Díjak - British Academy of Film and Television Arts (BAFTA) - 1955-1964
Nemzeti díjak
- Magyar Mozgókép Díj (Magyar Filmdíj)
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Czech Lion Awards
- Sun in a Net Awards
- Polish Film Awards
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmfesztiválok
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Karlovy Vary International Film Festival (KVIFF)
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Ji.hlava International Documentary Film Festival
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
A kritikusok díjai
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Czech Film Critics Awards
Műfaj (különdíj)
Anti-awards
1964 - 17th British Academy Film Awards
Best Film
Tom Jones
Best Film
- Tom Jones
- A hazudós Billy
- David and Lisa
- Míg tart a bor és friss a rózsa
- Válás olasz módra
- 8 és 1/2
- Nápoly négy napja
- Hud
- Kés a vízben
- A szolga
- Egy ember ára
- Ne bántsátok a feketerigót!
Best British Actor
- Dirk Bogarde (A szolga)
- Tom Courtenay (A hazudós Billy)
- Albert Finney (Tom Jones)
- Hugh Griffith (Tom Jones)
- Richard Harris (Egy ember ára)
Best Foreign Actor
- Marcello Mastroianni (Válás olasz módra)
- Howard Da Silva (David and Lisa)
- Jack Lemmon (Míg tart a bor és friss a rózsa)
- Paul Newman (Hud)
- Gregory Peck (Ne bántsátok a feketerigót!)
Best British Actress
- Rachel Roberts (Egy ember ára)
- Julie Christie (A hazudós Billy)
- Edith Evans (Tom Jones)
- Sarah Miles (A szolga)
- Barbara Windsor (Sparrows Can't Sing)
Best Foreign Actress
- Patricia Neal (Hud)
- Joan Crawford (Mi történt Baby Jane-nel?)
- Bette Davis (Mi történt Baby Jane-nel?)
- Lee Remick (Míg tart a bor és friss a rózsa)
- Daniela Rocca (Válás olasz módra)
Best British Screenplay
- John Osborne (Tom Jones)
- Willis Hall, Keith Waterhouse (A hazudós Billy)
- Harold Pinter (A szolga)
- David Storey (Egy ember ára)
Best British Cinematography - Black and White
- Douglas Slocombe (A szolga)
- Denys N. Coop (A hazudós Billy)
- Mutz Greenbaum (Heavens Above!)
- Gerald Gibbs (Station Six-Sahara)
- Christopher Challis (The Victors)
Best British Cinematography - Colour
- Ted Moore (James Bond: Oroszországból szeretettel)
- Arthur Ibbetson (Nine Hours to Rama)
- Robert Krasker (The Running Man)
- Erwin Hillier (Sammy Going South)
- Jack Asher (The Scarlet Blade)
- Geoffrey Unsworth (Tamahine)
- Jack Hildyard (The V.I.P.s)
Best Animated Film
Best British Short Film
Outstanding British Film
Most Promising Newcomer to Film
- James Fox (A szolga)
- Wendy Craig (A szolga)
- Keir Dullea (David and Lisa)
- Janet Margolin (David and Lisa)
United Nations Award
1963 - 16th British Academy Film Awards
Best Film
Arábiai Lawrence
Best Film
- Arábiai Lawrence
- Billy Budd
- Kopár sziget
- Jules és Jim
- Ez is szerelem
- A kutyás hölgy
- Tavaly Marienbadban
- Une aussi longue absence
- Lola
- The L-Shaped Room
- A mandzsúriai jelölt
- A csodatevő
- Only Two Can Play
- Phaedra
- Tu ne tueras point
- Tükör által homályosan
- Le Caporal épinglé
- West Side Story
Best British Actor
- Peter O'Toole (Arábiai Lawrence)
- Richard Attenborough (The Dock Brief)
- Alan Bates (Ez is szerelem)
- James Mason (Lolita)
- Laurence Olivier (Term of Trial)
- Peter Sellers (Only Two Can Play)
Best Foreign Actor
- Burt Lancaster (Birdman of Alcatraz)
- Jean-Paul Belmondo (Léon Morin, prętre)
- Franco Citti (A csóró)
- Kirk Douglas (Az utolsó cowboy)
- George Hamilton (Light in the Piazza)
- Charles Laughton (Advise and Consent)
- Anthony Quinn (Arábiai Lawrence)
- Robert Ryan (Billy Budd)
- Georges Wilson (Une aussi longue absence)
Best British Actress
- Leslie Caron (The L-Shaped Room)
- Virginia Maskell (The Wild and the Willing)
- Janet Munro (Life for Ruth)
Best Foreign Actress
- Anne Bancroft (A csodatevő)
- Anouk Aimée (Lola)
- Harriet Andersson (Tükör által homályosan)
- Melina Mercouri (Phaedra)
- Jeanne Moreau (Jules és Jim)
- Geraldine Page (Sweet Bird of Youth)
- Natalie Wood (Ragyogás a fűben)
Best British Screenplay
- Robert Bolt (Arábiai Lawrence)
- DeWitt Bodeen, Peter Ustinov (Billy Budd)
- Willis Hall, Keith Waterhouse (Ez is szerelem)
- Bryan Forbes (Only Two Can Play)
- Geoffrey Cotterell, Ivan Foxwell (Tiara Tahiti)
- Wolf Mankowitz (Waltz of the Toreadors)
Best Animated Film
Best British Short Film
Outstanding British Film
Specialised Film
Most Promising Newcomer to Film
- Tom Courtenay (A hosszútávfutó magányossága)
- Mariette Hartley (Délutáni puskalövések)
- Ian Hendry (Live Now - Pay Later)
- Sarah Miles (Term of Trial)
- Terence Stamp (Billy Budd)
United Nations Award
1962 - 15th British Academy Film Awards
Best Film
- Ballada a katonáról
- A svindler
- The Innocents
- Ítélet Nürnbergben
- The Long and the Short and the Tall
- Rocco és fivérei
- Csavargók
- Egy csepp méz
- Az odú
- Whistle Down the Wind
- Apur Sansar
Best British Actor
Best Foreign Actor
- Paul Newman (A svindler)
- Montgomery Clift (Ítélet Nürnbergben)
- Vladimir Sergeyevich Ivashov (Ballada a katonáról)
- Philippe Leroy (Az odú)
- Sidney Poitier (A Raisin in the Sun)
- Maximilian Schell (Ítélet Nürnbergben)
- Alberto Sordi (I due nemici)
Best Leading Actress
- Sophia Loren (Egy asszony meg a lánya)
- Annie Girardot (Rocco és fivérei)
- Piper Laurie (A svindler)
- Claudia McNeil (A Raisin in the Sun)
- Jean Seberg (Kifulladásig)
Best British Actress
Best British Screenplay
- Val Guest, Wolf Mankowitz (A nap, amikor a Föld lángba borult)
- Shelagh Delaney, Tony Richardson (Egy csepp méz)
- Ted Willis (Flame in the Streets)
- Carl Foreman (Navarone ágyúi)
- Janet Green, John McCormick (Victim)
- Willis Hall, Keith Waterhouse (Whistle Down the Wind)
Best Animated Film
Best Documentary Film
Best British Short Film
Outstanding British Film
Specialised Film
Most Promising Newcomer to Film
United Nations Award
1961 - 14th British Academy Film Awards
Best Film
Legénylakás
Best Film
- Legénylakás
- A dühös csend
- A kaland
- Az édes élet
- Elmer Gantry
- Szerelmem, Hiroshima
- Aki szelet vet
- Szeressünk!
- Vasárnap soha
- Fekete Orfeusz
- Négyszáz csapás
- Szombat este és vasárnap reggel
- New York árnyai
- Spartacus
- Orfeusz végrendelete
- Oscar Wilde tárgyalásai
- A dicsőség hangjai
Best British Actor
- Peter Finch (Oscar Wilde tárgyalásai)
- Richard Attenborough (A dühös csend)
- Albert Finney (Szombat este és vasárnap reggel)
- John Fraser (Oscar Wilde tárgyalásai)
- Alec Guinness (A dicsőség hangjai)
- John Mills (A dicsőség hangjai)
- Laurence Olivier (A komédiás)
Best Foreign Actor
- Jack Lemmon (Legénylakás)
- George Hamilton (Crime & Punishment, USA)
- Burt Lancaster (Elmer Gantry)
- Fredric March (Aki szelet vet)
- Yves Montand (Szeressünk!)
- Spencer Tracy (Aki szelet vet)
Best British Actress
- Rachel Roberts (Szombat este és vasárnap reggel)
- Wendy Hiller (Sons and Lovers)
- Hayley Mills (Pollyanna)
Best Foreign Actress
- Shirley MacLaine (Legénylakás)
- Pier Angeli (A dühös csend)
- Melina Mercouri (Vasárnap soha)
- Emmanuelle Riva (Szerelmem, Hiroshima)
- Jean Simmons (Elmer Gantry)
- Monica Vitti (A kaland)
Best British Screenplay
- Bryan Forbes (A dühös csend)
- Howard Clewes (A nap, amikor kirabolták az Angol Bankot)
- Nigel Kneale, John Osborne (A komédiás)
- Val Guest (Hell Is a City)
- Bryan Forbes (Bankrablók klubja)
- Wolf Mankowitz (The Millionairess)
- Alan Sillitoe (Szombat este és vasárnap reggel)
- James Kennaway (A dicsőség hangjai)
- Ken Hughes (Oscar Wilde tárgyalásai)
- Ivan Foxwell, Guy Hamilton, Roger MacDougall (A Touch of Larceny)
Best Animated Film
Best British Short Film
Outstanding British Film
Specialised Film
Most Promising Newcomer to Film
- Albert Finney (Szombat este és vasárnap reggel)
- Lelia Goldoni (New York árnyai)
- Jean-Pierre Léaud (Négyszáz csapás)
- George Peppard (Haza a dombról)
- Joan Plowright (A komédiás)
- Anthony Ray (New York árnyai)
- Billie Whitelaw (Hell Is a City)
United Nations Award
1960 - 13th British Academy Film Awards
Best Film
Ben Hur
Best Film
- Ben Hur
- Egy gyilkosság anatómiája
- Arc
- Idegen a cowboyok között
- Compulsion
- Gigi
- Dühöngő ifjúság
- Maigret csapdát állít
- North West Frontier
- Az apáca története
- Hamu és gyémánt
- Sapphire
- Van, aki forrón szereti
- Tiger Bay
- Yesterday's Enemy
Best British Actor
- Peter Sellers (I'm All Right Jack)
- Stanley Baker (Yesterday's Enemy)
- Richard Burton (Dühöngő ifjúság)
- Peter Finch (Az apáca története)
- Laurence Harvey (Expresso Bongo)
- Gordon Jackson (Yesterday's Enemy)
- Laurence Olivier (The Devil's Disciple)
Best Foreign Actor
- Jack Lemmon (Van, aki forrón szereti)
- Zbigniew Cybulski (Hamu és gyémánt)
- Jean Desailly (Maigret csapdát állít)
- Jean Gabin (Maigret csapdát állít)
- Takashi Shimura (Élni)
- James Stewart (Egy gyilkosság anatómiája)
Best British Actress
- Audrey Hepburn (Az apáca története)
- Peggy Ashcroft (Az apáca története)
- Wendy Hiller (Separate Tables)
- Yvonne Mitchell (Sapphire)
- Sylvia Syms (No Trees in the Street)
- Kay Walsh (The Horse's Mouth)
Best Foreign Actress
- Shirley MacLaine (Ask Any Girl)
- Ava Gardner (Az utolsó part)
- Susan Hayward (Élni akarok!)
- Ellie Lambeti (Telefteo psemma, To)
- Rosalind Russell (Auntie Mame)
Best British Screenplay
- John Boulting, Alan Hackney, Frank Harvey (I'm All Right Jack)
- Ben Barzman, Millard Lampell (Blind Date)
- Wolf Mankowitz (Expresso Bongo)
- Alec Guinness (The Horse's Mouth)
- Nigel Kneale (Dühöngő ifjúság)
- Robin Estridge (North West Frontier)
- Ted Willis (No Trees in the Street)
- Janet Green (Sapphire)
- John Hawkesworth, Shelley Smith (Tiger Bay)
Best Animated Film
Best Documentary Film
Best British Short Film
Outstanding British Film
Specialised Film
Most Promising Newcomer to Film
- Hayley Mills (Tiger Bay)
- Gerry Duggan (The Siege of Pinchgut)
- Liz Fraser (I'm All Right Jack)
- Joseph N. Welch (Egy gyilkosság anatómiája)
United Nations Award
1959 - 12th British Academy Film Awards
Best Film
Hely a tetőn
Best Film
- Hely a tetőn
- Cabiria éjszakái
- Macska a forró bádogtetőn
- Szállnak a darvak
- A megbilincseltek
- Ice-Cold in Alex
- Indiszkrét
- No Down Payment
- Orders to Kill
- Sea of Sand
- The Sheepman
- Aparajito
- A nap vége
- Oroszlánkölykök
Best British Actor
- Trevor Howard (The Key)
- Michael Craig (Sea of Sand)
- Laurence Harvey (Hely a tetőn)
- I.S. Johar (Harry Black and the Tiger)
- Anthony Quayle (Ice-Cold in Alex)
- Terry-Thomas (Tom Thumb)
- Donald Wolfit (Hely a tetőn)
Best Foreign Actor
- Sidney Poitier (A megbilincseltek)
- Marlon Brando (Oroszlánkölykök)
- Tony Curtis (A megbilincseltek)
- Glenn Ford (The Sheepman)
- Curd Jürgens (Alattunk az ellenség)
- Curd Jürgens (The Inn of the Sixth Happiness)
- Charles Laughton (A vád tanúja)
- Paul Newman (Macska a forró bádogtetőn)
- Victor Sjöström (A nap vége)
- Spencer Tracy (Az utolsó hurrá)
Best British Actress
- Irene Worth (Orders to Kill)
- Hermione Baddeley (Hely a tetőn)
- Karuna Bannerjee (Aparajito)
- Virginia McKenna (Carve Her Name with Pride)
Best Foreign Actress
- Simone Signoret (Hely a tetőn)
- Ingrid Bergman (The Inn of the Sixth Happiness)
- Anna Magnani (Vadul fúj a szél)
- Giulietta Masina (Cabiria éjszakái)
- Tatyana Samoylova (Szállnak a darvak)
- Elizabeth Taylor (Macska a forró bádogtetőn)
- Joanne Woodward (No Down Payment)
Best British Screenplay
- Paul Dehn (Orders to Kill)
- Arthur Laurents (Bonjour tristesse)
- Vernon Harris (A Cry from the Streets)
- T.J. Morrison (Ice-Cold in Alex)
- Norman Krasna (Indiszkrét)
- Isobel Lennart (The Inn of the Sixth Happiness)
- Carl Foreman (The Key)
- Alun Falconer (The Man Upstairs)
- Eric Ambler (A Titanic éjszakája)
- James Kennaway (Violent Playground)
Best Animated Film
Best Documentary Film
Outstanding British Film
Most Promising Newcomer to Film
- Paul Massie (Orders to Kill)
- Red Buttons (Szajonara)
- Teresa Izewska (Csatorna)
- Mary Peach (Hely a tetőn)
- Ronald Radd (The Camp on Blood Island)
- Maggie Smith (Nowhere to Go)
- Gwen Verdon (Damn Yankees!)
Special Award
- Nadace dětského filmu
United Nations Award
1958 - 11th British Academy Film Awards
Best Film
Híd a Kwai folyón
Best Film
- Híd a Kwai folyón
- The Bachelor Party
- Egy halálraítélt megszökött
- Heaven Knows, Mr. Allison
- Celui qui doit mourir
- Edge of the City
- Pather Panchali
- A dicsőség ösvényei
- Jazyk
- A herceg és a színésznő
- The Shiralee
- That Night!
- Ben Wade és a farmer
- A seriffjelvény
- Tizenkét dühös ember
- Windom's Way
Best British Actor
- Alec Guinness (Híd a Kwai folyón)
- Peter Finch (Windom's Way)
- Trevor Howard (Manuela)
- Laurence Olivier (A herceg és a színésznő)
- Michael Redgrave (Time Without Pity)
Best Foreign Actor
- Henry Fonda (Tizenkét dühös ember)
- Richard Basehart (Time Limit)
- Pierre Brasseur (Jazyk)
- Tony Curtis (A siker édes illata)
- Jean Gabin (Átkelés Párizson)
- Robert Mitchum (Heaven Knows, Mr. Allison)
- Sidney Poitier (Edge of the City)
- Ed Wynn (The Great Man)
Best British Actress
- Heather Sears (The Story of Esther Costello)
- Deborah Kerr (Tea and Sympathy)
- Sylvia Syms (Woman in a Dressing Gown)
Best Foreign Actress
- Simone Signoret (Salemi boszorkányok)
- Augusta Dabney (That Night!)
- Katharine Hepburn (Az esőcsináló)
- Marilyn Monroe (A herceg és a színésznő)
- Lilli Palmer (Anastasia - Die letzte Zarentochter)
- Eva Marie Saint (A Hatful of Rain)
- Joanne Woodward (The Three Faces of Eve)
Best British Screenplay
- Pierre Boulle (Híd a Kwai folyón)
- Arthur Laurents (Anastasia)
- Jack Whittingham (The Birthday Present)
- Cy Endfield, John Kruse (Hell Drivers)
- Terence Rattigan (A herceg és a színésznő)
- John Eldridge, William Rose (The Man in the Sky)
- John Eldridge, William Rose (The Smallest Show on Earth)
- Charles Kaufman (The Story of Esther Costello)
- Jill Craigie (Windom's Way)
- Ted Willis (Woman in a Dressing Gown)
Best Animated Film
Best Documentary Film
Outstanding British Film
Most Promising Newcomer to Film
- Eric Barker (Brothers in Law)
- Mylène Demongeot (Salemi boszorkányok)
- Elvi Hale (True as a Turtle)
- James MacArthur (The Young Stranger)
- Keith Michell (True as a Turtle)
Special Award
United Nations Award
1957 - 10th British Academy Film Awards
Best Film
Gervaise
Best Film
- Gervaise
- Amis pour la vie
- Baby Doll
- The Battle of the River Plate
- Le Défroqué
- Popriguňja
- Macsók és macák
- Gyilkosság
- A sosemvolt ember
- Az aranykezű férfi
- Picnic
- Reach for the Sky
- Haragban a világgal
- Árnyék
- Egy nyári éj mosolya
- A Town Like Alice
- Bajok Harryvel
- Háború és béke
- Yield to the Night
Best British Actor
Best Foreign Actor
- François Périer (Gervaise)
- Gunnar Björnstrand (Egy nyári éj mosolya)
- James Dean (Haragban a világgal)
- Pierre Fresnay (Le Défroqué)
- William Holden (Picnic)
- Karl Malden (Baby Doll)
- Frank Sinatra (Az aranykezű férfi)
- Spencer Tracy (The Mountain)
Best British Actress
- Virginia McKenna (A Town Like Alice)
- Dorothy Alison (Reach for the Sky)
- Audrey Hepburn (Háború és béke)
Best Foreign Actress
- Anna Magnani (The Rose Tattoo)
- Carroll Baker (Baby Doll)
- Eva Dahlbeck (Egy nyári éj mosolya)
- Ava Gardner (Bhowani Junction)
- Susan Hayward (I'll Cry Tomorrow)
- Shirley MacLaine (Bajok Harryvel)
- Kim Novak (Picnic)
- Marisa Pavan (The Rose Tattoo)
- Maria Schell (Gervaise)
- Jean Simmons (Macsók és macák)
Best Adapted Screenplay
- Nigel Balchin (A sosemvolt ember)
- Michael Powell, Emeric Pressburger (The Battle of the River Plate)
- Sidney Gilliat, Frank Launder (The Green Man)
- John Boulting, Frank Harvey (Private's Progress)
- Lewis Gilbert (Reach for the Sky)
- Anthony Kimmins, Moore Raymond (Smiley)
- Hubert Gregg, Vernon Harris (Three Men in a Boat)
- W.P. Lipscomb, Richard Mason (A Town Like Alice)
- John Cresswell, Joan Henry (Yield to the Night)
Best Animated Film
- Gerald McBoing! Boing! on Planet Moo
- Calling All Salesmen
- Christopher Crumpet's Playmate
- The History of the Cinema
- The Invisible Moustache of Raoul Dufy
- Love And The Zeppelin
- Rythmetic
Best Documentary Film
Outstanding British Film
- Reach for the Sky
- A sosemvolt ember
- The Battle of the River Plate
- A Town Like Alice
- Yield to the Night
Most Promising Newcomer to Film
- Eli Wallach (Baby Doll)
- Stephen Boyd (A sosemvolt ember)
- Don Murray (Buszmegálló)
- Susan Strasberg (Picnic)
- Elizabeth Wilson (Patterns)
Special Award
United Nations Award
1956 - 9th British Academy Film Awards
Best Film
III. Richárd
Best Film
- III. Richárd
- Rossz nap Black Rocknál
- Carmen Jones
- The Colditz Story
- A gátrobbantók
- Édentől keletre
- Betörő az albérlőm
- Marty
- The Night My Number Came Up
- The Prisoner
- A hét szamuráj
- Simba
- Országúton
- Velence, nyár, szerelem
Best British Actor
- Laurence Olivier (III. Richárd)
- Alfie Bass (A testre szabott kabát)
- Alec Guinness (The Prisoner)
- Jack Hawkins (The Prisoner)
- David Kossoff (A Kid for Two Farthings)
- Kenneth More (The Deep Blue Sea)
- Michael Redgrave (The Night My Number Came Up)
Best Foreign Actor
- Ernest Borgnine (Marty)
- James Dean (Édentől keletre)
- Jack Lemmon (Mister Roberts)
- Toshirō Mifune (A hét szamuráj)
- Takashi Shimura (A hét szamuráj)
- Frank Sinatra (Not as a Stranger)
Best British Actress
- Katie Johnson (Betörő az albérlőm)
- Margaret Johnston (Touch and Go)
- Deborah Kerr (The End of the Affair)
- Margaret Lockwood (Cast a Dark Shadow)
Best Foreign Actress
- Betsy Blair (Marty)
- Dorothy Dandridge (Carmen Jones)
- Judy Garland (Csillag születik)
- Julie Harris (I Am a Camera)
- Katharine Hepburn (Velence, nyár, szerelem)
- Grace Kelly (The Country Girl)
- Giulietta Masina (Országúton)
- Marilyn Monroe (Hétévi vágyakozás)
Best British Screenplay
- William Rose (Betörő az albérlőm)
- Sidney Gilliat, Val Valentine (The Constant Husband)
- R.C. Sherriff (A gátrobbantók)
- Terence Rattigan (The Deep Blue Sea)
- Jack Davies, Nicholas Phipps (Doktor a tengeren)
- R.C. Sherriff (The Night My Number Came Up)
- Bridget Boland (The Prisoner)
- John Baines (Simba)
- William Rose (Touch and Go)
Best Animated Film
Best Documentary Film
Outstanding British Film
- III. Richárd
- The Colditz Story
- A gátrobbantók
- Betörő az albérlőm
- The Night My Number Came Up
- The Prisoner
- Simba
Most Promising Newcomer to Film
Special Award
United Nations Award
1955 - 8th British Academy Film Awards
Best Film
A félelem bére
Best Film
- A félelem bére
- Robinson Crusoe kalandjai
- Zendülés a Caine hadihajón
- Carrington, V.C.
- The Divided Heart
- Doctor in the House
- Executive Suite
- For Better, for Worse
- A pokol kapuja
- Hobson's Choice
- Hogyan fogjunk milliomost?
- The Maggie
- The Moon Is Blue
- A rakparton
- Kenyér, szerelem, fantázia
- Bíborsivatag
- Hátsó ablak
- Riot in Cell Block 11
- Rómeó és Júlia
- Hét menyasszony hét fivérnek
- The Young Lovers
Best British Actor
- Kenneth More (Doctor in the House)
- Maurice Denham (Bíborsivatag)
- Robert Donat (Lease of Life)
- John Mills (Hobson's Choice)
- David Niven (Carrington, V.C.)
- Donald Wolfit (Svengali)
Best Foreign Actor
- Marlon Brando (A rakparton)
- Neville Brand (Riot in Cell Block 11)
- José Ferrer (Zendülés a Caine hadihajón)
- Fredric March (Executive Suite)
- James Stewart (Glenn Miller élete)
Best British Actress
- Yvonne Mitchell (The Divided Heart)
- Brenda De Banzie (Hobson's Choice)
- Audrey Hepburn (Sabrina)
- Margaret Leighton (Carrington, V.C.)
- Noelle Middleton (Carrington, V.C.)
Best Foreign Actress
- Cornell Borchers (The Divided Heart)
- Shirley Booth (About Mrs. Leslie)
- Judy Holliday (Phffft!)
- Grace Kelly (Gyilkosság telefonhívásra)
- Gina Lollobrigida (Kenyér, szerelem, fantázia)
Best British Screenplay
- Robin Estridge, George Tabori (The Young Lovers)
- Jack Whittingham (The Divided Heart)
- Nicholas Phipps (Doctor in the House)
- Wynyard Browne, David Lean, Norman Spencer (Hobson's Choice)
- René Clément, Hugh Mills (Monsieur Ripois)
- William Rose (The Maggie)
- Eric Ambler (Bíborsivatag)
- Renato Castellani (Rómeó és Júlia)
Best Animated Film
Best Documentary Film
Outstanding British Film
- Hobson's Choice
- Carrington, V.C.
- The Divided Heart
- Doctor in the House
- For Better, for Worse
- The Maggie
- Bíborsivatag
- Rómeó és Júlia
Most Promising Newcomer to Film
Special Award
- A Time Out of War
- Döderhultarn
- Coal Mining As A Craft Part 1
- Powered Flight: The Story of the Century
- Az élő sivatag
- The Drawings Of Leonardo Da Vinci