Díjak - British Academy of Film and Television Arts (BAFTA) - 1995-2004
Nemzeti díjak
- Magyar Mozgókép Díj (Magyar Filmdíj)
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Czech Lion Awards
- Sun in a Net Awards
- Polish Film Awards
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmfesztiválok
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Karlovy Vary International Film Festival (KVIFF)
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Ji.hlava International Documentary Film Festival
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
A kritikusok díjai
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Czech Film Critics Awards
Műfaj (különdíj)
Anti-awards
2004 - 57th British Academy Film Awards
Best Film
Gyűrűk Ura - A király visszatér
Best Film
- Gyűrűk Ura - A király visszatér
- Nagy Hal
- Hideghegy
- Elveszett jelentés
- Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán
Best Director
- Peter Weir (Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán)
- Tim Burton (Nagy Hal)
- Anthony Minghella (Hideghegy)
- Peter Jackson (Gyűrűk Ura - A király visszatér)
- Sofia Coppola (Elveszett jelentés)
Best Leading Actor
- Bill Murray (Elveszett jelentés)
- Benicio Del Toro (21 gramm)
- Johnny Depp (A Karib-tenger kalózai - A Fekete Gyöngy átka)
- Jude Law (Hideghegy)
- Sean Penn (21 gramm)
Best Leading Actress
- Scarlett Johansson (Elveszett jelentés)
- Scarlett Johansson (Leány gyöngy fülbevalóval)
- Anne Reid (Anya és a szerelem)
- Uma Thurman (Kill Bill)
- Naomi Watts (21 gramm)
Best Supporting Actor
- Bill Nighy (Igazából szerelem)
- Paul Bettany (Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán)
- Albert Finney (Nagy Hal)
- Ian McKellen (Gyűrűk Ura - A király visszatér)
- Tim Robbins (Titokzatos folyó)
Best Supporting Actress
- Renée Zellweger (Hideghegy)
- Holly Hunter (Tizenhárom)
- Laura Linney (Titokzatos folyó)
- Judy Parfitt (Leány gyöngy fülbevalóval)
- Emma Thompson (Igazából szerelem)
Best Original Screenplay
- Tom McCarthy (Az állomásfőnök)
- Denys Arcand (Barbárok a kapuk előtt)
- Bob Peterson, David Reynolds, Andrew Stanton (Némó nyomában)
- Sofia Coppola (Elveszett jelentés)
- Guillermo Arriaga (21 gramm)
Best Adapted Screenplay
- Philippa Boyens, Peter Jackson, Fran Walsh (Gyűrűk Ura - A király visszatér)
- John August (Nagy Hal)
- Anthony Minghella (Hideghegy)
- Brian Helgeland (Titokzatos folyó)
- Olivia Hetreed (Leány gyöngy fülbevalóval)
Best Cinematography
- Andrew Lesnie (Gyűrűk Ura - A király visszatér)
- John Seale (Hideghegy)
- Eduardo Serra (Leány gyöngy fülbevalóval)
- Lance Acord (Elveszett jelentés)
- Russell Boyd (Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán)
Best Editing
Best Music
- T Bone Burnett, Gabriel Yared (Hideghegy)
- Alexandre Desplat (Leány gyöngy fülbevalóval)
- RZA (Kill Bill)
- Howard Shore (Gyűrűk Ura - A király visszatér)
- Brian Reitzell, Kevin Shields (Elveszett jelentés)
Best Sound
- Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán
- Hideghegy
- Kill Bill
- Gyűrűk Ura - A király visszatér
- A Karib-tenger kalózai - A Fekete Gyöngy átka
Best Costume Design
- Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán
- Hideghegy
- Leány gyöngy fülbevalóval
- Gyűrűk Ura - A király visszatér
- A Karib-tenger kalózai - A Fekete Gyöngy átka
Best Make Up/Hair
- A Karib-tenger kalózai - A Fekete Gyöngy átka
- Nagy Hal
- Hideghegy
- Leány gyöngy fülbevalóval
- Gyűrűk Ura - A király visszatér
Best Production Design
- Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán
- Nagy Hal
- Hideghegy
- Leány gyöngy fülbevalóval
- Gyűrűk Ura - A király visszatér
Best Special Visual Effects
- Gyűrűk Ura - A király visszatér
- Nagy Hal
- Kill Bill
- Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán
- A Karib-tenger kalózai - A Fekete Gyöngy átka
Best British Short Film
Best British Short Animation
Best Film not in the English Language
- Ezen a világon
- Belleville randevú
- Én, te, ő
- Good bye, Lenin!
- Barbárok a kapuk előtt
- Chihiro Szellemországban
Outstanding British Film
Academy Fellowship
Outstanding British Contribution to Cinema
- Working Title Films
Award for Special Achievement by a British Director, Writer or Producer in their First Feature Film
- Emily Young (Kiss of Life)
- Sergio Casci (American Cousins)
- Jenny Mayhew (To Kill a King)
- Peter Webber (Leány gyöngy fülbevalóval)
Orange Film Of The Year
Special Award
2003 - 56th British Academy Film Awards
Best Film
A zongorista
Best Film
Best Director
- Roman Polański (A zongorista)
- Rob Marshall (Chicago)
- Martin Scorsese (New York bandái)
- Stephen Daldry (Az órák)
- Peter Jackson (A Gyűrűk Ura - A két torony)
Best Leading Actor
- Daniel Day-Lewis (New York bandái)
- Adrien Brody (A zongorista)
- Nicolas Cage (Adaptáció)
- Michael Caine (A csendes amerikai)
- Jack Nicholson (Schmidt története)
Best Leading Actress
- Nicole Kidman (Az órák)
- Halle Berry (Szörnyek keringője)
- Salma Hayek (Frida)
- Meryl Streep (Az órák)
- Renée Zellweger (Chicago)
Best Supporting Actor
- Christopher Walken (Kapj el, ha tudsz!)
- Chris Cooper (Adaptáció)
- Ed Harris (Az órák)
- Alfred Molina (Frida)
- Paul Newman (A kárhozat útja)
Best Supporting Actress
- Catherine Zeta-Jones (Chicago)
- Toni Collette (Egy fiúról)
- Queen Latifah (Chicago)
- Julianne Moore (Az órák)
- Meryl Streep (Adaptáció)
Best Original Screenplay
- Pedro Almodóvar (Beszélj hozzá!)
- Alfonso Cuarón, Carlos Cuarón (Anyádat is)
- Steven Knight (Gyönyörű mocsokságok)
- Jay Cocks, Kenneth Lonergan, Steven Zaillian (New York bandái)
- Peter Mullan (A Magdolna nővérek)
Best Adapted Screenplay
- Charlie Kaufman (Adaptáció)
- Peter Hedges, Chris Weitz, Paul Weitz (Egy fiúról)
- Jeff Nathanson (Kapj el, ha tudsz!)
- David Hare (Az órák)
- Ronald Harwood (A zongorista)
Best Cinematography
- Conrad L. Hall (A kárhozat útja)
- Dion Beebe (Chicago)
- Michael Ballhaus (New York bandái)
- Andrew Lesnie (A Gyűrűk Ura - A két torony)
- Pawel Edelman (A zongorista)
Best Editing
Best Music
- Philip Glass (Az órák)
- John Williams (Kapj el, ha tudsz!)
- Fred Ebb, Danny Elfman, John Kander (Chicago)
- Robbie Robertson, Howard Shore, The Edge (New York bandái)
- Wojciech Kilar (A zongorista)
Best Sound
Best Costume Design
Best Make Up/Hair
Best Production Design
- A kárhozat útja
- Chicago
- New York bandái
- Harry Potter és a titkok kamrája
- A Gyűrűk Ura - A két torony
Best Special Visual Effects
Best British Short Film
Best British Short Animation
Best Film not in the English Language
Outstanding British Film
Academy Fellowship
Outstanding British Contribution to Cinema
Award for Special Achievement by a British Director, Writer or Producer in their First Feature Film
- Asif Kapadia (A harcos)
- Duncan Roy (AKA)
- Simon Bent (Christie Malry's Own Double-Entry)
- Lucy Darwin (La Mancha eltévedt lovagja)
Orange Film Of The Year
2002 - 55th British Academy Film Awards
Best Film
A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége
Best Film
Best Director
- Peter Jackson (A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége)
- Jean-Pierre Jeunet (Amelie csodálatos élete)
- Ron Howard (Egy csodálatos elme)
- Robert Altman (Gosford Park)
- Baz Luhrmann (Moulin Rouge)
Best Leading Actor
- Russell Crowe (Egy csodálatos elme)
- Jim Broadbent (Iris - Egy csodálatos női elme)
- Ian McKellen (A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége)
- Kevin Spacey (Kikötői hírek)
- Tom Wilkinson (A hálószobában)
Best Leading Actress
- Judi Dench (Iris - Egy csodálatos női elme)
- Nicole Kidman (Más világ)
- Sissy Spacek (A hálószobában)
- Audrey Tautou (Amelie csodálatos élete)
- Renée Zellweger (Bridget Jones naplója)
Best Supporting Actor
- Jim Broadbent (Moulin Rouge)
- Hugh Bonneville (Iris - Egy csodálatos női elme)
- Robbie Coltrane (Harry Potter és a bölcsek köve)
- Colin Firth (Bridget Jones naplója)
- Eddie Murphy (Shrek)
Best Supporting Actress
- Jennifer Connelly (Egy csodálatos elme)
- Judi Dench (Kikötői hírek)
- Helen Mirren (Gosford Park)
- Maggie Smith (Gosford Park)
- Kate Winslet (Iris - Egy csodálatos női elme)
Best Original Screenplay
- Jean-Pierre Jeunet, Guillaume Laurant (Amelie csodálatos élete)
- Julian Fellowes (Gosford Park)
- Baz Luhrmann, Craig Pearce (Moulin Rouge)
- Alejandro Amenábar (Más világ)
- Wes Anderson, Owen Wilson (Tenenbaum, a háziátok)
Best Adapted Screenplay
- Ted Elliott, Terry Rossio, Roger S.H. Schulman, Joe Stillman (Shrek)
- Akiva Goldsman (Egy csodálatos elme)
- Richard Curtis, Andrew Davies, Helen Fielding (Bridget Jones naplója)
- Richard Eyre, Charles Wood (Iris - Egy csodálatos női elme)
- Philippa Boyens, Peter Jackson, Fran Walsh (A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége)
Best Cinematography
- Roger Deakins (Az ember, aki ott se volt)
- Bruno Delbonnel (Amelie csodálatos élete)
- Sławomir Idziak (A Sólyom végveszélyben)
- Andrew Lesnie (A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége)
- Donald McAlpine (Moulin Rouge)
Best Editing
- A sötétség útja - Mulholland Drive
- Amelie csodálatos élete
- A Sólyom végveszélyben
- A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége
- Moulin Rouge
Best Music
- Craig Armstrong, Marius De Vries (Moulin Rouge)
- Yann Tiersen (Amelie csodálatos élete)
- Howard Shore (A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége)
- Angelo Badalamenti (A sötétség útja - Mulholland Drive)
- Harry Gregson-Williams, John Powell (Shrek)
Best Sound
- Moulin Rouge
- A Sólyom végveszélyben
- Harry Potter és a bölcsek köve
- A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége
- Shrek
Best Costume Design
- Gosford Park
- Harry Potter és a bölcsek köve
- A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége
- Moulin Rouge
- A majmok bolygója
Best Make Up/Hair
- A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége
- Gosford Park
- Harry Potter és a bölcsek köve
- Moulin Rouge
- A majmok bolygója
Best Production Design
- Amelie csodálatos élete
- Gosford Park
- Harry Potter és a bölcsek köve
- A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége
- Moulin Rouge
Best Special Visual Effects
- A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége
- A.I. - Mesterséges értelem
- Harry Potter és a bölcsek köve
- Moulin Rouge
- Shrek
Best British Short Film
Best British Short Animation
Best Film not in the English Language
Outstanding British Film
- Gosford Park
- Bridget Jones naplója
- Harry Potter és a bölcsek köve
- Iris - Egy csodálatos női elme
- Me Without You
Academy Fellowship
- Merchant Ivory Productions
- John Mills
- Warren Beatty
Outstanding British Contribution to Cinema
Award for Special Achievement by a British Director, Writer or Producer in their First Feature Film
- Joel Hopkins, Nicola Usborne (Jump Tomorrow)
- Steve Coogan, Henry Normal (The Parole Officer)
- Julian Fellowes (Gosford Park)
- Ruth Kenley-Letts (Strictly Sinatra)
- Jack Lothian (Éjjel-nappal fiatalok)
Orange Film Of The Year
Special Award
- Spike Lee
- Eon Productions: Bond 40th Anniversary
- NFT: 50th Anniversary
2001 - 54th British Academy Film Awards
Best Film
Gladiátor
Best Film
Best Director
- Ang Lee (Tigris és sárkány)
- Stephen Daldry (Billy Elliot)
- Steven Soderbergh (Erin Brockovich - Zűrös természet)
- Ridley Scott (Gladiátor)
- Steven Soderbergh (Traffic)
Best Leading Actor
- Jamie Bell (Billy Elliot)
- Russell Crowe (Gladiátor)
- Michael Douglas (Wonder Boys - Pokoli hétvége)
- Tom Hanks (Számkivetett)
- Geoffrey Rush (Sade márki játékai)
Best Leading Actress
- Julia Roberts (Erin Brockovich - Zűrös természet)
- Juliette Binoche (Csokoládé)
- Kate Hudson (Majdnem híres)
- Hilary Swank (A fiúk nem sírnak)
- Michelle Yeoh (Tigris és sárkány)
Best Supporting Actor
- Benicio Del Toro (Traffic)
- Albert Finney (Erin Brockovich - Zűrös természet)
- Gary Lewis (Billy Elliot)
- Joaquin Phoenix (Gladiátor)
- Oliver Reed (Gladiátor)
Best Supporting Actress
- Julie Walters (Billy Elliot)
- Judi Dench (Csokoládé)
- Frances McDormand (Majdnem híres)
- Lena Olin (Csokoládé)
- Ziyi Zhang (Tigris és sárkány)
Best Original Screenplay
- Cameron Crowe (Majdnem híres)
- Lee Hall (Billy Elliot)
- Susannah Grant (Erin Brockovich - Zűrös természet)
- David Franzoni, John Logan, William Nicholson (Gladiátor)
- Ethan Coen, Joel Coen (Ó, testvér, merre visz az utad?)
Best Adapted Screenplay
- Stephen Gaghan (Traffic)
- Robert Nelson Jacobs (Csokoládé)
- John Cusack, D.V. DeVincentis, Steve Pink, Scott Rosenberg (Pop, csajok satöbbi)
- James Schamus, Kuo-Jing Tsai, Hui-Ling Wang (Tigris és sárkány)
- Steve Kloves (Wonder Boys - Pokoli hétvége)
Best Cinematography
- John Mathieson (Gladiátor)
- Brian Tufano (Billy Elliot)
- Roger Pratt (Csokoládé)
- Roger Deakins (Ó, testvér, merre visz az utad?)
- Peter Pau (Tigris és sárkány)
Best Editing
Best Music
- Tan Dun (Tigris és sárkány)
- Nancy Wilson (Majdnem híres)
- Stephen Warbeck (Billy Elliot)
- Lisa Gerrard, Hans Zimmer (Gladiátor)
- T Bone Burnett, Carter Burwell (Ó, testvér, merre visz az utad?)
Best Sound
Best Costume Design
Best Make Up/Hair
Best Production Design
Best Special Visual Effects
Best British Short Film
Best British Short Animation
Best Film not in the English Language
Outstanding British Film
Academy Fellowship
Outstanding British Contribution to Cinema
Carl Foreman Award for the Most Promising Newcomer in British Film
- Paweł Pawlikowski (Az utolsó menedék)
- Simon Cellan Jones (Hangok)
- Mark Crowdy (Fűbenjáró bűn)
- Stephen Daldry (Billy Elliot)
- Lee Hall (Billy Elliot)
Orange Film Of The Year
Special Award
2000 - 53rd British Academy Film Awards
Best Film
Amerikai szépség
Best Film
Best Director
- Pedro Almodóvar (Mindent anyámról)
- Sam Mendes (Amerikai szépség)
- Neil Jordan (Egy kapcsolat vége)
- M. Night Shyamalan (Hatodik érzék)
- Anthony Minghella (A tehetséges Mr. Ripley)
Best Leading Actor
- Kevin Spacey (Amerikai szépség)
- Jim Broadbent (Tingli-tangli)
- Russell Crowe (A bennfentes)
- Ralph Fiennes (Egy kapcsolat vége)
- Om Puri (East Is East)
Best Leading Actress
- Annette Bening (Amerikai szépség)
- Linda Bassett (East Is East)
- Julianne Moore (Egy kapcsolat vége)
- Emily Watson (Angyal a lépcsőn)
Best Supporting Actor
- Jude Law (A tehetséges Mr. Ripley)
- Wes Bentley (Amerikai szépség)
- Michael Caine (Árvák hercege)
- Rhys Ifans (Sztárom a párom)
- Timothy Spall (Tingli-tangli)
Best Supporting Actress
- Maggie Smith (Tea Mussolinivel)
- Thora Birch (Amerikai szépség)
- Cate Blanchett (A tehetséges Mr. Ripley)
- Cameron Diaz (A John Malkovich menet)
- Mena Suvari (Amerikai szépség)
Best Original Screenplay
- Charlie Kaufman (A John Malkovich menet)
- Pedro Almodóvar (Mindent anyámról)
- Alan Ball (Amerikai szépség)
- M. Night Shyamalan (Hatodik érzék)
- Mike Leigh (Tingli-tangli)
Best Adapted Screenplay
- Neil Jordan (Egy kapcsolat vége)
- Ayub Khan-Din (East Is East)
- Oliver Parker (An Ideal Husband)
- Anthony Minghella (A tehetséges Mr. Ripley)
Best Cinematography
- Conrad L. Hall (Amerikai szépség)
- Michael Seresin (Angyal a lépcsőn)
- Roger Pratt (Egy kapcsolat vége)
- Bill Pope (Mátrix)
- John Seale (A tehetséges Mr. Ripley)
Best Editing
Best Music
- Thomas Newman (Amerikai szépség)
- Ry Cooder, Nick Gold (Buena Vista Social Club)
- Michael Nyman (Egy kapcsolat vége)
- Gabriel Yared (A tehetséges Mr. Ripley)
Best Sound
Best Costume Design
Best Make Up/Hair
Best Production Design
Best Special Visual Effects
Best British Short Film
Best British Short Animation
Best Film not in the English Language
Outstanding British Film
Academy Fellowship
Outstanding British Contribution to Cinema
Carl Foreman Award for the Most Promising Newcomer in British Film
- Lynne Ramsay (Patkányfogó)
- Justin Kerrigan (Human Traffic)
- Ayub Khan-Din (East Is East)
- Kirk Jones (Lottózsonglőrök)
Orange Film Of The Year
1999 - 52nd British Academy Film Awards
Best Film
Szerelmes Shakespeare
Best Film
Best Director
- Peter Weir (Truman Show)
- Shekhar Kapur (Elizabeth)
- Steven Spielberg (Ryan közlegény megmentése)
- John Madden (Szerelmes Shakespeare)
Best Leading Actor
- Roberto Benigni (Az élet szép)
- Michael Caine (Little Voice)
- Joseph Fiennes (Szerelmes Shakespeare)
- Tom Hanks (Ryan közlegény megmentése)
Best Leading Actress
- Cate Blanchett (Elizabeth)
- Jane Horrocks (Little Voice)
- Gwyneth Paltrow (Szerelmes Shakespeare)
- Emily Watson (Hilary és Jackie)
Best Supporting Actor
- Geoffrey Rush (Szerelmes Shakespeare)
- Ed Harris (Truman Show)
- Geoffrey Rush (Elizabeth)
- Tom Wilkinson (Szerelmes Shakespeare)
Best Supporting Actress
- Judi Dench (Szerelmes Shakespeare)
- Kathy Bates (Primary Colors)
- Brenda Blethyn (Little Voice)
- Lynn Redgrave (Gods and Monsters)
Best Original Screenplay
- Andrew Niccol (Truman Show)
- Michael Hirst (Elizabeth)
- Roberto Benigni, Vincenzo Cerami (Az élet szép)
- Marc Norman, Tom Stoppard (Szerelmes Shakespeare)
Best Adapted Screenplay
- Elaine May (Primary Colors)
- Frank Cottrell Boyce (Hilary és Jackie)
- Mark Herman (Little Voice)
- Hilary Henkin, David Mamet (Amikor a farok csóválja...)
Best Cinematography
- Remi Adefarasin (Elizabeth)
- Janusz Kaminski (Ryan közlegény megmentése)
- Richard Greatrex (Szerelmes Shakespeare)
- Peter Biziou (Truman Show)
Best Editing
Best Music
- David Hirschfelder (Elizabeth)
- Barrington Pheloung (Hilary és Jackie)
- John Williams (Ryan közlegény megmentése)
- Stephen Warbeck (Szerelmes Shakespeare)
Best Sound
Best Costume Design
Best Make Up/Hair
Best Production Design
Best Special Visual Effects
Best British Short Film
Best British Short Animation
Best Film not in the English Language
Outstanding British Film
- Elizabeth
- Hilary és Jackie
- Little Voice
- A ravasz, az agy és két füstölgő puskacső
- My Name Is Joe
- A nő kétszer
Academy Fellowship
Outstanding British Contribution to Cinema
Carl Foreman Award for the Most Promising Newcomer in British Film
- Richard Kwietniowski (Love and Death on Long Island)
- Sandra Goldbacher (The Governess)
- Shane Meadows (24 7: Twenty Four Seven)
- Matthew Vaughn (A ravasz, az agy és két füstölgő puskacső)
Orange Film Of The Year
1998 - 51st British Academy Film Awards
Best Film
Alul semmi
Best Film
Best Director
- Baz Luhrmann (Rómeó és Júlia)
- Peter Cattaneo (Alul semmi)
- Curtis Hanson (Szigorúan bizalmas)
- James Cameron (Titanic)
Best Leading Actor
- Robert Carlyle (Alul semmi)
- Billy Connolly (Botrány a birodalomban)
- Kevin Spacey (Szigorúan bizalmas)
- Ray Winstone (Nil by Mouth)
Best Leading Actress
- Judi Dench (Botrány a birodalomban)
- Kim Basinger (Szigorúan bizalmas)
- Helena Bonham Carter (A galamb szárnyai)
- Kathy Burke (Nil by Mouth)
Best Supporting Actor
- Tom Wilkinson (Alul semmi)
- Mark Addy (Alul semmi)
- Rupert Everett (Álljon meg a nászmenet!)
- Burt Reynolds (Boogie Nights)
Best Supporting Actress
- Sigourney Weaver (Jégvihar)
- Jennifer Ehle (Oscar Wilde szerelmei)
- Lesley Sharp (Alul semmi)
- Zoë Wanamaker (Oscar Wilde szerelmei)
Best Original Screenplay
- Gary Oldman (Nil by Mouth)
- Paul Thomas Anderson (Boogie Nights)
- Simon Beaufoy (Alul semmi)
- Jeremy Brock (Botrány a birodalomban)
Best Adapted Screenplay
- Baz Luhrmann, Craig Pearce (Rómeó és Júlia)
- James Schamus (Jégvihar)
- Curtis Hanson, Brian Helgeland (Szigorúan bizalmas)
- Hossein Amini (A galamb szárnyai)
Best Cinematography
- Eduardo Serra (A galamb szárnyai)
- Dante Spinotti (Szigorúan bizalmas)
- Russell Carpenter (Titanic)
- Donald McAlpine (Rómeó és Júlia)
Best Editing
Best Music
- Craig Armstrong, Marius De Vries, Nellee Hopper (Rómeó és Júlia)
- Anne Dudley (Alul semmi)
- Jerry Goldsmith (Szigorúan bizalmas)
- James Horner (Titanic)
Best Sound
Best Costume Design
Best Make Up/Hair
Best Production Design
Best Special Visual Effects
Best British Short Film
Best British Short Animation
Best Film not in the English Language
Outstanding British Film
Academy Fellowship
Outstanding British Contribution to Cinema
Orange Film Of The Year
Special Award
1997 - 50th British Academy Film Awards
Best Film
Az angol beteg
Best Film
Best Director
- Joel Coen (Fargo)
- Anthony Minghella (Az angol beteg)
- Mike Leigh (Titkok és hazugságok)
- Scott Hicks (Ragyogj!)
Best Leading Actor
- Geoffrey Rush (Ragyogj!)
- Ralph Fiennes (Az angol beteg)
- Ian McKellen (III. Richard)
- Timothy Spall (Titkok és hazugságok)
Best Leading Actress
- Brenda Blethyn (Titkok és hazugságok)
- Frances McDormand (Fargo)
- Kristin Scott Thomas (Az angol beteg)
- Emily Watson (Hullámtörés)
Best Supporting Actor
- Paul Scofield (A salemi boszorkányok)
- John Gielgud (Ragyogj!)
- Edward Norton (Legbelső félelem)
- Alan Rickman (Michael Collins)
Best Supporting Actress
- Juliette Binoche (Az angol beteg)
- Lauren Bacall (Tükröm, tükröm...)
- Marianne Jean-Baptiste (Titkok és hazugságok)
- Lynn Redgrave (Ragyogj!)
Best Original Screenplay
- Mike Leigh (Titkok és hazugságok)
- Mark Herman (Fújhatjuk!)
- Ethan Coen, Joel Coen (Fargo)
- John Sayles (Lone Star - Ahol a legendák születnek)
- Jan Sardi (Ragyogj!)
Best Adapted Screenplay
- Anthony Minghella (Az angol beteg)
- Arthur Miller (A salemi boszorkányok)
- Alan Parker, Oliver Stone (Evita)
- Richard Loncraine, Ian McKellen (III. Richard)
Best Cinematography
- John Seale (Az angol beteg)
- Darius Khondji (Evita)
- Roger Deakins (Fargo)
- Chris Menges (Michael Collins)
Best Editing
Best Music
- Gabriel Yared (Az angol beteg)
- Trevor Jones (Fújhatjuk!)
- Tim Rice, Andrew Lloyd Webber (Evita)
- David Hirschfelder (Ragyogj!)
Best Sound
Best Costume Design
Best Make Up/Hair
Best Production Design
Best Special Visual Effects
Best British Short Film
Best British Short Animation
- Az öreg hölgy és a galambok
- Famous Fred
- The Saint Inspector
- Testament: The Bible in Animation epizoda Josef
- Testament: The Bible in Animation epizoda Mojžíš
- Trainspotter
Best Film not in the English Language
Outstanding British Film
Academy Fellowship
Outstanding British Contribution to Cinema
- Channel Four Films
Special Award
- Dolby Laboratories Inc
- Harry Manley
1996 - 49th British Academy Film Awards
Best Film
Értelem és érzelem
Best Film
Best Director
- Michael Radford (Neruda postása)
- Mel Gibson (A rettenthetetlen)
- Nicholas Hytner (György király)
- Ang Lee (Értelem és érzelem)
Best Leading Actor
- Nigel Hawthorne (György király)
- Nicolas Cage (Las Vegas, végállomás)
- Jonathan Pryce (Carrington - A festőnő szerelmei)
- Massimo Troisi (Neruda postása)
Best Leading Actress
- Emma Thompson (Értelem és érzelem)
- Nicole Kidman (Majd megdöglik érte)
- Helen Mirren (György király)
- Elisabeth Shue (Las Vegas, végállomás)
Best Supporting Actor
- Tim Roth (Rob Roy)
- Ian Holm (György király)
- Martin Landau (Ed Wood)
- Alan Rickman (Értelem és érzelem)
Best Supporting Actress
- Kate Winslet (Értelem és érzelem)
- Joan Allen (Nixon)
- Mira Sorvino (Hatalmas Aphrodité)
- Elizabeth Spriggs (Értelem és érzelem)
Best Original Screenplay
- Christopher McQuarrie (Közönséges bűnözők)
- Woody Allen, Douglas McGrath (Lövések a Broadwayn)
- P.J. Hogan (Muriel esküvője)
- Andrew Kevin Walker (Hetedik)
Best Adapted Screenplay
- John Hodge (Trainspotting)
- George Miller, Chris Noonan (Babe)
- Mike Figgis (Las Vegas, végállomás)
- Alan Bennett (György király)
- Anna Pavignano, Michael Radford, Furio Scarpelli, Giacomo Scarpelli, Massimo Troisi (Neruda postása)
- Emma Thompson (Értelem és érzelem)
Best Cinematography
- John Toll (A rettenthetetlen)
- Dean Cundey (Apollo 13)
- Andrew Dunn (György király)
- Michael Coulter (Értelem és érzelem)
Best Editing
Best Music
- Luis Bacalov (Neruda postása)
- James Horner (A rettenthetetlen)
- George Fenton (György király)
- Patrick Doyle (Értelem és érzelem)
Best Sound
Best Costume Design
Best Make Up/Hair
Best Production Design
Best Special Visual Effects
Best British Short Film
Best British Short Animation
Best Film not in the English Language
Outstanding British Film
Academy Fellowship
Outstanding British Contribution to Cinema
Orange Film Of The Year
Special Award
1995 - 48th British Academy Film Awards
Best Film
Négy esküvő és egy temetés
Best Film
Best Director
- Mike Newell (Négy esküvő és egy temetés)
- Robert Zemeckis (Forrest Gump)
- Quentin Tarantino (Ponyvaregény - Pulp Fiction)
- Krzysztof Kieslowski (Három szín: Piros)
Best Leading Actor
- Hugh Grant (Négy esküvő és egy temetés)
- Tom Hanks (Forrest Gump)
- Terence Stamp (Priscilla - A sivatag királynőjének kalandjai)
- John Travolta (Ponyvaregény - Pulp Fiction)
Best Leading Actress
- Susan Sarandon (Az ügyfél)
- Linda Fiorentino (Végső csábítás)
- Irène Jacob (Három szín: Piros)
- Uma Thurman (Ponyvaregény - Pulp Fiction)
Best Supporting Actor
- Samuel L. Jackson (Ponyvaregény - Pulp Fiction)
- Simon Callow (Négy esküvő és egy temetés)
- John Hannah (Négy esküvő és egy temetés)
- Paul Scofield (Kvíz show)
Best Supporting Actress
- Kristin Scott Thomas (Négy esküvő és egy temetés)
- Charlotte Coleman (Négy esküvő és egy temetés)
- Sally Field (Forrest Gump)
- Anjelica Huston (Rejtélyes manhattani haláleset)
Best Original Screenplay
- Roger Avary, Quentin Tarantino (Ponyvaregény - Pulp Fiction)
- Stephan Elliott (Priscilla - A sivatag királynőjének kalandjai)
- Richard Curtis (Négy esküvő és egy temetés)
- Ron Nyswaner (Philadelphia - Az érinthetetlen)
- Krzysztof Kieslowski, Krzysztof Piesiewicz (Három szín: Piros)
Best Adapted Screenplay
- Paul Attanasio (Kvíz show)
- Ronald Harwood (Magánórák)
- Eric Roth (Forrest Gump)
- Ronald Bass, Amy Tan (Mennyei örömök klubja)
Best Cinematography
- Philippe Rousselot (Interjú a vampírral)
- Brian J. Breheny (Priscilla - A sivatag királynőjének kalandjai)
- Don Burgess (Forrest Gump)
- Andrzej Sekula (Ponyvaregény - Pulp Fiction)
Best Editing
Best Music
- Don Was (A kezdetek)
- Guy Gross (Priscilla - A sivatag királynőjének kalandjai)
- Richard Rodney Bennett (Négy esküvő és egy temetés)
- Hans Zimmer (Az oroszlánkirály)
Best Sound
Best Costume Design
- Priscilla - A sivatag királynőjének kalandjai
- Négy esküvő és egy temetés
- Interjú a vampírral
- Kisasszonyok
Best Make Up/Hair
- Priscilla - A sivatag királynőjének kalandjai
- Interjú a vampírral
- A maszk
- Mrs. Doubtfire - Apa csak egy van
Best Production Design
- Interjú a vampírral
- Priscilla - A sivatag királynőjének kalandjai
- Mary Shelley: Frankenstein
- A maszk
Best Special Visual Effects
Best British Short Film
- Screen Two epizoda Zinky Boys Go Underground
- Lost Mojave
- Marooned
- That Sunday