Napló (17)
Můj oscar: Nominace za 02,03-2024.
ČEŠI
Nejlepší režie seriál:
Pavel Soukup - Metoda Markovič 10/10
Nejlepší výprava:
Ikarie XB1
Nejlepší námět, předloha:
Jaroslav Hruška, Tomáš Hruška - Metoda Markovič
7 schodů k moci
Nejlepší scénář seriál
Jaroslav Hruška - Metoda Markovič
Nejlepší scénář film
bratři Mrštíci - Maryša (divadelní záznam 2018 - Vávra)
Nejlepší akce a efekty
Ikarie XB1
Nejlepší citát
"Spánek není nikdy ztracenej čas" - To se vysvětlí, soudruzi
Tady je účtarna, právník - Dobrý den - Pst, tady se platí i za dobrý den: Vytoč mého agenta
Nejlepší herec dramatické hlavní role:
Jiří Vyorálek - 7 kroků k moci
Nejlepší herečka v hlavní dramatické roli:
Pavla Gajdošíková - Maryša (divadelní záznam 2018)
Natalie Germani - Její tělo
Nejlepší herec ve vedlejší dramatické roli:
Dušan Urban - Maryša (divadelní záznam 2018 - Vávra)
Radovan Lukavský - Ikarie XB1
Nejlepší herečka ve vedlejší dramatické roli
Denisa Barešová - Její tělo
Nejlepší herec v dramatické minimální roli
Vojtěch Kotek - Metoda Markovič
Michal Novotný - 7 schodů k moci
Nejlepší herečka v minimální dramatické roli
Sára Rychlíková - Metoda Markovič (figurantka)
Zuzana Stivínová - Její tělo (trenérka)
Nejlepší mužský dramatický padouch:
Petr Uhlík - Metoda Markovič
Pavel Batěk - Sedm schodů k moci
ZAHRANIČÍ
Nejlepší režie seriál:
Michael Goi, Sylvain White, Liz Friedlander, Adam Davidson, Greg Beeman (více) - Rookie (75)
Nejlepší režie film:
Pedro Almodóvar - Bolest a sláva (8/10)
Nejlepší výprava film:
Duna 2
Nejlepší masky:
Duna 2
Nejlepší námět film:
Bolest a sláva
Nejlepší akce a efekty
Duna 2
Nejlepší hudba:
Bolest a sláva (kupr. zpěv nad praním prádla)
Nejlepší herec dramatické hlavní role
Timothée Chalamet - Duna 2
Antonio Banderas - Bolest a sláva
Nejlepší herečka dramatické hlavní role
Zendaya - Duna 2
Nejlepší herečka dramatické vedlejší role
Penelope Cruiz - Bolest a sláva
Nejlepší herec, dramatická vedlejší role:
Javier Bardem - Duna 2 (nacelnik indianu)
Asier Etxeandía - Bolest a sláva (herec)
Nejlepší herec, seniorní dramatická role
Christopher Walken - Duna 2
Nejlepší herečka, seniorní dramatická role
Julieta Serrano - Bolest a sláva (stará matka)
Nejlepší herec, dětská role:
Bolest a sláva
Zdroj: http://polt-soc.svetu.cz/56-muj-oscar-nominace-za-02-03-2024.html
Muj oscar leden 2024
ČEŠI
Celoživotní dílo:
Jana Hlaváčová - v tiché vzpomínce
Norbert Lichý - v tichá vzpomínce
Nejlepší režie seriál:
Viktor Tauš - Vodník (90)
Nejlepší režie film:
Eva Sadková - Gobseck (80)
Andrea Sedláčková - Dívka za zrcadlem (75)
Eva Sadková - Měsíční krajina (70)
Nejlepší výprava:
Vodník
Bod obnovy
Metoda Markovič
Nejlepší námět, předloha:
Vodník
Sestra Amáta
Gobseck
Nejlepší scénář film
Gobseck
Nejlepší masky
Vodník (kupř Neužil)
Metoda Markovič
Nejlepší akce a efekty
Bod obnovy
Nejlepší filmová hudba
Definice lásky
Vodník (hl píseň "Za naší stodolou" od Miroslava Kemela)
Nejlepší citát
My je nevolíme, my je krmíme - 7 schodů k moci
Nejlepší herec dramatické hlavní role:
Václav Neužil: Vodník
Josef Kemr: Gobseck
Petr Lněnička: Metoda Markovič
Nejlepší herečka v hlavní dramatické roli:
Klára Melíšková - Vodník
Jana Preissová - Měsíční tónina
Eva POdzimková - Sedm schodů k moci
Nejlepší herec ve vedlejší dramatické roli:
Oldřích Kaiser: Dívka za zrcadlem
Miroslav Hanuš: Vodník
Matěj Hádek: Bod obnovy
Nejlepší herečka ve vedlejší dramatické roli
Eva Podzimková: Dívka za zrcadlem
Regina Razlova: Gobseck
Irena Kačírková: Maškaráda
Nejlepší herec v seniorní dramatické roli
Radovan Lukavský - Měsíční tónina
Radovan Lukavský - Gobseck
Nejlepší herečka v seniorní dramatické roli:
Jaroslava Pokorná - Vodník
Nejlepší herec v dramatické minimální roli
Oldřich Kaiser: Gobseck
Nejlepší herečka v epizodní dranatické roli:
ALena Doláková - Vodník
Jana Hlaváčová - Nenávist (Setkání s hvězdou Janou Hlaváčovou) i.m.
Nejlepší herec v hlavní komediální roli:
Jiří Bartoška - Zbožňovaný
Nejlepší herečka v hlavní komediální roli:
Zuzana Kronerova - Zbožňovaný
Nejlepší herečka ve vedlejší komediální roli:
Beáta Hrnčiříková - Dobré ráno, Brno 2.
Martina Czyžová - Zbožňovaný
Nejlepší herec ve vedlejší komediální roli:
Jiří Langmajer - Zbožňovaný
Nejlepší senior v komediální roli:
Jiří Bartoška - Zbožňovaný
Nejlepší seniorka v komediální roli
Zuzana Kronerova - Zbožňovaný
Nejlepší herec v minimální komediální roli
Štěpán Kozub - Zbožňovaný (sluníčkářský koreanista)
Nejlepší herec, dětská role:
Kasijana Džakič - Vodník
ZAHRANIČÍ
Nejlepší námět film:
See You on Venus
Nejlepší herečka dramatické hlavní role
Virginia Gardner - See You on Venus
Můj malý bezvýznamný oscar za rok 2023
Hodnoceny filmy a seriály premiérově viděny v období od února do prosince roku 2023:
ČEŠI
Celoživotní dílo:
Ladislav Županič
Nejlepší moderátor:
Václav Matějovský - Love island
Nejlepší seriál:
Kosmo
Nejlepší film
Známí neznámí
Nejlepší režie seriál:
Jan Bártek: Kosmo - Česká škola (E02) (100)
Nejlepší režie film:
Zuzana Marianková - Známí neznámí - 90 proc
Nejlepší výprava:
Minuta věčnosti
Nejlepší námět, předloha:
Extraktoři
Nejlepší scénář seriál
Kosmo
Nejlepší scénář film
Petr Jarchovský, Paolo Genovese (původní scénář), Paolo Costella (původní scénář), Rolando Ravello (původní scénář), Filippo Bologna (původní scénář), Paola Mammini (původní scénář) (méně) - Známi neznámí
Nejlepší masky
Princ mamánek
Nejlepší kamera:
Služka
Nejlepší akce a efekty
Poslední závod
Nejlepší filmová hudba
Oktopus
Nejlepší hláška
Dále Polinésie, příští měsíc jim vylasíme válku... Polinésií? ... Ano, naši experti udělali pár vrtů a zjistili, že je tam ohrožena demokracie...
- KOSMO.
Nejlepší herec dramatické hlavní role:
Václav Neužil - Zátopek
Nejlepší herečka v hlavní dramatické roli:
Radka Caldová - Služka
Nejlepší herec ve vedlejší dramatické roli:
David Novotný - Karamazovi
Nejlepší herečka ve vedlejší dramatické roli
Tereza Ramba - Modré stíny
Nejlepší herec v seniorní dramatické roli
Martin Huba - Modré stíny
Nejlepší herečka v seniorní dramatické roli
Valerie Kaplanová - Jakub Oberva - Černá země
Nejlepší herec v dramatické minimální roli
Hynek Čermák - Hranice lásky
Nejlepší herec v epizodní dramatické roli:
Martin Havelka - Stíny v mlze: Dubina (E05) - in memorial
Nejlepší herečka v minimální dramatické roli
Lenka Krobotová - Hranice lásky
Nejlepší herečka v epizodní dramatické roli
Vanda Hybnerová - Stíny v mlze: Dublér (E07)
Nejlepší mužský dramatický padouch:
Roman Polák - Rédl
Nejlepší dvojice v dramatické roli:
Gabriela Heclová, Michaela Petřeková - Extraktoři
Nejlepší herec v hlavní komediální roli:
Martin Hoffman - Známí neznámí
Nejlepší herečka v hlavní komediální roli:
Tereza Ramba - Deníček moderního fotra
Nejlepší herečka ve vedlejší komediální roli:
Sabina Rojková - Trojí život (Natálie)
Nejlepší herec ve vedlejší komediální roli:
Jiří Hána - Trojí život
Nejlepší ženský komediální padouch:
Emma SMetana - Jedině Tereza
Nejlepší mužský komediální padouch
Václav Kopta - Kosmo
Nejlepší senior v komediální roli:
Pavel Zedníček - Jedna rodina
Nejlepší seniorka v komediální roli:
Daniela Kolářová - Prvok, Šampón, Tečka a Karel
Nejlepší herec v minimální komediální roli
Robert Mikluš - Láska na špičkách
Nejlepší herec v epizodní komediální roli
Viktor Preiss: Dabing streat
Nejlepší herečka v minimální komediální roli:
Ivana Uhlířová - Kurz manželské touhy
Nejlepši komediální dvojice:
Jana Plodková, Eva Josefíková - Kosmo
Nejlepší herec, dětská role:
Anděla Tichá - Stíny v mlze.
Nejlepší soutěžící
Josef Maršálek - StarDance
Nejhorší dílo roku:
Vědma
Nejhorší režie
Jakub Kroner - Vědma
Nejhorší scénář
Adriana Kronerová - Vědma
Nejhorší herečka v hlavní komediální roli
Tereza Kostková - V létě ti řeknu, jak se mám
Nejhorší herec ve vedlejší dramatické roli:
Jaroslav Dušek - Vědma
Nejhorší senior v dramatické roli:
Dagmar Havlová - Vědma
Nejhorší dramatický zloduch:
Gabriela Marcinková - Vědma
Nejhloupší výrok:
Mohl by si vrah volat sam sobe z mobilu obeti, aby si zajistil aliby? - Místo zločinu České Budějovice: Kvadratura muže (E06)
ZAHRANIČÍ
Celoživotní dílo:
Anthony Hopkins
Nejlepší film:
Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Nejlepší seriál:
THe Chosen
Nejlepší režie film:
Vanessa Caswill - Láska na první pohled (10/10)
Nejlepší režie seriál:
Dallas Jenkins - Chosen: Indescribable Compassion (S01E07) (95)
Nejlepší výprava seriál:
The chosen
Nejlepší výprava film:
Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Nejlepší masky:
Vortex
Nejlepší scénář seriál:
Sarah Farkas - Vortex
Nejlepší scénář film:
Láska na první pohled
Nejlepší námět seriál:
The Chosen
Nejlepší námět film:
Lady Macbeth (2016)
Nejlepší akce a efekty
Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Nejlepší kamera:
Portrét dívky v plamenech
Nejlepší hudba
Mavka, Strážkyně lesa
Nejlepší herec dramatické hlavní role
Tomer Sisley - Vortex
Nejlepší herečka dramatické hlavní role
Florence Pugh - Lady Macbeth (2016)
Nejlepší herečka dramatické vedlejší role
Naomi Ackie - Lady Macbeth (2016) (černošská otrokyně)
Nejlepší herec, dramatická vedlejší role:
Paras Patel - THe Chosen
Nejlepší dramatický padouch:
Robert Pattinson - Král
Nejlepší herecký pár, dramatická role
Corey Mylchreest + India Ria Amarteifio - Queen Charlotte, the Bridgeton story
Nejlepší herec, seniorní dramatická role
Erick Avari - THe Chosen
Nejlepší herec, dětská role:
Marlow Barkley - Snivokraj
Nejlepší herec, epizodní dramatická role:
James Purefoy - Marie Antoinetta (Papá)
Nejlepší herec hlavní komediální role
Goran Bogdan - Faraway
Nejlepší herečka hlavní komediální role
Jenny Ortega - Wednesday
Nejlepší herec, vedlejší komediální role:
Regé-Jean Page - Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Nejlepší herečka vedlejší komediální role
Jameela Jamil - Láska na první pohled.
Nejlepší komediální dvojice
Jenny Ortega + Emma Myers - Wednesday
Nejlepší komediální padouch:
Hugh Grant - Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Nejhorší film:
Turistický průvodce láskou
Nejhorší filmová režie:
Steven K. Tsuchida - Turistický průvodce láskou 2/10
Zdroj: http://polt-soc.svetu.cz/54-muj-osobni-oscar-za-rok-2023.html
Můj Oscar 2023 - Užší nominace
Užší nominace z filmů a seriálů, které jsem premiově viděl v roce 2023, období od února do prosince.
Nominace:
Kosmo: 6
Trojí život: 6
Extraktoři: 5
Služka: 5
Známí neznámí: 5
Karamazovi: 4
Herec: 4
Rédl: 4
Zátopek: 4
Jakub Oberva - Černá země: 3
Dobré ráno, Brno: 3
Kurz manželské touhy: 3
Hranice lásky: 3
Princ mamánek: 3
Stíny v mlze: 4-1
Jedině Tereza: 2
Modré stíny: 2
POslední závod: 2
Prvok, Šampón, Tečka a Karel: 2
Star dance: 2
Casting na lásku: 1
Dabing streat: 1
Do větru: 1
Jedna rodina: 1
Klíč svatého Petra: 1
Láska na špičkách: 1
Minuta věčnosti: 1
Místo činu Ostrava: 1
Promlčeno: 1
Stínohra: 1
Táta v nesnázích: 1
V erbu lvice: 1
Zlatá labuť: 1
Zločiny Velké Prahy: 1
Zoufalé ženy dělaj zoufalé činy: 1
Ženy, které nenavidí muže: 1
Místo zločinu České Budějovice: -1
V Létě ti řeknu, jak se mám: -2
Vědma -5
ČEŠI
Celoživotní dílo:
Ladislav Županič
Nejlepší moderátor:
Václav Matějovský - Love island
Marek Eben - Star Dance
Tomáš Sokol - Na lovu
Nejlepší seriál:
Nejlepší režie seriál:
Jan Bártek: Kosmo - Česká škola (E02) (100)
Jan Hřebejk - Rédl (80%)
Roman Kašparovcký - Extraktoři 95
Nejlepší režie film:
Zuzana Marianková - Známí neznámí - 90 proc
David Ondříček - Zátopek (90 proc)
Mariana Čengel Solčanská - Služka 8.5/10
Nejlepší výprava:
Zátopek
Minuta věčnosti
Extraktoří
Nejlepší námět, předloha:
Známí neznámí
V erbu lvice
Extraktoři
Nejlepší scénář seriál
Kosmo
Extraktoři
Nejlepší scénář film
Petr Jarchovský, Paolo Genovese (původní scénář), Paolo Costella (původní scénář), Rolando Ravello (původní scénář), Filippo Bologna (původní scénář), Paola Mammini (původní scénář) (méně) - Známi neznámí
Zátopek
Matěj Dadák - Trojí život
Nejlepší masky
Zoufalé ženy dělaj zoufalé činy
Princ mamánek
POslední závod
Nejlepší kamera:
Služka
Jakub Oberva - Černá země
Rédl
Nejlepší akce a efekty
Princ mamánek
Poslední závod
Extraktoří
Nejlepší filmová hudba
Služka
Jakub Oberva - Černá země
Oktopus
Nejlepší hláška
Kriminálka Hradec, poručik Vrabec
- Kurz manželské touhy
Dále Polinésie, příští měsíc jim vylasíme válku... Polinésií? ... Ano, naši experti udělali pár vrtů a zjistili, že je tam ohrožena demokracie...
- KOSMO.
Poctivce vyhodili, zlodějí se klaní
- Klíč svatého Petra
Nejlepší herec dramatické hlavní role:
Karel Roden - Promlčeno
Václav Neužil - Zátopek
Ivan Trojan - Karamazovi
Nejlepší herečka v hlavní dramatické roli:
Jenovefa Boková - Do větru
Radka Caldová - Služka
Pavla Gajdošíková - Extraktoři
Nejlepší herec ve vedlejší dramatické roli:
Vladimír Javorský - Stínohra
David Novotný - Karamazovi
Igor Chmela - Karamazovi
Nejlepší herečka ve vedlejší dramatické roli
Antonie Formanová - Hranice lásky
Tereza Ramba - Modré stíny
Lenka Krobotová - Karamazovi
Nejlepší herec v seniorní dramatické roli
Petr Nárožný - Místo činu Ostrava: Rituál (E07)
Martin Huba - Modré stíny
OLdřich Kaiser - POslední závod
Nejlepší herečka v seniorní dramatické roli
Regina Razlová - Stíny v mlze
Emilie Vašaryová - Herec
Valerie Kaplanová - Jakub Oberva - Černá země
Nejlepší herec v dramatické minimální roli
Hynek Čermák - Hranice lásky
Filip Kaňkovský - Herec
Roman Polák - Oktopus (starý komun detektiv)
Nejlepší herec v epizodní dramatické roli:
Martin Havelka - Stíny v mlze: Dubina (E05) - in memorial
Luboš Veselý - Herec
Nejlepší herečka v minimální dramatické roli
Regina Rázlová - Zlatá labuť
Lenka Krobotová - Hranice lásky
Nejlepší herečka v epizodní dramatické roli
Vanda Hybnerová - Stíny v mlze: Dublér (E07)
Štepánka Fingerhutová - Zločiny Velké Prahy: Dáma v studni (E01)
Nejlepší mužský dramatický padouch:
Roman Polák - Rédl
Martin Finger - Herec
Milan Ondrík - Úsvit
Nejlepší ženský dramatický padouch:
Nejlepší dvojice v dramatické roli:
David Novotný, Martin Hofman: Rédl
Droppová, Caldová - Služka
Gabriela Heclová, Michaela Petřeková - Extraktoři
Nejlepší herec v hlavní komediální roli:
Martin Hoffman - Známí neznámí
Martin Myšička - Kosmo
Jan Plouhar - Trojí život
Nejlepší herečka v hlavní komediální roli:
Klára Issová - Známí neznámí
Zuzana Zlatohlávková Onufráková - Dobré ráno, Brno
Tereza Ramba - Deníček moderního fotra
Nejlepší herečka ve vedlejší komediální roli:
Táňa Pauhofová - Známí neznámí
Simona Lewandowská - Dobré ráno, Brno
Sabina Rojková - Trojí život (Natálie)
Nejlepší herec ve vedlejší komediální roli:
Hynek Čermák - Prvok, Šampón, Tečka a Karel
Jiří Hána - Kosmo
Jiří Hána - Trojí život
Nejlepší ženský komediální padouch:
Emma SMetana - Jedině Tereza
Nejlepší mužský komediální padouch
Václav Kopta - Kosmo
Martin Sitta - Casting na lásku
Nejlepší senior v komediální roli:
Pavel Zedníček - Jedna rodina
Nejlepší seniorka v komediální roli:
Daniela Kolářová - Prvok, Šampón, Tečka a Karel
Iva Janžurová - Jedině Tereza
Nejlepší herec v minimální komediální roli
Robert Mikluš - Láska na špičkách
Vladimír Javorský - Princ mamánek
Roman Zach - Deníček moderního fotra
Nejlepší herec v epizodní komediální roli
Viktor Preiss: Dabing streat
Vasil Fridrich - Táta v nesnázích
Nejlepší herečka v minimální komediální roli:
Ivana Uhlířová - Kurz manželské touhy
Tereza Volánková - Dobré ráno, Brno
Denisa Biskupová - Prezidentka (dcera)
Nejlepši komediální dvojice:
Radek Holub, Jana Plodková - Kurz manželské touhy
Jana Plodková, Eva Josefíková - Kosmo
Veronika Khek Kubrařová a Hana Vagnerová - Trojí život
Nejlepší herec, dětská role:
Anděla Tichá - Stíny v mlze.
Timotej Červenka - Trojí život
Lucie Fizerová - Ženy, které nenavidí muže
Nejlepší soutěžící
Petr Švancara - Survivor
Josef Maršálek - StarDance
Nejhorší režie
Marta Ferencová - V létě ti řeknu, jak se mám (25 proc)
Jakub Kroner - Vědma
Nejhorší scénář
Adriana Kronerová - Vědma
Nejhorší herečka v hlavní komediální roli
Tereza Kostková - V létě ti řeknu, jak se mám
Nejhorší herec ve vedlejší dramatické roli:
Tomáš Mrvík - Stíny v mlze
Jaroslav Dušek - Vědma
Nejhorší senior v dramatické roli:
Dagmar Havlová - Vědma
Nejhorší dramatický zloduch:
Gabriela Marcinková - Vědma
Nejhloupší výrok:
Mohl by si vrah volat sam sobe z mobilu obeti, aby si zajistil aliby? - Místo zločinu České Budějovice: Kvadratura muže (E06)
ZAHRANIČÍ
The Chosen: 9
Vortex: 8x
Portrét dívky v plamenech: 7x
Dungeons & Dragons: Čest zlodějů: 5x
Lady Macbeth (2016): 5x
Láska na první pohled: 5x
Queen Charlotte, the Bridgeton story: 5x
Wednesday: 5x
Elvis: 4
Král: 3
Marie Antonietta: 3x
Diplomatické vztahy: 2x
Faraway: 2x
Mavka, strážkyně lesa: 2x
Rozhovory s přáteli: 1
Snivokraj: 1
Turistický průvodce láskou: -1
Nejlepší režie film:
William Oldroyd - Lady Macbeth (2016) (85)
Céline Sciamma - Portrét dívky v plamenech (9.5/10)
Vanessa Caswill - Láska na první pohled (10/10)
Nejlepší režie seriál:
Dallas Jenkins - Chosen: Indescribable Compassion (S01E07) (95)
Tom Verica - Queen Charlotte, the Bridgeton story 8,5/10
Slimane-Baptiste Berhoun - Vortex (90)
Nejlepší výprava seriál:
Wednesday
The chosen
Queen Charlotte, the Bridgeton story
Nejlepší výprava film:
Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Lady Macbeth (2016)
Portrét dívky v plamenech
Nejlepší masky:
Wednesday
The chosen
Vortex
Nejlepší scénář seriál:
Diplomatické vztahy
Sarah Farkas - Vortex
Marie Antonietta
Nejlepší scénář film:
Mavka, strážkyně lesa
Portrét dívky v plamenech
Láska na první pohled
Nejlepší námět seriál:
The Chosen
Queen Charlotte, the Bridgeton story
Sarah Farkas - Vortex
Nejlepší námět film:
Láska na první polibek
Lady Macbeth (2016)
Portrét dívky v plamenech
Nejlepší akce a efekty
Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Král
Nejlepší kamera:
The Chosen
Vortex
Portrét dívky v plamenech
Nejlepší hudba
Queen Charlotte, the Bridgeton story
Mavka, Strážkyně lesa
Elvis
Nejlepší herec dramatické hlavní role
Jonathan Roumie - Chosen
Tomer Sisley - Vortex
Tom Hanks - Elvis
Nejlepší herečka dramatické hlavní role
Camille Claris - Vortex
Florence Pugh - Lady Macbeth (2016)
Adèle Haenel - Portrét dívky v plamenech
Nejlepší herečka dramatické vedlejší role
Zineb Triki - Vortex (Afg manz)
Naomi Ackie - Lady Macbeth (2016) (černošská otrokyně)
Sasha Lane - Rozhovory s přáteli (černošská kamarádka)
Nejlepší herec, dramatická vedlejší role:
Paras Patel - THe Chosen
Ato Essandoh - Diplomatické vztahy
Joel Edgerton - Král (Falstaff)
Nejlepší dramatický padouch:
Robert PAttinson - Král
Tom Hanks - Elvis
Nejlepší herecký pár, dramatická role
Corey Mylchreest + India Ria Amarteifio - Queen Charlotte, the Bridgeton story
Adèle Haenel a Noémie Merlant - Portrét dívky v plamenech
Nejlepší herec, seniorní dramatická role
Erick Avari - THe Chosen
Tom Hanks - Elvis
Nejlepší herec, dětská role:
Jojo Regina - THe Chosen
Marlow Barkley - Snivokraj
Nejlepší herec, epizodní dramatická role:
Jonas Bloquet - Marie Antoinetta (Josef)
James Purefoy - Marie Antoinetta (Papá)
Nejlepší herec hlavní komediální role
Chris Pine - Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Goran Bogdan - Faraway
Ben Hardy - Láska na první pohled
Nejlepší herečka hlavní komediální role
Jenny Ortega - Wednesday
Naomi Krauss - Faraway
Haley Lu Richardson - Láska na první pohled
Nejlepší herec, vedlejší komediální role:
Regé-Jean Page - Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Nejlepší herečka vedlejší komediální role
Emma Myers - Wednesday
Jameela Jamil - Láska na první pohled.
Nejlepší komediální dvojice
Jenny Ortega + Emma Myers - Wednesday
Nejlepší komediální padouch:
Hugh Grant - Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Nejhorší filmová režie:
Steven K. Tsuchida - Turistický průvodce láskou 2/10
Nominace na meho osobniho oscara za Prosinec
Nominace za filmy a seriály, které jsem premiérově viděl v Prosinci.
ČEŠI
Nejlepší moderátor:
Marek Eben - Star Dance
Nejlepší režie film:
Petr Zelenka - Karamazovi
Nejlepší výprava:
Ženy, co nenávidí muže
Karamazovi
Nejlepší námět, předloha:
Úsvit
Nejlepší filmová hudba
Úsvit
Nejlepší hláška
Poctivce vyhodili, zlodějí se klaní - Klíč svatého Petra
Nejlepší herec dramatické hlavní role:
Ivan TRojan - Karamazovi
Nejlepší herec ve vedlejší dramatické roli:
David Novotný - Karamazovi
Igor Chmela - Karamazovi
Nejlepší herečka ve vedlejší dramatické roli
Lenka Krobotová - Karamazovi
Nejlepší mužský dramatický padouch:
Radek Holub - Karamazovi
Milan Ondrík - Úsvit
Nejlepší herec v hlavní komediální roli:
Igor Orozevič - Jedinně Tereza
Nejlepší herečka v hlavní komediální roli:
Veronika Khek Kubařová - Jedinně Tereza
Nejlepší ženský komediální padouch:
Emma SMetana - Jedině Tereza
Nejlepší senior v komediální roli:
Iva Janžurová - Jedině Tereza
Nejlepší herec v minimální komediální roli
Václav Kopta - Jedinně Tereza
Nejlepší herec, dětská role:
Lucie Fizerová - Ženy, které nenavidí muže
ZAHRANIČÍ
Nejlepší režie:
Céline Sciamma - Portrét dívky v plamenech
Vanessa Caswill - Láska na první pohled
Nejlepší výprava film:
Portrét dívky v plamenech
Nejlepší scénář:
Portrét dívky v plamenech
Láska na první pohled
Nejlepší námět film:
Portrét dívky v plamenech
Láska na první pohled
Elvis
Nejlepší kamera:
Portrét dívky v plamenech
Nejlepší hudba
Láska na první pohled
Elvis
Nejlepší herec dramatické hlavní role
Tom Hanks - Elvis
Nejlepší herečka dramatické hlavní role
Adèle Haenel - Portrét dívky v plamenech (hl zaverecna scena)
Nejlepší herečka dramatické vedlejší role
Luàna Bajrami - Portrét dívky v plamenech (SLužka Sophie)
Nejlepší herec, dramatická vedlejší role:
Nejlepší herec, seniorní dramatická role
Tom Hanks - Elvis
Nejlepší herecká dvojice, dramaticka role:
Adèle Haenel a Noémie Merlant - Portrét dívky v plamenech
Nejlepší dramatický padouch:
Tom Hanks - Elvis
Nejlepší herečka hlavní komediální role
Haley Lu Richardson - Láska na první pohled
Nejlepší herec, hlavní komediální role:
Ben Hardy - Láska na první pohled
Nejlepší herečka, vedlejší komediální role
Jameela Jamil - Láska na první pohled.
Zdroj: http://polt-soc.svetu.cz/52-nominace-za-prosinec.html
CSFD Český lev
V anketě ČSFD pro nominaci na Českého lva jsem hlasoval pro seriál Extraktoři.
Muj oscat - 10-11_2023
ČEŠI
Nejlepší moderátor:
Václav Matějovský - Love island
Nejlepší režie seriál:
Roman Kašparovcký - Extraktoři
Nejlepší režie film:
Jakub Sommer - Trojí život (80)
Nejlepší výprava, seriál:
Extraktoří
Nejlepší námět, předloha:
Extraktoři
Nejlepší scénář seriál
Extraktoři
Nejlepší scénář film
Matěj Dadák - Trojí život
Nejlepší akce a efekty
Extraktoří
Nejlepší filmová hudba
Oktopus
Nejlepší herečka v hlavní dramatické roli:
Pavla Gajdošíková - Extraktoři
Nejlepší herec ve vedlejší dramatické roli:
Roman Zach - Extraktoři (vicepremier)
Nejlepší herec v dramatické minimální roli
Roman Polák - Oktopus
Nejlepší mužská herecká dvojice dramatická role:
Jakub Štáfek, Jan Révai - Extraktoří
Nejlepší herec v hlavní komediální roli:
Jan Plouhar - Trojí život
Nejlepší herečka ve vedlejší komediální roli:
Jitka Schneiderová - Táta v nesnázích
Sabina Rojková - Trojí život
Vanda Chaloupková - Prezidentka
Nejlepší herec ve vedlejší komediální roli:
Jiří Hána - Trojí život
Nejlepší herečka v minimální komediální roli:
Denisa Biskupová - Prezidentka (dcera)
Nejlepší herec v epizodní komediální roli
Vasil Fridrich - Táta v nesnázích
Nejlepši komediální dvojice:
Veronika Khek Kubrařová a Hana Vagnerová - Trojí život
Nejlepší herec, dětská role:
Timotej Červenka - Trojí život
Nejlepší soutěžící
Josef Maršálek - StarDance
ZAHRANIČÍ
Nejlepší herec dramatické hlavní role
Kevin Costner - JFK
Muj oscat - 09-10_2023
ČEŠI
Nejlepší filmová hudba
Jakub Oberva - Černá země
Nejlepší herec dramatické hlavní role:
Vlado Müller - Jakub Oberva - Černá země
Nejlepší herečka v seniorní roli:
Valerie Kaplanová - Jakub Oberva - Černá země
ZAHRANIČÍ
Nejlepší výprava seriál:
Marie Antonietta
Nejlepší scénář:
Marie Antoinetta
Nejlepší námět seriál:
Marie Antoinetta
Nejlepší kamera:
Rozhovory s přáteli
Nejlepší herec dramatické hlavní role
James Purefoy - MArie Antoinetta
Nejlepší herečka dramatické hlavní role
Alison Oliver - Rozhovory s přáteli
Nejlepší herečka dramatické vedlejší role
Sasha Lane - Rozhovory s přáteli
Jemima Kirke - Rozhovory s přáteli
Nejlepší herec, dětská role:
Marlow Barkley - Snivokraj
Nejlepsi herec, epizodní role:
Jonas Bloquet - Marie Antoinetta (Josef)
Zdroj: http://polt-soc.svetu.cz/50-muj-oscar-09-102023.html
2/2_06 - 08
ČEŠI
Nejlepší režie film:
Mariana Čengel Solčanská - Sluzka 8.5/10
Nejlepší výprava:
Minuta věčnosti
V erbu lvice
Nejlepší námět, předloha:
Deníček moderního fotra
V erbu lvice
Nejlepší scénář film
Deníček moderního fotra
Nejlepší masky
POslední závod
Nejlepší kamera:
Služka
Nejlepší akce a efekty
Poslední závod
Nejlepší filmová hudba
Služka
Nejlepší herec dramatické hlavní role:
Jiří Langmajer - Minuta věčnosti
Boris Rosner - V erbu lvice
Nejlepší herečka v hlavní dramatické roli:
Radka Caldová - Služka
Jenovefa Boková - Herec
Nejlepší herec ve vedlejší dramatické roli:
Karel Dobrý - Služka
Radoslav Brzobohatý - V erbu lvice
Jan Nedbal - Herec
Nejlepší herečka ve vedlejší dramatické roli
Anna Geislerová - Služka
Nejlepší herec v seniorní dramatické roli
OLdřich Kaiser - POslední závod
Nejlepší herečka v seniorní dramatické roli:
Emilie Vašaryová - Herec
Nejlepší herec v dramatické minimální roli
JOsef Kemr - V erbu lvice
Filip Kaňkovský - Herec
Nejlepší herec v epizodní dramatické roli:
Martin Bartěk - Herec
Luboš Veselý - Herec
Nejlepší mužský dramatický padouch:
Martin Finger - Herec
Nejlepší dvojice v dramatické roli
Droppová, Caldová - Služka
Nejlepší herec v hlavní komediální roli:
Jiří Langmajer - Ostrov
Nejlepší herečka v hlavní komediální roli:
Tereza Ramba - Deníček moderního fotra
Nejlepší mužský komediální padouch:
Martin Sitta - Casting na lásku
Nejlepší herec v minimální komediální roli
Roman Zach - Deníček moderního fotra
Nejhorší režie
Jakub Kroner - Vědma
Nejhorší scénář
Adriana Kronerová - Vědma
Nejhorší herec ve vedlejší dramatické roli:
Jaroslav Dušek - Vědma
Nejhorší senior v dramatické roli:
Dagmar Havlová - Vědma
Nejhorší dramatický zloduch:
Gabriela Marcinková - Vědma
ZAHRANIČĺ
Nejlepší režie:
William Oldroyd - Lady Macbeth (2016)
Oleksandra Ruban, Oleh Malamuž - Mavka: Strážkyně lesa
Nejlepší výprava film:
Lady Macbeth (2016)
Nejlepší masky:
Král
Nejlepší scénář film:
Mavka
Nejlepší námět film:
Lady Macbeth (2016)
Nejlepší akce a efekty
Král
Nejlepší kamera:
Král
Nejlepší hudba
Mavka - Strážkyně lesa
Nejlepší herec dramatické hlavní role
Timothée Chalamet - Král
Nejlepší herečka dramatické hlavní role
Florence Pugh - Lady Macbeth (2016)
Nejlepší herečka dramatické vedlejší role
Naomi Ackie - Lady Macbeth (2016) (černošská otrokyně)
Nejlepší herec, dramatická vedlejší role:
Joel Edgerton - Král (Falstaff)
Nejlepší dramatický padouch:
Robert PAttinson - Král
Nejlepší herečka hlavní komediální role
Naomi Krauss - Faraway
Lili Reinhart - Z každého konce
Nejlepší herec, hlavní komediální role
Goran Bogdan - Faraway
Ryan Gosling - Barbie
Zdroj: http://polt-soc.svetu.cz/49-muj-oscar-nominace-2-206-08.html
2/2-05 -> 1/2 - 06
ČEŠI
Nejlepší režie seriál:
Jan Hřebejk - Rédl (80%)
Nejlepši kamera:
Zločiny Velké Prahy - Doktor Herzog (E08)
Rédl
Nejlepší herečka ve vedlejší dramatické roli
Tereza Ramba - Modré stíny
Nejlepší herec v seniorní dramatické roli
Martin Huba - Modré stíny
Nejlepší herec v dramatické minimální roli
Štěpán KOzub - Rédl
Nejlepší mužský dramatický padouch:
Roman Polák - Rédl
Nejlepší dramatická dvojice
David Novotný, Martin Hofman: Rédl
Nejlepší herečka v hlavní komediální roli:
Zuzana Zlatohlávková Onufráková - Dobré ráno, Brno
Nejlepší herečka ve vedlejší komediální roli:
Simona Lewandowská - Dobré ráno, Brno
Nejlepší herec ve vedlejší komediální roli:
Ondřej Kokorský - Dobré ráno, Brno
Nejlepší herec v minimální komediální roli:
Viktor Preiss: Dabing streat
Nejlepší herečka v minimální komediální roli:
Tereza Volánková - Dorbé ráno, Brno
ZAHRANIČÍ
Nejlepší režie seriál:
Slimane-Baptiste Berhoun - Vortex (90)
Nejlepší masky:
Vortex
Nejlepší scénář:
Sarah Farkas - Vortex
Nejlepší námět seriál:
Sarah Farkas - Vortex
Nejlepší kamera:
Vortex
Nejlepší herec dramatické hlavní role
Tomer Sisley - Vortex
Nejlepší herečka dramatické hlavní role
Camille Claris - Vortex
Nejlepší herečka dramatické vedlejší role
Zineb Triki - Vortex
Můj oscar, nominace, 2/2_042023 - 1/2_052023
ČEŠI
Nejlepší režie seriál:
Jan Bártek: Kosmo - Česká škola (E02) (100)
Nejlepší režie film:
David Ondříček - Zátopek (90 proc)
Nejlepší výprava:
Zátopek
Nejlepší scénář seriál
Kosmo
Nejlepší scénář film
Zátopek
Nejlepší citát
Dále Polinésie, příští měsíc jim vylasíme válku... Polinésií? ... Ano, naši experti udělali pár vrtů a zjistili, že je tam ohrožena demokracie... KOSMO.
Nejlepší herec dramatické hlavní role:
Václav Neužil - Zátopek
Nejlepší herečka v hlavní dramatické roli:
Martha Issová - Zátopek
Nejlepší herec ve vedlejší dramatické roli:
Robert Mikluš - Zátopek
Nejlepší herečka ve vedlejší dramatické roli
Veronika Lapková - Stíny v mlze
Nejlepší herec v seniorní dramatické roli
Petr Nárožný - Místo činu Ostrava: Rituál (E07)
Nejlepší herečka v seniorní dramatické roli
Regina Razlová - Stíny v mlze
Nejlepší herec v dramatické minimální roli
Martin Havelka - Stíny v mlze: Dubina (E05)
Nejlepší herečka v minimální dramatické roli
Vanda Hybnerová - Stíny v mlze: Dublér (E07)
Štepánka Fingerhutová - Zločiny Velké Prahy: Dáma v studni (E01)
Nejlepší mužský dramatický padouch:
Miroslav Hanuš - Stíny v mlze
Nejlepší herec v hlavní komediální roli:
Martin Myšička - Kosmo
Nejlepší herec ve vedlejší komediální roli:
Jiří Hána - Kosmo
Nejlepší mužský komediální padouch
Václav Kopta - Kosmo
Nejlepší herec v minimální komediální roli
Martin Dejdar - Kosmo
Nejlepši komediální dvojice:
Jana Plodková, Eva Josefíková - Kosmo
Nejlepší herec, dětská role:
Anděla Tichá - Stíny v mlze.
Nejhorší herec v dramatické roli:
Tomáš Mrvík - Stíny v mlze
Nejhloupší výrok: Mohl by si vrah volat sam sobe z mobilu obeti, aby si zajistil aliby? - Místo zločinu České Budějovice: Kvadratura muže (E06)
ZAHRANIČÍ
Nejlepší režie:
Tom Verica - Queen Charlotte, the Bridgeton story 8,5/10
Nejlepší výprava seriál:
Queen Charlotte, the Bridgeton story
Nejlepší masky:
Queen Charlotte, the Bridgeton story
Nejlepší scénář:
Diplomatické vztahy
Nejlepší námět seriál:
Queen Charlotte, the Bridgeton story
Nejlepší hudba
Queen Charlotte, the Bridgeton story
Nejlepší herec dramatické hlavní role
Rufus Sewell - Diplomatické vztahy
Nejlepší herečka dramatické hlavní role
Keri Russell - Diplomatické vztahy
Nejlepší herečka dramatické vedlejší role
Arsema Thomas - Queen Charlotte, the Bridgeton story
Nejlepší herec, dramatická vedlejší role:
Ato Essandoh - Diplomatické vztahy
Nejlepší herecký pár, dramatická role
Corey Mylchreest + India Ria Amarteifio - Queen Charlotte, the Bridgeton story
Nejhorší filmová režie:
Steven K. Tsuchida - Turistický průvodce láskou 2/10
Můj oscar, nominace, 032023 - 1/2_042023
ČEŠI
Nejlepší masky
Princ mamánek
Nejlepší akce a efekty
Princ mamánek
Nejlepší herečka v hlavní dramatické roli:
Jana Pidrmanová - O pokladech
Nejlepší herečka ve vedlejší dramatické roli
Antonie Formanová - Hranice lásky
Nejlepší herec v dramatické minimální roli
Hynek Čermák - Hranice lásky
Nejlepší herečka v minimální dramatické roli
Lenka Krobotová - Hranice lásky
Nejlepší herec v minimální komediální roli
Vladimír Javorský - Princ mamánek.
Nejlepší soutěžící
Petr Švancara - Survivor
Nejhorší režie
Marta Ferencová - V létě ti řeknu, jak se mám (25 proc)
Nejhorší herečka v hlavní komediální roli
Tereza Kostková - V létě ti řeknu, jak se mám
ZAHRANIČÍ
Nejlepší režie film:
Alauda Ruiz de Azua - Láska na první polibek (75)
Nejlepší režie seriál:
Dallas Jenkins - Chosen: Indescribable Compassion (S01E07) (95 proc)
Nejlepší výprava seriál:
The chosen
Nejlepší výprava film:
Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Nejlepší masky:
The chosen
Nejlepší námět seriál:
The Chosen
Nejlepší námět film:
Láska na první polibek
Nejlepší akce a efekty
Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Nejlepší kamera:
The Chosen
Nejlepší herec dramatické hlavní role
Jonathan Roumie - Chosen
Nejlepší herečka dramatické hlavní role
Cristina Warner - Čarodejnice navždy
Nejlepší herec, dramatická vedlejší role:
Paras Patel - THe Chosen
Nejlepší herec, seniorní dramatická role
Erick Avari - THe Chosen
Nejlepší herečka, dětská role:
Jojo Regina - THe Chosen
Nejlepší herec hlavní komediální role
Chris Pine - Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Nejlepší herec, vedlejší komediální role:
Regé-Jean Page - Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Nejlepší herec, komediální záporák:
Hugh Grant - Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
Můj Lev Oscar - únor 2023
ČEŠI
Nejlepší režie film:
Zuzana Marianková - Známí neznámí
Nejlepší námět, předloha:
Známí neznámí
Nejlepší scénář film
Petr Jarchovský, Paolo Genovese (původní scénář), Paolo Costella (původní scénář), Rolando Ravello (původní scénář), Filippo Bologna (původní scénář), Paola Mammini (původní scénář) (méně) - Známi neznámí
Nejlepší masky
Zoufalé ženy dělaj zoufalé činy
Nejlepší citát
Kriminálka Hradec, poručik Vrabec
- Kurz manžekské touhy
Nejlepší herec dramatické hlavní role:
Karel Roden - Promlčeno
Nejlepší herečka v hlavní dramatické roli:
Jenovefa Boková - Do větru
Nejlepší herec ve vedlejší dramatické roli:
Vladimír Javorský - Stínohra
Nejlepší herec v dramatické minimální roli
Ondrej Malý - Ve stínu
Nejlepší herečka v minimální dramatické roli
Regina Rázlová - Zlatá labuť
Nejlepší herec v hlavní komediální roli:
Martin Hoffman - Známí neznámí
Nejlepší herečka v hlavní komediální roli:
Klára Issová - Známí neznámí
Nejlepší herečka ve vedlejší komediální roli:
Táňa Pauhofová - Známí neznámí
Nejlepší herec ve vedlejší komediální roli:
Hynek Čermák - Prvok, Šampón, Tečka a Karel
Nejlepší senior v komediální roli:
Pavel Zedníček - Jedna rodina
Nejlepší seniorka v komediální roli:
Daniela Kolářová - Prvok, Šampón, Tečka a Karel
Nejlepší herec v minimální komediální roli
Robert Mikluš - Láska na špičkách
Nejlepší herečka v minimální komediální roli:
Ivana Uhlířová - Kurz manželské touhy
Nejlepši komediální dvojice:
Radek Holub, Jana Plodková - Kurz manželské touhy
ZAHRANIČÍ
Nejlepší výprava seriál:
Wednesday
Nejlepší masky:
Wednesday
Nejlepší herečka dramatické vedlejší role
Nico Parker - Last of us
Nejlepší herečka hlavní komediální role
Jenny Ortega - Wednesday
Nejlepší herečka vedlejší komediální role
Emma Myers - Wednesday
Nejlepší komediální dvojice
Jenny Ortega + Emma Myers - Wednesday
Můj malý český lev
Muj maly soukromý oscar, nominace za 2022
Ceny
Na cenu csfd k ceskemu lvu jsem nominoval serial Chlap z produkce tv nova.
Osobne bych uvital moznost u novych cz filmu moznost nominovat tvurce i na dalsi ceny. Ke konci roku by podle poctu nominacich mohly vzniknout ankety a z nich laurelaty cen uzivatelu / kritiku csfd.