Díjak - Goya Awards - 2015-2024
Nemzeti díjak
- Magyar Mozgókép Díj (Magyar Filmdíj)
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Czech Lion Awards
- Sun in a Net Awards
- Polish Film Awards
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmfesztiválok
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Karlovy Vary International Film Festival (KVIFF)
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Ji.hlava International Documentary Film Festival
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
A kritikusok díjai
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Czech Film Critics Awards
Műfaj (különdíj)
Anti-awards
2024 - 38th Goya Awards
Best Film
- A hó társadalma (Belén Atienza, J.A. Bayona, Sandra Hermida)
- A méhek húszezer fajtája (Valérie Delpierre, Lara Izagirre)
- Cerrar los ojos (José Alba, Odile Antonio-Baez, Agustin Bossi, Pablo Bossi, Pol Bossi, Víctor Erice, Maximiliano Lasansky, Cristina Zumárraga)
- Un amor (Marisa Fernández Armenteros, Sandra Hermida)
- Saben aquell (Jaime Ortiz de Artiñano, Edmond Roch)
Best Documentary Feature
- Mientras seas tú (Óscar Bernàcer, Pilar Llorca, Jordi Llorca Llinares, Joana Martinez, Iván Martínez-Rufat, Claudia Pinto)
- Caleta Palace (José Antonio Hergueta, Leticia Salvago Soto)
- Contigo, contigo y sin mí (Carlo D'Ursi, Amaya Villar Navascués)
- Esta ambición desmedida (Patricia Alfaro, Santos Bacana, Rogelio González, María Rubio, C. Tangana, Cristina Trenas, Isabel Utrera Alfaro)
- Iberia, naturaleza infinita (Arturo Menor, Cristina Menor)
Best Director
- J.A. Bayona (A hó társadalma)
- Isabel Coixet (Un amor)
- Víctor Erice (Cerrar los ojos)
- Elena Martín (Creatura)
- David Trueba (Saben aquell)
Best New Director
- A méhek húszezer fajtája (Estibaliz Urresola)
- Las chicas están bien (Itsaso Arana)
- Matria (Álvaro Gago Díaz)
- Upon Entry (Alejandro Rojas, Juan Sebastián Vasquez)
- Te estoy amando locamente (Alejandro Marín)
Best Actor
- David Verdaguer (Saben aquell)
- Manolo Solo (Cerrar los ojos)
- Enric Auquer (El maestro que prometió el mar)
- Hovik Keuchkerian (Un amor)
- Alberto Ammann (Upon Entry)
Best Actress
- Malena Alterio (Que nadie duerma)
- Carolina Yuste (Saben aquell)
- Laia Costa (Un amor)
- María Vázquez (Matria)
- Patricia López Arnaiz (A méhek húszezer fajtája)
Best Supporting Actor
- José Coronado (Cerrar los ojos)
- Martxelo Rubio (A méhek húszezer fajtája)
- Juan Carlos Vellido (Bajo terapia)
- Hugo Silva (Un amor)
- Alex Brendemühl (Creatura)
Best Supporting Actress
- Ane Gabarain (A méhek húszezer fajtája)
- Itziar Lazkano (A méhek húszezer fajtája)
- Ana Torrent (Cerrar los ojos)
- Luisa Gavasa (El maestro que prometió el mar)
- Clara Segura (Creatura)
Best New Actor
- Matías Recalt (A hó társadalma)
- Omar Banana (Te estoy amando locamente)
- Brianeitor (Campeonex)
- La Dani (Te estoy amando locamente)
- Julio Hu Chen (Chinas)
Best New Actress
- Janet Novás (Végtelen rozsmezők)
- Xinyi Ye (Chinas)
- Yeju Ji (Chinas)
- Clàudia Malagelada (Creatura)
- Sara Becker (La contadora de películas)
Best Original Screenplay
- A méhek húszezer fajtája (Estibaliz Urresola)
- Cerrar los ojos (Víctor Erice, Michel Gaztambide)
- Te estoy amando locamente (Carmen Garrido, Alejandro Marín)
- Upon Entry (Alejandro Rojas, Juan Sebastián Vasquez)
- Una vida no tan simple (Félix Viscarret)
Best Adapted Screenplay
- Robotálmok (Pablo Berger)
- El maestro que prometió el mar (Albert Val)
- A hó társadalma (J.A. Bayona, Nicolás Casariego, Jaime Marques, Bernat Vilaplana)
- Un amor (Isabel Coixet, Laura Ferrero)
- Saben aquell (Albert Espinosa, David Trueba)
Best Spanish Language Foreign Film
Best European Feature
Best Animated Film
- Robotálmok (Pablo Berger, Ibón Cormenzana, Ángel Durández, Ignasi Estapé, Sandra Tapia)
- Dispararon al pianista (Cristina Huete, Javier Mariscal, Fernando Trueba)
- El sueño de la sultana (Mariano Baratech, Fabian Driehorst, Isabel Herguera, Diego Herguera Acosta, Chelo Loureiro, Iván Miñambres)
- Hanna y los monstruos (Lorena Ares, Ángeles Hernández, David Matamoros)
- Múmiák (Clever Beretta Custodio, Francisco Celma, Juan Jesús García Galocha, Jordi Gasull, Toni Novella, Marc Sabé, Pedro Solís García)
Best Cinematography
- A hó társadalma (Pedro Luque)
- A méhek húszezer fajtája (Gina Ferrer)
- Cerrar los ojos (Valentín Álvarez)
- Un amor (Bet Rourich)
- Una noche con Adela (Diego Trenas)
Best Editing
- A hó társadalma (Andrés Gil, Jaume Martí)
- Robotálmok (Fernando Franco)
- Mamacruz (Fátima de los Santos)
- Cerrar los ojos (Ascen Marchena)
- A méhek húszezer fajtája (Raúl Barreras)
Best Sound
- A hó társadalma (Jorge Adrados, Marc Orts, Oriol Tarragó)
- A méhek húszezer fajtája (Koldo Corella, Xanti Salvador, Eva Valiño)
- Cerrar los ojos (Juan Ferro, Iván Marín, Candela Palencia)
- Campeonex (Tamara Arévalo, Fabiola Ordoyo, Yasmina Praderas)
- Saben aquell (Eduardo Castro, Xavier Mas, Yasmina Praderas)
Best Original Score
- A hó társadalma (Michael Giacchino)
- El maestro que prometió el mar (Natasha Arizu)
- La paradoja de Antares (Arnau Bataller)
- Robotálmok (Alfonso de Vilallonga)
- Saben aquell (Andrea Motis)
Best Original Song
- Te estoy amando locamente (Rigoberta Bandini) - "Yo solo quiero amor"
- Amigos hasta la muerte (Xoel López) - "Ecos"
- Chinas (Marina Herlop) - "Chinas"
- El amor de Andrea (Vetusta Morla) - "El amor de Andrea"
- La imagen permanente (Sergio Bertran, Fernando Moresi Haberman) - "La gallinita"
Best Art Direction
- A hó társadalma (Alain Bainée)
- A méhek húszezer fajtája (Izaskun Urkijo)
- Cerrar los ojos (Curru Garabal)
- La contadora de películas (Carlos Conti)
- Saben aquell (Marc Pou)
Best Costume Design
- A hó társadalma (Julio Suárez)
- A méhek húszezer fajtája (Nerea Torrijos)
- El maestro que prometió el mar (María Armengol)
- La contadora de películas (Mercè Paloma)
- Saben aquell (Lala Huete)
Best Make Up
- A hó társadalma (Ana López-Puigcerver, Belén López-Puigcerver, Montse Ribé)
- A méhek húszezer fajtája (Ainhoa Eskisabel, Jone Gabarain)
- La ternura (Eli Adánez, Juan Begara)
- Saben aquell (Caitlin Acheson, Nacho Díaz, Benjamín Pérez)
- Valle de sombras (Óscar del Monte, Noé Montes, Saray Rodríguez)
Best Production Supervision
- A hó társadalma (Margarita Huguet)
- A méhek húszezer fajtája (Pablo Vidal)
- Cerrar los ojos (María José Díez)
- Saben aquell (Eduard Vallès)
- Valle de sombras (Leire Aurrekoetxea, Luis Gutiérrez)
Best Special Effects
- A hó társadalma (Félix Bergés, Pau Costa, Laura Pedro)
- A méhek húszezer fajtája (Fran Belda, Mariano García, David Heras, Indira Martín, Jon Serrano)
- Valle de sombras (Míriam Piquer, Raúl Romanillos)
- La ermita (Iñaki Gil, Eneritz Zapiain)
- Tin & Tina (Mariano García, Amparo Martínez, Jon Serrano, Juanve)
Best Fictional Short Film
- Aunque es de noche (David Casas Riesco, Pablo de la Chica, Guillermo García López, Marina García López, Damien Megherbi, Justin Pechberty)
- Carta a mi madre para mi hijo (Carla Simón, María Zamora)
- Cuentas divinas (Eulàlia Ramon, Anna Saura)
- La loca y el feminista (Penélope Cristóbal, Sandra Gallego, María del Puy Alvarado)
- París 70 (Dani Feixas Roka, Alba Forn)
Best Animated Short Film
- To Bird or Not to Bird (Chelo Loureiro, Iván Miñambres, Martín Romero)
- Becarias (Marina Cortón, Marina Donderis, Ivan Madolell, Vicente Mallols, Leticia Montalvá, Pablo Muñoz, Nuria Poveda)
- Todo bien (Diana Acién Manzorro, Rocío Benavent Méndez)
- Todo está perdido (Jorge Acosta Sánchez, David Castro González, Álvaro Díaz, Juan Fran Jacinto, Carla Pereira Docampo)
- La marioneta (Sonia Estévez Fernández)
Best Short Documentary
- Ava (Mabel Lozano)
- Blow! (Neus Ballús, Miriam Porté)
- El bus (Valérie Delpierre, Jaime Fargas Coll, Sandra Reina)
- Herederas (Juan Antonio Moreno Amador, Silvia Venegas)
- Una terapia de mierda (Jorge Acosta Sánchez, Nathalie Martínez, Javier Polo Gandía, Juanjo Moscardó Rius, Maxi Valero)
International Goya Award
Honorary Goya Award
2023 - 37th Goya Awards
Best Film
Szörnyetegek
Best Film
Best Documentary Feature
- Labordeta, un hombre sin más
- A las mujeres de España. María Lejárraga
- El techo amarillo
- Oswald. El falsificador
- Sintiéndolo mucho
Best Director
- Rodrigo Sorogoyen (Szörnyetegek)
- Carla Simón (Alcarràs)
- Alberto Rodríguez (Franco börtönében)
- Carlos Vermut (Mantícora)
- Pilar Palomero (La maternal)
Best New Director
- Altatódal (Alauda Ruiz de Azua)
- Malacka (Carlota Pereda)
- En los márgenes (Juan Diego Botto)
- Parafa (Mikel Gurrea)
- El agua (Elena López Riera)
Best Actor
- Denis Ménochet (Szörnyetegek)
- Nacho Sánchez (Mantícora)
- Luis Tosar (En los márgenes)
- Miguel Herrán (Franco börtönében)
- Javier Gutiérrez (Franco börtönében)
Best Actress
- Laia Costa (Altatódal)
- Anna Castillo (Girasoles silvestres)
- Bárbara Lennie (Los renglones torcidos de Dios)
- Marina Foïs (Szörnyetegek)
- Vicky Luengo (Parafa)
Best Supporting Actor
- Luis Zahera (Szörnyetegek)
- Diego Anido (Szörnyetegek)
- Fernando Tejero (Franco börtönében)
- Jesús Carroza (Franco börtönében)
- Ramón Barea (Altatódal)
Best Supporting Actress
- Susi Sánchez (Altatódal)
- Marie Colomb (Szörnyetegek)
- Penélope Cruz (En los márgenes)
- Carmen Machi (Malacka)
- Ángela Cervantes (La maternal)
Best New Actor
- Telmo Irureta (La consagración de la primavera)
- Albert Bosch (Alcarràs)
- Christian Checa (En los márgenes)
- Mikel Bustamante (Altatódal)
- Jordi Pujol Dolcet (Alcarràs)
Best New Actress
- Laura Galán (Malacka)
- Valèria Sorolla (La consagración de la primavera)
- Luna Pamiés (El agua)
- Anna Otin (Alcarràs)
- Zoe Stein (Mantícora)
Best Original Screenplay
- Szörnyetegek (Isabel Peña, Rodrigo Sorogoyen)
- Alcarràs (Carla Simón, Arnau Vilaró)
- Mantícora (Carlos Vermut)
- Altatódal (Alauda Ruiz de Azua)
- Franco börtönében (Rafael Cobos, Alberto Rodríguez)
Best Adapted Screenplay
- Un año, una noche (Fran Araujo, Isabel Campo, Isaki Lacuesta)
- Irati (Paul Urkijo Alijo)
- Los renglones torcidos de Dios (Guillem Clua, Oriol Paulo)
- Idegen a szekrényben (David Muñoz, Félix Viscarret)
- Malacka (Carlota Pereda)
Best Spanish Language Foreign Film
Best European Feature
Best Animated Film
- Háború az egyszarvúak ellen
- Black Is Beltza: Ainhoa
- Nyolclábú felügyelő és a rejtélyek rejtélye
- Tad, az elveszett felfedező és a smaragd tábla
- My Grandfather's Demons
Best Cinematography
- Szörnyetegek (Alejandro de Pablo)
- Altatódal (Jon D. Domínguez)
- Franco börtönében (Alex Catalán)
- Út a díjesőig (Arnau Valls Colomer)
- Alcarràs (Daniela Cajías)
Best Editing
- Szörnyetegek (Alberto del Campo)
- Alcarràs (Ana Pfaff)
- Franco börtönében (José M. G. Moyano)
- Altatódal (Andrés Gil)
- Un año, una noche (Sergi Dies, Fernando Franco)
Best Sound
- Szörnyetegek (Aitor Berenguer, Fabiola Ordoyo, Yasmina Praderas)
- Un año, una noche (Alejandro Castillo, Marc Orts, Eva Valiño, Amanda Villavieja)
- Alcarràs (Alejandro Castillo, Thomas Giorgi, Eva Valiño)
- Altatódal (Eva de la Fuente, Roberto Fernández, Asier González)
- Franco börtönében (Valeria Arcieri, Daniel de Zayas, Pelayo Gutiérrez, Miguel Muñoz Huete)
Best Original Score
- Szörnyetegek (Olivier Arson)
- Irati (Maite Arrotajauregi, Aránzazu Calleja)
- Franco börtönében (Julio de la Rosa)
- Kristálylányok (Ivan Palomares)
- Los renglones torcidos de Dios (Fernando Velázquez)
Best Original Song
- Sintiéndolo mucho (Joaquín Sabina, Leiva) - "Sintiéndolo mucho"
- En los márgenes (Eduardo Cruz, Rozalén) - "En los márgenes"
- Irati (Maite Arrotajauregi, Aránzazu Calleja, Paul Urkijo Alijo) - "Izena duena bada"
- La vida chipén (Vanesa Benítez, Paloma Peñarrubia) - "Un paraíso en el sur"
- Háború az egyszarvúak ellen (Joseba Beristain) - "Batalla"
Best Art Direction
- Franco börtönében (Pepe Domínguez del Olmo)
- Alcarràs (Mónica Bernuy)
- Szörnyetegek (Jose Tirado)
- La piedad (Melanie Anton)
- Los renglones torcidos de Dios (Sylvia Steinbrecht)
Best Costume Design
- Franco börtönében (Fernando García)
- Szörnyetegek (Paola Torres)
- Irati (Nerea Torrijos)
- Los renglones torcidos de Dios (Alberto Valcárcel)
- Malnazidos (Cristina Rodríguez)
- La piedad (Suevia Sampelayo Vázquez)
Best Make Up
- Franco börtönében (Yolanda Piña, Félix Terrero)
- La piedad (Óscar del Monte, Raquel González, Saray Rodríguez)
- Szörnyetegek (Jesús Gil, Irene Pedrosa)
- Los renglones torcidos de Dios (Carol Atxukarro, Pablo Perona, Montse Sanfeliu)
- Malacka (Nacho Díaz, Paloma Lozano)
Best Production Supervision
- Franco börtönében (Manuela Ocón)
- Alcarràs (Elisa Sirvent)
- Szörnyetegek (Carmen Sánchez de la Vega)
- Altatódal (María José Díez)
- Malacka (Sara E. García)
Best Special Effects
- Franco börtönében (Esther Ballesteros, Ana Rubio)
- 13 Ördögűzés (Jordi Costa, Mariano García)
- Szörnyetegek (Óscar Abades, Ana Rubio)
- Irati (David Heras, Jon Serrano)
- Malnazidos (Laura Pedro, Lluís Rivera)
Best Fictional Short Film
Best Animated Short Film
Best Short Documentary
International Goya Award
Honorary Goya Award
2022 - 36th Goya Awards
Best Film
A jó főnök
Best Film
Best Documentary Feature
- Quién lo impide
- El retorno, la vida después del ISIS
- Heroes. Silencio y Rock & Roll
- Un blues para Teherán
Best Director
- Fernando León de Aranoa (A jó főnök)
- Manuel Martín Cuenca (A lány)
- Icíar Bollaín (Maixabel)
- Pedro Almodóvar (Párhuzamos anyák)
Best New Director
- Szabadság (Clara Roquet)
- Barátnők (Carol Rodríguez Colás)
- Josefina (Javier Marco)
- La vida era eso (David Martín de los Santos)
Best Actor
- Javier Bardem (A jó főnök)
- Javier Gutiérrez (A lány)
- Eduard Fernández (Mediterráneo)
- Luis Tosar (Maixabel)
Best Actress
- Blanca Portillo (Maixabel)
- Emma Suárez (Josefina)
- Petra Martínez (La vida era eso)
- Penélope Cruz (Párhuzamos anyák)
Best Supporting Actor
- Urko Olazabal (Maixabel)
- Fernando Albizu (A jó főnök)
- Celso Bugallo (A jó főnök)
- Manolo Solo (A jó főnök)
Best Supporting Actress
- Nora Navas (Szabadság)
- Sonia Almarcha (A jó főnök)
- Aitana Sánchez-Gijón (Párhuzamos anyák)
- Milena Smit (Párhuzamos anyák)
Best New Actor
- Chechu Salgado (Las leyes de la frontera)
- Óscar de la Fuente (A jó főnök)
- Tarik Rmili (A jó főnök)
- Jorge Motos (Lucas)
Best New Actress
- María Cerezuela (Maixabel)
- Ángela Cervantes (Barátnők)
- Almudena Amor (A jó főnök)
- Nicolle García (Szabadság)
Best Original Screenplay
- A jó főnök (Fernando León de Aranoa)
- Szabadság (Clara Roquet)
- Maixabel (Icíar Bollaín, Isabel Campo)
- Tres (Pere Altimira, Juanjo Giménez Peña)
Best Adapted Screenplay
- Las leyes de la frontera (Jorge Guerricaechevarría, Daniel Monzón)
- Ama (Júlia de Paz, Nuria Dunjó)
- El vientre del mar (Agustí Villaronga)
- Lola specialitása (Cristina Campos, Benito Zambrano)
Best Spanish Language Foreign Film
Best European Feature
Best Animated Film
Best Cinematography
- Mediterráneo (Kiko de la Rica)
- A jó főnök (Pau Esteve Birba)
- Szabadság (Gris Jordana)
- Párhuzamos anyák (José Luis Alcaine)
Best Editing
- A jó főnök (Vanessa Marimbert)
- Fagypont alatt (Antonio Frutos)
- Josefina (Miguel Doblado)
- Maixabel (Nacho Ruiz Capillas)
Best Sound
- Tres (Marc Bech, Dani Fontrodona, Marc Orts, Oriol Tarragó)
- A jó főnök (Valeria Arcieri, Pelayo Gutiérrez, Iván Marín)
- Párhuzamos anyák (Sergio Bürmann, Laia Casanovas, Marc Orts)
- Maixabel (Alazne Ameztoy, Juan Ferro, Candela Palencia)
Best Original Score
- A jó főnök (Zeltia Montes)
- La abuela (Fatima Al Qadiri)
- Maixabel (Alberto Iglesias)
- Mediterráneo (Arnau Bataller)
Best Original Song
- Mediterráneo (María José Llergo) - "Te espera el mar"
- El cover (Jordi Colell Pinillos, Antonio Orozco) - "Que me busquen por dentro"
- Kinderbilder aus Sarajevo (Xavier Capellas, Jean-Paul Dupeyron, Ángel Leiro) - "Burst Out"
- Las leyes de la frontera (José Manuel Cabrera Escot, Daniel Escortell Blandino, Miguel García Cantero, Alejandro García Rodríguez, Antonio Molinero León) - "Las leyes de la frontera"
Best Art Direction
- Las leyes de la frontera (Balter Gallart)
- A jó főnök (César Macarrón)
- Párhuzamos anyák (Antxón Gómez)
- Maixabel (Mikel Serrano)
Best Costume Design
- Las leyes de la frontera (Vinyet Escobar)
- Love Gets a Room (Alberto Valcárcel)
- A jó főnök (Fernando García)
- Maixabel (Clara Bilbao)
Best Make Up
- Las leyes de la frontera (Nacho Díaz, Benjamín Pérez, Saray Rodríguez)
- A jó főnök (Almudena Fonseca, Manolo García)
- Szabadság (Eli Adánez, Nacho Díaz, Sergio Pérez Berbel)
- Maixabel (Sergio Pérez Berbel, Karmele Soler)
Best Production Supervision
- Mediterráneo (Albert Espel, Kostas Seakianakis)
- Love Gets a Room (Óscar Vigiola)
- A jó főnök (Luis Gutiérrez)
- Maixabel (Guadalupe Balaguer Trelles)
Best Special Effects
- A briliáns csel (Pau Costa, Laura Pedro)
- A jó főnök (Míriam Piquer, Raúl Romanillos)
- La abuela (Ferran Piquer, Raúl Romanillos)
- Mediterráneo (Àlex Villagrasa)
Best Fictional Short Film
Best Animated Short Film
Best Short Documentary
International Goya Award
Honorary Goya Award
2021 - 35th Goya Awards
Best Film
A lányok
Best Film
Best Documentary Feature
Best Director
- Salvador Calvo (Adú)
- Juanma Bajo Ulloa (A baba)
- Icíar Bollaín (Rosa esküvője)
- Isabel Coixet (Nieva en Benidorm)
Best New Director
- A lányok (Pilar Palomero)
- Ane (David Pérez Sañudo)
- Lakás extrával (Bernabé Rico)
- My Mexican Bretzel (Nuria Giménez)
Best Actor
- Mario Casas (No matarás)
- Javier Cámara (Szenvedélyes szomszédok)
- Ernesto Alterio (Normális világ)
- David Verdaguer (Egy mindenkiért)
Best Actress
- Patricia López Arnaiz (Ane)
- Amaia Aberasturi (Akelarre)
- Kiti Mánver (Lakás extrával)
- Candela Peña (Rosa esküvője)
Best Supporting Actor
- Alberto San Juan (Szenvedélyes szomszédok)
- Álvaro Cervantes (Adú)
- Sergi López (Rosa esküvője)
- Juan Diego Botto (Los europeos)
Best Supporting Actress
- Nathalie Poza (Rosa esküvője)
- Juana Acosta (Lakás extrával)
- Verónica Echegui (Explota Explota)
- Natalia de Molina (A lányok)
Best New Actor
- Adam Nourou (Adú)
- Chema del Barco (El plan)
- Matías Janick (Historias lamentables)
- Fernando Valdivielso (No matarás)
Best New Actress
- Jone Laspiur (Ane)
- Paula Usero (Rosa esküvője)
- Milena Smit (No matarás)
- Griselda Siciliani (Szenvedélyes szomszédok)
Best Original Screenplay
- A lányok (Pilar Palomero)
- Adú (Alejandro Hernández)
- Historias lamentables (Javier Fesser, Claro García)
- Rosa esküvője (Icíar Bollaín, Alicia Luna)
Best Adapted Screenplay
- Ane (Marina Parés, David Pérez Sañudo)
- Los europeos (Marta L. Castillo, Bernardo Sánchez)
- Ismeretlen eredet (David Galán Galindo, Fernando Navarro)
- Szenvedélyes szomszédok (Cesc Gay)
Best Spanish Language Foreign Film
- Mind semmibe veszünk (Fernando Trueba)
- Már nem vagyok itt (Fernando Frias)
- Kedves kém (Maite Alberdi)
- La Llorona – A gyászoló asszony (Jayro Bustamante)
Best European Feature
- Az apa (Florian Zeller)
- Zuhanás (Viggo Mortensen)
- Tiszt és kém – A Dreyfus-ügy (Roman Polański)
- Corpus Christi (Jan Komasa)
Best Animated Film
Best Cinematography
- A lányok (Daniela Cajías)
- Adú (Sergi Vilanova)
- Akelarre (Javier Agirre)
- Egy döntés súlya (Ángel Amorós)
Best Editing
- El año del descubrimiento (Sergio Jiménez)
- Adú (Jaime Colis)
- Egy döntés súlya (Miguel Doblado, Fernando Franco)
- A lányok (Sofía Escudé)
Best Sound
- Adú (Nicolas de Poulpiquet, Eduardo Esquide, Juan Ferro, Jamaica Ruíz)
- Akelarre (Leandro de Loredo, Urko Garai, Frédéric Hamelin, Josefina Rodriguez)
- Egy döntés súlya (Coque F. Lahera, Nacho Royo-Villanova, Sergio Testón)
- El plan (Mar González, Francesco Lucarelli, Nacho Royo-Villanova)
Best Original Score
- Akelarre (Maite Arrotajauregi, Aránzazu Calleja)
- Adú (Roque Baños)
- A baba (Bingen Mendizábal, Koldo Uriarte)
- El verano que vivimos (Federico Jusid)
Best Original Song
- Rosa esküvője (Que no, que no - Compositores: María Rozalén)
- Adú (Sababoo - Compositores: Cherif Badua, Roque Baños)
- El verano que vivimos (El verano que vivimos - Compositores: Alejandro Sanz, Alfonso Pérez Arias)
- A lányok (Lunas de papel - Compositores: Carlos Naya)
Best Art Direction
- Akelarre (Mikel Serrano)
- Adú (César Macarrón)
- Egy döntés súlya (Montse Sanz)
- A lányok (Mónica Bernuy)
Best Costume Design
- Akelarre (Nerea Torrijos)
- Explota Explota (Cristina Rodríguez)
- A lányok (Arantxa Ezquerro)
- Los europeos (Lena Mossum)
Best Make Up
- Akelarre (Ricardo Molina, Beata Wojtowicz)
- Adú (Mara Collazo, Elena Cuevas, Sergio López)
- Explota Explota (Milu Cabrer, Benjamín Pérez)
- Ismeretlen eredet (Paula Cruz, Nacho Díaz, Jesús Guerra)
Best Production Supervision
- Adú (Luis Fernández Lago, Ana Parra)
- Akelarre (Guadalupe Balaguer Trelles)
- Egy döntés súlya (Carmen Martínez Muñoz)
- Nieva en Benidorm (Toni Novella)
Best Special Effects
- Akelarre (Mariano García, Ana Rubio)
- Egy döntés súlya (Jean-Louis Billiard, Raúl Romanillos)
- Historias lamentables (Míriam Piquer, Raúl Romanillos)
- Ismeretlen eredet (Helmuth Barnert, Lluís Rivera)
Best Fictional Short Film
Best Animated Short Film
Best Short Documentary
2020 - 34th Goya Awards
Best Film
Fájdalom és dicsőség
Best Film
Best Documentary Feature
- Ara Malikian: Una vida entre las cuerdas
- Aute Retrato
- El cuadro, Historias de Las Meninas
- Historias de nuestro cine
Best Director
- Pedro Almodóvar (Fájdalom és dicsőség)
- Aitor Arregi, Jon Garaño, José María Goenaga (A vég nélküli lövészárok)
- Alejandro Amenábar (Amíg a háború tart)
- Oliver Laxe (Égető múlt)
Best New Director
- Egy tolvaj lánya (Belén Funes)
- Ventajas de viajar en tren (Aritz Moreno)
- A platform (Galder Gaztelu-Urrutia)
- Buñuel en el laberinto de las tortugas (Salvador Simó)
Best Actor
- Antonio Banderas (Fájdalom és dicsőség)
- Antonio de la Torre (A vég nélküli lövészárok)
- Karra Elejalde (Amíg a háború tart)
- Luis Tosar (Szemet szemért - A múlt árnyai)
Best Actress
- Belén Cuesta (A vég nélküli lövészárok)
- Greta Fernández (Egy tolvaj lánya)
- Marta Nieto (Madre)
- Penélope Cruz (Fájdalom és dicsőség)
Best Supporting Actor
- Eduard Fernández (Amíg a háború tart)
- Asier Etxeandía (Fájdalom és dicsőség)
- Leonardo Sbaraglia (Fájdalom és dicsőség)
- Luís Callejo (Szabadon)
Best Supporting Actress
- Julieta Serrano (Fájdalom és dicsőség)
- Natalia de Molina (Ég veled!)
- Mona Martínez (Ég veled!)
- Nathalie Poza (Amíg a háború tart)
Best New Actor
- Enric Auquer (Szemet szemért - A múlt árnyai)
- Nacho Sánchez (Tizenhét)
- Santi Prego (Amíg a háború tart)
- Vicente Vergara (A vég nélküli lövészárok)
Best New Actress
- Benedicta Sanchez (Égető múlt)
- Ainhoa Santamaría (Amíg a háború tart)
- Carmen Arrufat (La inocencia)
- Pilar Gómez (Ég veled!)
Best Original Screenplay
- Fájdalom és dicsőség (Pedro Almodóvar)
- A platform (David Desola, Pedro Rivero)
- A vég nélküli lövészárok (Luiso Berdejo, José María Goenaga)
- Amíg a háború tart (Alejandro Amenábar, Alejandro Hernández)
Best Adapted Screenplay
- Szabadon (Daniel Remón, Benito Zambrano)
- Buñuel en el laberinto de las tortugas (Eligio R. Montero, Salvador Simó)
- Madre (Isabel Peña, Rodrigo Sorogoyen)
- Ventajas de viajar en tren (Javier Gullón)
Best Spanish Language Foreign Film
- Balekok a pácban (Sebastián Borensztein)
- Pók (Andrés Wood)
- El despertar de las hormigas (Antonella Sudasassi Furniss)
- Monos (Alejandro Landes)
Best European Feature
- Nyomorultak (Ladj Ly)
- Határeset (Ali Abbasi)
- Portré a lángoló fiatal lányról (Céline Sciamma)
- Yesterday (Danny Boyle)
Best Animated Film
- Buñuel en el laberinto de las tortugas
- Elcano és Magellán: Az első út a Föld körül
- Klaus – A karácsony titkos története
Best Cinematography
- Égető múlt (Mauro Herce)
- Fájdalom és dicsőség (José Luis Alcaine)
- A vég nélküli lövészárok (Javier Agirre)
- Amíg a háború tart (Alex Catalán)
Best Editing
- Fájdalom és dicsőség (Teresa Font)
- A vég nélküli lövészárok (Laurent Dufreche, Raúl López)
- Madre (Alberto del Campo)
- Amíg a háború tart (Carolina Martínez Urbina)
Best Sound
Best Original Score
- Fájdalom és dicsőség (Alberto Iglesias)
- Buñuel en el laberinto de las tortugas (Arturo Cardelús)
- A vég nélküli lövészárok (Pascal Gaigne)
- Amíg a háború tart (Alejandro Amenábar)
Best Original Song
- Szabadon (Intemperie)
- Klaus – A karácsony titkos története (Invisible)
- La inocencia (Allí en la arena)
- La noche de las dos lunas (Miel y agua)
Best Art Direction
- Amíg a háború tart (Juan Pedro De Gaspar)
- Fájdalom és dicsőség (Antxón Gómez)
- A vég nélküli lövészárok (Pepe Domínguez del Olmo)
- Ventajas de viajar en tren (Mikel Serrano)
Best Costume Design
- Amíg a háború tart (Sonia Grande)
- Fájdalom és dicsőség (Paola Torres)
- A vég nélküli lövészárok (Lourdes Fuentes, Saioa Lara)
- Paradise Hills (Alberto Valcárcel)
Best Make Up
Best Production Supervision
Best Special Effects
Best Fictional Short Film
- Zumo de sandía (Irene Moray)
- El nadador (Pablo Barce)
- Foreigner (Carlos Violadé Guerrero)
- Maras (Salvador Calvo)
- Xiao Xian (Jiajie Yu)
Best Animated Short Film
- Madrid 2120 (José Luis Quirós, Paco Sáez)
- El árbol de las almas perdidas (Laura Zamora)
- Muedra (César Díaz Meléndez)
- Homomaquia (David Fidalgo Omil)
Best Short Documentary
- Nuestra vida como niños refugiados en Europa (Silvia Venegas)
- 2001 Sparks in the Dark (Pedro González Bermúdez)
- El infierno (Raúl de la Fuente)
- El sueño europeo: Serbia (Jaime Alekos)
Honorary Goya Award
2019 - 33rd Goya Awards
Best Film
Bajnokok
Best Film
Best Documentary Feature
- A mások csendje
- Apuntes para una película de atracos
- Camarón: Flamenco és Forradalom
- Desenterrando Sad Hill
Best Director
- Rodrigo Sorogoyen (A rendszer)
- Asghar Farhadi (Mindenki tudja)
- Isaki Lacuesta (Két víz között)
- Javier Fesser (Bajnokok)
Best New Director
- Carmen és Lola (Arantxa Echevarria)
- Ana de día (Andrea Jaurrieta)
- Viaje al cuarto de una madre (Celia Rico Clavellino)
- Végtelen (César Esteban Alenda, José Esteban Alenda)
Best Actor
- Antonio de la Torre (A rendszer)
- Javier Bardem (Mindenki tudja)
- Javier Gutiérrez (Bajnokok)
- José Coronado (A te fiad)
Best Actress
- Susi Sánchez (La enfermedad del domingo)
- Lola Dueñas (Viaje al cuarto de una madre)
- Najwa Nimri (Ki énekel majd neked?)
- Penélope Cruz (Mindenki tudja)
Best Supporting Actor
- Luis Zahera (A rendszer)
- Antonio de la Torre (La noche de 12 años)
- Eduard Fernández (Mindenki tudja)
- Juan Margallo (Bajnokok)
Best Supporting Actress
- Carolina Yuste (Carmen és Lola)
- Ana Wagener (A rendszer)
- Anna Castillo (Viaje al cuarto de una madre)
- Natalia de Molina (Ki énekel majd neked?)
Best New Actor
- Jesús Vidal (Bajnokok)
- Carlos Acosta (Út a királyi operába)
- Francisco Reyes (A rendszer)
- Moreno Borja (Carmen és Lola)
Best New Actress
- Eva Llorach (Ki énekel majd neked?)
- Gloria Ramos (Bajnokok)
- Rosy Rodriguez (Carmen és Lola)
- Zaira Romero (Carmen és Lola)
Best Original Screenplay
- A rendszer (Isabel Peña, Rodrigo Sorogoyen)
- Bajnokok (Javier Fesser, David Marqués)
- Carmen és Lola (Arantxa Echevarria)
- Mindenki tudja (Asghar Farhadi)
Best Adapted Screenplay
- La noche de 12 años (Álvaro Brechner)
- Jefe (Natxo López)
- Superlópez (Borja Cobeaga, Diego San José)
- Út a királyi operába (Paul Laverty)
Best Spanish Language Foreign Film
- Roma (Alfonso Cuarón)
- Az angyal (Luis Ortega)
- La noche de 12 años (Álvaro Brechner)
- Kutyák és titkok (Marcela Said)
Best European Feature
- Hidegháború (Paweł Pawlikowski)
- Lány (Lukas Dhont)
- Fantomszál (Paul Thomas Anderson)
- A vendégek (Sally Potter)
Best Animated Film
Best Cinematography
- La sombra de la ley (Josu Inchaustegui)
- A rendszer (Alejandro de Pablo)
- Ki énekel majd neked? (Eduard Grau)
- Út a királyi operába (Alex Catalán)
Best Editing
- A rendszer (Alberto del Campo)
- Bajnokok (Javier Fesser)
- Mindenki tudja (Hayedeh Safiyari)
- Viaje al cuarto de una madre (Fernando Franco)
Best Sound
Best Original Score
- A rendszer (Olivier Arson)
- En las estrellas (Ivan Palomares)
- La sombra de la ley (Xavier Font, Manuel Riveiro)
- Út a királyi operába (Alberto Iglesias)
Best Original Song
- Bajnokok (Este es el momento)
- Carmen és Lola (Me vas a extrañar)
- Az ember, aki megölte Don Quixote-t (Tarde azul de abril)
- Mindenki tudja (Una de esas noches sin final)
Best Art Direction
- La sombra de la ley (Juan Pedro De Gaspar)
- El fotógrafo de Mauthausen (Rosa Ros)
- Az ember, aki megölte Don Quixote-t (Benjamín Fernández)
- Superlópez (Balter Gallart)
Best Costume Design
- La sombra de la ley (Clara Bilbao)
- El fotógrafo de Mauthausen (Mercè Paloma)
- Az ember, aki megölte Don Quixote-t (Lena Mossum)
- Ki énekel majd neked? (Ana López Cobos)
Best Make Up
- Az ember, aki megölte Don Quixote-t
- El fotógrafo de Mauthausen
- La sombra de la ley
- Ki énekel majd neked?
Best Production Supervision
Best Special Effects
Best Fictional Short Film
- Röfi (Carlota Pereda)
- Bailaora (Rubin Stein)
- El niño que quería volar (Jorge Muriel)
- Matria (Álvaro Gago Díaz)
Best Animated Short Film
Best Short Documentary
- Gaza (Garry Keane, Andrew McConnell)
- El tesoro (Nestor del Castllo, Marisa Lafuente Esteso)
- Kyoko (Joan Bover, Marcos Cabotá)
- Wan Xia, la última luz del atardecer (Silvia Rey)
Honorary Goya Award
2018 - 32nd Goya Awards
Best Film
Könyvesbolt a tengerparton
Best Film
Best Documentary Feature
Best Director
- Isabel Coixet (Könyvesbolt a tengerparton)
- Aitor Arregi, Jon Garaño (Óriás)
- Manuel Martín Cuenca (Az íro)
- Paco Plaza (Verónica)
Best New Director
- 1993 nyara (Carla Simón)
- La llamada (Javier Ambrossi, Javier Calvo)
- Nem tudok búcsút venni (Lino Escalera)
- Menedék (Sergio G. Sánchez)
Best Actor
- Javier Gutiérrez (Az íro)
- Andrés Gertrúdix (Morir)
- Antonio de la Torre (Abrakadabra)
- Javier Bardem (Escobar)
Best Actress
- Nathalie Poza (Nem tudok búcsút venni)
- Emily Mortimer (Könyvesbolt a tengerparton)
- Maribel Verdú (Abrakadabra)
- Penélope Cruz (Escobar)
Best Supporting Actor
- David Verdaguer (1993 nyara)
- Antonio de la Torre (Az íro)
- Bill Nighy (Könyvesbolt a tengerparton)
- José Mota (Abrakadabra)
Best Supporting Actress
- Adelfa Calvo (Az íro)
- Anna Castillo (La llamada)
- Belén Cuesta (La llamada)
- Lola Dueñas (Nem tudok búcsút venni)
Best New Actor
Best New Actress
Best Original Screenplay
- Óriás (Aitor Arregi, Andoni de Carlos, Jon Garaño, José María Goenaga)
- Abrakadabra (Pablo Berger)
- 1993 nyara (Carla Simón)
- Verónica (Fernando Navarro, Paco Plaza)
Best Adapted Screenplay
- Könyvesbolt a tengerparton (Isabel Coixet)
- Az íro (Manuel Martín Cuenca, Alejandro Hernández)
- Incierta Gloria (Coral Cruz, Agustí Villaronga)
- La llamada (Javier Ambrossi, Javier Calvo)
Best Spanish Language Foreign Film
- Egy fantasztikus nő (Sebastián Lelio)
- Amazona (Nicolas van Hemelryck, Clare Weiskopf)
- Tempestad (Tatiana Huezo)
- Zama (Lucrecia Martel)
Best European Feature
- A négyzet (Ruben Östlund)
- Eszeveszett esküvő (Olivier Nakache, Eric Toledano)
- Lady Macbeth (William Oldroyd)
- Toni Erdmann (Maren Ade)
Best Animated Film
Best Cinematography
- Óriás (Javier Agirre)
- 1993 nyara (Santiago Racaj)
- Oro (Paco Femenia)
- Könyvesbolt a tengerparton (Jean-Claude Larrieu)
Best Editing
- Óriás (Laurent Dufreche, Raúl López)
- Abrakadabra (David Gallart)
- 1993 nyara (Didac Palou, Ana Pfaff)
- Könyvesbolt a tengerparton (Bernat Aragonés)
Best Sound
Best Original Score
- Óriás (Pascal Gaigne)
- La cordillera (Alberto Iglesias)
- Könyvesbolt a tengerparton (Alfonso de Vilallonga)
- Verónica (Eugenio Mira)
Best Original Song
- La llamada (La llamada)
- Az íro (Algunas veces)
- Könyvesbolt a tengerparton (Feeling Lonely on a Sunday Afternoon)
- Bekerítve (En zona hostil)
Best Art Direction
- Óriás (Mikel Serrano)
- Abrakadabra (Alain Bainée)
- Oro (Javier Fernández)
- Könyvesbolt a tengerparton (Llorenç Miquel)
Best Costume Design
- Óriás (Saioa Lara)
- Abrakadabra (Paco Delgado)
- Oro (Tatiana Hernández)
- Könyvesbolt a tengerparton (Mercè Paloma)
Best Make Up
Best Production Supervision
Best Special Effects
Best Fictional Short Film
Best Animated Short Film
Best Short Documentary
Honorary Goya Award
2017 - 31st Goya Awards
Best Film
Késő harag
Best Film
Best Documentary Feature
Best Director
- J.A. Bayona (Szólít a szörny)
- Alberto Rodríguez (El hombre de las mil caras)
- Pedro Almodóvar (Julieta)
- Rodrigo Sorogoyen (Que Dios nos perdone)
Best New Director
- Késő harag (Raúl Arévalo)
- Félszemű király (Marc Crehuet)
- María (y los demás) (Nely Reguera)
- 1898. Los últimos de Filipinas (Salvador Calvo)
Best Actor
- Roberto Álamo (Que Dios nos perdone)
- Antonio de la Torre (Késő harag)
- Eduard Fernández (El hombre de las mil caras)
- Luís Callejo (Késő harag)
Best Actress
- Emma Suárez (Julieta)
- Bárbara Lennie (María (y los demás))
- Carmen Machi (Nyitott ajtó)
- Penélope Cruz (Spanyolország királynője)
Best Supporting Actor
- Manolo Solo (Késő harag)
- Javier Gutiérrez (Az olajfa)
- Javier Pereira (Que Dios nos perdone)
- Karra Elejalde (100 metros)
Best Supporting Actress
- Emma Suárez (A következő bőr)
- Candela Peña (Szex receptre)
- Sigourney Weaver (Szólít a szörny)
- Terele Pávez (Nyitott ajtó)
Best New Actor
- Carlos Santos (El hombre de las mil caras)
- Raúl Jiménez (Késő harag)
- Ricardo Gómez (1898. Los últimos de Filipinas)
- Rodrigo de la Serna (Meglopni egy tolvajt)
Best New Actress
- Anna Castillo (Az olajfa)
- Belén Cuesta (Szex receptre)
- Ruth Díaz (Késő harag)
- Sílvia Peréz Cruz (Cerca de tu casa)
Best Original Screenplay
- Késő harag (Raúl Arévalo, David Pulido)
- Meglopni egy tolvajt (Jorge Guerricaechevarría)
- Az olajfa (Paul Laverty)
- Que Dios nos perdone (Isabel Peña, Rodrigo Sorogoyen)
Best Adapted Screenplay
- El hombre de las mil caras (Rafael Cobos, Alberto Rodríguez)
- Szólít a szörny (Patrick Ness)
- Julieta (Pedro Almodóvar)
- Szex receptre (Paco León, Fernando Pérez)
Best Spanish Language Foreign Film
- El ciudadano ilustre (Mariano Cohn, Gastón Duprat)
- Anna (Jacques Toulemonde Vidal)
- Desde allá (Lorenzo Vigas)
- Las elegidas (David Pablos Sánchez)
Best European Feature
- Elle (Paul Verhoeven)
- Géniusz (Michael Grandage)
- Én, Daniel Blake (Ken Loach)
- Saul fia (László Nemes)
Best Animated Film
Best Cinematography
- Szólít a szörny (Oscar Faura)
- 1898. Los últimos de Filipinas (Alex Catalán)
- Spanyolország királynője (José Luis Alcaine)
- Késő harag (Arnau Valls Colomer)
Best Editing
- Szólít a szörny (Jaume Martí, Bernat Vilaplana)
- El hombre de las mil caras (José M. G. Moyano)
- Que Dios nos perdone (Alberto del Campo, Fernando Franco)
- Késő harag (Ángel Hernández Zoido)
Best Sound
Best Original Score
- Szólít a szörny (Fernando Velázquez)
- El hombre de las mil caras (Julio de la Rosa)
- Az olajfa (Pascal Gaigne)
- Julieta (Alberto Iglesias)
Best Original Song
- Cerca de tu casa (Aí, aí, aí)
- Bollywood made in Spain (Descubriendo India)
- Frágil equilibrio (Muerte)
- Szex receptre (Kiki)
Best Art Direction
- Szólít a szörny (Eugenio Caballero)
- 1898. Los últimos de Filipinas (Carlos Bodelón)
- El hombre de las mil caras (Pepe Domínguez del Olmo)
- Spanyolország királynője (Juan Pedro De Gaspar)
Best Costume Design
- 1898. Los últimos de Filipinas (Paola Torres)
- Spanyolország királynője (Lala Huete)
- No culpes al karma de lo que te pasa por gilipollas (Cristina Rodríguez)
- Késő harag (Cristina Rodríguez, Alberto Valcárcel)
Best Make Up
Best Production Supervision
Best Special Effects
Best Fictional Short Film
Best Animated Short Film
Best Short Documentary
Honorary Goya Award
2016 - 30th Goya Awards
Best Film
Truman
Best Film
Best Documentary Feature
Best Director
- Cesc Gay (Truman)
- Fernando León de Aranoa (Egy tökéletes nap)
- Isabel Coixet (Nadie quiere la noche)
- Paula Ortiz (Az ara)
Best New Director
- A cambio de nada (Daniel Guzmán)
- El desconocido (Dani de la Torre)
- Étel és fedél (Juan Miguel del Castillo)
- A lány, aki hétköznapi akart lenni (Leticia Dolera)
Best Actor
Best Actress
- Natalia de Molina (Étel és fedél)
- Inma Cuesta (Az ara)
- Juliette Binoche (Nadie quiere la noche)
- Penélope Cruz (Mama)
Best Supporting Actor
- Javier Cámara (Truman)
- Felipe García Vélez (A cambio de nada)
- Manolo Solo (B)
- Tim Robbins (Egy tökéletes nap)
Best Supporting Actress
- Luisa Gavasa (Az ara)
- Elvira Mínguez (El desconocido)
- Marian Álvarez (Felices 140)
- Nora Navas (Felices 140)
Best New Actor
- Miguel Herrán (A cambio de nada)
- Fernando Colomo (Isla Bonita)
- Manuel Burque (A lány, aki hétköznapi akart lenni)
- Álex García (Az ara)
Best New Actress
- Irene Escolar (Ősz Berlin nélkül)
- Antonia Guzmán (A cambio de nada)
- Iraia Elias (Amama)
- Yordanka Ariosa (Havanna királya)
Best Original Screenplay
- Truman (Tomàs Aragay, Cesc Gay)
- A cambio de nada (Daniel Guzmán)
- El desconocido (Alberto Marini)
- Negociador (Borja Cobeaga)
Best Adapted Screenplay
- Egy tökéletes nap (Fernando León de Aranoa)
- B (David Ilundain)
- Havanna királya (Agustí Villaronga)
- Az ara (Javier García Arredondo, Paula Ortiz)
Best Spanish Language Foreign Film
- A Klán (Pablo Trapero)
- Teadélután (Maite Alberdi)
- Magallanes (Salvador del Solar)
- Vestido de novia (Marilyn Solaya)
Best European Feature
- Mustang (Deniz Gamze Ergüven)
- Leviatán (Andrey Zvyagintsev)
- Macbeth (Justin Kurzel)
- Utam az iskolába (Pascal Plisson)
Best Animated Film
Best Cinematography
- Az ara (Migue Amoedo)
- Havanna királya (Josep M. Civit)
- Nadie quiere la noche (Jean-Claude Larrieu)
- Egy tökéletes nap (Alex Catalán)
Best Editing
- El desconocido (Jorge Coira)
- Egy tökéletes nap (Nacho Ruiz Capillas)
- A lány, aki hétköznapi akart lenni (David Gallart)
- Truman (Pablo Barbieri Carrera)
Best Sound
Best Original Score
- Nadie quiere la noche (Lucas Vidal)
- Chavín de Huantar. El Teatro del Más Allá (Santi Vega)
- Az ara (Shigeru Umebayashi)
- Mama (Alberto Iglesias)
Best Original Song
- Pálmafák a hóban (Palmeras en la nieve)
- El país del miedo (So Far and Yet So Close)
- Matar el tiempo (Como me mata el tiempo)
- Étel és fedél (Techo y comida)
Best Art Direction
- Pálmafák a hóban (Antón Laguna)
- Az ara (Jesús Bosqued, Pilar Quintana)
- Micsoda spanyol éjszaka! (José Luis Arrizabalaga, Biaffra)
- Nadie quiere la noche (Alain Bainée)
Best Costume Design
- Nadie quiere la noche (Clara Bilbao)
- Micsoda spanyol éjszaka! (Paola Torres)
- Pálmafák a hóban (Loles García Galean)
- Egy tökéletes nap (Fernando García)
Best Make Up
Best Production Supervision
Best Special Effects
Best Fictional Short Film
Best Animated Short Film
Best Short Documentary
Honorary Goya Award
2015 - 29th Goya Awards
Best Film
Mocsárvidék
Best Film
Best Documentary Feature
Best Director
- Alberto Rodríguez (Mocsárvidék)
- Carlos Vermut (Magical Girl)
- Damián Szifron (Eszeveszett mesék)
- Daniel Monzón (El Niño)
Best New Director
- Tízezer km (Carlos Marques-Marcet)
- Todos están muertos (Beatriz Sanchís)
- Paco de Lucía: La búsqueda (Curro Sánchez)
- Musarañas (Juanfer Andrés, Esteban Roel)
Best Actor
- Javier Gutiérrez (Mocsárvidék)
- Luis Bermejo (Magical Girl)
- Raúl Arévalo (Mocsárvidék)
- Ricardo Darín (Eszeveszett mesék)
Best Actress
- Bárbara Lennie (Magical Girl)
- Elena Anaya (Todos están muertos)
- Macarena Gómez (Musarañas)
- María León (Marsella)
Best Supporting Actor
- Karra Elejalde (Spanyol affér)
- Antonio de la Torre (Mocsárvidék)
- Eduard Fernández (El Niño)
- José Sacristán (Magical Girl)
Best Supporting Actress
- Carmen Machi (Spanyol affér)
- Bárbara Lennie (El Niño)
- Goya Toledo (Marsella)
- Mercedes León (Mocsárvidék)
Best New Actor
- Dani Rovira (Spanyol affér)
- David Verdaguer (Tízezer km)
- Israel Elejalde (Magical Girl)
- Jesús Castro (El Niño)
Best New Actress
- Nerea Barros (Mocsárvidék)
- Ingrid García Jonsson (Hermosa juventud)
- Natalia Tena (Tízezer km)
- Yolanda Ramos (Carmina y amén.)
Best Original Screenplay
- Mocsárvidék (Rafael Cobos, Alberto Rodríguez)
- Eszeveszett mesék (Damián Szifron)
- El Niño (Jorge Guerricaechevarría, Daniel Monzón)
- Magical Girl (Carlos Vermut)
Best Adapted Screenplay
- Mortadelo y Filemón contra Jimmy el Cachondo (Javier Fesser, Claro García, Cristóbal Ruiz)
- A Esmorga (Carlos Asorey, Ignacio Vilar)
- Anochece en la India (Pablo Burgués, David Planell, Chema Rodríguez)
- Rastros de Sándalo (Anna Soler-Pont)
Best Spanish Language Foreign Film
- Eszeveszett mesék (Damián Szifron)
- Conducta (Ernesto Daranas)
- La distancia más larga (Claudia Pinto)
- Mr. Kaplan (Álvaro Brechner)
Best European Feature
- Ida (Paweł Pawlikowski)
- Bazi nagy francia lagzik (Philippe de Chauveron)
- A százéves ember, aki kimászott az ablakon és eltűnt (Felix Herngren)
- Le Sel de la Terre (Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders)
Best Animated Film
- Mortadelo y Filemón contra Jimmy el Cachondo
- Dixie y la rebelión zombi
- La tropa de Trapo en la Selva del Arcoíris
Best Cinematography
- Mocsárvidék (Alex Catalán)
- Automata (Alejandro Martínez)
- El Niño (Carles Gusi)
- Spanyol affér (Gonzalo F. Berridi)
Best Editing
- Mocsárvidék (José M. G. Moyano)
- Eszeveszett mesék (Pablo Barbieri Carrera, Damián Szifron)
- El Niño (Mapa Pastor)
- Paco de Lucía: La búsqueda (Darío García García, José M. G. Moyano)
Best Sound
Best Original Score
- Mocsárvidék (Julio de la Rosa)
- Eszeveszett mesék (Gustavo Santaolalla)
- El Niño (Roque Baños)
- Virágok (Pascal Gaigne)
Best Original Song
- El Niño (Niño sin miedo)
- Haz de tu vida una obra de arte (Me ducho en tus besos)
- Mortadelo y Filemón contra Jimmy el Cachondo (Morta y File)
- Spanyol affér (No te marches jamás)
Best Art Direction
- Mocsárvidék (Pepe Domínguez del Olmo)
- Automata (Patrick Salvador)
- El Niño (Antón Laguna)
- Mortadelo y Filemón contra Jimmy el Cachondo (Víctor Monigote)
Best Costume Design
- Mocsárvidék (Fernando García)
- Automata (Armaveni Stoyanova)
- El Niño (Tatiana Hernández)
- Por un puñado de besos (Cristina Rodríguez)