Szereplők:
Valeriy Nosik
Szovjetunió
Legjobb filmek:
Bűn és bűnhődés (1970)
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Vladimir Sergeyevich Ivashov
Szovjetunió
Legjobb filmek:
Ballada a katonáról (1959)
Bosszúállók újabb kalandjai (1968)
Csendesek a hajnalok (1972)
Aleksandr Demyanenko
Szovjetunió
Legjobb filmek:
Az 'I' akció (1965)
Kavkazskaja plennica, ili Novje priključenija Šurika (1966)
Halló, itt Iván cár! (1973)
Leonid Kuravlyov
Szovjetunió
Legjobb filmek:
Gori, gori, moja zvězda (1969)
A tavasz 17 pillanata (1973) (sorozat)
Kezdet (1970)
Валентина Илларионовна Талызина
Szovjetunió
Legjobb filmek:
Ironija suďby, ili S ljogkim parom! (1975) (Tévéfilm)
Posle doždička v četvěrg (1985)
Agónia (1981)
Vjacseszlav Tyihonov
Szovjetunió
Legjobb filmek:
Háború és béke (1965)
Háború és béke, 3. rész: 1812 (1967)
Háború és béke, 4. rész: Pierre Bezuhov (1967)
Natalya Sedykh
Legjobb filmek:
Tél apó (1964)
Ogoň, voda i... mednyje truby (1967)
Lučšeje vremja goda (2007)
Ролан Анатольевич Быков
Szovjetunió
Legjobb filmek:
Andrej Rubljov (1966)
Čučelo (1983)
12 stuljev (1977) (sorozat)
Владимир Басов
Szovjetunió
Legjobb filmek:
Chipollino (1972)
Otets Sergei (1978)
Bűn és bűnhődés (1970)
Natalya Vavilova
Szovjetunió
Legjobb filmek:
Валентина Титова
Szovjetunió
Legjobb filmek:
Otets Sergei (1978)
I na kamňach rastut děrevja (1985)
Nežnyj vozrast (2000)
Saveliy Kramarov
Szovjetunió
Legjobb filmek:
12 stuljev (1977) (sorozat)
Csillagosok, katonák (1967)
Bosszúállók újabb kalandjai (1968)
Igor Yasulovich
Szovjetunió
Legjobb filmek:
Minden ötödik (1970)
Legenda o Tile (1976)
Waterloo (1970)
Roman Tkachuk
Szovjetunió
Legjobb filmek:
Chipollino (1972)
Sobačje serdce (1988) (Tévéfilm)
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Vladimir Etush
Szovjetunió
Legjobb filmek:
Tri muškeťora (2013)
Kavkazskaja plennica, ili Novje priključenija Šurika (1966)
Priključenija Buratino (1975) (Tévéfilm)
Mikhail Kokshenov
Szovjetunió
Legjobb filmek:
Garázs (1979)
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Kovpak a Kárpátokban (1976)
Igor Dmitrijev
Szovjetunió
Legjobb filmek:
Hamlet (1964)
Anna Pavlova (1983)
Tichij Don (1957)
Elena Sanaeva
Szovjetunió
Legjobb filmek:
Čučelo (1983)
Priključenija Buratino (1975) (Tévéfilm)
Terefere (1972)
Evgeniy Gerchakov
Szovjetunió
Legjobb filmek:
Taksi-Blyuz (1990)
Rus iznačalnaja (1985)
Širli-Myrli (1995)
Semyon Morozov
Szovjetunió
Legjobb filmek:
A komisszár (1967)
Front szárnyak nélkül (1974)
Legenda o Kolovratě (2017)