Díjak - The Saturn Awards - 1993-2002
Nemzeti díjak
- Magyar Mozgókép Díj (Magyar Filmdíj)
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Czech Lion Awards
- Sun in a Net Awards
- Polish Film Awards
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmfesztiválok
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Karlovy Vary International Film Festival (KVIFF)
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Ji.hlava International Documentary Film Festival
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
A kritikusok díjai
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Czech Film Critics Awards
Műfaj (különdíj)
Anti-awards
2002 - 28th Saturn Awards
Best Science Fiction Film
A.I. - Mesterséges értelem
Best Fantasy Film
A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége
Best Horror Film
Más világ
Best Science Fiction Film
- A.I. - Mesterséges értelem
- Jurassic Park 3
- Lara Croft: Tomb Raider
- Az egyetlen
- Vanília égbolt
- A majmok bolygója
Best Fantasy Film
- A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége
- Harry Potter és a bölcsek köve
- Szörny Rt.
- A múmia visszatér
- Shrek
- Kémkölykök
Best Horror Film
Best Action/Adventure/Thriller Film
- Memento
- A Sólyom végveszélyben
- Farkasok szövetsége
- Kéjutazás
- Az ember, aki ott se volt
- A sötétség útja - Mulholland Drive
Best Director
- Peter Jackson (A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége)
- Alejandro Amenábar (Más világ)
- Chris Columbus (Harry Potter és a bölcsek köve)
- Christophe Gans (Farkasok szövetsége)
- David Lynch (A sötétség útja - Mulholland Drive)
- Steven Spielberg (A.I. - Mesterséges értelem)
Best Writing
- Steven Spielberg (A.I. - Mesterséges értelem)
- Alejandro Amenábar (Más világ)
- Stéphane Cabel, Christophe Gans (Farkasok szövetsége)
- Ted Elliott, Terry Rossio, Roger S.H. Schulman, Joe Stillman (Shrek)
- Philippa Boyens, Peter Jackson, Fran Walsh (A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége)
- Daniel Gerson, Andrew Stanton (Szörny Rt.)
Best Actor
- Tom Cruise (Vanília égbolt)
- Johnny Depp (A pokolból)
- Anthony Hopkins (Hannibal)
- Kevin Spacey (K-PAX - A belső bolygó)
- Guy Pearce (Memento)
- Billy Bob Thornton (Az ember, aki ott se volt)
Best Actress
- Nicole Kidman (Más világ)
- Kate Beckinsale (Szerelem a végzeten)
- Angelina Jolie (Lara Croft: Tomb Raider)
- Julianne Moore (Hannibal)
- Frances O'Connor (A.I. - Mesterséges értelem)
- Naomi Watts (A sötétség útja - Mulholland Drive)
Best Supporting Actor
- Ian McKellen (A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége)
- Robbie Coltrane (Harry Potter és a bölcsek köve)
- Mark Dacascos (Farkasok szövetsége)
- Jeremy Piven (Szerelem a végzeten)
- Eddie Murphy (Shrek)
- Tim Roth (A majmok bolygója)
Best Supporting Actress
- Fionnula Flanagan (Más világ)
- Monica Bellucci (Farkasok szövetsége)
- Helena Bonham Carter (A majmok bolygója)
- Cameron Diaz (Vanília égbolt)
- Frances McDormand (Az ember, aki ott se volt)
- Maggie Smith (Harry Potter és a bölcsek köve)
Best Young Actor/Actress
- Haley Joel Osment (A.I. - Mesterséges értelem)
- Freddie Boath (A múmia visszatér)
- Justin Long (Aki bújt, aki nem)
- Alakina Mann (Más világ)
- Daniel Radcliffe (Harry Potter és a bölcsek köve)
- Emma Watson (Harry Potter és a bölcsek köve)
Best Music
- A.I. - Mesterséges értelem (John Williams)
- A sötétség útja - Mulholland Drive (Angelo Badalamenti)
- Farkasok szövetsége (Joseph LoDuca)
- Shrek (John Powell)
- A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége (Howard Shore)
- Vanília égbolt (Nancy Wilson)
Best Costumes
- Judianna Makovsky (Harry Potter és a bölcsek köve)
- Colleen Atwood (A majmok bolygója)
- Kym Barrett (A pokolból)
- Dominique Borg (Farkasok szövetsége)
- Ngila Dickson, Richard Taylor (A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége)
- Catherine Martin, Angus Strathie (Moulin Rouge)
Best Make-Up
- Hannibal (Greg Cannom, Wesley Wofford)
- A majmok bolygója (Rick Baker, John Blake)
- Vanília égbolt (Michèle Burke, Camille Calvet)
- Harry Potter és a bölcsek köve (Mark Coulier, Nick Dudman, John Lambert)
- A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége (Peter Owen, Richard Taylor)
- A múmia visszatér (Nick Dudman, Aileen Seaton, Jane Walker)
Best Special / Visual Effects
- A.I. - Mesterséges értelem (Scott Farrar, Dennis Muren, Stan Winston)
- A múmia visszatér (John Andrew Berton Jr., Neil Corbould, Daniel Jeannette, Thomas Rosseter)
- Harry Potter és a bölcsek köve (Nick Davis, Roger Guyett, Robert Legato)
- Jurassic Park 3 (Donald Elliot, Jim Mitchell, Danny Gordon Taylor)
- A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége (Randall William Cook, Jim Rygiel, Richard Taylor)
- Farkasok szövetsége (Hal Bertram, Val Wardlaw, Arthur Windus)
Best Network TV Series
- Buffy, a vámpírok réme (The WB)
- Angel (The WB)
- Sötét angyal (Fox)
- Star Trek: Enterprise (UPN)
- Smallville (The WB)
- X-akták (Fox)
Best Cable/Syndicated Series
- Farscape (Sci-Fi)
- Androméda (Syndicated)
- The Chronicle (Sci-Fi)
- A láthatatlan ember (Sci-Fi)
- Csillagkapu (Showtime)
- Witchblade (TNT)
Best Television Presentation
- Az égig érő paszuly legendája (CBS)
- Embertelen pók (Cinemax)
- A sárkány éve (NBC)
- Artúr király és a nők (TNT)
- A tengeri szörny (Cinemax)
- Horrortár – A jövő ősembere (Cinemax)
Best DVD Release
- Farkasvér
- Harry csak jót akar
- Csonttörő - A bosszú arctalan
- Patkánymese
- Susi és Tekergő 2: Csibész, a csavargó
- Panic
Best DVD Special Edition Release
- Shrek
- Final Fantasy - A harc szelleme
- Lara Croft: Tomb Raider
- A Grincs
- A majmok bolygója
- Moulin Rouge
Best DVD Classic Film Release
- Hófehérke és a hét törpe
- Harmadik típusú találkozások
- Star Trek: Űrszekerek
- Star Wars: Baljós árnyak
- Superman - A mozifilm
- Sóhajok
Cinescape Genre Face of the Future Award (Male)
- James Marsters (Buffy, a vámpírok réme)
- Orlando Bloom (A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége)
- Hayden Christensen (Star Wars: A klónok támadása)
- Luke Goss (Penge 2.)
- Michael Rosenbaum (Smallville)
Cinescape Genre Face of the Future Award (Female)
- Jolene Blalock (Star Trek: Enterprise)
- Amy Acker (Angel)
- Thora Birch (Ghost World, Sárkányok háborúja)
- Lexa Doig (Androméda, Jason X)
- Kristin Kreuk (Smallville)
Young Filmmaker's Showcase
President's Award
Life Career Award
George Pal Memorial Award
Special Award
- Anchor Bay Entertainment
2001 - 27th Saturn Awards
Best Science Fiction Film
X-Men - A kívülállók
Best Fantasy Film
Frequency
Best Horror Film
Végső állomás
Best Science Fiction Film
- X-Men - A kívülállók
- Titan A. E. - Időszámításunk után
- Űrcowboyok
- A sejt
- Árnyék nélkül
- A hatodik napon
Best Fantasy Film
Best Horror Film
- Végső állomás
- Drakula 2000
- Rémségek könyve 2.: A végső vágás
- Rossz álmok
- Rekviem egy álomért
- Temetetlen múlt
Best Action/Adventure/Thriller Film
Best Director
- Bryan Singer (X-Men - A kívülállók)
- Clint Eastwood (Űrcowboyok)
- Ron Howard (A Grincs)
- Ang Lee (Tigris és sárkány)
- Robert Zemeckis (Temetetlen múlt)
- Ridley Scott (Gladiátor)
Best Writing
- David Hayter (X-Men - A kívülállók)
- Toby Emmerich (Frequency)
- David Franzoni, John Logan, William Nicholson (Gladiátor)
- Karey Kirkpatrick (Csibefutam)
- Tom Epperson, Billy Bob Thornton (Rossz álmok)
- James Schamus, Kuo-Jing Tsai, Hui-Ling Wang (Tigris és sárkány)
Best Actor
- Hugh Jackman (X-Men - A kívülállók)
- Jim Carrey (A Grincs)
- Russell Crowe (Gladiátor)
- Yun-fat Chow (Tigris és sárkány)
- Arnold Schwarzenegger (A hatodik napon)
- Clint Eastwood (Űrcowboyok)
Best Actress
- Téa Leoni (Segítség, apa lettem!)
- Cate Blanchett (Rossz álmok)
- Ellen Burstyn (Rekviem egy álomért)
- Jennifer Lopez (A sejt)
- Michelle Pfeiffer (Temetetlen múlt)
- Michelle Yeoh (Tigris és sárkány)
Best Supporting Actor
- Willem Dafoe (A vámpír árnyéka)
- Jason Alexander (Rocky és Bakacsin kalandjai)
- Dennis Quaid (Frequency)
- Will Smith (Bagger Vance legendája)
- Giovanni Ribisi (Rossz álmok)
- Patrick Stewart (X-Men - A kívülállók)
Best Supporting Actress
- Rebecca Romijn (X-Men - A kívülállók)
- Cameron Diaz (Charlie angyalai)
- Lucy Liu (Charlie angyalai)
- Rene Russo (Rocky és Bakacsin kalandjai)
- Hilary Swank (Rossz álmok)
- Ziyi Zhang (Tigris és sárkány)
Best Young Actor/Actress
- Devon Sawa (Végső állomás)
- Spencer Breslin (A kölyök)
- Holliston Coleman (Áldott a gyermek)
- Jonathan Lipnicki (Der kleine Vampir)
- Taylor Momsen (A Grincs)
- Anna Paquin (X-Men - A kívülállók)
Best Music
- A Grincs (James Horner)
- Tigris és sárkány (Tan Dun, Yo-Yo Ma)
- Árnyék nélkül (Jerry Goldsmith)
- Dínó (James Newton Howard)
- Gladiátor (Lisa Gerrard, Hans Zimmer)
- Irány Eldorádó (John Powell, Hans Zimmer)
Best Costumes
- Louise Mingenbach (X-Men - A kívülállók)
- Caroline de Vivaise (A vámpír árnyéka)
- Eiko Ishioka, April Napier (A sejt)
- David Page, Rita Ryack (A Grincs)
- Janty Yates (Gladiátor)
- Timmy Yip (Tigris és sárkány)
Best Make-Up
- A Grincs (Rick Baker, Gail Rowell-Ryan)
- Bölcsek kövére 2 - A Klump család (Rick Baker, Nena Smarz)
- A vámpír árnyéka (Ann Buchanan, Amber Sibley)
- A sejt (Michèle Burke, Edouard F. Henriques)
- A hatodik napon (Jeff Dawn, Alec Gillis, Charles Porlier, Tom Woodruff Jr.)
- X-Men - A kívülállók (Ann Brodie, Gordon J. Smith)
Best Special / Visual Effects
- Árnyék nélkül (Scott E. Anderson, Craig Hayes, Stan Parks, Scott Stokdyk)
- Viharzóna (Tim Alexander, Stefen Fangmeier, John Frazier, Habib Zargarpour)
- X-Men - A kívülállók (Theresa Ellis Rygiel, Michael L. Fink, Michael J. McAlister, David Prescott)
- A hatodik napon (David Drzewiecki, Michael Lantieri)
- A Grincs (Matthew E. Butler, Bryan Grill, Allen Hall, Kevin Scott Mack)
Best Network TV Series
- Buffy, a vámpírok réme (The WB)
- Angel (The WB)
- Sötét angyal (Fox)
- Roswell (The WB)
- Star Trek: Voyager (UPN)
- X-akták (Fox)
Best Cable/Syndicated Series
- Farscape (Sci-Fi)
- Androméda (Syndicated)
- BeastMaster (Syndicated)
- A láthatatlan ember (Sci-Fi)
- Végtelen határok (Showtime)
- Csillagkapu (Showtime)
Best Television Presentation
- Bombabiztos (CBS)
- Dűne (Sci-Fi)
- Az aranygyapjú legendája (NBC)
- Ki a Télapó? (ABC)
- Az egyetlen túlélő (Fox)
- Boszorkánypenge (TNT)
Best Television Actor
- Robert Patrick (X-akták) (Fox)
- Richard Dean Anderson (Csillagkapu) (Showtime)
- Jason Behr (Roswell) (The WB)
- David Boreanaz (Angel) (The WB)
- Ben Browder (Farscape) (Sci-Fi)
- Kevin Sorbo (Androméda) (Syndicated)
Best Television Actress
- Jessica Alba (Sötét angyal) (Fox)
- Gillian Anderson (X-akták) (Fox)
- Claudia Black (Farscape) (Sci-Fi)
- Charisma Carpenter (Angel) (The WB)
- Sarah Michelle Gellar (Buffy, a vámpírok réme) (The WB)
- Kate Mulgrew (Star Trek: Voyager) (UPN)
Best Supporting Television Actor
- James Marsters (Buffy, a vámpírok réme) (The WB)
- Alexis Denisof (Angel) (The WB)
- Brendan Fehr (Roswell) (The WB)
- Anthony Head (Buffy, a vámpírok réme) (The WB)
- Michael Shanks (Csillagkapu) (Showtime)
- Michael Weatherly (Sötét angyal) (Fox)
Best Supporting Television Actress
- Jeri Ryan (Star Trek: Voyager) (UPN)
- Alyson Hannigan (Buffy, a vámpírok réme) (The WB)
- Katherine Heigl (Roswell) (The WB)
- Juliet Landau (Angel) (The WB)
- Amanda Tapping (Csillagkapu) (Showtime)
- Michelle Trachtenberg (Buffy, a vámpírok réme) (The WB)
Best Home Video Release
- A vadon hercegnője
- Szellemkutya
- Godzilla 2000: Millenium
- Sikoly 3.
- Az arkangyal szárnyalása
- A kilencedik kapu
President's Award
- My Life with Count Dracula (Dustin Lance Black) (for the direction of the documentary)
Life Career Award
George Pal Memorial Award
Special Award
- A vámpír árnyéka (for its behind-the-scenes take on director F.W. Murnau's classic vampire movie Nosferatu, eine Symphonie des Grauens)
2000 - 26th Saturn Awards
Best Science Fiction Film
Mátrix
Best Fantasy Film
A John Malkovich menet
Best Horror Film
Hatodik érzék
Best Science Fiction Film
- Mátrix
- eXistenZ - Az élet játék
- Galaxy Quest - Galaktitkos küldetés
- Star Wars: Baljós árnyak
- Pitch Black – 22 évente sötétség
- A 13. emelet
Best Fantasy Film
- A John Malkovich menet
- KicsiKÉM - Sir Austin Powers 2
- Tarzan
- Toy Story - Játékháború 2.
- A múmia
- Stuart Little kisegér
Best Horror Film
Best Action/Adventure/Thriller Film
Best Director
- Lana Wachowski, Lilly Wachowski (Mátrix)
- Tim Burton (Az Álmosvölgy legendája)
- Frank Darabont (Halálsoron)
- George Lucas (Star Wars: Baljós árnyak)
- Dean Parisot (Galaxy Quest - Galaktitkos küldetés)
- Stephen Sommers (A múmia)
Best Writing
- Charlie Kaufman (A John Malkovich menet)
- Ehren Kruger (A szomszéd)
- M. Night Shyamalan (Hatodik érzék)
- Stephen Sommers (A múmia)
- Lana Wachowski, Lilly Wachowski (Mátrix)
- Andrew Kevin Walker (Az Álmosvölgy legendája)
Best Actor
- Tim Allen (Galaxy Quest - Galaktitkos küldetés)
- Johnny Depp (Az Álmosvölgy legendája)
- Brendan Fraser (A múmia)
- Liam Neeson (Star Wars: Baljós árnyak)
- Keanu Reeves (Mátrix)
- Bruce Willis (Hatodik érzék)
Best Actress
- Christina Ricci (Az Álmosvölgy legendája)
- Heather Graham (KicsiKÉM - Sir Austin Powers 2)
- Catherine Keener (A John Malkovich menet)
- Carrie-Anne Moss (Mátrix)
- Sigourney Weaver (Galaxy Quest - Galaktitkos küldetés)
- Rachel Weisz (A múmia)
Best Supporting Actor
- Michael Clarke Duncan (Halálsoron)
- Laurence Fishburne (Mátrix)
- Jude Law (A tehetséges Mr. Ripley)
- Ewan McGregor (Star Wars: Baljós árnyak)
- Alan Rickman (Galaxy Quest - Galaktitkos küldetés)
- Christopher Walken (Az Álmosvölgy legendája)
Best Supporting Actress
- Patricia Clarkson (Halálsoron)
- Pernilla August (Star Wars: Baljós árnyak)
- Joan Cusack (A szomszéd)
- Geena Davis (Stuart Little kisegér)
- Miranda Richardson (Az Álmosvölgy legendája)
- Sissy Spacek (Csapás a múltból)
Best Young Actor/Actress
- Haley Joel Osment (Hatodik érzék)
- Emily Bergl (Düh: Carrie 2)
- Jake Lloyd (Star Wars: Baljós árnyak)
- Justin Long (Galaxy Quest - Galaktitkos küldetés)
- Natalie Portman (Star Wars: Baljós árnyak)
- Devon Sawa (Kéz őrület)
Best Music
- Az Álmosvölgy legendája (Danny Elfman)
- A múmia (Jerry Goldsmith)
- Galaxy Quest - Galaktitkos küldetés (David Newman)
- Toy Story - Játékháború 2. (Randy Newman)
- Halálsoron (Thomas Newman)
- Ravenous (Damon Albarn, Michael Nyman)
Best Costumes
- Trisha Biggar (Star Wars: Baljós árnyak)
- Colleen Atwood (Az Álmosvölgy legendája)
- Kym Barrett (Mátrix)
- John Bloomfield (A múmia)
- Marilyn Vance (Mystery Men - Különleges hősök)
- Albert Wolsky (Galaxy Quest - Galaktitkos küldetés)
Best Make-Up
- A múmia
- Galaxy Quest - Galaktitkos küldetés
- Mátrix
- Ravenous
- Star Wars: Baljós árnyak
- Az Álmosvölgy legendája
Best Special / Visual Effects
- Star Wars: Baljós árnyak
- Mátrix
- Galaxy Quest - Galaktitkos küldetés
- Az Álmosvölgy legendája
- A múmia
- Stuart Little kisegér
Best Network TV Series
- Now and Again (CBS)
- Angel (The WB)
- Buffy, a vámpírok réme (The WB)
- Roswell (The WB)
- Seven Days – Az időkapu (UPN)
- X-akták (Fox)
Best Cable/Syndicated Series
- Csillagkapu (Showtime)
- Amazon (Syndicated)
- G vs E (Syndicated)
- Végtelen határok (Showtime)
- Farscape (Sci-Fi)
- Star Trek: Deep Space Nine (Syndicated)
Best Television Presentation
- Az évszázad vihara (ABC)
- Állatfarm (TNT)
- Karácsonyi ének (TNT)
- Utazás a Föld középpontja felé Willy Foggal (USA Network)
- A koboldok varázslatos legendája (NBC)
- Veszélylesők (TBS)
Best Television Actor
- David Boreanaz (Angel) (The WB)
- Richard Dean Anderson (Csillagkapu) (Showtime)
- Jason Behr (Roswell) (The WB)
- Ben Browder (Farscape) (Sci-Fi)
- Eric Close (Now and Again) (CBS)
- Patrick Stewart (Karácsonyi ének) (TNT)
Best Television Actress
- Margaret Colin (Now and Again) (CBS)
- Gillian Anderson (X-akták) (Fox)
- Claudia Black (Farscape) (Sci-Fi)
- Shannen Doherty (Bűbájos boszorkák) (The WB)
- Sarah Michelle Gellar (Buffy, a vámpírok réme) (The WB)
- Kate Mulgrew (Star Trek: Voyager) (UPN)
Best Supporting Television Actor
- Dennis Haysbert (Now and Again) (CBS)
- Nicholas Brendon (Buffy, a vámpírok réme) (The WB)
- Colm Feore (Az évszázad vihara) (ABC)
- Jeremy London (Utazás a Föld középpontja felé) (USA Network)
- James Marsters (Buffy, a vámpírok réme) (The WB)
- Robert Picardo (Star Trek: Voyager) (UPN)
Best Supporting Television Actress
- Justina Vail (Seven Days – Az időkapu) (UPN)
- Charisma Carpenter (Angel) (The WB)
- Virginia Hey (Farscape) (Sci-Fi)
- Heather Matarazzo (Now and Again) (CBS)
- Jeri Ryan (Star Trek: Voyager) (UPN)
- Amanda Tapping (Csillagkapu) (Showtime)
Best Home Video Release
- Free Enterprise
- Alkonyattól pirkadatig 3. - A hóhér lánya
- Szuper haver
- Trekkies
- A Stendhal szindróma
President's Award
Life Career Award
George Pal Memorial Award
Special Award
1999 - 25th Saturn Awards
Best Science Fiction Film
- Armageddon
- Dark City
- Deep Impact
- Star Trek: Űrlázadás
- Lost in Space - Elveszve az űrben
- X-akták: A film
Best Fantasy Film
Best Horror Film
- Stephen King: Az eminens
- Bride of Chucky
- Penge
- Halloween H20 - Húsz évvel később
- Faculty - Az invázium
- John Carpenter: Vámpírok
Best Action/Adventure/Thriller Film
Best Director
- Michael Bay (Armageddon)
- Rob Bowman (X-akták: A film)
- Roland Emmerich (Godzilla)
- Alex Proyas (Dark City)
- Bryan Singer (Stephen King: Az eminens)
- Peter Weir (Truman Show)
Best Writing
- Andrew Niccol (Truman Show)
- Brandon Boyce (Stephen King: Az eminens)
- Don Mancini (Bride of Chucky)
- Alex Proyas (Dark City)
- Gary Ross (Pleasantville)
- Joseph Stefano (Psycho)
Best Actor
- James Woods (John Carpenter: Vámpírok)
- David Duchovny (X-akták: A film)
- Jim Carrey (Truman Show)
- Anthony Hopkins (Ha eljön Joe Black)
- Edward Norton (Amerikai história X)
- Bruce Willis (Armageddon)
Best Actress
- Drew Barrymore (Örökkön-örökké)
- Gillian Anderson (X-akták: A film)
- Jamie Lee Curtis (Halloween H20 - Húsz évvel később)
- Meg Ryan (Angyalok városa)
- Jennifer Tilly (Bride of Chucky)
- Catherine Zeta-Jones (Zorro álarca)
Best Supporting Actor
- Ian McKellen (Stephen King: Az eminens)
- Ben Affleck (Armageddon)
- Dennis Franz (Angyalok városa)
- Ed Harris (Truman Show)
- Gary Oldman (Lost in Space - Elveszve az űrben)
- Billy Bob Thornton (A Simple Plan)
Best Supporting Actress
- Joan Allen (Pleasantville)
- Claire Forlani (Ha eljön Joe Black)
- Anne Heche (Psycho)
- Sheryl Lee (John Carpenter: Vámpírok)
- Anjelica Huston (Örökkön-örökké)
- Charlize Theron (Joe, az óriásgorilla)
Best Young Actor/Actress
- Tobey Maguire (Pleasantville)
- Josh Hartnett (Faculty - Az invázium)
- Katie Holmes (Disturbing Behavior)
- Jack Johnson (Lost in Space - Elveszve az űrben)
- Brad Renfro (Stephen King: Az eminens)
- Alicia Witt (Rémségek könyve)
Best Music
- John Carpenter: Vámpírok (John Carpenter)
- Vad vágyak (George S. Clinton)
- Örökkön-örökké (George Fenton)
- Ha eljön Joe Black (Thomas Newman)
- Armageddon (Trevor Rabin)
- Egyiptom hercege (Hans Zimmer)
Best Costumes
- Jenny Beavan (Örökkön-örökké)
- Magali Guidasci, Michael Kaplan (Armageddon)
- Liz Keogh Palmer (Dark City)
- Robert Bell, Vin Burnham, Gilly Hebden (Lost in Space - Elveszve az űrben)
- Graciela Mazón (Zorro álarca)
- Judianna Makovsky (Pleasantville)
Best Make-Up
- John Carpenter: Vámpírok (Howard Berger, Robert Kurtzman, Greg Nicotero)
- Penge (Greg Cannom, Michael Germain)
- Dark City (Bob McCarron, Lesley Vanderwalt, Lynn Wheeler)
- Lost in Space - Elveszve az űrben (Peter Robb-King)
- Star Trek: Űrlázadás (Michael Westmore)
- X-akták: A film (Alec Gillis, Michael Mills, Greg Nelson, Tom Woodruff Jr.)
Best Special / Visual Effects
- Godzilla (Volker Engel, Karen E. Goulekas, Clay Pinney, Patrick Tatopoulos)
- Armageddon (John Frazier, Richard R. Hoover, Pat McClung)
- Dark City (Mara Bryan, Tom Davies, Peter Doyle, Andrew Mason)
- Lost in Space - Elveszve az űrben (Angus Bickerton)
- Joe, az óriásgorilla (Rick Baker, Allen Hall, Jim Mitchell, Hoyt Yeatman)
- Ryan közlegény megmentése (Neil Corbould, Stefen Fangmeier, Roger Guyett)
Best Network TV Series
- X-akták (Fox)
- A Simpson család (Fox)
- Bűbájos boszorkák (The WB)
- Buffy, a vámpírok réme (The WB)
- Seven Days – Az időkapu (UPN)
- Star Trek: Voyager (UPN)
Best Cable/Syndicated Series
- Babylon 5 (TNT)
- Végtelen határok (Showtime)
- Csillagkapu (Showtime)
- Psi Factor: Chronicles of the Paranormal (Syndicated)
- Star Trek: Deep Space Nine (Syndicated)
- Sliders (Sci-Fi)
Best Television Actor
- Richard Dean Anderson (Csillagkapu) (Showtime)
- Bruce Boxleitner (Babylon 5) (TNT)
- Nicholas Brendon (Buffy, a vámpírok réme) (The WB)
- David Duchovny (X-akták) (Fox)
- Lance Henriksen (Millennium) (Fox)
- Jonathan LaPaglia (Seven Days – Az időkapu) (UPN)
Best Television Actress
- Sarah Michelle Gellar (Buffy, a vámpírok réme) (The WB)
- Gillian Anderson (X-akták) (Fox)
- Claudia Christian (Babylon 5) (TNT)
- Shannen Doherty (Bűbájos boszorkák) (The WB)
- Jeri Ryan (Star Trek: Voyager) (UPN)
- Kate Mulgrew (Star Trek: Voyager) (UPN)
Best Home Video Release
President's Award
Life Career Award
George Pal Memorial Award
Service Award
1998 - 24th Saturn Awards
Best Science Fiction Film
Men in Black - Sötét zsaruk
Best Fantasy Film
Szőr Austin Powers: Őfelsége titkolt ügynöke
Best Horror Film
Az ördög ügyvédje
Best Science Fiction Film
- Men in Black - Sötét zsaruk
- Alien 4. - Feltámad a halál
- Kapcsolat
- Az ötödik elem
- A jövő hírnöke
- Csillagközi invázió
Best Fantasy Film
- Szőr Austin Powers: Őfelsége titkolt ügynöke
- Batman és Robin
- Az őserdő hőse
- Az elveszett világ: Jurassic Park
- Herkules
- Egértanya
Best Horror Film
Best Action/Adventure/Thriller Film
Best Director
- John Woo (Ál/Arc)
- Jean-Pierre Jeunet (Alien 4. - Feltámad a halál)
- Barry Sonnenfeld (Men in Black - Sötét zsaruk)
- Paul Verhoeven (Csillagközi invázió)
- Robert Zemeckis (Kapcsolat)
- Steven Spielberg (Az elveszett világ: Jurassic Park)
Best Writing
- Michael Colleary, Mike Werb (Ál/Arc)
- Michael Goldenberg, James V. Hart (Kapcsolat)
- Tony Gilroy, Jonathan Lemkin (Az ördög ügyvédje)
- Edward Neumeier (Csillagközi invázió)
- Ed Solomon (Men in Black - Sötét zsaruk)
- Guillermo del Toro (Mimic - A júdás faj)
Best Actor
- Pierce Brosnan (A holnap markában)
- Nicolas Cage (Ál/Arc)
- Kevin Costner (A jövő hírnöke)
- Al Pacino (Az ördög ügyvédje)
- John Travolta (Ál/Arc)
- Will Smith (Men in Black - Sötét zsaruk)
Best Actress
- Jodie Foster (Kapcsolat)
- Neve Campbell (Sikoly 2)
- Jennifer Lopez (Anakonda)
- Pam Grier (Jackie Brown)
- Mira Sorvino (Mimic - A júdás faj)
- Sigourney Weaver (Alien 4. - Feltámad a halál)
Best Supporting Actor
- Vincent D'Onofrio (Men in Black - Sötét zsaruk)
- Steve Buscemi (Con Air - A fegyencjárat)
- Robert Forster (Jackie Brown)
- Will Patton (A jövő hírnöke)
- Pete Postlethwaite (Az elveszett világ: Jurassic Park)
- J. T. Walsh (A félelem országútján)
Best Supporting Actress
- Gloria Stuart (Titanic)
- Joan Allen (Ál/Arc)
- Courteney Cox (Sikoly 2)
- Teri Hatcher (A holnap markában)
- Milla Jovovich (Az ötödik elem)
- Winona Ryder (Alien 4. - Feltámad a halál)
Best Performance by a Younger Actor
- Jena Malone (Kapcsolat)
- Vanessa Lee Chester (Az elveszett világ: Jurassic Park)
- Alexander Goodwin (Mimic - A júdás faj)
- Sam Huntington (Dzsungelből dzsungelbe)
- Dominique Swain (Ál/Arc)
- Mara Wilson (Csiri Bá!)
Best Music
- Men in Black - Sötét zsaruk (Danny Elfman)
- A holnap markában (David Arnold)
- Gattaca (Michael Nyman)
- Ál/Arc (John Powell)
- Kapcsolat (Alan Silvestri)
- Commandments (Joseph Vitarelli)
Best Costumes
- Ellen Mirojnick (Csillagközi invázió)
- Bob Ringwood (Alien 4. - Feltámad a halál)
- Deena Appel (Szőr Austin Powers: Őfelsége titkolt ügynöke)
- Ingrid Ferrin, Robert Turturice (Batman és Robin)
- Jean-Paul Gaultier (Az ötödik elem)
- Colleen Atwood (Gattaca)
Best Make-Up
- Mimic - A júdás faj (Rick Lazzarini, Gordon J. Smith)
- Ál/Arc (David Atherton, Kevin Yagher)
- Men in Black - Sötét zsaruk (David LeRoy Anderson, Rick Baker, Katherine James)
- Batman és Robin (Jeff Dawn, Ve Neill)
- Spawn - Az ivadék (Cindy J. Williams) (K.N.B. EFX Group Inc.)
- Az ördög ügyvédje (Neal Martz, Luigi Rocchetti)
Best Special / Visual Effects
- Csillagközi invázió (Scott E. Anderson, Alec Gillis, John Richardson, Phil Tippett, Tom Woodruff Jr.)
- Alien 4. - Feltámad a halál (Alec Gillis, Erik Henry, Pitof, Tom Woodruff Jr.)
- Kapcsolat (Jerome Chen, Mark Holmes, Ken Ralston, Stephen Rosenbaum)
- Az ötödik elem (Karen E. Goulekas, Mark Stetson)
- Az elveszett világ: Jurassic Park (Randal M. Dutra, Michael Lantieri, Dennis Muren, Stan Winston)
- Men in Black - Sötét zsaruk (Rick Baker, Eric Brevig, Peter Chesney, Rob Coleman)
Best Network TV Series
- Buffy, a vámpírok réme (The WB)
- A Simpson család (Fox)
- The Visitor (Fox)
- X-akták (Fox)
- Pszichozsaru (NBC)
- Star Trek: Voyager (UPN)
Best Cable/Syndicated Series
- Végtelen határok (Showtime)
- Csillagkapu (Showtime)
- Star Trek: Deep Space Nine (Syndicated)
- Xena (Syndicated)
- Babylon 5 (Syndicated)
- Earth: Final Conflict (Syndicated)
Best Television Presentation
- Stephen King: A Ragyogás (ABC)
- Cinderella (ABC)
- House of Frankenstein (NBC)
- Invasion (NBC)
- Retroactive (Showtime)
- Hófehérke - A terror meséje (Showtime)
Best Television Actor
- Steven Weber (Stephen King: A Ragyogás) (ABC)
- David Duchovny (X-akták) (Fox)
- Nicholas Brendon (Buffy, a vámpírok réme) (The WB)
- Michael T. Weiss (Kaméleon) (NBC)
- Richard Dean Anderson (Csillagkapu) (Showtime)
- John Corbett (The Visitor) (Fox)
Best Television Actress
- Kate Mulgrew (Star Trek: Voyager) (UPN)
- Gillian Anderson (X-akták) (Fox)
- Peta Wilson (La Femme Nikita) (USA Network)
- Sarah Michelle Gellar (Buffy, a vámpírok réme) (The WB)
- Ally Walker (Pszichozsaru) (NBC)
- Jeri Ryan (Star Trek: Voyager) (UPN)
Best Home Video Release
- Cats Don't Dance
- A Szépség és a Szörnyeteg: Varázslatos karácsony
- The Haunted World of Edward D. Wood Jr.
- A texasi láncfűrészes gyilkos visszatér
- Az angyalok háborúja 2.
- Halálosztó
President's Award
Life Career Award
George Pal Memorial Award
Special Award
Service Award
1997 - 23rd Saturn Awards
Best Science Fiction Film
A függetlenség napja
Best Fantasy Film
Sárkányszív
Best Horror Film
Sikoly
Best Science Fiction Film
- A függetlenség napja
- Menekülés Los Angelesből
- Dr. Moreau szigete
- Támad a Mars!
- Mystery Science Theater 3000: The Movie
- Star Trek 8. - Kapcsolatfelvétel
Best Fantasy Film
- Sárkányszív
- Pinokkió
- Matilda, a kiskorú boszorkány
- A Notre Dame-i toronyőr
- A csodabogár
- James and the Giant Peach
- A bölcsek kövére
Best Horror Film
Best Action/Adventure/Thriller Film
Best Director
- Roland Emmerich (A függetlenség napja)
- Tim Burton (Támad a Mars!)
- Joel Coen (Fargo)
- Wes Craven (Sikoly)
- Jonathan Frakes (Star Trek 8. - Kapcsolatfelvétel)
- Peter Jackson (Törjön ki a frász!)
Best Writing
- Kevin Williamson (Sikoly)
- Brannon Braga, Ronald D. Moore (Star Trek 8. - Kapcsolatfelvétel)
- Dean Devlin, Roland Emmerich (A függetlenség napja)
- Jonathan Gems (Támad a Mars!)
- Lana Wachowski, Lilly Wachowski (Bound)
- Peter Jackson, Fran Walsh (Törjön ki a frász!)
Best Actor
- Eddie Murphy (A bölcsek kövére)
- Michael J. Fox (Törjön ki a frász!)
- Jeff Goldblum (A függetlenség napja)
- Will Smith (A függetlenség napja)
- Bill Paxton (Twister)
- Patrick Stewart (Star Trek 8. - Kapcsolatfelvétel)
Best Actress
- Neve Campbell (Sikoly)
- Geena Davis (Utánunk a tűzözön)
- Gina Gershon (Bound)
- Helen Hunt (Twister)
- Frances McDormand (Fargo)
- Penelope Ann Miller (A bestia)
Best Supporting Actor
- Brent Spiner (Star Trek 8. - Kapcsolatfelvétel)
- Brent Spiner (A függetlenség napja)
- Jeffrey Combs (Törjön ki a frász!)
- Skeet Ulrich (Sikoly)
- Edward Norton (Legbelső félelem)
- Joe Pantoliano (Bound)
Best Supporting Actress
- Alice Krige (Star Trek 8. - Kapcsolatfelvétel)
- Fairuza Balk (Dr. Moreau szigete)
- Drew Barrymore (Sikoly)
- Glenn Close (Támad a Mars!)
- Pam Ferris (Matilda, a kiskorú boszorkány)
- Jennifer Tilly (Bound)
- Vivica A. Fox (A függetlenség napja)
Best Performance by a Younger Actor
- Lucas Black (Pengeélen)
- Kevin Bishop (Muppet kincses sziget)
- James Duval (A függetlenség napja)
- Lukas Haas (Támad a Mars!)
- Jonathan Taylor Thomas (Pinokkió)
- Mara Wilson (Matilda, a kiskorú boszorkány)
Best Music
- Támad a Mars! (Danny Elfman)
- Törjön ki a frász! (Danny Elfman)
- A függetlenség napja (David Arnold)
- Sárkányszív (Randy Edelman)
- Star Trek 8. - Kapcsolatfelvétel (Jerry Goldsmith)
- A szikla (Nick Glennie-Smith, Harry Gregson-Williams, Hans Zimmer)
Best Costumes
- Deborah Everton (Star Trek 8. - Kapcsolatfelvétel)
- Anna Biedrzycka-Sheppard, Thomas Casterline (Sárkányszív)
- Robin Michel Bush (Menekülés Los Angelesből)
- Joseph A. Porro (A függetlenség napja)
- Colleen Atwood (Támad a Mars!)
- Kym Barrett (Rómeó és Júlia)
Best Make-Up
- A bölcsek kövére (David LeRoy Anderson, Rick Baker)
- Törjön ki a frász! (Rick Baker, Richard Taylor)
- Dr. Moreau szigete (Shane Mahan, Stan Winston)
- A gonosz csábítása (Peter Owen, Jenny Shircore)
- Star Trek 8. - Kapcsolatfelvétel (Jake Garber, Michael Westmore, Scott Wheeler)
- Stephen King: Sorvadj el! (Greg Cannom)
Best Special / Visual Effects
- A függetlenség napja (Volker Engel, Clay Pinney, Douglas Smith, Joe Viskocil)
- Sárkányszív (Scott Squires, James Straus, Phil Tippett, Kit West)
- Törjön ki a frász! (Charlie McClellan, Wes Takahashi, Richard Taylor)
- Támad a Mars! (David Andrews, Michael L. Fink, Michael Lantieri, Jim Mitchell) (Industrial Light & Magic, Warner Digital Studios)
- Star Trek 8. - Kapcsolatfelvétel (John Knoll) (Industrial Light & Magic)
- Twister (Stefen Fangmeier, John Frazier, Henry LaBounta, Habib Zargarpour)
Best Network TV Series
- X-akták (Fox)
- Dark Skies (NBC)
- A kiválasztott - Az amerikai látnok (CBS)
- Millennium (Fox)
- A Simpson család (Fox)
- Sliders (Fox)
Best Syndicated TV Series
- Végtelen határok (Showtime)
- Babylon 5 (Syndicated)
- Highlander, le dessin animé (Syndicated)
- Star Trek: Deep Space Nine (Syndicated)
- Poltergeist: The Legacy (Showtime)
- Robin Hood legújabb kalandjai (TNT)
Best Television Presentation
- Doctor Who (Fox)
- Alien Nation: The Enemy Within (Fox)
- The Canterville Ghost (ABC)
- Gulliver utazásai (NBC)
- The Beast (NBC)
- The Lottery (NBC)
Best Television Actor
- Kyle Chandler (A kiválasztott - Az amerikai látnok) (CBS)
- David Duchovny (X-akták) (Fox)
- Paul McGann (Doctor Who) (Fox)
- Lance Henriksen (Millennium) (Fox)
- Avery Brooks (Star Trek: Deep Space Nine) (Syndicated)
- Eric Close (Dark Skies) (NBC)
Best Television Actress
- Gillian Anderson (X-akták) (Fox)
- Claudia Christian (Babylon 5) (Syndicated)
- Helen Shaver (Poltergeist: The Legacy) (Showtime)
- Melissa Joan Hart (Sabrina, the Teenage Witch) (ABC)
- Megan Ward (Dark Skies) (NBC)
- Lucy Lawless (Xena) (Syndicated)
Best Home Video Release
- Galaktikus támadás
- La Machine
- Necronomicon
- Pinokkió bosszúja
- Tremors 2. - Ahová lépek, ismét szörny terem
- Within the Rock
President's Award
Lifetime Achievement Award
George Pal Memorial Award
Special Award
- Star Wars: Csillagok háborúja (for its 20th anniversary)
Service Award
1996 - 22nd Saturn Awards
Best Science Fiction Film
Best Fantasy Film
Best Horror Film
- Alkonyattól pirkadatig
- Elveszett gyerekek városa
- Az őrület torkában
- Az illuzionista
- Demon Knight
- A Néma tanú
- Angyalok háborúja
Best Action/Adventure Film
- Közönséges bűnözők
- Apollo 13
- Die Hard 3. - Az élet mindig drága
- A rettenthetetlen
- Szemtől szemben
- James Bond: Aranyszem
- Hetedik
Best Director
- Kathryn Bigelow (Strange Days - A halál napja)
- David Fincher (Hetedik)
- Terry Gilliam (12 majom)
- Joe Johnston (Jumanji)
- Frank Marshall (Kongó)
- Robert Rodriguez (Alkonyattól pirkadatig)
- Bryan Singer (Közönséges bűnözők)
Best Writing
- Andrew Kevin Walker (Hetedik)
- James Cameron, Jay Cocks (Strange Days - A halál napja)
- George Miller, Chris Noonan (Babe)
- David Webb Peoples, Janet Peoples (12 majom)
- Quentin Tarantino (Alkonyattól pirkadatig)
- Joel Cohen, Alec Sokolow, Andrew Stanton, Joss Whedon (Toy Story - Játékháború)
Best Actor
- George Clooney (Alkonyattól pirkadatig)
- Pierce Brosnan (James Bond: Aranyszem)
- Ralph Fiennes (Strange Days - A halál napja)
- Morgan Freeman (Hetedik)
- Robin Williams (Jumanji)
- Bruce Willis (12 majom)
Best Actress
- Angela Bassett (Strange Days - A halál napja)
- Kathy Bates (Stephen King: Dolores Clairborne)
- Nicole Kidman (Majd megdöglik érte)
- Sharon Stone (Gyorsabb a halálnál)
- Madeleine Stowe (12 majom)
- Марина Зудина (A Néma tanú)
Best Supporting Actor
- Brad Pitt (12 majom)
- Harvey Keitel (Alkonyattól pirkadatig)
- Val Kilmer (Szemtől szemben)
- Tim Roth (Rob Roy)
- Quentin Tarantino (Alkonyattól pirkadatig)
- Christopher Walken (Angyalok háborúja)
Best Supporting Actress
- Bonnie Hunt (Jumanji)
- Illeana Douglas (Majd megdöglik érte)
- Salma Hayek (Desperado)
- Jennifer Jason Leigh (Stephen King: Dolores Clairborne)
- Juliette Lewis (Alkonyattól pirkadatig)
- Gwyneth Paltrow (Hetedik)
Best Performance by a Younger Actor
- Christina Ricci (Casper)
- Kirsten Dunst (Jumanji)
- Bradley Pierce (Jumanji)
- Max Pomeranc (Fluke)
- Hal Scardino (Indián a szekrényben)
- Judith Vittet (Elveszett gyerekek városa)
Best Music
- Közönséges bűnözők (John Ottman)
- Stephen King: Dolores Clairborne (Danny Elfman)
- A rettenthetetlen (James Horner)
- Hetedik (Howard Shore)
- Tökéletes másolat (Christopher Young)
- Az utolsó esély (Hans Zimmer)
Best Costumes
- Julie Weiss (12 majom)
- John Bloomfield (Waterworld - Vízivilág)
- Jean-Paul Gaultier (Elveszett gyerekek városa)
- Charles Knode (A rettenthetetlen)
- Ingrid Ferrin, Bob Ringwood (Mindörökké Batman)
- Emma Porteous, Gianni Versace (Dredd bíró)
Best Make-Up
- Hetedik (Jean Ann Black, Rob Bottin)
- Mindörökké Batman (Rick Baker, Ve Neill, Yolanda Toussieng)
- Dredd bíró (Chris Cunningham, Nick Dudman)
- Az őrület torkában (K.N.B. EFX Group Inc.)
- Alkonyattól pirkadatig (K.N.B. EFX Group Inc.)
- A lény (Bill Corso, Steve Johnson, Kenny Myers)
Best Special / Visual Effects
- Jumanji (Stan Parks) (Industrial Light & Magic, Amalgamated Dynamics)
- Indián a szekrényben (Eric Brevig) (Industrial Light & Magic)
- Mindörökké Batman (Andrew Adamson, Eric Durst, John Dykstra, Thomas L. Fisher)
- A lény (Richard Edlund, Steve Johnson)
- Kongó (Scott Farrar, Michael Lantieri, Stan Winston) (Industrial Light & Magic)
- Dredd bíró (Joel Hynek) (Mass. Illusions LLC)
Best Genre Television Series
- Végtelen határok
- American Gothic
- A Simpson család
- Sliders
- Space: Above and Beyond
- Star Trek: Deep Space Nine
Best Television Presentation
- Alien Nation: Millennium
- Alien Autopsy: (Fact or Fiction?)
- Attack of the Killer B-Movies
- Goosebumps (Episode: "The Haunted Mask")
- The Invaders
- The Langoliers
Best Home Video Release
- V: The Final Battle
- Vadak ura 3.: Braxus szeme
- Őslények országa III. - A nagyszerű ajándékozás
- Terminal Voyage
- Timemaster
- The Secret of Roan Inish
President's Award
Life Career Award
Lifetime Achievement Award
George Pal Memorial Award
Special Award
- Castle Rock Entertainment
1995 - 21st Saturn Awards
Best Science Fiction Film
Csillagkapu
Best Fantasy Film
Forrest Gump
Best Horror Film
Interjú a vampírral
Best Science Fiction Film
- Csillagkapu
- Testrablók
- Menekülés Absolomból
- A parazita
- Star Trek 7. - Nemzedékek
- Street Fighter - Harc a végsőkig
- Időzsaru
Best Fantasy Film
Best Horror Film
- Interjú a vampírral
- A holló
- Cronos
- Mosquito
- Rémálom az Elm utcában 7.: Az új rémálom - Freddy feltámad
- Mary Shelley: Frankenstein
- Farkas
Best Action/Adventure Film
- Ponyvaregény - Pulp Fiction
- Végveszélyben
- Maugli, a dzsungel fia
- Amikor egy bérgyilkos is több a soknál
- Féktelenül
- A remény rabjai
- Két tűz között
Best Director
- James Cameron (Két tűz között)
- Jan de Bont (Féktelenül)
- William Dear (Angels in the Outfield)
- Neil Jordan (Interjú a vampírral)
- Alex Proyas (A holló)
- Robert Zemeckis (Forrest Gump)
Best Writing
- Jim Harrison, Wesley Strick (Farkas)
- Scott Alexander, Larry Karaszewski (Ed Wood)
- Eric Roth (Forrest Gump)
- Frank Darabont, Steph Lady (Mary Shelley: Frankenstein)
- Frank Darabont (A remény rabjai)
- Mark Verheiden (Időzsaru)
Best Actor
- Martin Landau (Ed Wood)
- Kenneth Branagh (Mary Shelley: Frankenstein)
- Tom Cruise (Interjú a vampírral)
- Tom Hanks (Forrest Gump)
- Brad Pitt (Interjú a vampírral)
- Jack Nicholson (Farkas)
- Arnold Schwarzenegger (Két tűz között)
Best Actress
- Sandra Bullock (Féktelenül)
- Jamie Lee Curtis (Két tűz között)
- Mädchen Amick (Álmaim asszonya)
- Helena Bonham Carter (Mary Shelley: Frankenstein)
- Penelope Ann Miller (Az Árnyék)
- Michelle Pfeiffer (Farkas)
Best Supporting Actor
- Gary Sinise (Forrest Gump)
- Richard Attenborough (Csoda New Yorkban)
- Robert De Niro (Mary Shelley: Frankenstein)
- Raul Julia (Street Fighter - Harc a végsőkig)
- Bill Paxton (Két tűz között)
- James Spader (Farkas)
Best Supporting Actress
- Mia Sara (Időzsaru)
- Halle Berry (A Flintstone család)
- Tia Carrere (Két tűz között)
- Whoopi Goldberg (Star Trek 7. - Nemzedékek)
- Robin Wright (Forrest Gump)
- Rosie O'Donnell (A Flintstone család)
Best Performance by a Younger Actor
- Kirsten Dunst (Interjú a vampírral)
- Luke Edwards (Little Big League)
- Joseph Gordon-Levitt (Angels in the Outfield)
- Miko Hughes (Rémálom az Elm utcában 7.: Az új rémálom - Freddy feltámad)
- Jonathan Taylor Thomas (Az oroszlánkirály)
- Elijah Wood (North)
Best Music
- Ed Wood (Howard Shore)
- Forrest Gump (Alan Silvestri)
- Interjú a vampírral (Elliot Goldenthal)
- Mary Shelley: Frankenstein (Patrick Doyle)
- Az Árnyék (Jerry Goldsmith)
- Rémálom az Elm utcában 7.: Az új rémálom - Freddy feltámad (J. Peter Robinson)
Best Costumes
- Sandy Powell (Interjú a vampírral)
- Arianne Phillips (A holló)
- Rosanna Norton (A Flintstone család)
- Ha Nguyen (A maszk)
- Bob Ringwood (Az Árnyék)
- Joseph A. Porro (Csillagkapu)
Best Make-Up
- Ed Wood (Rick Baker, Ve Neill)
- Interjú a vampírral (Michèle Burke, Stan Winston)
- A maszk (Greg Cannom)
- Mary Shelley: Frankenstein (Paul Engelen, Daniel Parker)
- Télapu (Alec Gillis, Tom Woodruff Jr.)
- Farkas (Rick Baker)
Best Special / Visual Effects
- Két tűz között (John Bruno) (Digital Domain)
- A holló (Andrew Mason) (International Creative Effects)
- Forrest Gump (Ken Ralston) (Industrial Light & Magic)
- Az Árnyék (Illusion Arts Inc., Fantasy II Film Effects, Visual Concept Engineering (VCE))
- Csillagkapu (Jeffrey A. Okun, Patrick Tatopoulos)
- Időzsaru (Gregory L. McMurry)
Best Genre Television Series
- X-akták
- Earth 2
- M.A.N.T.I.S.
- Sliders
- SeaQuest DSV - A mélység birodalma
- A Simpson család
- Star Trek: Az új nemzedék
Best Television Presentation
- Alien Nation: Dark Horizon
- Fatherland
- Herkules és a tűzkarika
- Roswell
- TekWar
- Végítélet
- Boszorkányüldözés
Best Home Video Release
- Cronos
- Body Melt
- Jack Be Nimble
- Totoro - A varázserdő titka
- Phantasm III: Lord of the Dead
- Shrunken Heads
- V
Golden Scroll of Merit (Outstanding Achievement)
Life Career Award
Lifetime Achievement Award
George Pal Memorial Award
Special Award
- Richard Fleischer (for his career)
Service Award
1994 - 20th Saturn Awards
Best Science Fiction Film
Jurassic Park
Best Fantasy Film
Karácsonyi lidércnyomás
Best Horror Film
A sötétség serege
Best Science Fiction Film
Best Fantasy Film
- Karácsonyi lidércnyomás
- Addams Family 2.
- Lelkük rajta
- Idétlen időkig
- Az utolsó akcióhős
- Hókusz Pókusz
- Rookie of the Year
Best Horror Film
- A sötétség serege
- A jófiú
- Halálos árnyék
- Tökéletes célpont
- Hasznos holmik
- Kalifornia - A halál nem utazik egyedül
- Nyom nélkül
Best Director
- Steven Spielberg (Jurassic Park)
- John McTiernan (Az utolsó akcióhős)
- Harold Ramis (Idétlen időkig)
- George A. Romero (Halálos árnyék)
- Henry Selick (Karácsonyi lidércnyomás)
- Ron Underwood (Lelkük rajta)
- John Woo (Tökéletes célpont)
Best Writing
- Michael Crichton, David Koepp (Jurassic Park)
- Tracy Tormé (Égi tűz)
- Harold Ramis, Danny Rubin (Idétlen időkig)
- Erik Hansen, Gregory Hansen, Brent Maddock, S.S. Wilson (Lelkük rajta)
- Tim Metcalfe (Kalifornia - A halál nem utazik egyedül)
- David Arnott, Shane Black (Az utolsó akcióhős)
- Quentin Tarantino (Tiszta románc)
Best Actor
- Robert Downey Jr. (Lelkük rajta)
- Jeff Bridges (Nyom nélkül)
- Bill Murray (Idétlen időkig)
- Robert Patrick (Égi tűz)
- Arnold Schwarzenegger (Az utolsó akcióhős)
- Max von Sydow (Hasznos holmik)
- Christian Slater (Tiszta románc)
Best Actress
- Andie MacDowell (Idétlen időkig)
- Patricia Arquette (Tiszta románc)
- Michelle Forbes (Kalifornia - A halál nem utazik egyedül)
- Laura Dern (Jurassic Park)
- Anjelica Huston (Addams Family 2.)
- Bette Midler (Hókusz Pókusz)
- Ally Sheedy (Man's Best Friend)
Best Supporting Actor
- Lance Henriksen (Tökéletes célpont)
- Jeff Goldblum (Jurassic Park)
- Charles Grodin (Lelkük rajta)
- Tom Sizemore (Lelkük rajta)
- Wayne Knight (Jurassic Park)
- John Malkovich (Célkeresztben)
- J. T. Walsh (Hasznos holmik)
Best Supporting Actress
- Amanda Plummer (Hasznos holmik)
- Sarah Jessica Parker (Hókusz Pókusz)
- Joan Cusack (Addams Family 2.)
- Nancy Allen (Robotzsaru 3.)
- Julie Harris (Halálos árnyék)
- Kathy Najimy (Hókusz Pókusz)
- Kyra Sedgwick (Lelkük rajta)
- Alfre Woodard (Lelkük rajta)
Best Performance by a Younger Actor
- Elijah Wood (A jófiú)
- Jesse Cameron-Glickenhaus (Slaughter of the Innocents)
- Manuel Colao (La corsa dell'innocente)
- Joseph Mazzello (Jurassic Park)
- Ariana Richards (Jurassic Park)
- Austin O'Brien (Az utolsó akcióhős)
- Christina Ricci (Addams Family 2.)
Best Music
- Karácsonyi lidércnyomás (Danny Elfman)
- Addams Family 2. (Marc Shaiman)
- Égi tűz (Mark Isham)
- Tökéletes célpont (Graeme Revell)
- Lelkük rajta (Marc Shaiman)
- Jurassic Park (John Williams)
- The Vagrant (Christopher Young)
Best Costumes
- Mary E. Vogt (Hókusz Pókusz)
- Theoni V. Aldredge (Addams Family 2.)
- Bob Ringwood (A Pusztító)
- Jennifer Butler (Idétlen időkig)
- Sue Moore, Eric H. Sandberg (Jurassic Park)
- Gloria Gresham (Az utolsó akcióhős)
- Joseph A. Porro (Super Mario Bros.)
Best Make-Up
- Addams Family 2. (Kevin Haney)
- A sötétség serege (K.N.B. EFX Group Inc., Alterian Inc.)
- Halálos árnyék (Everett Burrell, John Vulich)
- Freaked (Screaming Mad George, Steve Johnson) (Alterian Inc.)
- Man's Best Friend (Mitchell J. Coughlin, Kevin Yagher)
- Sátánfajzat (Bob Keen)
- Super Mario Bros. (Rob Burman, Jeff Goodwin, Vincent J. Guastini)
Best Special / Visual Effects
- Jurassic Park (Michael Lantieri, Dennis Muren, Phil Tippett, Stan Winston)
- A Pusztító (Michael J. McAlister, Kimberly Nelson LoCascio)
- Lelkük rajta (Pacific Data Images (PDI), 4-Ward Productions)
- Hókusz Pókusz (Buena Vista Visual Effects, Matte World Digital, Rhythm & Hues)
- Az utolsó akcióhős (John E. Sullivan) (Sony Pictures Imageworks, Boss Film Studios, Fantasy II Film Effects, Visual Concept Engineering (VCE), The Baer Animation Company Inc.)
- Karácsonyi lidércnyomás (Gordon Baker, Eric Leighton, Ariel Velasco-Shaw)
- Solar Crisis (Richard Edlund)
Best Genre Television Series
- Lois és Clark: Superman legújabb kalandjai
- Vadnyugati fejvadász
- Star Trek: Deep Space Nine
- Star Trek: Az új nemzedék
- A Simpson család
- X-akták
- Wild Palms
Best Home Video Release
- Hullajó
- Szirénázó halál
- Szárnyas fejvadász (for the director's cut)
- Veled is megtörténhet
- El mariachi - A zenész
- Sátánfajzat
- Tomcat: Dangerous Desires
President's Award
Life Career Award
George Pal Memorial Award
Service Award
Posthumous Award
1993 - 19th Saturn Awards
Best Science Fiction Film
Star Trek 6. - A nem ismert tartomány
Best Fantasy Film
Aladdin
Best Horror Film
Drakula
Best Science Fiction Film
- Star Trek 6. - A nem ismert tartomány
- A végső megoldás: Halál
- Szabad préda
- Drágám, a kölyök marha nagy lett!
- A fűnyíróember
- Semmit a szemnek! - Egy láthatatlan ember feljegyzései
Best Fantasy Film
- Aladdin
- A Galád család
- Batman visszatér
- A szépség és a szörnyeteg
- Hook
- Jól áll neki a halál
- Játékszerek
Best Horror Film
- Drakula
- Elemi ösztön
- Kampókéz
- Hullajó
- A kéz, amely a bölcsőt ringatja
- Hellraiser 3 - Pokol a Földön
- Twin Peaks - Tűz, jöjj velem
Best Director
- Francis Ford Coppola (Drakula)
- Tim Burton (Batman visszatér)
- David Fincher (A végső megoldás: Halál)
- Randal Kleiser (Drágám, a kölyök marha nagy lett!)
- William Friedkin (Sátáni megszállottság)
- Paul Verhoeven (Elemi ösztön)
- Robert Zemeckis (Jól áll neki a halál)
Best Writing
- James V. Hart (Drakula)
- Larry Ferguson, David Giler, Walter Hill (A végső megoldás: Halál)
- Joe Eszterhas (Elemi ösztön)
- Bernard Rose (Kampókéz)
- Martin Donovan, David Koepp (Jól áll neki a halál)
- Denny Martin Flinn, Nicholas Meyer (Star Trek 6. - A nem ismert tartomány)
- Robert Engels, David Lynch (Twin Peaks - Tűz, jöjj velem)
Best Actor
- Gary Oldman (Drakula)
- Chevy Chase (Semmit a szemnek! - Egy láthatatlan ember feljegyzései)
- Michael Gambon (Játékszerek)
- Raul Julia (A Galád család)
- John Lithgow (Káin ébredése)
- Robin Williams (Játékszerek)
- Bruce Willis (Jól áll neki a halál)
Best Actress
- Virginia Madsen (Kampókéz)
- Rebecca De Mornay (A kéz, amely a bölcsőt ringatja)
- Sheryl Lee (Twin Peaks - Tűz, jöjj velem)
- Winona Ryder (Drakula)
- Sharon Stone (Elemi ösztön)
- Meryl Streep (Jól áll neki a halál)
- Sigourney Weaver (A végső megoldás: Halál)
Best Supporting Actor
- Robin Williams (Aladdin)
- Danny DeVito (Batman visszatér)
- Charles S. Dutton (A végső megoldás: Halál)
- Anthony Hopkins (Drakula)
- Sam Neill (Semmit a szemnek! - Egy láthatatlan ember feljegyzései)
- Kevin Spacey (Felelősségük teljes tudatában)
- Ray Wise (Twin Peaks - Tűz, jöjj velem)
Best Supporting Actress
- Isabella Rossellini (Jól áll neki a halál)
- Kim Cattrall (Star Trek 6. - A nem ismert tartomány)
- Julianne Moore (A kéz, amely a bölcsőt ringatja)
- Rene Russo (Szabad préda)
- Frances Sternhagen (Káin ébredése)
- Marcia Strassman (Drágám, a kölyök marha nagy lett!)
- Robin Wright (Játékszerek)
Best Performance by a Younger Actor
- Scott Weinger (Aladdin)
- Brandon Quintin Adams (Rémségek háza)
- Edward Furlong (Kedvencek temetője 2.)
- Robert Oliveri (Drágám, a kölyök marha nagy lett!)
- Christina Ricci (A Galád család)
- Daniel Shalikar (Drágám, a kölyök marha nagy lett!)
- Joshua Shalikar (Drágám, a kölyök marha nagy lett!)
Best Music
- Twin Peaks - Tűz, jöjj velem (Angelo Badalamenti)
- Aladdin (Alan Menken)
- Elemi ösztön (Jerry Goldsmith)
- A szépség és a szörnyeteg (Alan Menken)
- Drakula (Wojciech Kilar)
- Jól áll neki a halál (Alan Silvestri)
- Játékszerek (Trevor Horn, Hans Zimmer)
Best Costumes
- Eiko Ishioka (Drakula)
- Albert Wolsky (Játékszerek)
- Dodie Shepard (Star Trek 6. - A nem ismert tartomány)
- Robyn Reichek (Idióták bolygója)
- Lisa Jensen (Szabad préda)
- Vin Burnham, Bob Ringwood, Mary E. Vogt (Batman visszatér)
- David Perry, Bob Ringwood (A végső megoldás: Halál)
Best Make-Up
- Batman visszatér (Ve Neill, Stan Winston)
- Drakula (Michèle Burke, Greg Cannom, Matthew W. Mungle)
- Kampókéz (Bob Keen) (Image Animation)
- Jól áll neki a halál (Kevin Haney, Dick Smith)
- Hellraiser 3 - Pokol a Földön (Bob Keen)
- Highway to Hell (Steve Johnson)
- Star Trek 6. - A nem ismert tartomány (Edward French, Michael Mills)
Best Special / Visual Effects
- Jól áll neki a halál (Alec Gillis, Ken Ralston, Tom Woodruff Jr.) (Industrial Light & Magic)
- A Galád család (Alan Munro) (Visual Concept Engineering (VCE), Alterian, Inc., David Miller Creations)
- A végső megoldás: Halál (Richard Edlund, George Gibbs, Alec Gillis, Tom Woodruff Jr.)
- Drakula (Roman Coppola)
- Hullajó (Bob McCarron, Richard Taylor)
- A fűnyíróember (Frank Ceglia, Tom Ceglia, Paul Haines)
- Semmit a szemnek! - Egy láthatatlan ember feljegyzései (Ned Gorman, Bruce Nicholson) (Industrial Light & Magic)
Best Genre Television Series
- A Simpson család
- Batman: A rajzfilmsorozat
- Intruderek - Egy új faj születik
- Ren és Stimpy show
- Quantum Leap
- Mesék a kriptából
- Star Trek: Az új nemzedék