfield (Végjáték)
- Sophie Nélisse (A könyvtolvaj)
- Tye Sheridan (Mud)
- Liam James (Az első igazi nyár)
Best Acting Ensemble
- Amerikai botrány
- Augusztus Oklahomában
- 12 év rabszolgaság
- A komornyik
- Nebraska
- A Wall Street farkasa
Best Original Screenplay
- Spike Jonze (A nő)
- Woody Allen (Blue Jasmine)
- Bob Nelson (Nebraska)
- David O. Russell, Eric Warren Singer (Amerikai botrány)
- Ethan Coen, Joel Coen (Llewyn Davis világa)
Best Adapted Screenplay
- John Ridley (12 év rabszolgaság)
- Billy Ray (Phillips kapitány)
- Tracy Letts (Augusztus Oklahomában)
- Julie Delpy, Ethan Hawke, Richard Linklater (Mielőtt éjfélt üt az óra)
- Steve Coogan, Jeff Pope (Philomena - Határtalan szeretet)
- Terence Winter (A Wall Street farkasa)
Best Cinematography
- Emmanuel Lubezki (Gravitáció)
- Phedon Papamichael (Nebraska)
- Sean Bobbitt (12 év rabszolgaság)
- Roger Deakins (Fogságban)
- Bruno Delbonnel (Llewyn Davis világa)
Best Editing
- Alfonso Cuarón, Mark Sanger (Gravitáció)
- Joe Walker (12 év rabszolgaság)
- Christopher Rouse (Phillips kapitány)
- Daniel P. Hanley, Mike Hill (Hajsza a győzelemért)
- Thelma Schoonmaker (A Wall Street farkasa)
- Alan Baumgarten, Jay Cassidy, Crispin Struthers (Amerikai botrány)
Best Score
- Steven Price (Gravitáció)
- Win Butler, Owen Pallett (A nő)
- Hans Zimmer (12 év rabszolgaság)
- Thomas Newman (Banks úr megmentése)
Best Song
- Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez (Jégvarázs) - "Let It Go"
- Guy Berryman, Jon Buckland, Will Champion, Chris Martin (Az éhezők viadala: Futótűz) - "Atlas"
- Bono, Adam Clayton, Larry Mullen Jr., The Edge (Mandela – Hosszú út a szabadságig) - "Ordinary Love"
- Lana Del Rey (A nagy Gatsby) - "Young and Beautiful"
- Adam Driver, Oscar Isaac, Justin Timberlake (Llewyn Davis világa) - "Please Mr. Kennedy"
Best Art Direction
- Beverley Dunn, Catherine Martin (A nagy Gatsby)
- Alice Baker, Adam Stockhausen (12 év rabszolgaság)
- Dan Hennah, Ra Vincent (A hobbit - Smaug pusztasága)
- Rosie Goodwin, Andy Nicholson (Gravitáció)
- K.K. Barrett, Gene Serdena (A nő)
Best Costume Design
- Catherine Martin (A nagy Gatsby)
- Patricia Norris (12 év rabszolgaság)
- Daniel Orlandi (Banks úr megmentése)
- Michael Wilkinson (Amerikai botrány)
- Bob Buck, Lesley Burkes-Harding, Ann Maskrey, Richard Taylor (A hobbit - Smaug pusztasága)
Best Hair and Makeup
Best Visual Effects
Best Action Movie
Best Actor in an Action Movie
- Mark Wahlberg (A túlélő)
- Brad Pitt (Z világháború)
- Robert Downey Jr. (Vasember 3.)
- Henry Cavill (Az acélember)
Best Actress in an Action Movie
- Sandra Bullock (Gravitáció)
- Gwyneth Paltrow (Vasember 3.)
- Evangeline Lilly (A hobbit - Smaug pusztasága)
- Jennifer Lawrence (Az éhezők viadala: Futótűz)
Best Comedy
Best Actor in a Comedy Movie
- Leonardo DiCaprio (A Wall Street farkasa)
- Christian Bale (Amerikai botrány)
- James Gandolfini (Exek és szeretők)
- Simon Pegg (Világvége)
- Sam Rockwell (Az első igazi nyár)
Best Actress in a Comedy Movie
- Amy Adams (Amerikai botrány)
- Greta Gerwig (Frances Ha)
- Melissa McCarthy (Női szervek)
- Sandra Bullock (Női szervek)
- Julia Louis-Dreyfus (Exek és szeretők)